Jump to content

arog

Recommended Posts

Maymunların yanından ayrılırken düşen taşla A Space Odyssey 2001' e yaptığı göndermeyle evrimi hiçe saymadığı

belli oluyor :rolleyes: yalnız bu sahneye sinemada bi tek benim gülmem acı bi deneyim oldu.

maymunları ilk gördüğünde aslında maymunlardan biri elindeki kemikle , 2001'deki vuruş hareketlerini yapıyor , bu ince ama yeterli bir göndermeydi , düşen monolith hala göndermeyi anlamayan var mı diye zorlama bir göze sokmak olmuştu , böyle bile anlamayan varsa gitsin ölsün .

hem evrimle hem islamla dalga geçmesine gelince , cem yılmazın taptığı şey belli : para ,filmin içinde yer alan eşşek kadar türk telekom reklamlarından da belli bu. o yüzden ondan taraf tutması beklenemez.

Sitelerde Paylaş
maymunları ilk gördüğünde aslında maymunlardan biri elindeki kemikle , 2001'deki vuruş hareketlerini yapıyor , bu ince ama yeterli bir göndermeydi , düşen monolith hala göndermeyi anlamayan var mı diye zorlama bir göze sokmak olmuştu , böyle bile anlamayan varsa gitsin ölsün .

hem evrimle hem islamla dalga geçmesine gelince , cem yılmazın taptığı şey belli : para ,filmin içinde yer alan eşşek kadar türk telekom reklamlarından da belli bu. o yüzden ondan taraf tutması beklenemez.

ne yalan söyliyim "A Space Odyssey 2001" izlemmediğim hatta filmin adını buradan duyduğum için espiriyide anlamadım göndermeyide sanırım feanorun dediğini yapmam lazım :D (böyle bile anlamayan varsa gitsin ölsün . )

ama araştırırken feanorun dediği sahneyi buldum sanırım

2001.jpg

Sitelerde Paylaş
Arog'u izleyen arkadaşlar siz de benim duyduğum rahatsızlığı duydunuz mu merak ediyorum?

"..aaa yılan hiç evrim geçirmemiş aynı yılan" falan gibi replikler vardı.İnsanların yanında kendine geliyor ve daha önceki maymunların

evrim geçirmiş olduklarını sanıyor.Evrim hikayedir gibi bir mesaj..Sonunda baklayı çıkarıyor zaten ağzından"belki maymundan gelmedik ama maymuna

gittiğimiz kesin"diyerek.Cem yılmaz gibi zeki olduğunu,düşünen bir insan olduğunu sandığım bir sanatçının evrimi bu şekilde hiçe sayması beni çok rahatsız etti.

Evrimden daha güçlü bir teori vardı da bilim reddetti sanki.. :angry:

Evrime yapılan bu saygısızlık benim de canımı sıktı.İyi ki filmin müziklerini yapmam için getirdikleri teklifi kabul etmemişim.

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...
Arog'u izleyen arkadaşlar siz de benim duyduğum rahatsızlığı duydunuz mu merak ediyorum?

"..aaa yılan hiç evrim geçirmemiş aynı yılan" falan gibi replikler vardı.İnsanların yanında kendine geliyor ve daha önceki maymunların

evrim geçirmiş olduklarını sanıyor.Evrim hikayedir gibi bir mesaj..Sonunda baklayı çıkarıyor zaten ağzından"belki maymundan gelmedik ama maymuna

gittiğimiz kesin"diyerek.Cem yılmaz gibi zeki olduğunu,düşünen bir insan olduğunu sandığım bir sanatçının evrimi bu şekilde hiçe sayması beni çok rahatsız etti.

Evrimden daha güçlü bir teori vardı da bilim reddetti sanki.. :angry:

Bence bu C. Yılmaz dinlere vs'ye inanmayacak kadar uyanık biri. O kadar uyanık ki kendisini dini bütün biri lanse ettiği zaman cebine daha çok para gireceğini hesaplayıp buna uygun bir politika yürütüyor.

İnsanda omurga olmayınca böyle olur işte.

tarihinde MrGuitar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bence bu C. Yılmaz dinlere vs'ye inanmayacak kadar uyanık biri. O kadar uyanık ki kendisini dini bütün biri lanse ettiği zaman cebine daha çok para gireceğini hesaplayıp buna uygun bir politika yürütüyor.

İnsanda omurga olmayınca böyle olur işte.

Cem Yılmaz mı kendisini dini bütün olarak lanse etmiş(!)

Sitelerde Paylaş

kendisi stand up şovlarında dini inanışlarla çok dalga geçen birisi, hatta bir repliğini ekleyim,

30 bin Tanrı var Hindu dininde, sen burda bir tanesi ile başa çıkamıyosun xD,

Evrim teorisine ise aksine ben inandığını düşünüyorum cem yılmazın, çünkü bir röportajında Homo Sapienslerden bahsettiğini duymuştum,

hatta bir şovunda yine yaşlı kadının birine Homo eractus diyerek dalga geçmişti.

Sitelerde Paylaş

cem yılmaz neyin ne olduğunu kestşirebilecek kadar zeki ve birikimli bir adam.

şahsını hiç sevmesem de bunu söylemezsek ayıp olur.

gösterilerinde aleni şekilde islamla dalga geçtiğini biliyoruz.

buna rağmen tutup da iki tane cümleyi alıp da evrim karşıtlığı üzerinden

dindarlara yaranmaya çalıştığını düşünmek akıl karı değil.

şuna bakın mesela;

bizim sürekli dem vurduğumuz

dinin adaletsizlik ve saçmalıklarıyla aleni şekilde dalga geçiyor.

hal böyleyken öküzün altında buzağı aramayalım.

http://www.youtube.com/watch?v=BrrIHVlmazY

Sitelerde Paylaş
cem yılmaz neyin ne olduğunu kestşirebilecek kadar zeki ve birikimli bir adam.

şahsını hiç sevmesem de bunu söylemezsek ayıp olur.

gösterilerinde aleni şekilde islamla dalga geçtiğini biliyoruz.

buna rağmen tutup da iki tane cümleyi alıp da evrim karşıtlığı üzerinden

dindarlara yaranmaya çalıştığını düşünmek akıl karı değil.

şuna bakın mesela;

bizim sürekli dem vurduğumuz

dinin adaletsizlik ve saçmalıklarıyla aleni şekilde dalga geçiyor.

hal böyleyken öküzün altında buzağı aramayalım.

http://www.youtube.com/watch?v=BrrIHVlmazY

Neden yaranmasın Mürted? Bu adam bir kurtarıcı falan değil, kazanacağı parayı düşünen bir stand-upçı hepsi bu. Adamın TV'deki açıklamalarını dinledim, gerçek bir müslüman olduğunu imanının sağlam olduğunu açıkça dile getirdi kendisi.

Tersini zaten düşünemez; ateist olduğunu söylediği anda kendi ipini çekmiş olur; tüm popülaritesini yitirir. Pusht adamlardır bunlar, piyasada tutunmak, şöhreti ve zenginliği kalıcı kılmak kolay iş değildir. Bu dengeleri iyi kollaması gerekir ki onun yaptığı da budur zaten.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...