Jump to content

İmam Hatip Mezunları için bir anket

Recommended Posts

Müslümanlar sizin demokratlığınıza laf söyleyince gocunmayın demokrasi en iyi sistemdir diyen sizlersiniz onlar değil.

Kendi sisteminize kendiniz uymuyorsunuz ne olursa olsun suç işlemediği sürece bütün herkese eşit davranmak zorundasınız yok öyleydi yok böyleydi o o zaman ikiyüzlükü yapmayın atoşlar biz demokrasiyi halkı sömürmek için araç olarak kullanıyoruz deyin neden ikiyüzlülük yapıyosunuz bide müslümanlara dersiniz ikiyüzlü diye başörtülüleri okula sokma ondan sonra demokrasi de bu ne utanmazlık arsızlık.

Biride çıksın itiraf etsin bu ülkede demokrasi yok biz ne istersek ona uyacaksınız desin nerdeee o yüreklilik,o zaman millet lan sen kim oluyonda bana dikta ediyosun diye tepesine biner korku bu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sorun basortusu degildir !...

Sorun, o basortusunun ardina saklanarak siyaset yapan ve ulke rejimini yikmaya amaclayan guclerdir.

Devlet te, millet te, koydeki essek de bunun farkindadir.

Anadolu kadininin basini orttugu bez parcasinin ismi "turban" degildir.

Hazir ikiyuzlulukten bahsetmisken sana sorayim o zaman:

"Ben dinim geregi basimi ortuyorum, ben dinimi yasamak istiyorum. Ama T.C. benim bu hakkimi gaspediyor!..." diyerek yirtinan, elinde pankartla sokaklara dokulen, gosteri duzenleyen, protesto eden o kadar musluman var.

Peki T.C. bir musluman kadinin sadece bu hakkini mi yasakliyor?

Mesela T.C. yasalarina gore cinsiyet gozetmeksizin miras kardesler arasinda esittir.

Erkek sirf "erkek" diye kizkardesinden 2 kat miras alamaz.

Yani T.C. "ben muslumanim" diyen bir kadinin yarim miras hakkini gaspetmistir.

T.C. yasalarina gore cok eslilik kabul edilemez.

Dolayisiyla TC, uzerine kuma getirilip sevdigi erkegini diger kadinlarla paylasma hakkini kadinin elinden almistir.

Kadinin dayak ile islah edilmesi hakkini kadinin elinden almistir TC.

Ama gel gor ki bu gune kadar bir tek, evet bir tek musluman kadin gormedim pankart acan, proteste eden "Bu rejim benim dovulme hakkimi cigniyor, bu rejim bana mirastan yarim degil tam pay veriyor, bu rejim uzerime kuma getirilme hakkimi cigniyor!" diyerek yirtinan bi tek kadin gormedim daha.

Sanki laik devlet o musluman kadinin sadece basortusunu yasakliyor (o da kamusal alanda ha!)

Eee hani diger cignenen haklar icin mucadele?

-Yok...

-Neden?

-Sorma abi. Senin o dedigini yaparsak ikiyuzlu oldugumuz nerden belli olacak?

-Haklisin...

Sitelerde Paylaş

Bu kural sanki sadece imam hatip mezunları için geçerliymiş gibi yazmış bide,

Bende meslek lisesi mezunuyum, doğal olarak üniversitede kendim bölümüm dışında bir bölüm seçemedim,

Ne güzel ya, hem imamhatip'e gidiceksin hemde üniversitede istediğin bölüme gireceksin,

Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte, herkez haddini bilecek

Bu ülke hacı hocalar istedikleri yere taşaklarını yaysın diye kurulmadı,

Sitelerde Paylaş

Nitsukaya bak bu memleket bizim sen gideceksin atoş başka memlekete öyle yok üç kuruşa beş köfte,çin olabilir mesela onlarda senin gibi hemen anlaşırsınız.

Bu ülkeyi benim sarıklı dedem savaştıda kurtardı kafirlerden sen geldin kanun koydun onun kitabını dinini yasakladın herşey aslına dönecek.

Sizin bu topraklarda söz sahibi olma hakkınız yok bu zamana kadar kullanıldınız ve şimdi bi kenara atıldınız son kullanma tarihiniz çoktan geçti çizdiler üzerinizi.

Sizinle giderlerse bu ülkenin batacağını anladılar yönetimi müslümanlara(akp)verdiler şu an görünen birliktelik(abd-akp)sadece karşılıklı çıkar için iki tarafında birbirine ihtiyacı var size kimsenin ihtiyacı yok bu ülkede müslümanları ezmeye çalışanların soyu tükenince yukardaki işbirliğide bitecek.

Sitelerde Paylaş
Nitsukaya bak bu memleket bizim sen gideceksin atoş başka memlekete öyle yok üç kuruşa beş köfte,çin olabilir mesela onlarda senin gibi hemen anlaşırsınız.

Bu ülkeyi benim sarıklı dedem savaştıda kurtardı kafirlerden sen geldin kanun koydun onun kitabını dinini yasakladın herşey aslına dönecek.

Sizin bu topraklarda söz sahibi olma hakkınız yok bu zamana kadar kullanıldınız ve şimdi bi kenara atıldınız son kullanma tarihiniz çoktan geçti çizdiler üzerinizi.

Sizinle giderlerse bu ülkenin batacağını anladılar yönetimi müslümanlara(akp)verdiler şu an görünen birliktelik(abd-akp)sadece karşılıklı çıkar için iki tarafında birbirine ihtiyacı var size kimsenin ihtiyacı yok bu ülkede müslümanları ezmeye çalışanların soyu tükenince yukardaki işbirliğide bitecek.

Yazdığın cevap için çok teşekkür ederim "UNAH" :)

Atatürk'den, onun ilke ve inklaplarından ne kadar nefret ettiğin belli.

İğrenç zihniyetini çok güzel ortaya koymuşsun, eskiden laf altından konuşanlar şimdi hükümet sayesinde cesaret kazandılar.

Ama merak etme geçmişte olduğu gibi çıktığınız deliğe tekrar geri döneceksiniz.

Sitelerde Paylaş

UNAH demişki "Millet imamhatiplere üniversiteye en çok öğrenci gönderen liseler olduğu için rağbet ediyodu"

bu saçmalık başka birşey değil. bu insanlar dershaneler sayesinde üniversiteyi kazanıyorlar. FEM gibi onlara hizmet eden bir dershane var mesela. madem üniversiteye gitmek bu kadar önemli neden çalışıp uğraşıp bir anadolu lisesi kazanmıyorsunuz o zaman. din eğitimi için illa imam hatip lisesinde mi okumak lazım, her yer kuran kursu zaten. ayrıca ateistler için okul ya da ders açılamaz sayıları çok az diyerek zaten demokrasiyi ezip geçmiş oluyorsunuz. yüzde 99u müslüman bir ülkede eğer demokrasi varsa yüzde 1lik kesim de düşünülmelidir.

Sitelerde Paylaş

Nitsuka ben bildiğin müslümanlardan biraz farklıyım kimseden cesaret almam bu söylediklerimin daha radikallerini mesela laik sistemi benimsemiyorum islami esaslara dayalı bir devlet düzeni istiyorum bundan 9yıl önce tem de kendi isteğimle vs.vs.

Ondan ve inklaplarından ülkeye verdiği zararlardan dolayı nefret ediyorum bunu dedem yapsaydı yine nefret ederdim bana nutuk atmayın işgalden kurtardı esir olacaktık öyle böyle,çok yazdım bu konu hakkındada g....b..lu iki tane yunanmı bizi esir edecekti ilk taarruzda genelkurmay başkanları teslim olmuş bunlarmı bizim vatanımıza yerleşecekti git oku teslim olunca ne demiş diğerlerini halk kazma kürekle kovdu ingilizler bir kurşun atmadan bıraktı istanbulu o dünyanın hakimi neyse uzatmayalım...

8 yıllık kesintisiz eğitim çıkıncaya kadar dediğim gibi en çok üniversiteyi kazanan ihl lilerdi ben kendim ihl liyim ordan biliyorum bi sene yüzde elli başarıyla bizim okul istanbul birincisi olmuştu(KÜÇÜKKÖY İMAM HATİP LİSESİ) hemde taşrada,dersane falan uzak oralara.

Benim kardeşimi okula almadılar dolu olduğu için hemde ben okurken eğer önü kapatılmamış olsaydı şimdi üniversitede okuyanların büyük bölümü ihl li olurdu.

Sen şimdi bu ülkeden bahsediyorsun ateist dersiymiş matematik okutacak sınıflar hallolduda iki kişiye ateizm dersimi verilecek çoğu okulda talep eden bile olmaz.Bu demokrasiyle özgürlükle ilgili değil tc de bi isteğin yerine getirilebilmesi için belli sayıda başvuru olması gerekiyo..

Bak geçen gün camide imza topluyolardı sizin bi ilçede toplayamayacağınız imza bizim camide toplandı neden yolla cami arasında boşluk var ve arada 5 metrelik bi yükseklik var çocuklar ordan düşebilir korkuluk yapılsın diye.Yani bu iş için belki 50 imza toplanmıştır sen 100 dilekçeyle dersten falan bahsediyosun komik değilmi sence.

İslam ülkesinde böyle bi dilekçe zaten dava dosyana konur ve tek delil olarak yeter:)

Sitelerde Paylaş

Bakın dindar arkadaşlar zeka düzeyinize göre anlatıcam. Teletaby den biraz daha üstte yani.

İmam hatip liseleri meslek liseleridir ve imam ve hatip olmak isteyenler gider.

Düz liseler meslek liseleri dışındaki yüksek öğrenim yapmak isteyenler gider.

Dolayısıyla imam olmak için gidilen liseden doktor olarak çıkılamaz. Bu haksızlık değil aptallıktır.

Sitelerde Paylaş
la kıytırık aktifus mıymıntılık yapma yarı evrimleşmiş mahluk,başkasının yakaladığı leşlerden parça alıp kaçan çakalları andırıyosun.

Haksız olmaktan kaynaklanan verecek cevap bulamamaktan dolayı kinlenen bünyenin ifrazatları..

Teletubby seyret biraz. İyi gelir. :)

Sitelerde Paylaş

Seninle girdiğimiz bi tartışma yok tarzına gıcık oluyorum iki cümle yazıp sıvışıyosun yoksa seni havada karada götürürüm çerez.

Ben imam hatip mezunuyum (kendin gibi kıytırık düz lise mezunuysan)senin gördüğün bütün dersleri aldım ayrıca dinle ilgili fazladan derslerde gördüm sen benden daha eksiksin.

İmam hatipe de okurken aynı zamanda islamıda daha kapsamlı öğrenmek için gittim ortalamalara git bak imamhatipli temiz zihinler üniversite kazanmada daha başarılı düz lise dediğin nedir adı üstünde düz:)sıralamadaki en düşük yani en aptalların okuduğu okullar:)

Sitelerde Paylaş

walla unah benle ozaman hiç tartışma. ben sosyal bilimler uzmanıyım :P

koskoca uni. okumuşum boowww

ilahiyattaki eksikliklerimide kapatırım yakında.

ama ben düz lisede okudum.düz lisedekilere aptal diyecek kadarda akıllısın en azından :)

niye ağlıyorsun.

sıkışınca hakaretler.

işte senin yerin ilahiyat fakültesi.hadi canım kış kış

size uni muni yok. allah versin allah

Sitelerde Paylaş

Gerçekten ibret verici bir konu oldu. Demokrasi konusunda bazı ateistlerde azda olsa bir eğilim sezinlemiştim. Ancak eşitlik ve insan hakları konusunda malesef, korktuğum başıma geldi. Bir tane ateist çıkıpda, ben eşitliği özgürlüğü insan haklarını seviyorum diyemedi. Ben kesinlikle düşünce özgürlüğünü severim. O yüzden ateistlerin takiye yapmayıp, dobra dobra düşüncelerini dile getirmesi hoşuma gitti.

Ayrıca imam hatip lisesi mezunlarından çekinmelerinide doğal karşılıyorum. Onlarda, imam hatip lisesi öğrencilerinin ne kadar zeki olduklarının farkında. Dolayısıyla eşit şartları elbette sevmeyecekler. Haklılar tabiki, tavşanla kaplumbağayı ayını yarışta yarıştırmak, kaplumbağalara haksızlık olur.

Sitelerde Paylaş

nasıl bir eziklik ve komplekse sahipler ki bu imam hatipliler her fırsatta "çok zeki" olduklarını söyleyip duruyorlar. burada kimse okuduğu okulları eğitimlerini tek tek saymıyor ama onlar sayıyor. sonrada görmelik başka birşey değil. ya da kıskançlık da olabilir. hala gülüyorum, zekiymiş.

Sitelerde Paylaş
Bu ülkeyi benim sarıklı dedem savaştıda kurtardı kafirlerden

Lafa bak çay demle,

Ona bakarsan benim dedemde şeriat yanlısı cumhuriyet düşmanı biriydi, hatta bu yüzden zamanında ipten dönmüş.

O eğitimsiz ve geri kafalı diye bende mi öyle olmak zorundayım takoz.

Muhammed bugün sizlerin gelişen dünyaya karşı gösterdiğiniz direnci, bu boş çabalarınızı görseydi, ilk sizin kellerinizi alırdı kanımca :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...