Jump to content

Son Gelişmelerin Işığında İslam ve Kur'an'ı Nasıl Eleştirmeliyiz?

Recommended Posts

Konuyu kişiselleştirme çirkinliğinden sıyrılınsa artık.

Hacı'nın görüşü bu.

Bu görüşün ardında birşeyler aramak yanlış.

Ateistler için ise değişen hiçbirşey olmaz.

Sadece bir kısım ateistler, Muhammed'le ilgili bir konuda, tartışmanın başında "Muhammed yaşamamıştır, kanıtı yoktur, Arap mitidir o" diyerek tartışır.

Ama mecburdur yine geçmişteki stilinde devam etmeye.

Çünkü hangi müslüman kabullenir Muhammed'in yaşamadığını?

Dolayısıyla müslümanın inandığı üzerinden tartışma sürmek zorundadır.

Örneğin Allah'ı, cennet-cehennem konusunu ele alalım.

Hangi "ateist Allah, cennet-cehennem yoktur" diye kesip atıyor.

Allah'ın kökenini de tartışıyor, matematik bilmediğini de.

Cennetteki hurileri de konu yapıyor, cehennemdeki yiyecek-içecekleri de.

Hacı yanılıyor. Geçmişte ateistler yanlış yapmadılar.

Turan Dursun, İlhan Arsel yanlış yazmadılar.

Ortada bir ayıp varsa, bu ayıp onların değil.

Koca İslam tarihinin başlangıcının karanlık oluşundadır.

300 yıllık bir dönem hakkında tek bir belge-kanıt bırakmayanlarda ya da yokedenlerdedir.

Belki kitaplarının bir yerinde, ayrı bir konu başlığında bundan sözetmeleri gerekirdi.

Hacı, İlhan Arsel'e yakındır belki, bu konuyu bir çıtlatırsa iyi olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 157
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hacı'nın görüşü bu.

Sadece bir kısım ateistler, Muhammed'le ilgili bir konuda, tartışmanın başında "Muhammed yaşamamıştır, kanıtı yoktur, Arap mitidir o" diyerek tartışır.

300 yıllık bir dönem hakkında tek bir belge-kanıt bırakmayanlarda ya da yokedenlerdedir.

Belki kitaplarının bir yerinde, ayrı bir konu başlığında bundan sözetmeleri gerekirdi.

Bruce Lee'ye cevap verirken İlhan Arsel ve Turan Dursun için şunları yazmıştım.

İlhan Arsel ve Turan Dursun yanlış bir izi sürdürdüklerini bilemezlerdi.

Onlar kendilerine açık tek bir yolda ilerliyorlardı. Onlar için başka seçenek yoktu.

İslam'ı İslam kaynaklarından öğrenmişler ve yine o kaynaklara dayanarak İslam'ı ve kitabını eleştiriyorlardı.

Onlar senin gibi iki yüzlü ve hınzır değillerdi.

Onlar eleştirilerinin içeriği açısından yanlış bile olsalar, bildikleri muvacehesinde, doğru idiler.

Ben asla onları kitaplarından dolayı eleştirmiş değilim.

Benim eleştirdiklerim senin gibi yeni fikirlere açık olmayan, onları reddetmek için aptalca bahanelere sığınan, kompleksli, hırslı, yüzkarası ateistler.

İlhan Arsel'e ulaşmaya çalıştım ama başaramadım.

Kendisinin bu konuda ne düşündüğünü ben de çok merak ediyorum.

Bir yolunu bulup ona ulaşacağım.

Sitelerde Paylaş
Bruce Lee

Hacı'nın narsisist olması Hacı'yı bağlar.

Seni bağlamaz.

Kendi sapkınlığını Hacı'nın narsisizmi ile açıklamaya çalışma.

Hacı narsisit olabilir. Bu neyi değiştirecektir?

Senin davranışlarını mı?

Olsa olsa sana olan tepkisini değiştirecektir.

Hacı'nın sana yönelik tepkilerinden hangisi narsisist?

Hacı'nın kendi savını savunması ve bunda başarılı olması mı?

Hacı'nın Muhammed'e yapılacak eleştirilerin önünü kesmesi gibi sapkın bir cümleyi Hacı'nın narsisizmi ile nasıl bağdaştırabiliyorsun?

Bu mantıksız çıkarsamanın desteği nedir?

Şu saçmalığa bakın siz..

Hacı Muhammed'e yapılmış eleştirileri kendine yapılmış gibi algılıyormuş?

Bunun kanıtı nedir?

Bence bu konuda daha ileri gitmemelisin.

Çünkü yazdıkça gerçekten batıyorsun.

Kendini küçültüyorsun.

Kimseyi bu saçma iddilarınla tatmin edemezsin.

Bu arada kendi ifadene göre muhtemelen yaşamadığına inandığın Muhammed hakkında ahkâm kesmekten de geri kalmıyorsun.

Muhammed narsisist mi bilemem ama, sen zavallının birisin.

Yazılanları da yeterince anlamadığın anlaşılıyor.

Disleksik olmayasın.....

Hacı,sanki hiç bir şey yapmamış gibi hala yağ gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorsun.Eğer ona buna çamur atmadan muhammedin yaşamadığı ile ilgili fikilerini yazmakla kalsa idin kimse sana itiraz etmezdi.

Dreimal ali ile beraber ateistleri eğiteceğini söyledin,bizleri yani klasik usul ile islamı eleştirenleri donkişota benzettin,küstah dedin,çürük dedin.

Eleştiri gelincede ne diye üstüne alıyorsun diye birde sanki bir şey söylememiş ayaklarına yatıyorsun.Sen polis biz mahkummuyuz? Sen paşa gönlünün istediği gibi millete hakaret edecksin bizde ses çıkarmadan sineye çekezez öylemi?

Ne demek ateistleri eğitecem?Hiç bir kimse senin şamar oğlanın değil.Sen kimseyi eğitemezsin,daha öncede söyledim haddini bil diye. Bu yaptığın küstahlıktır.Doktor olman insanlararın aklını küçük görme,onları eğitme hakkını vermez.

Sitelerde Paylaş
Hacı,sanki hiç bir şey yapmamış gibi hala yağ gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorsun.Eğer ona buna çamur atmadan muhammedin yaşamadığı ile ilgili fikilerini yazmakla kalsa idin kimse sana itiraz etmezdi.

Dreimal ali ile beraber ateistleri eğiteceğini söyledin,bizleri yani klasik usul ile islamı eleştirenleri donkişota benzettin,küstah dedin,çürük dedin.

Eleştiri gelincede ne diye üstüne alıyorsun diye birde sanki bir şey söylememiş ayaklarına yatıyorsun.Sen polis biz mahkummuyuz? Sen paşa gönlünün istediği gibi millete hakaret edecksin bizde ses çıkarmadan sineye çekezez öylemi?

Ne demek ateistleri eğitecem?Hiç bir kimse senin şamar oğlanın değil.Sen kimseyi eğitemezsin,daha öncede söyledim haddini bil diye. Bu yaptığın küstahlıktır.Doktor olman insanlararın aklını küçük görme,onları eğitme hakkını vermez.

Ne demek ben hiç bir şey yapmamış gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorum.

Kör müsün? Okuma özürlü müsün?

Neler yaptığıma burayı izleyen herkes şahit.

Senin çanına ot tıkmak da onlara dahil.

Sana çamur atmak gibi bir derdim yok. Çamura çamur atmak olurdu bu.

Muhammed'in yaşamadığı fikrine sıcak bakmakla büyük bir hata yaptığının farkında mısın?

Ve arkasından yaptığın saçmalıkları.

Beni Muhammed'e benzetmen ve diğer saçmalamalar.

Ben senin gibiler için Dreimal ali ile beraber ateistleri eğiteceğimi söyledim, onları donkişota benzettim,küstah dedim,çürük dedim. Ama burada da yanlışın var. Çünkü klasik usul ile islamı eleştirenleri değil, senin gibi, Muhammed'in yaşamadığına inanıp da ona hakaret edenleri Don Kişota benzettim.

Muhammed'in var olduğundan taviz vermeyenler için lafım yok.

Onlar istediklerine inanabilirler. Muhammed'e küfretmeye bile hakları var.

Ateistlerin eğitilmesi çok ağırına gitmiş olmalı.

Seni tımar edemeyeceğimi de söylemiştim bu arada.

Doktor olmam bana kimseyi küçük görme hakkını vermez elbette.

Ama yazılarını inceledikten sonra senin aşağılık kompleksi içinde çırpınan bir hasta olduğu sonucuna varmamı dda kimse önleyemez.

IFeelGood'un da bu konuda benim teşhime katılacağını düşünüyorum.

Sana bir süre inzivaya çekilip, bu negatif hislerinden kendini arındırmanı tavsiye ediyorum.

Ama sen istediğini yapmakta serbestsin.

Biraz daha devam edersen, gerçekten benim için şamar oğlanı olacaksın..

Ha bi gayret...

Sitelerde Paylaş
Ne demek ben hiç bir şey yapmamış gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorum.

Kör müsün? Okuma özürlü müsün?

Neler yaptığıma burayı izleyen herkes şahit.

Senin çanına ot tıkmak da onlara dahil.

Sana çamur atmak gibi bir derdim yok. Çamura çamur atmak olurdu bu.

Muhammed'in yaşamadığı fikrine sıcak bakmakla büyük bir hata yaptığının farkında mısın?

Ve arkasından yaptığın saçmalıkları.

Beni Muhammed'e benzetmen ve diğer saçmalamalar.

Ben senin gibiler için Dreimal ali ile beraber ateistleri eğiteceğimi söyledim, onları donkişota benzettim,küstah dedim,çürük dedim. Ama burada da yanlışın var. Çünkü klasik usul ile islamı eleştirenleri değil, senin gibi, Muhammed'in yaşamadığına inanıp da ona hakaret edenleri Don Kişota benzettim.

Muhammed'in var olduğundan taviz vermeyenler için lafım yok.

Onlar istediklerine inanabilirler. Muhammed'e küfretmeye bile hakları var.

Ateistlerin eğitilmesi çok ağırına gitmiş olmalı.

Seni tımar edemeyeceğimi de söylemiştim bu arada.

Doktor olmam bana kimseyi küçük görme hakkını vermez elbette.

Ama yazılarını inceledikten sonra senin aşağılık kompleksi içinde çırpınan bir hasta olduğu sonucuna varmamı dda kimse önleyemez.

IFeelGood'un da bu konuda benim teşhime katılacağını düşünüyorum.

Sana bir süre inzivaya çekilip, bu negatif hislerinden kendini arındırmanı tavsiye ediyorum.

Ama sen istediğini yapmakta serbestsin.

Biraz daha devam edersen, gerçekten benim için şamar oğlanı olacaksın..

Ha bi gayret...

Hacı,seni tebrik ediyorum, amacına ulaşma konusunda gayet ustasın.Senin gibi bir showman,ın oyununa geldiğim içinde kendime kızıyorum sana değil.Ah salak kafam ah.

Eğer sadece bu konuda fikrini yazıp ona buna çamur atmasa idin,tepki almayacak ve yazdıkların öylece havada kalacak bir bir müddet sonrada unutulup gidecekti. Oysaki narsissist kişiler için gündemde kalmak,reklam konusu olmak en büyük saplantıdır. Muhatap alınmamak ise onları içten içe kemirir,deliye dönerler.

Nede olsa burası senin çöplüğün,istediğin gibi ötebilirsin.

Sitelerde Paylaş
Hacı,seni tebrik ediyorum, amacına ulaşma konusunda gayet ustasın.Senin gibi bir showman,ın oyununa geldiğim içinde kendime kızıyorum sana değil.Ah salak kafam ah.

Eğer sadece bu konuda fikrini yazıp ona buna çamur atmasa idin,tepki almayacak ve yazdıkların öylece havada kalacak bir bir müddet sonrada unutulup gidecekti. Oysaki narsissist kişiler için gündemde kalmak,reklam konusu olmak en büyük saplantıdır. Muhatap alınmamak ise onları içten içe kemirir,deliye dönerler.

Bre meczup

Bütün bunları biliyorsun da neden hala Hacı'yı tahrik ediyor, narsisizmini icra edeceği bir ortam yaratıyorsun?

Bütün bu tartışmaları başlattığının farkında mısın, değil misin?

Şimdi de pişmanlık duyuyorsun değil mi?

Evet. Pişmansın elbette.

Ama yazdıklarından dolayı değil..

Muhatap olduklarından dolayı pişmansın.

Senin diğer psikolojik sorunların nedir bilemem belki ama, bir tür sıkıntıda olduğun belli oluyor.

Narsisizmimi ekeceğim daha yeni gübrelenmiş verimli bir tarla gibisin.

Sen olmasaydın kendimi başka nasıl tatmin edebilirdim diye düşünmeye sevkettin beni........

Eline sağlık.

Sitelerde Paylaş

Yazmak istedigim pek cok sey zaten yazilmis. Once katildigim bazi gorusleri belirteyim, sonra da kendi fikrimi.

Ateist arkadaşların bu konudaki şaşkın olduklarını ya da don kişot misali bir serüvencilik peşinde olduklarına inanmıyorum.

Aynen oyle...

Muhammed yaşamamış bile olabilir. Yaşamış ta olabilir.

Derdimiz bu değil ki.

Derdimiz DİN denilen bela...

Imza...

Başlıkta bir iddia vardır.. Doğrudur, yanlıştır, kabul edilir veya edilmez. Ama karşı tarafa uygunsuz ifadeler kullanmak yakışık almaz..

Oguz'a katiliyorum. Lutfen ortami germeyelim.

Hacı'nın görüşü bu.

Bundan guzel ozetlenemezdi.

Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı akademik bir konudur.

Cok dogru :)

Baslikta "Muhammed'in Yaşadığına İnananlar Bunları Nasıl Eleştirmelidir?" diye sorulmus.

Bilimsel bir yaklasimla, Muhammed'in yasadigi veya yasamadigi yonunde bir fikirbirligi olmadigi surece, bu konuda sorulacak bir soruya "Bilmiyorum!" diye yanit veririm. Islam dinini elestirirken de her iki argumani da gonul rahatigi icinde kullanirim.

1- Muhammed yasamadi ki, neye inaniyorsunuz?

2- Yasamis olsa bile.... vs... vs...

Bunun, Allah'i elestirirken kullandigimiz yontemden pek de bir farki yok.

1- Allah yok ki, neye inaniyorsunuz?

2- Olsaydi bile.... vs... vs...

Ayrica, Muhammed'in yasamadigi kanitlansa bile, bu arguman gecerlidir. Yani, "...yasamadigi icin, elestirmesi yanlistir..." dusuncesine katilmiyorum.

Islam dinini elestirirken, sadece "Muhammed'in yasamamis" oldugu varsayimi ile hareket etmek de mumkundur. Ama bu, hareket alaninizi cok daraltir. Kaldi ki, Muhammed'in yasamadigina dair Mekke Nufus Idaresinden belge bile getirseniz, Muslumanlar icin birsey degisecegini sanmiyorum. :)

Sitelerde Paylaş

sevgili bruce lee,

konuyu takip ederken hep acaba hacı ile karşılıklı mı konuyu kızıştırıyorlar diye düşündüm (reyting hesabı) ama bu son mesajınla fikrim değişti.

"kabahat senin,

- demeğe de dilim varmıyor ama -

kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!"

saygılar

Sitelerde Paylaş

Aksi kanıtlanamadığı müddetçe aşağıdaki olasılıkların tümü mümkündür:

1- Muhammed'in kronolojisi ve İslam'ın kuruluşu, basit yanlışlar ve çarpıtmalar içeriyor olsa da genel hatlarıyla Kur'an'ın, hadislerin, siyerlerin ve İslam tarihinin ortaya koyduğu gibidir.

2- Muhammed ve örgütü yeni bir din kurmalarına rağmen zaman içinde egemenlik, putperestlikten tamamen arınmamış olanların eline geçmiştir. Bunlar, Kur'an'da tahrifatlar yaparak ve uydurma hadisler düzenleyerek putperest adet ve ibadetlerini dine sokmuş ve karma bir din oluşturmuşlardır.

3- Araplar, çürümekte ve çökmekte olan putperest dinlerinin yerine, yaşadıkları iç savaşın aktörlerini ve olayları mitleştirerek İslam'ı kurmuşlardır. Muhammed ve halifeler gerçek kişilik olmakla beraber olaylar bir kurgu ve Kur'an, bir komisyonca hazırlanmış ortak bir organizasyon ürünüdür.

4- İsa'nın ilah olarak sunulmasından rahatsız olan ve putperestliği yıkmayı hedefleyen Hristiyan ezoteristleri, Muhammed'i yeni bir peygamber olarak ortaya çıkarıp dinleri birleştirmeyi amaçlamış ancak daha sonra kontrolü ellerinden kaçırmışlardır. Mekke döneminde istedikleri çizgide olan muhammed ve örgütü, Medine'den sonra başlarına buyruk harekete yönelmişlerdir.

5- Muhammed diye biri hiç yaşamamıştır. Putperestliğe karşı oluşturdukları Hristiyanlığa yakın mezheplerini zaman içinde yeni bir dine dönüştürmüşler ve çok önceden birçok metni zaten yazılı olan kitaplarına yeni ilaveler yaparak Kur'an'ı oluşturmuşlardır. Anlatılan olaylar ve kişiler hayal mahsülüdür.

Bu maddelere 1-2 ilave yapılabilir ya da mevcut maddeler değişik şekilde ifade edilebilir.

Ancak, bu maddelerden herhangi biri kanıtlansa dahi bunun İslam dünyasına büyük bir etkisi olmaz.

Hatta müslümanların çok büyük çoğunluğunun bunlardan haberi dahi olmaz. İddialar çarpıtılır, hakaret olarak algılanır, tehditler yağdırılır ama pek birşey değişmez. Belki yeni islamcıların ve reformistlerin eli biraz güçlenir, gelenekçiler biraz sarsılır o kadar. Uzun vadede ne olacağını ise kimse bugünden kestiremez.

Kanıtlanması ise çok zayıf bir olasılık. Mevcut kaynaklarla mümkün değil. Suriye'de, Irak'ta arkeolojik kazılarda birşey bulunabilirse ne ala. Yani, kimse bu tartışmalardan kısa zamanda bir sonuç beklemesin. Uzun müddet havanda su dövülür. Bu yolla Puin, Luxenberg, Kalish, Ohlig ve Reynolds gibi yazarlar hem ün kazanır hem de pahalı kitaplarıyla keselerini doldururlar.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aksi kanıtlanamadığı müddetçe aşağıdaki olasılıkların tümü mümkündür:

1- Muhammed'in kronolojisi ve İslam'ın kuruluşu, basit yanlışlar ve çarpıtmalar içeriyor olsa da genel hatlarıyla Kur'an'ın, hadislerin, siyerlerin ve İslam tarihinin ortaya koyduğu gibidir.

2- Muhammed ve örgütü yeni bir din kurmalarına rağmen zaman içinde egemenlik, putperestlikten tamamen arınmamış olanların eline geçmiştir. Bunlar, Kur'an'da tahrifatlar yaparak ve uydurma hadisler düzenleyerek putperest adet ve ibadetlerini dine sokmuş ve karma bir din oluşturmuşlardır.

3- Araplar, çürümekte ve çökmekte olan putperest dinlerinin yerine, yaşadıkları iç savaşın aktörlerini ve olayları mitleştirerek İslam'ı kurmuşlardır. Muhammed ve halifeler gerçek kişilik olmakla beraber olaylar bir kurgu ve Kur'an, bir komisyonca hazırlanmış ortak bir organizasyon ürünüdür.

4- İsa'nın ilah olarak sunulmasından rahatsız olan ve putperestliği yıkmayı hedefleyen Hristiyan ezoteristleri, Muhammed'i yeni bir peygamber olarak ortaya çıkarıp dinleri birleştirmeyi amaçlamış ancak daha sonra kontrolü ellerinden kaçırmışlardır. Mekke döneminde istedikleri çizgide olan muhammed ve örgütü, Medine'den sonra başlarına buyruk harekete yönelmişlerdir.

5- Muhammed diye biri hiç yaşamamıştır. Putperestliğe karşı oluşturdukları Hristiyanlığa yakın mezheplerini zaman içinde yeni bir dine dönüştürmüşler ve çok önceden birçok metni zaten yazılı olan kitaplarına yeni ilaveler yaparak Kur'an'ı oluşturmuşlardır. Anlatılan olaylar ve kişiler hayal mahsülüdür.

Bu maddelere 1-2 ilave yapılabilir ya da mevcut maddeler değişik şekilde ifade edilebilir.

Ancak, bu maddelerden herhangi biri kanıtlansa dahi bunun İslam dünyasına büyük bir etkisi olmaz.

Hatta müslümanların çok büyük çoğunluğunun bunlardan haberi dahi olmaz. İddialar çarpıtılır, hakaret olarak algılanır, tehditler yağdırılır ama pek birşey değişmez. Belki yeni islamcıların ve reformistlerin eli biraz güçlenir, gelenekçiler biraz sarsılır o kadar. Uzun vadede ne olacağını ise kimse bugünden kestiremez.

Kanıtlanması ise çok zayıf bir olasılık. Mevcut kaynaklarla mümkün değil. Suriye'de, Irak'ta arkeolojik kazılarda birşey bulunabilirse ne ala. Yani, kimse bu tartışmalardan kısa zamanda bir sonuç beklemesin. Uzun müddet havanda su dövülür. Bu yolla Puin, Luxenberg, Kalish, Ohlig ve Reynolds gibi yazarlar hem ün kazanır hem de pahalı kitaplarıyla keselerini doldururlar.

Mükemmel bir özet.

Ellerine sağlık Pante kardeşim.

Özellikle Arap'lar için kullandığın iç savaş terimini tuttum.

Bu terimi daha önce hiç duymamıştım.

Sana ait ise orijinal ve çok ilginç bir açıklama.

Bu ortamda bir Muhammed elbette yaşamış olabilir.

Ama bu yaşayan Muhammed, yaşadığı ileri sürülen ve biyografisinin son 23 yılı en ince ayrıntılarına kadar bilinen Muhammed olamaz.

O Muhammed fiktiftir.

Muhammed adlı biri yaşamış bile olsa onun İslam ve Kur'an'la en ufak bir alakası yoktur.

Belki de bu Muhammed bir generaldir. Paşadır, veya komutandır.

Zaten bu konuda da bazı gelişmeler var. Muhammed'in Arap'ları birleştiren bir komutan (askeri lider) olması mümkün.

Muhammed adın efsaneleştiği için çok sonraları İslam ve Kur'an birleştirilirken o efsaneden yararlanılmış ve Arap'lar tekrar, bu keresinde bir imparatorluk olarak, bir araya getirilmiş olabilir.

Arap'ların nereden geldiği hakkında hiç bir şey bilinmiyor.

Onların bir imparatorluk oluşturmadan önceki tarihleri de bilinmeyenlerle dolu. Bilinenler çok az.

Konunun çözümü bilimin ilgi alanına giriyor.

İslam kökenli iddiaların hepsinin önce reddedilmesi, sonra teker teker incelenerek, doğru olup olmadıklarının saptanması gerekiyor.

Şu anda yapılanlar da budur zaten.

Sitelerde Paylaş
Ateistforum yöneticilerinden bir açıklama yapmalarını rica ediyorum.

Dün bu başlıkta yazdığım iletiler ve hacının bana karşı yazdıkları neden silinmiş.

Hacı bana sürekli küfür etmesine rağman ben banlandım.

Sana kimse küfretmedi..

Sadece hak ettiğin aşağılanmaya maruz kaldın.

Sanırım Oğuz o iletileri sildi.

Onları sen göremezsin ama, ben görebilir ve gerekirse senin gözüne sokabilirim.

Seni uyardım.

Kimse hakkında yalan bilgi vermek ve iftira atmak kurallarımıza aykırı.

Sen bana iftira attın. İftiranı kanıtlayamadın ve bir günlüğüne forumdan uzaklaştırıldın.

Aynı minval üzerer devam edersen, süresiz uzaklaştırılacaksın.

Ortaya attığın başkalarını aşağılayıcı ve küçük düşürücü iddiaları kanıtlaman gerekiyor.

Benim Bilim fenerinde binlerce iletim vardır.

Onları bulup hangilerinin saçma olduğunu göstemek, onları saçma olarak nitelendirenler için çok kolay olmalı.

Seni bir kere daha uyarıyorum.

Kanıtlayamayacağın iddiları kendine sakla.

Kimseyi haksız yere suçlama..

Yoksa en ağır hakaretlere maruz kalır, sonra forumdan atılırsın.

Bu bir tehdit değlidir.

Söz vermedir.

HACI

Sitelerde Paylaş
Sana kimse küfretmedi..

Sadece hak ettiğin aşağılanmaya maruz kaldın.

Sanırım Oğuz o iletileri sildi.

Onları sen göremezsin ama, ben görebilir ve gerekirse senin gözüne sokabilirim.

Seni uyardım.

Kimse hakkında yalan bilgi vermek ve iftira atmak kurallarımıza aykırı.

Sen bana iftira attın. İftiranı kanıtlayamadın ve bir günlüğüne forumdan uzaklaştırıldın.

Aynı minval üzerer devam edersen, süresiz uzaklaştırılacaksın.

Ortaya attığın başkalarını aşağılayıcı ve küçük düşürücü iddiaları kanıtlaman gerekiyor.

Benim Bilim fenerinde binlerce iletim vardır.

Onları bulup hangilerinin saçma olduğunu göstemek, onları saçma olarak nitelendirenler için çok kolay olmalı.

Seni bir kere daha uyarıyorum.

Kanıtlayamayacağın iddiları kendine sakla.

Kimseyi haksız yere suçlama..

Yoksa en ağır hakaretlere maruz kalır, sonra forumdan atılırsın.

Bu bir tehdit değlidir.

Söz vermedir.

HACI

As o zaman iletileri herkes görsün.Ben seni suçlamadım senin durumun öyle,ben sadece görüneni söyledim.

Kanıt ,belge istiyorsan iletilerine bak.

İletilerin kalıplaşmış sözler,nokta,virgül ve bolca küfürden oluşuyor.

İletilerinde her hangi bilgi varmı.

Sitelerde Paylaş
Korkak,sapık narsisit hacı;herkesi kucağında hoplatacağını zannediyordun. Sen ancak kıçını hoplatırsın. Herkes senin ne mal olduğunu gördü artık. Battıkça battın, rezil oldun, kurduğun hayaller yıkıldı. Küfür ederek iyice alçalacağını göremeyecek kadar ahmaksın sen.

Bundan sonrasını zübük hacıya değil, ateist forum yöneticilerine ve üyelerine yazıyorum

Muhammedin yaşayıp yaşamadığı bir süredir tartışılıyor. Kimse bu konu tartışılmasın demedi. Ciddi kanıtlar bulunursa herkes kabul eder elbette. Kanıtları bulacak olan da biz değiliz. Tabi hacı hariç, onun kanıta ihtiyacı yok, ona vahiy geliyor.

Ortada somut bir belge yokken, bunu kabul edin, yoksa ahmaksınız, küstahsınız diyen birisi sizce hasta değil midir? Ama gerçekler zaten hacının umurunda değil ki,o kendini tatmin etme peşinde. Kendini bir öncü, uyarıcı olarak görüyor. Sizin görmediğinizi ben görüyorum, beni dinleyin ahmaklar diyor. Peygamber de böyle diyordu.

Ben hacıyı 4-5 forumdan bilirim. Her foruma zarar vermiştir. Hiç bir konuda bilgisi yoktur. Bilgisi olmayanı kim ciddiye alır. Ama o ciddiye alınmak istiyor. Ne yapacak peki, nasıl ciddiye alınacak. Kimsenin görmediğini görmüş gibi yapacak,kendini adam yerine koyacak. Görüşlerine karşı çıkıldığında saldırganlaşacak.

Ben hacıya narsisit ve bilgisiz dedim. O da sadece küfür edebildi zavallı.

İddialarıma kanıt olacak belge istiyor. Belge yazdığı iletilerdir.

Daha somut belge istiyorsa psikologa gitsin belgesi hazırdır.

Beni süresiz banlayabilirsiniz. Benim gitmem bu forum için kayıp olmaz. Ama hacının kalması bu foruma çok zarar verir. Onun yüzünden değerli üyelerini kaybeder bu forum.

Benden uyarması, gerisi size kalmış. Forum hacının umurunda değil. O hastalıklı ruhunu tatmin etme peşinde.

dcan3, senin şu nickini kazısak ve boyası dökülse altından hangi nick çıkar acaba? Bu konuya karışmak üzerime vazife değil aslında. Hiç karışmamam gerekiyor, çok iyi biliyorum bunu. Ama bazen insan susmuyor işte. Bilgi edinmeye çalışırken tonla hakaret mesajı okumaktan bıktım.

Sitelerde Paylaş

dinden dönmeden önce gazetede rastladığım bir haberi kesip saklamıştım (99-2002 arası bir gazete), ama maalesef sonradan kaybettim. dinden döndükten sonra anahtar kelimelerle yaptığım google aramalarında da bir şey bulamadım. haberde bilmem nerenin ne camisinde 4. veyahut 5. yüzyılan kalma bir kuran bulunduğu, bunun islamla ilgili bilinen bütün gerçekleri değiştireceği gibisinden şeyler yazıyordu. keşke şu an o gazate parçası elimde olsaydı. belki sen ingilizce aramalarda bu konuda bir şey bulabilirsin hacı abi.

saygılar

tarihinde Saying tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben kuran ın Muhammedle oluşturulmadığını düşünüyorum..

Kuran ın ilk ayeti oku olmuştur...

Muhammed ve yanındakiler neyi okuyacaktır..

Zannımca ortada kuran a benzer yazıtlar var ve Muhammed bunların okunmasını istiyor..

Bu yazıtlar eski efsane ve hikayeler olabilir..

Eğer yaşamışsa Muhammed bu yazıtları kendi çıkarlarına göre devam ettirmiştir..

Düşünün ; kabede 360 put var ve o toplum bunlara tapıyor..Bu putlarla ilgili bir çok efsane olduğuna eminim..İlk kuran diyebileceğimiz yazıtlarda bu putlara ve özellikle Allah putuna atfedilen bir çok övgü , methiye ve efsane bulunuyordu..

Belki de ilk kuranın yok edilmesi eski yazıtları ve Muhammedin öğretilerini karıştırmamak için olabilir..

Bir düşünce...

Sitelerde Paylaş

Biraz haddini aşmış bir post olmuş bu Bruce Lee... Neticede burası özgür bir fikir tartışma yeri... En fazla "ciddiye almıyorum" veya "bu görüş zararlıdır" der ve izah edersin... Konuyu bu kadar kişiselleştirme bence...

Sitelerde Paylaş
Biraz haddini aşmış bir post olmuş bu Bruce Lee... Neticede burası özgür bir fikir tartışma yeri... En fazla "ciddiye almıyorum" veya "bu görüş zararlıdır" der ve izah edersin... Konuyu bu kadar kişiselleştirme bence...

Forumdan üyeliğimin silinmesini istemiştim ama silinmemiş. Ya üyeliğimi silin yada arkamdan konuşmayın. Bende cevap hakkımı kullanıyorum.

Bu forumun genelinde hacıya karşı bir çekingenlik var. Adam milletin ağzına sıçsa bile hoş görülüyor.Niye bu kadar o adamı şımartıyorsunuz ki.Sizin bu ezik tavrınızın zararını başkaları çekiyor.

Özgür fikir ona buna çamur atmak demekmidir ? Hacı millete hakaret ederken ona niye uyarı mahiyetinde tek bir kelime söyleme zahmetine katlanmadınız sözde örgürlükçü kardeşim?

Ben kendi kıçımdan bir şey uydurmam ne islam hakkında nede başka birisi hakıında. Ne söylüyorsam muhatabımın kendi iddalarına dayanarak söylerim.

Bağlantı konunun önemini çok güzel ve veciz bir şekilde açıklamış.

Kendisini tebrik etmek isterim.

Sen ise mükemmel bir mantıkla yazılmış o yazıyı takdir etmemek gibi bir gafletin içine düşmüşsün.Yukardaki iletiyi yazan birinden ben mantıklı, akıllı, değerli bir çıkarsama beklemem.

Evet Taklamakan....

Beceremedin..

Adamın derdi bir şeyler tartışmak filan değil.Yukarıda alıntıda görüldüğü gibi insanlardan takdir ve şakşak bekleyen komplexli biri.Bu saplantısı o decereceye ulaimış ki,şak aşak etmeyen,yalakalık yapmayanları gaflet içinde olmakla suçluyor.

Kendi ağzıyla alkış beklediğini itiraf eden birine schowman demenin neresi haddi aşmak oluyor ?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...