Jump to content

Hacı nereye varmak istiyor?

Recommended Posts

Sorun nedir biliyor musun?

Sorun yalnız Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı bile değildir.

Esas sorun bizlerin, ki ben de kesinlikle bu gruba dahilim, Müslüman'ların iddialarını onlara karşı kullanma küstahlığına baş vurmamızdır.

Hacının bu sözlerini enine boyuna tartışmalıyız. Bu netleşmeden burda yazmanın anlamı yok.

Ben anladıklarımı yazayım.

Hacı bir bahane uydurmuştur,oda muhammedin yaşamadığıdır. Bahane olduğunu kendisine itiraf ediyor, asıl sorun bu değildir,asıl sorun.

Müslüman'ların iddialarını onlara karşı kullanma küstahlığı

diyor.

Kuran,müslümanların iddialarında sadece biri.Hadislere ve siyere gelmeye gerek bile yok.

Aynı şeyi müslümanlarda söylüyor,diyorlarki inanmadığın bir kitaptan bize delil getiremezsin diyorlar.Arada müthiş bir benzerlik var. Müslümanlar cevap veremedikleri konularda bu şeklide laf oyunları ile topu taca atmalarını anlıyorum ama bir ateist neden bu şekilde davransın ki ?

Hem bu şekilde bir argüman sunmak ne derece mantıklı?

Varsayalım ki,adamın biri bana hakaret ediyor,köpek diyor, bende onu mahkemeye veriyorum.Şimdi o kişi kendini savunmak için, hakim bey bu kişi köpek olduğuna inanıyormu ki benim söylediğim hakaret sayılsın diyor.Böyle bir savunma geçerli sayılabilirmi? O kişiyi eleştrebilmem veya mahkemeye verebilmem için mutlaka köpek olduğuma inanmam mı gerekiyor ?

Kuran kimin eseri olursa olsun bilime,toplum hayatına,insanların yatak odalarına kadar müdahele ediyor.Dolayısıyla bu kitabı eleştirmek için inanmak zorunluluğum olduğu hangi mantık kurallarına dahildir açıklayabilen varsa beriye gelsin ?

Şimdi ben o kişiyi bana köpek diye hakaret etiği için,kendi iddiasını ona karşı kullanıp yasal yollarla hakkımı aramam,veya o kişiyi eleştirmem, küstahlıkmı oluyor?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hacının bu sözlerini enine boyuna tartışmalıyız. Bu netleşmeden burda yazmanın anlamı yok.

Ben anladıklarımı yazayım.

Hacı bir bahane uydurmuştur,oda muhammedin yaşamadığıdır. Bahane olduğunu kendisine itiraf ediyor,diyorki asıl sorun bu değildir,asıl sorun.

Bu söz Muhammed'in yaşamadığına inanalar için geçerlidir.

Yaşadığına inananlar istedikleri gibi eleşrtirmeye devam edecektir.

Sen ne diye üstüne alınıyorsun ki?

Muhammed diye biri yaşamadı ise, yaşamayan biri hakkında psikolojik analizler yapılamaz.

Kur'an'da geçen hiçbir ayeti onun kişisel sapkınlığıyla açıklayamaz.

Bambaşka bir yöntem bulunmalıdır.

Ben açıklayamıyorum mesela ve birkaç gündür Kur'an'ı yeni baştan, bambaşka bir bakış açısıyla okuyorum.

Sadece mealleri okuyorum...

Tefsir ve hadislerden uzak duruyorum falan.....

Bunu anlamak bu kadar mı zor?

Muhammed yaşamamışsa evin başına mı yıkılacak?

Nedir bu saplantı?

Sen ateist falan değilsin. Muhammed'den kurtulamamışsın ki sen daha....

Sitelerde Paylaş

Bu söz Muhammed'in yaşamadığına inanalar için geçerlidir. Yaşadığına inananlar istedikleri gibi eleşrtirmeye devam edecektir.

Sen ne diye üstüne alınıyorsun ki?

Muhammed diye biri yaşamadı ise, yaşamayan biri hakkında psikolojik analizler yapılamaz.

Kur'an'da geçen hiçbir ayeti onun kişisel sapkınlığıyla açıklayamaz.

Bambaşka bir yöntem bulunmalıdır.

Ben açıklayamıyorum mesela ve birkaç gündür Kur'an'ı yeni baştan, bambaşka bir bakış açısıyla okuyorum.

Sadece mealleri okuyorum...

Tefsir ve hadislerden uzak duruyorum falan.....

Bunu anlamak bu kadar mı zor?

Muhammed yaşamamışsa evin başına mı yıkılacak?

Nedir bu saplantı?

Sen ateist falan değilsin. Muhammed'den kurtulamamışsın ki sen daha....

Muhammeden kurtulamayan sen ve hacısın.Kaç kere söyledik muhammedin yaşayıp yaşamadığı bizleri ilgilendirmiyor diye,biz o karakter adına uydurulanlara karışıyız. Bu masala karşı olabilmek için muhammedin yaşamış olması gerekli değil.Sonuç itibariyle bu kitap göten düşmedi,uzaylılarda getirmedi, yani biri veya birileri bu bu dini ve kitabı uydurdu.Adı ister muhammed ister davaro olsun farketmez.

Bu söz Muhammed'in yaşamadığına inanalar için geçerlidir. Yaşadığına inananlar istedikleri gibi eleşrtirmeye devam edecektir.

Muhahahahahahaha hacı,kuran sende tefsircisimi oldun? Müslümanlar gibi kıvırıyorsun.Eğer dediğin gibi olsa idi hacı altına bir not düşerdi,bu söylediklerim yaşamadığına inananlar için geçerlidir diye.

Ama hatırınımı kıracam,öyle kabul edelim,ancaaaaaakkk bu söyledğinizi arkasında durun,seni ve hacıyı takip ediyorum. İslama karşı en ufak bir eleştiri getirdiğnizde suratınıza çarpacağım.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Muhammeden kurtulamayan sen ve hacısın.Kaç kere söyledik muhammedin yaşayıp yaşamadığı bizleri ilgilendirmiyor diye,biz o karakter adına uydurulanlara karışıyız. Bu masala karşı olabilmek için muhammedin yaşamış olması gerekli değil.Sonuç itibariyle bu kitap göten düşmedi,uzaylılarda getirmedi, yani biri veya birileri bu bu dini ve kitabı uydurdu.Adı ister muhammed ister davaro olsun farketmez.

Muhahahahahahaha hacı,kuran sende tefsircisimi oldun? Müslümanlar gibi kıvırıyorsun.Eğer dediğin gibi olsa idi hacı altına bir not düşerdi,bu söylediklerim yaşamadığına inananlar için geçerlidir diye.

Ama hatırınımı kıracam,öyle kabul edelim,ancaaaaaakkk bu söyledğinizi arkasında durun,seni ve hacıyı takip ediyorum. İslama karşı en ufak bir eleştiri getirdiğnizde suratınıza çarpacağım.

Anlama özürlü adam,

Anlamıyor musun, Muhammed ve İslam eleştirilecek ama yöntemleri daha farklı olacak diyorum.

Sen ne saplantılı biri mişsin yaw.

Hacı not düşermiş... Düşmemiş demek ki ama her anlattığı cümleyi tek tek açıklaması gerektiğini de sayende öğrenecektir.

Biz bunları bir süredir tartışıyoruz burada, okumadın mı hiçbirisini?

Hacı bunları söylediğinde ben de saçma bulmuştum ama düşündüğümde hiç de saçma olmadıklarına, hatta çok da mantıklı olduklarına karar verdim.

Müslümanlar duruken sana mı hesap vereceğiz?

Onlar bile senin kadar bağlı değiller Muhammed'e?

Muhammed yaşadıysa da yaşamadıysa da sana ne bundan?

Niye bu kadar etkilendin?

Benim umurumda bile değil!

Tıpkı İsa gibi, Musa gibi....

Sen Muhammed'siz yaşayamazsın...

Sitelerde Paylaş
Anlama özürlü adam,

Anlamıyor musun, Muhammed ve İslam eleştirilecek ama yöntemleri daha farklı olacak diyorum.

Sen ne saplantılı biri mişsin yaw.

Hacı not düşermiş... Düşmemiş demek ki ama her anlattığı cümleyi tek tek açıklaması gerektiğini de sayende öğrenecektir.

Biz bunları bir süredir tartışıyoruz burada, okumadın mı hiçbirisini?

Hacı bunları söylediğinde ben de saçma bulmuştum ama düşündüğümde hiç de saçma olmadıklarına, hatta çok da mantıklı olduklarına karar verdim.

Müslümanlar duruken sana mı hesap vereceğiz?

Onlar bile senin kadar bağlı değiller Muhammed'e?

Muhammed yaşadıysa da yaşamadıysa da sana ne bundan?

Niye bu kadar etkilendin?

Benim umurumda bile değil!

Tıpkı İsa gibi, Musa gibi....

Sen Muhammed'siz yaşayamazsın...

Dansözlükten başka verebildiğin net bir cevap yok.Onun için seni ignore ediyorum.

Önceden şüpheleniyordum ama şimdi kesinlikle senin müslümanlar tarafından parayla alınan bir hain olduğuna inanıyorum.İslama yapılan eleştirileri engellemeye çalışan bir hainsin sen. Senin bir hain olduğunu,sexi huriyi banladığında anlamıştım zaten.Banlamanın sebebi hurini muhammedi acımasızca eleştirmesi idi.

Hacı,hainliğine bilimsel bir kılıf geçirmeye çalışıyorsun ama yemezler,benim gözümden kaçmaz.

Hacıdan bu iddiama yalanlama gelmedi. Demekki haklı imişim.

Sitelerde Paylaş

Benden size tavsiye hicbir entellektüel din aliminin yada tarihcinin karşısına muhammed yaşamadı teziyle çıkmayın hem kendiniz rezil olursunuz hem ateistleri rezil edersiniz

tarihinde Uteybe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed in yaşayıp yaşamadığı ayrı bir tartışma konusudur..

Ama ortada 1400 yıllık bir birikim ve dogmalar vardır..

Belirli bir kısmın bunları eleştirmesi 1400 yıllık birikimin, dogmaların gerçek olmasındandır..

Müslümanların ki İDDİA değil İNANÇTIR.. Bu da elle tutulur, gözle görülür bir biçimde 21 yy da varolmaya devam etmektedir.. Bir kısmın bunları eleştirmesi küstahlık falan da değildir..

Muhammed ha yaşamış, ha yaşamamış benim açımdan fark etmemektedir.. Daha önce de dediğim gibi ortada 1400 yıldır insanların hayatını etkileyen bir olgu mevcuttur.. Eleştirilerimiz bu olgular ve bunların getirdiği uygulamalardır.. Bütün bu olgu ve uygulamalar ha yaşamış, ha yaşamamış birisine mal edilsin, değişen bir şey yoktur..

Malumunuz Şiva, Brahma, Vişnu diye bir varlık YOKTUR.. Ama hem ateistler, hem diğer dinler feci halde buna inananları eleştirmektedir.. Bu küstahlık mı oluyor..

Bruce Lee nın dediği gibi.. Eleştiriler var olup olmaması açısından değil, inançlar üzerinedir..

Sitelerde Paylaş

mohammeddicigim

muhammedin yaşamadıgını iddia etmek basit birşey degil tarihi inkar etmektir muhammed tek başına bir adam degilki binlerce sahabesi var (bunların istanbulda birsürü mezarları var ) sahabenin yaptıgı savaşlar var bunlar iddia middia degil tarihtir , böyle abuk bir mantıkla olaya yaklaşırsak bende size diyorum ki malazgirt savaşı hiç olmadı türkler anadoluya başka şekilde girdi hadi oldugunu ispat et ?

Sitelerde Paylaş

Muhammedin yaşamadıgına inanıyorsan hangi sonucla ilgileneceksin , o halde bundan sonra hicbir hadisi örnek göstermeyin sahabeyle ilgili hicbir tartışma yapmayın sadece ayetlere odaklanın ve muhammedin adını agzınıza almayın.. Nede olsa hiç yaşamamış bir adam

Sitelerde Paylaş
mohammeddicigim

muhammedin yaşamadıgını iddia etmek basit birşey degil tarihi inkar etmektir muhammed tek başına bir adam degilki binlerce sahabesi var (bunların istanbulda birsürü mezarları var ) sahabenin yaptıgı savaşlar var bunlar iddia middia degil tarihtir , böyle abuk bir mantıkla olaya yaklaşırsak bende size diyorum ki malazgirt savaşı hiç olmadı türkler anadoluya başka şekilde girdi hadi oldugunu ispat et ?

Uteybe....

Bu delillerin kaynağı nedir?

İslam mı?

Sitelerde Paylaş

Yav hacı abi bilmiyorsan sana nasıl anlatayim kerbela olayı nedir niye olmuştur ac oku.. Kerbelada hazreti ali'nin oglu hüseyin ve yakinlarinin ebu vakkas öldürülmüştür , kimdir bu hüseyin şiilik sünnilik nerden gelir ? Emeviler kimdir ne bok yemiştir bunlar kuranda mı yazıyor..? Ayet mi var..?

Sitelerde Paylaş
Yav hacı abi bilmiyorsan sana nasıl anlatayim kerbela olayı nedir niye olmuştur ac oku.. Kerbelada hazreti ali'nin oglu hüseyin ve yakinlarinin ebu vakkas öldürülmüştür , kimdir bu hüseyin şiilik sünnilik nerden gelir ? Emeviler kimdir ne bok yemiştir bunlar kuranda mı yazıyor..? Ayet mi var..?

Peki ben sana Kerbela olayı olmamıştır. Şiiliğin ortaya çıkışı ile ne Kerbela'nın ne de Muhammed'in bir alaksı yoktur dersem, ne yapacaksın?

Kerbela'yı bana nasıl kanıtlayacaksın?

Hangi kaynaklara bakarak Kerbela'yı kanıtlayacaksın?

Sitelerde Paylaş
Muhammed in yaşayıp yaşamadığı ayrı bir tartışma konusudur..

Ama ortada 1400 yıllık bir birikim ve dogmalar vardır..

Belirli bir kısmın bunları eleştirmesi 1400 yıllık birikimin, dogmaların gerçek olmasındandır..

Müslümanların ki İDDİA değil İNANÇTIR.. Bu da elle tutulur, gözle görülür bir biçimde 21 yy da varolmaya devam etmektedir.. Bir kısmın bunları eleştirmesi küstahlık falan da değildir..

Muhammed ha yaşamış, ha yaşamamış benim açımdan fark etmemektedir.. Daha önce de dediğim gibi ortada 1400 yıldır insanların hayatını etkileyen bir olgu mevcuttur.. Eleştirilerimiz bu olgular ve bunların getirdiği uygulamalardır.. Bütün bu olgu ve uygulamalar ha yaşamış, ha yaşamamış birisine mal edilsin, değişen bir şey yoktur..

Malumunuz Şiva, Brahma, Vişnu diye bir varlık YOKTUR.. Ama hem ateistler, hem diğer dinler feci halde buna inananları eleştirmektedir.. Bu küstahlık mı oluyor..

Bruce Lee nın dediği gibi.. Eleştiriler var olup olmaması açısından değil, inançlar üzerinedir..

Hacı,küstahlık diyorsa küstahlıktır. Sen hacıdan daha iyimi biliyorsun.Hacı ve fikrine katılan bir iki yalaka hariç herkes küstahtır.

Sitelerde Paylaş

İlk ınsanın nasıl bir şekli ve şemalı olduğunu ispatladınız da şimdi Hz muhammedın yaşayıp yaşamadığımı mevzu oldu.işte ateızmın ınsanı sürüklediği son noktalardan biri süreklı ınkar ve eleştiri.Sizler yakında aynaya bakıp ben aslında yokum da dersınız.

Sitelerde Paylaş

>>> İlk ınsanın nasıl bir şekli ve şemalı olduğunu ispatladınız

Vallahi bu ispatlanalı baya oldu.. Sonuç: İlk insan diye bir şey yok, ilk insanlar diye bir şeyler var.. Onlarda biraz kafkaslara benziyor. Onlara en çok benzeyen de afrika da bir kabile. Merak ediyorsan, genetik araştırma yapabilirsin, yapanlar bu sonucu bulmuş..

>>> işte ateızmın ınsanı sürüklediği son noktalardan biri süreklı ınkar ve eleştiri.

Valla, masallara kanıp hayal dünyasında yaşamaktan iyidir..

Sitelerde Paylaş
>>> İlk ınsanın nasıl bir şekli ve şemalı olduğunu ispatladınız

Vallahi bu ispatlanalı baya oldu.. Sonuç: İlk insan diye bir şey yok, ilk insanlar diye bir şeyler var.. Onlarda biraz kafkaslara benziyor. Onlara en çok benzeyen de afrika da bir kabile. Merak ediyorsan, genetik araştırma yapabilirsin, yapanlar bu sonucu bulmuş..

>>> işte ateızmın ınsanı sürüklediği son noktalardan biri süreklı ınkar ve eleştiri.

Valla, masallara kanıp hayal dünyasında yaşamaktan iyidir..

Yanı sahıp olduğunuz ılım ve teknolojı ılk ınsanları (!) bıle yakından tanıma fırsatı verırken hz muhammedın yasayıp yasamadığına cevap veremıyor öyle mı ?

Cevabını ben vereyım size ılım öyle sızın safsatalırınıza yem olacak cınsten bir gercek değildir.Hz muhammedın yasadığı gün gibi aşıkarken bunu kalkıp burda tartışmanız bıle anormal.Hatta bunun için birbirinize kustahlık suçlamasında bulunmanız komedının son perdesı.Seyredıyor ve eğlenıyoruz aynı zamanda ıbret alıyoruz.ılımden bılımden bahseden ınsanlar daha hz muhammedın yasayıp yasamadığını tartışırlarken ne derece ınandırıcı bır rol üstlenırler anlamamak hiçte zor değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...