Jump to content

Hayata sakat başlayanlar

Recommended Posts

Pek kimsenin haberi yok ama bu Allah ın üretiminin büyük bir kısmı ya doğar doğmaz çöpe gidiyor ya da hayatlarını kusurlu sürdürüyorlar.. Dünya üzerinde doğan bebeklerin % 12.20 si özürlü olarak hayata başlamaktadırlar.. İşin içine hayata başlar başlamaz ya da ilk yıl içinde ölenleride katarsak bu oran her 5 doğumdan biri ya ölü bebek ya da sakat bebek demek oluyor..

Sorunum bu defolu ya da direkt çöpe gidenlerin oranı değil.. Y;a da bunların neden doğar doğmaz öldükleri ve ya sakat üretildikleride değil.. Zira bunlarla ilgili başlık açmıştım..

Sorum şu: Bu sakat olanlar cennette nasıl olacaklar? Zira allah bu konuda bir açıklamada bulunmamış..

Sadece merak ediyorum teistlere göre durumları nedir? Özelliklede Hermafrodit yani çift cinsiyetli hayata başlayanlar.. Bunlara Huri mi yoksa Nuri mi verilecek?

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Sevgili Mohammed,

senin yazılarına -özellikle de duyarlılığına çok saygı duyuyorum. Ancak engelli insanlar için bu tabirin hoşuma gitmedi. Engelli birisi okuyunca rahatsız olabilir.

Evet Allah ve onun düzeni mükemmel değil-hatta iyi bile değil ancak engellileri biraz daha incitmeyen bir üslup daha iyi mi olurdu ne?

Sitelerde Paylaş

bak hemen açıklıyayım bunlara üzülmeye hiç gerek yok bunlar zaten bizim ruh dediğimiz manewiyattan yoksun dünya denen sahnede bir dekor gibi düşün allah sınaw için soru kontejyanını bunlarla dolduruyo hep bunlardanda sorumluyuz onlarsa sadece bedenen warlar görewlerini tamamlayıp weya melektir bunlar görewli

Sitelerde Paylaş
Sevgili Mohammed,

senin yazılarına -özellikle de duyarlılığına çok saygı duyuyorum. Ancak engelli insanlar için bu tabirin hoşuma gitmedi. Engelli birisi okuyunca rahatsız olabilir.

Evet Allah ve onun düzeni mükemmel değil-hatta iyi bile değil ancak engellileri biraz daha incitmeyen bir üslup daha iyi mi olurdu ne?

Bunlar hayatın gerçekleri...

Engellileri teist zırvalarının gerçek olmadığını söyleyerek üzdüğüm için özür diliyorum..

Nihayetinde bir çok engelli bu engellerinden dolayı öbür dünyada avantajlı olacakları masalları ile huzur buluyor olabilirler...

Sorun sadece engelliler değil. Öbür tarafta kafir öldürdüğü için cennete gideceği hayalini kuranlarda var.

Her türlü haltı yiyip tövbe ederek arındığını düşünenlerde... Gerçekler acıdır... Bu gerçeği daha nasıl insani bir şekilde söyleyebilirim bilemiyorum...

Sitelerde Paylaş
bak hemen açıklıyayım bunlara üzülmeye hiç gerek yok bunlar zaten bizim ruh dediğimiz manewiyattan yoksun dünya denen sahnede bir dekor gibi düşün allah sınaw için soru kontejyanını bunlarla dolduruyo hep bunlardanda sorumluyuz onlarsa sadece bedenen warlar görewlerini tamamlayıp weya melektir bunlar görewli

Ben şimdi bi dekormuyum? Afedersin ama o zaman niye yarattın beni it oğlu it.Ateist bi melek oldugumuda hiç zannetmiyorum.

Annen baban engelli olsa aynısını yazabilirmiydin bakalım.

Sitelerde Paylaş
Özelliklede Hermafrodit yani çift cinsiyetli hayata başlayanlar.. Bunlara Huri mi yoksa Nuri mi verilecek?

Efendim dinimizce hükmü şudur ki ; bu kardeşlerimize hem huri hem nuri verilecek.. İkisinin arasında bir cinsiyet arar iseniz yeni isimler bulup (Örn. Furi Muri Kuri Zuri) bunlardan birini talep edebilirsiniz

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
Efendim dinimizce hükmü şudur ki ; bu kardeşlerimize hem huri hem nuri verilecek.. İkisinin arasında bir cinsiyet arar iseniz yeni isimler bulup (Örn. Furi Muri Kuri Zuri) bunlardan birini talep edebilirsiniz

Uteybe başka isim aramaya gerek yok ki arada kalanlara verilecek olanlar için.. Mis gibi GILMANLAR var zaten... Baksana şu Kuranın Gılmanları tarifine..Arap putu cennette ibne bile vaad ediyor: 

Tur 24.24. Hizmetleri için de kendilerine mahsus, hiç el dokunmamış, guya sedeflerinde gizlenmiş inciler gibi gılmanlar etraflarında devreder.

İnsan 19. O insanların etrafında öyle ölümsüz genç nedîmler dolaşır ki, onları gördüğünde, etrafa saçılıp dağılmış inciler sanırsın.

Sitelerde Paylaş

arkadaslar onlar melek aslında ozurlu olmayanlar ıcın gonderılmıs dunyaya :D bakında onlara ıbret alın dıye :D

dogrusu bu baslıga ılgının az olmasıda sasırttı benı :D

tarihinde seyit_rıza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı ‘Kendi Yarattığı’ Özürlülere Nasıl Bakıyor?

Hep Kuran'da çelişki olacak değil ya; Tevrat da bu yönden onun kadar zengindir.

'RAB, "Kim ağız verdi insana?" dedi, "İnsanı sağır, dilsiz, görür ya da görmez yapan kim? Ben değil miyim?' (Tevrat, Mısır'dan Çıkış, 4:11)

RAB Musa'ya şöyle dedi: "Harun'a de ki, 'Soyundan gelecek kuşaklar boyunca kusurlu olan hiç kimse yiyecek sunusu sunmak üzere Tanrısı'na yaklaşmasın. Kusurlu olan, sunağa yaklaşamaz: Kör, topal, yüzü arızalı, organlarından biri aşırı büyümüş, kolu veya ayağı kırık, kambur, cüce, gözü özürlü, uyuz, yarası kabuk bağlamış ya da hadım. Kâhin Harun'un soyundan bu kusurlara sahip hiç kimse RAB için yakılan sunuyu sunmak üzere sunağa yaklaşmayacak. Çünkü kusurludur. Tanrısı'na yiyecek sunusu sunmak üzere sunağa yaklaşamaz. Böyle bir adam Tanrısı'na sunulan kutsal ve en kutsal yiyecekleri yiyebilir. Ancak perdeye ve sunağa yaklaşmayacaktır. Çünkü kusurludur. Tapınağımı kirletmesin. Onları kutsal kılan RAB benim." Musa Harun'la oğullarına ve bütün İsrail halkına bunları anlattı. (Tevrat, Levililer, 21/16-24)

Sitelerde Paylaş
Engelli olanlar cennette ne yapacak denmiş ? Şehitler ne yapacak ? Kurşun yaralarıyla mı cennete gidecek desem ? Bu soruların cevaplarını kişilerden beklemeniz çok da normal bir şey olmasa gerek ...

Bence sen meseleyi anlamamışsın.. Soru sakat olanlar cennettede mi sakat olacaklar DEĞİL..

Eee inançlı olmak kolay değil.. Duygusal mantıkla panik atak cevap verirsen böyle olur.. :)

Sitelerde Paylaş

teistlerle ateistler arasındaki bi atışmaya benziyor ama tekamül felsefesi açısından merak edecek olanlar için bu durum kişinin gereksinimi olan bir deneyimdir. hayata bu planla başlayabilir veya sağlıklı başladıkları hayatta kendilerini bu durumlara sokabilirler.

Sitelerde Paylaş
Tanrı ‘Kendi Yarattığı’ Özürlülere Nasıl Bakıyor?

Hep Kuran'da çelişki olacak değil ya; Tevrat da bu yönden onun kadar zengindir.

'RAB, "Kim ağız verdi insana?" dedi, "İnsanı sağır, dilsiz, görür ya da görmez yapan kim? Ben değil miyim?' (Tevrat, Mısır'dan Çıkış, 4:11)

RAB Musa'ya şöyle dedi: "Harun'a de ki, 'Soyundan gelecek kuşaklar boyunca kusurlu olan hiç kimse yiyecek sunusu sunmak üzere Tanrısı'na yaklaşmasın. Kusurlu olan, sunağa yaklaşamaz: Kör, topal, yüzü arızalı, organlarından biri aşırı büyümüş, kolu veya ayağı kırık, kambur, cüce, gözü özürlü, uyuz, yarası kabuk bağlamış ya da hadım. Kâhin Harun'un soyundan bu kusurlara sahip hiç kimse RAB için yakılan sunuyu sunmak üzere sunağa yaklaşmayacak. Çünkü kusurludur. Tanrısı'na yiyecek sunusu sunmak üzere sunağa yaklaşamaz. Böyle bir adam Tanrısı'na sunulan kutsal ve en kutsal yiyecekleri yiyebilir. Ancak perdeye ve sunağa yaklaşmayacaktır. Çünkü kusurludur. Tapınağımı kirletmesin. Onları kutsal kılan RAB benim." Musa Harun'la oğullarına ve bütün İsrail halkına bunları anlattı. (Tevrat, Levililer, 21/16-24)

cidden sami ırkı sapıtıklıkta bir numara

Sitelerde Paylaş
Bence sen meseleyi anlamamışsın.. Soru sakat olanlar cennettede mi sakat olacaklar DEĞİL..

Eee inançlı olmak kolay değil.. Duygusal mantıkla panik atak cevap verirsen böyle olur.. :)

Bence sen anlamışsın da cevap geldi diye heyecanlanmışsın, sakatların durumu ne olacak demişsin al sana cevap...

Sakat olan sakat olmayacak şekilde cennette olacak sana da selam çakacak...

Sitelerde Paylaş
Bence sen anlamışsın da cevap geldi diye heyecanlanmışsın, sakatların durumu ne olacak demişsin al sana cevap...

Sakat olan sakat olmayacak şekilde cennette olacak sana da selam çakacak...

Peki sakat doğanlar ahirette cennette mi ödüllendirilecekler,yoksa cennetle mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...