Jump to content

Ateizm çöktü

Recommended Posts

Charles Dawson, ünlü bir doktor falan degil.Hatta doktor da degil.Dawson hiç üniversiteye gitmemiş.Hukuk işlerinde önce babasının yanında çalışıp işi öğrenip kendisi danışman olarak çalışmış.Tam avukat bile diyemiyorum.Amatör olarak kazı çalışmalarıyla ve antikacılıkla ilgilenmiş aynı zamanda.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3285163.stm

http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Dawson

Kendisi bu konuyu günümüzde gündeme getirenlerin çoğu gibi bu konularda alt yapısı olmayan ve şahsi çıkar elde etmeye çalışan biri.

Ve bugünki muadillerine olduğu gibi Dawsonun da sahtekarlığı bizzat bilim tarafından ortaya çıkartılmış.

Yani görüldüğü gibi sızıntı yapmaya çalışan ve ün peşinde koşan sahtekarları da yakalayan İslamcılar değil ama yine pozitif bilimin kendisidir... İslamcılar bu olayları suistimal eden tarafta yer alırlar... Kendi siyasi, ekonomik, kültürel sahtekarlıkları hergün gazetelerde boy boy çıkar ama onlar 50 yıldır "Piltdown adamı" derler...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 563
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

>>> Bir evrimci olarak ideolojin adına yapılan sahtekarlığın ortaya çıkmasından utanç duyacağına çıkmışsın şunu göster bunu göster.Acımadı ki acımadı ki bu mu yani tüm derdin.

Evrim teorisini ortaya koyan kim? Charles Darwin mi?

Darwin ne zaman yaşamış? 1882 yılında ölmüş. Ne zaman evrim teorisini ortaya koymuş: 1872, "Origin of species"

Peki bu Piltdown adamı ne zaman ortaya çıkmış? 1912 yılında..

Peki o zaman bunun Evrim teorisi ile alakası nedir?

Ama mesele bu değil ki. Mesele, o bulguların hiç bir zaman, bilimsel bir kanıt olarak, hiç bir türün evrimini ve genel evrim teorsini izah etmek için kullanılmadığıdır. Buyur, nerde kullanılmış, bir göster hadi, görelim..

Sitelerde Paylaş

Milliyetperver,

teoriyi bulan bilim adamı, onu geliştiren içlerindeki kılçıkları ayıklayan bilim adamı .Bugün ayakta tutan , dünyaya öğreten gene bilim adamı.

Sense bir müslüman olarak zurnanın son deliğisin.

Bir açık görsen sahtekar bilim işte doğru yol kuran dersin.

Ama olayları son tahlilde bilimin çözdüğünden bahsetmezsin.

Yalana itibar edersin. Bence utanması gereken de sensin.

Sitelerde Paylaş
Bu verdiğin cümlelerin İngilizce orijinallerini verir misin kardeşim?... Çünkü Prof. Dr. Harun Yahya çarpıtmalı olan çevirileri üzerine konuşmak istemiyorum...

Neden ? Türkçe okuma yazman yokmu ?Anlayamıyomusun ?Bu harun yahya ne yaptı sizede? bu adamın adı ve yazıları geçdiği zaman öcü görmüş gibi oluyorsunuz? onu anlamadım :D

Bazı bilim adamlarının "hala öğrenecek çok şey var" anlamındaki sözlerini suistimal ediyorsunuz burada... Hiçbiri "evrim yok ama yoktan yaratılış var" demiyor... Sadece "hala öğrenmemiz gereken şeyler var" diyorlar ve her geçen gün teori daha da güçleniyor... Yukarıda sana verilen bilimsel soru ve kaynaklara cevabın nedir bu arada; geçiştirebileceğini sanma, burası er meydanı... Adamlar müslüman değil ki "her şeyi biliyoruz, her şey gökten bize 7. yy'da geldi" desinler...

Andro;burda yoktan yaratılışdan bahsetmiyoruz arkadaşım,evrim'in yanılgılarından bahsediyoruz,çarpıtma konuyu !

Amma hayalperest'siniz yahu,evrim teorisi gittikçe güçlenmiyor,zayıflıyor,at'ın şu at gözlüklerini artık,yapmayın!!!

Merak etme er meydanını senden çok iyi bildiğime emin olabilirsin! Söylemesi ayıp serbest güreş türkiye 4.sü olmuşdum gençken. :)

Hadi bakalım,iyi debelenmeler sana canım :P

Sitelerde Paylaş
Kopyala yapistir yaptigin blogun altinda su cumle var:

"..Bu site Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanmıştır..."

Buraya HY pisligi tasimayin.

Ne zaman dusunmeye baslayacaksiniz cok merak ediyorum.

Bu arada "Pierre Paul Grassé" denen adam tanriya filan inanan bir degil. Kendisi bir evrimci ama Darwinist degil. Evrim'in bazi mekanizmlari uzerinde farkli gorusleri var. Adam "evrim gercekmidir" diye tartismiyor, detaylari uzerinde degisik fikirler ileri suruyor, hepsi bu.

Ama bu yaptiginiza sasirmadim. Cimbizlama ve birlestirme yontemleriyle Dawkins'i bile musluman yaptiginizi gordukten sonra sizden herseyi beklerim.

Oooof of hepinizmi aynısınız siz, ne yaptı bu harun yahya sizin bi taraflarınıza yaw !

Kardeşceğizim; ben bu adamlar müslüman dedimmi sana allahşkına,öyle bir cümlem varmı,yapma yahu,

ama ben anlıyorum seni merak etme,sizin derdiniz evrim'in çürütülmesi,teorinin yanlışlığı falan değil,sizin derdiniz,sadece ve sadece arap ve din düşmanlığı!

He zannnetmeki bende arap sever biriyim,bende ırkcılık yok inan buna, rus,amerikalı,arap,türk,çingene,çetmi,alevi,hristiyan ve hatta ateist hiç farketmez,tek aradığım şey kişilik olur! Bak tekrarlıyorum lafı g.t ünden anlama diye !!! Din'i önemli değil karakter ve kişilik !!!!

hade bye....

Sitelerde Paylaş
Bir evrimci olarak ideolojin adına yapılan sahtekarlığın ortaya çıkmasından utanç duyacağına çıkmışsın şunu göster bunu göster.Acımadı ki acımadı ki bu mu yani tüm derdin.

Kardeş bunlar böyle işte, kendi yalanlarına,cımbızlamalarına doğru derler,biz yazdıkmı,harun yahyacı oluruz :D

Hay harun yahya kadar taş düşsün başınıza ( bu şakaydı )...

Sitelerde Paylaş
Oooof of hepinizmi aynısınız siz, ne yaptı bu harun yahya sizin bi taraflarınıza yaw !

Olm az kafanı çalıştır HY nin hedef kitlesi sizsiniz.Bize ne yapabilir.Herif sizi düdükleye düdükleye bir yerlere geldi. Beleşçinin allahı oldu, kral gibi yaşıyor.

Sitelerde Paylaş
insan74,

Sizlere verilen cvblar ve sorulan sorular var. Milliyetperver e koltuk çıkmak istiyorsdan boş laftan ziyade onlara da cevap verseniz.

Kale ; ben burada cevap verilecek soru göremiyorum,hep aynı yere takılmışınız !!! Harunda harun , amma tırsıtmış sizi bu adam,evriminiz elden gidiyo tabii,bakalım evrim'den sonra ne teorisi ni savunacaksınız,tabii ömrünüz yeterse buna !!!

Siz ve sizin gibileri rabbim çok iyi özetlemiş ;

13. Onlara: İnsanların iman ettiği gibi siz de iman edin, denildiği vakit "Biz hiç, sefihlerin (akılsız ve ahmak kişilerin) iman ettikleri gibi iman eder miyiz!" derler. Biliniz ki, sefihler ancak kendileridir, fakat bunu bilmezler veya bilmezlikten gelirler..

bye

Sitelerde Paylaş

>>> Andro;burda yoktan yaratılışdan bahsetmiyoruz arkadaşım,evrim'in yanılgılarından bahsediyoruz,çarpıtma konuyu

Hala sayıklıyorsun..

Babanın gerçekten baban olduğunu ispatlayabiliyorsan, evrimi ispatladın işte.. Hala boş boş konuşuyorsun.. Bugün evrim teorisi mahkemelerde delil olarak kabul ediliyor. DNA testi vs. hepsinin delil olabilmesi, evrim teorisineden kaynaklanıyor, sen hala çıkıp sayıklıyorsun oradan boş boş.. Neymiş efenim, piltdown adamı varmışta.. Deme ya, bana ne, evrime ne piltdown adamından? Evrim teorisi "Amanda bir piltdown adamı vardır, canlıları birbirine o dönüştürür" mü diyor?

>>> Kardeş bunlar böyle işte, kendi yalanlarına,cımbızlamalarına doğru derler,biz yazdıkmı,harun yahyacı oluruz

Buyur, yazdıklarının cımbızlama olmadığını göster o halde.. Gösteremiyorsan, utanamaz, arlanmaz, yalancı ve iftiracı bir rezil olduğunu kabul et..

Sitelerde Paylaş

Evrimin de bazı detay konularda (taksonomik ayrıntılar vs) yanılgıları olabilir; bilim böyle gelişir... Bizler dogmatik insanlar değiliz, bilim nasıl işler biliriz... Önemli olan bilimsel kaygı ile söylenmiş sözleri suistimal etmemektir...

Adam evrimin kitabını yazmış, HY çıkıp adamı sanki evrime karşı bir yaratılışçı yapıp çıkmış... HY'nin yanındaki gençlerin yaptığı çoğu çevirileri de ileri derecede hatalı zaten veya belki de özellikle öyle yapıyorlar...

Sitelerde Paylaş
Kale ; ben burada cevap verilecek soru göremiyorum,hep aynı yere takılmışınız !!! Harunda harun , amma tırsıtmış sizi bu adam,evriminiz elden gidiyo tabii,bakalım evrim'den sonra ne teorisi ni savunacaksınız,tabii ömrünüz yeterse buna !!!

Siz ve sizin gibileri rabbim çok iyi özetlemiş ;

13. Onlara: İnsanların iman ettiği gibi siz de iman edin, denildiği vakit "Biz hiç, sefihlerin (akılsız ve ahmak kişilerin) iman ettikleri gibi iman eder miyiz!" derler. Biliniz ki, sefihler ancak kendileridir, fakat bunu bilmezler veya bilmezlikten gelirler..

bye

Senin rabbin değil Muhammed özetlemiş... Demek o zaman da aynı durumdaymışsınız ki yine aynı lafları size söylüyorlarmış...

Sitelerde Paylaş
Olm az kafanı çalıştır HY nin hedef kitlesi sizsiniz.Bize ne yapabilir.Herif sizi düdükleye düdükleye bir yerlere geldi. Beleşçinin allahı oldu, kral gibi yaşıyor.

Olm ben kafamı çalışdırıyorum zaten,35 yaşımdayım,harun yahya yı daha yeni öğrendim sayılır.Sizin gibilerin sözde teori'lerini çürüten,tabiri caiz'se mort eden bir araştırmacı.Valla yanlış anlamada ben düdüklendiğimi hatırlamıyorum,ama darwin ve yandaşları sizleri iyi idüdüklemiş bence,öyle bir hal almışsınızki ağızla kuş tutsak gene bir bahane bulup ,işin içinden çıkacaksınız !!!

Banane harun yahya'nın yaşantısından,ama seni ilgilendiriyorsa eğer,şöyle yap,sende harun yahya gibi yandaşlar bul kendine,atesit şöyledir,evrim böyledir

deyip düdükle milleti !! Tabi sana inanacak olan çıkarsa :D

bye canım...

Sitelerde Paylaş

Çarşaf, türban, namus, din edebiyatı ile bu kitleleri kullanıyorlar ve sonra hepsi yüksek maaşlarla 2 senede emekli oluyorlar; geniş halk kitlelerime de kömür torbaları ve hepimizin çocuklarını zehirleyecek kirli bir hava kalıyor...

Sitelerde Paylaş
>>> Andro;burda yoktan yaratılışdan bahsetmiyoruz arkadaşım,evrim'in yanılgılarından bahsediyoruz,çarpıtma konuyu

Hala sayıklıyorsun..

Babanın gerçekten baban olduğunu ispatlayabiliyorsan, evrimi ispatladın işte.. Hala boş boş konuşuyorsun.. Bugün evrim teorisi mahkemelerde delil olarak kabul ediliyor. DNA testi vs. hepsinin delil olabilmesi, evrim teorisineden kaynaklanıyor, sen hala çıkıp sayıklıyorsun oradan boş boş.. Neymiş efenim, piltdown adamı varmışta.. Deme ya, bana ne, evrime ne piltdown adamından? Evrim teorisi "Amanda bir piltdown adamı vardır, canlıları birbirine o dönüştürür" mü diyor?

What ? hangi mahkemeymiş o? Be adam 'dna' testinide evrime yordun ya,helal olsun sana yaw,yuh diyorum sana,başka bişi demiyorum :D

Ahahahha işine gelmedi tabii dimi ? İşine gelmeyince banane piltdown herifinden dersin :) Biliyorum ben siziiii :)

>>> Kardeş bunlar böyle işte, kendi yalanlarına,cımbızlamalarına doğru derler,biz yazdıkmı,harun yahyacı oluruz

Buyur, yazdıklarının cımbızlama olmadığını göster o halde.. Gösteremiyorsan, utanamaz, arlanmaz, yalancı ve iftiracı bir rezil olduğunu kabul et..

Valla benim yazdıklarımın cımbızlama olmadığına eminim,bu teori mantığa ters,50 tane evrimci bilim adamı 'acaba' diyor ! Ama sen! nedense var var,harbiden var diyorsun...Çok komiksin,ama komiklikde bir yere kadar,sıkıldım inan!!

Eğer sende bu bilim adamlarının bu çelişkilerini belirtmediklerini göster ( kesin delillerle ). Gösteremiyorsan, utanamaz, arlanmaz, yalancı ve iftiracı bir rezil

sıfat'larını sen üstüne al o zaman oldumu ??

bye

Sitelerde Paylaş
Evrimin de bazı detay konularda (taksonomik ayrıntılar vs) yanılgıları olabilir; bilim böyle gelişir... Bizler dogmatik insanlar değiliz, bilim nasıl işler biliriz... Önemli olan bilimsel kaygı ile söylenmiş sözleri suistimal etmemektir...

Adam evrimin kitabını yazmış, HY çıkıp adamı sanki evrime karşı bir yaratılışçı yapıp çıkmış... HY'nin yanındaki gençlerin yaptığı çoğu çevirileri de ileri derecede hatalı zaten veya belki de özellikle öyle yapıyorlar...

Vay be !!!

Sitelerde Paylaş

insan74,

boş laf olunca balıklama atlıyorsun da sana ve dindaşlarına son iki sayfadaki evrim çöktü iddianızla ilgi ciddi sorular var.Onlara niye hiç deginmiyorsunuz.Sorular haklı olarak altında kalma da nerde kalırsan kal cinsten bir bak istersen.

Buyur, yazdıklarının cımbızlama olmadığını göster o halde.. Gösteremiyorsan, utanmaz, arlanmaz, yalancı ve iftiracı bir rezil olduğunu kabul et..

Hadi ateistlerinki ideolojik olsun burada ateistin utanç duyması gereken ne gibi bir durum var?
Sitelerde Paylaş

>>> What ? hangi mahkemeymiş o? Be adam 'dna' testinide evrime yordun ya,helal olsun sana yaw,yuh diyorum sana,başka bişi demiyorum

Aklına gelen herhangi bir mahkeme.. Angut herif, eğer evrim yoksa, DNA testini neye göre geçerli kabul edeceksin, bir söylesene?

>>> Valla benim yazdıklarımın cımbızlama olmadığına eminim

Hastir ordan.. 50 tane evrimci bilim adamı acaba filan demiyor utanmaz şarlatan.. Adı Steve olan 500 bilim adamı "Evrim kesin bir gerçektir" diyor, sen hala çıkmış sayıklıyorsun oradan..

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_Steve

Yazdıklarının hepsi de alanen, açık seçik cımbızlama.. Sence neden devamı yok oralarda, hiç düşündün mü?

>>> Eğer sende bu bilim adamlarının bu çelişkilerini belirtmediklerini göster

Ne çelişkisi sayıklıyorsun ki sen.. O cımbızladığın yazıların bir tanesini bile alıp devamını okusan, zaten göreceksin kendin, utanmaz adam..

Sitelerde Paylaş
>>> What ? hangi mahkemeymiş o? Be adam 'dna' testinide evrime yordun ya,helal olsun sana yaw,yuh diyorum sana,başka bişi demiyorum

Aklına gelen herhangi bir mahkeme.. Angut herif, eğer evrim yoksa, DNA testini neye göre geçerli kabul edeceksin, bir söylesene?

Hadi ordan angut ateist !!! DNA MUCİZESİ, EVRİM TEORİSİNİ kökden çürüten bir bilimdir zaten,ama anlayana,sana değil yani!!!

Ama sen ve senin gibiler taraflı oldukları için kasten gerçekleri görmezden gelip ve kendi inançlarınızın yetersizliğini ve yanlışlığını inkar ediyorsunuz işte !!

>>> Valla benim yazdıklarımın cımbızlama olmadığına eminim

Hastir ordan.. 50 tane evrimci bilim adamı acaba filan demiyor utanmaz şarlatan.. Adı Steve olan 500 bilim adamı "Evrim kesin bir gerçektir" diyor, sen hala çıkmış sayıklıyorsun oradan..

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_Steve

Şişşşştt çok ayıp hiç yakıştıramadım bir ateist'e bu kelimeyi,çüşşşşşş önce !!!

Ulan ne görmez insanlarsınız siz ? Flew dedeniz bile, U dönüşünü yaptı,ama sen hala tırmalıyorsun maymunda maymun,evrimde evrim diye....

Yazdıklarının hepsi de alanen, açık seçik cımbızlama.. Sence neden devamı yok oralarda, hiç düşündün mü?

>>> Eğer sende bu bilim adamlarının bu çelişkilerini belirtmediklerini göster

Ne çelişkisi sayıklıyorsun ki sen.. O cımbızladığın yazıların bir tanesini bile alıp devamını okusan, zaten göreceksin kendin, utanmaz adam..

Offf hanibal ! sen takmışın cımbızlamaya ve harun yahya'ya,sana bişi demiyorum,göreceksin bir gün elbet,ama flew gibi 70 inide göremeyebilirsin arkadaşım.. Şuda var HY kesin bişi yapmış sana :D Ama söyleyemiyorsun bu paltformda bence....

Utanmaz adam lafınıda aynen iade ediyorum sana,benim daha önce kullandığım forum platformlarında,moderatörler iyi örnek olurlardı genelde!

Ama sen bir acayipsin,sıkışınca çirkeflikle insanları sindireceğinimi sanıyorsun ?

Sitelerde Paylaş
insan74,

boş laf olunca balıklama atlıyorsun da sana ve dindaşlarına son iki sayfadaki evrim çöktü iddianızla ilgi ciddi sorular var.Onlara niye hiç deginmiyorsunuz.Sorular haklı olarak altında kalma da nerde kalırsan kal cinsten bir bak istersen.

Kale; sen her şeye atlama bakalım öyle,yazdıklarımı anlayarak okursan,bence sen altta kalıyorsun gibime geliyor :D

bye

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...