Jump to content

KANUNLAR.. Nedir bunlar..?

Recommended Posts

Ama var; sizin yok demeniz bu varlığı değiştirmiyor.. !

Sizin mantığınızla "YerÇekimi" Yok; Biz ona o adı vedik diye bi çekim gücü var gibi bi netice ortaya çıkıyor..

Oysa biz O Kanun olduğunu keşf ettik, onu tanımladık ve bir isim koyduk.. Biz onu bulmadan öncede o Çekim Kanunu vardı...

Sitelerde Paylaş

Kanun denen şey maddeye dışardan harici bir yerden dikte ettirilen yapay birşeymiş gibi konuşuyorsun mask

Düşen elma, onun atomları vs "yerçekimi kanunu var düşmemiz gerek" diye düşünüyor, Kendi doğasına aykırı birşeyi yapmaya zorlanıyor gibi ifade ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Düşen elma, onun atomları vs "yerçekimi kanunu var düşmemiz gerek" diye düşünüyor..

Sanırım bu bi ifade bozukluğu oldu; yoksa kimsenin o şuursuz maddelerin ve onları oluşturan zerrelerin bunu düşünerek yaptığını Düşünebileceğini sanmıyorum...

Faraza ki öyle olduğunu düşünsek bile bu yine sorumun cevabı değil... O Kanun var; Madde ister düşünerek, ister düşünmeden, ister seve seve, ister mecburiyetten O Kanuna uyuyormu; uyuyor.. Ozaman bu Kanunları koyan kim..?

Sitelerde Paylaş

Şu foruma yazdığın bilgisayarın içinde bir program var; Bunu yazan alim bir programcı var... O programın kendi kendisine oluşmadığını biliyorsun... Bir Programcının eseri olduğunu biliyorsun.. O programcı burdamı şuan; Değil.. Ama onun ilminin tezahürü ve eseri burda....

Aynen bunun gibi bu Kainat Sarayınında bir ustası, bir programcısı, bir mimarı var... Tek bir tane yetiyor..

Sitelerde Paylaş

Doğanın şu anki kombinasyonuna ve bu kombinasyonlar ile ortaya çıkan kurallarak kanun diyoruz,

Aynı şekilde farklı kombinasyonlar oluşsaydı onlara kanun diyecektik.

Doğa içinde yoğrularak oluşmuş algımız ile yine doğayı anlamaya çalışıyoruz,

Bu yüzden zihnimiz içinde bulunduğu doğa kurallarından farklı bir sisteminde oluşabileceğini kavramakta zorlanıyor.

Olaylara tersten bakıp Tanrı'yı bulmaya çalışmayı yıllar önce bıraktım..

Sitelerde Paylaş

Olaylara tersten baktığın konusunda çok haklısın.. Çünki bakış açın tümüyle yanlış...

Yani sana göre şuanki kombinasyonlar Kanunları oluşturmuş.. Oysa gerçek şu ki;Değişmeyen Kanunlar şuanki kombinasyonları oluşturuyor...

Sitelerde Paylaş
Olaylara tersten baktığın konusunda çok haklısın.. Çünki bakış açın tümüyle yanlış...

Yani sana göre şuanki kombinasyonlar Kanunları oluşturmuş.. Oysa gerçek şu ki;Değişmeyen Kanunlar şuanki kombinasyonları oluşturuyor...

Senin kuantum diye bişeyden haberin var mı :blink:

Fizik bilgisi suyun kaldırma kuvveti ile sınırlı olanlara laf anlatmaya çalışıyoruz.

Fizik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım ;)

Sitelerde Paylaş

Evet; Quantum dan haberim var ve bu teknoloji ilerledikçe insanlar daha fazla bir yaratıcının olmak zorunda olduğunu anlıyacaklar.. Çünki bilim artık maddenin ötesinde başka birşeyler olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.. Şimdilik buna Enerji diyorlar ve Atom altı Quantum fiziği ile incelemeye çalışıyorlar..

Bilinç üstü, Bilinç altı yada Kozmik Bilinç v.s. gibi ismler ile kainatta tezahür eden Esmayı İlahinin tezahürlerini keşf ediyorlar.. Onları tebrik ediyorum..

İnsanlık son Noktada filmin başına dönecek.. Adem a.s. ın talimi esması.. İsimleri öğrenmesi..

Bilim nekadar ilerler ise ilerlesin yeni sorular üretmenin ötesine geçemiyecek; içinde bir kısım Aklı ve Vicdanı sönmemiş olanlar da Rablerine Hayret ve Muhabbet ile secde etmekten başka çıkar yol bulamıyacaklar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...