Jump to content

Artı-değer denilen saçmalık

Recommended Posts

Tom,

Sen ezogelın ve drekıncıye bır de Freddie ye cevap vermek üzere bir eleman arıyorum,maas dolgun SSK yemek var,çok zeki olması gerekmez,nasıl olsa karsısındakıler anlamaz ne yazsa olur,he he diye de geçiştirebilir ,hatta kendi yazdıkalrını onlara geri yutturabilir hiç farketmez,ana okulu öğretmenliği yapmışsa daha iyi,tecrübeli olur,col cocugun psıkolojısını bılır onları nasıl avutup uyutacagını da bılır,varsa böyle bir iş arayan haberimiz olsun,yalnız bastan soyleyım bunlara dayanamayıp işten kacarsa diye ilk maaşını içerde tutarım,hadi görim seni.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne özel hayatı???

Villayla aralarında bir şey mi var bizim bilmediğimiz????

Villadan yola çıkarak kendisine soru sorduk kendisi cevap veremedi,sen de özel hayata girmem ayakları ile sıvısıyorsun,

Yaw ben san Rochader'in yazdığı formul hakkında gorusun ne dedım ona da karısmam dedin,ıkınızın arasında dedin,gozumden kacmıyor bunlar

yalnız tersıne benim aleyhime bir durum osa hemen atlamaya calısıyorsun,özel hayat falan dinlemiyorsun ,işine gelmeyince cak cuk zart zurt.

Bunalrı yemiyoruz bilesin.

Deha bunlar senin polemiklerin iste.Ben bilmiyorum ekinciyle villa meselenizi.

Kendin dedin sordum ekinciye villasinin hesabini dedin.Bende buna göre yorum yaptim.

Bak nedemissin,

"drekıncının vıllası üretenlerin emegının calınması ıle mı olmus dıye sormustuk. "

Bende buna göre yorum yaptim.

Sitelerde Paylaş
Tom,

Sen ezogelın ve drekıncıye bır de Freddie ye cevap vermek üzere bir eleman arıyorum,maas dolgun SSK yemek var,çok zeki olması gerekmez,nasıl olsa karsısındakıler anlamaz ne yazsa olur,he he diye de geçiştirebilir ,hatta kendi yazdıkalrını onlara geri yutturabilir hiç farketmez,ana okulu öğretmenliği yapmışsa daha iyi,tecrübeli olur,col cocugun psıkolojısını bılır onları nasıl avutup uyutacagını da bılır,varsa böyle bir iş arayan haberimiz olsun,yalnız bastan soyleyım bunlara dayanamayıp işten kacarsa diye ilk maaşını içerde tutarım,hadi görim seni.

Bune simdi deha?

Iste yaklasimin bu sekil.Bu polemiklik yapmak degilde nedir peki?

Neyse..

Dehadir neyapsa yeridir diyelim.

Sitelerde Paylaş
Bune simdi deha?

Iste yaklasimin bu sekil.Bu polemiklik yapmak degilde nedir peki?

Neyse..

Dehadir neyapsa yeridir diyelim.

Hıh DEHA yı yavas yavas tanıyorsunuz işte :D

Ben önceleri bu adamla bu şekilde konuşan biri değildim ama kardeşim anlayın yani bu adamla fikir tartışılmaz ancak alay edilir. Çünkü adam sabit fikirli ve düşman sana. Yani bir insan Karl Marx'ı haksız bulabilir lakin bir insan Karl Marx'ın Lenin'in siyasi ekonomik düşüncelerine değil de kişiliklerine saldırıyorsa bu kişi ile mantıklı bir şey konuşmanın bir anlamı olamaz. Sanki adam Karl Marxla aynı dönemde yaşamışta, yok Karl Marx hiç fabrika da çalışmış mı yok Lenin terörist. Bu ne be :D Bu şekilde siyaseti Ülkü Ocagı forumlarında 17 lik genç delikanlılar tartışıyor...

Sitelerde Paylaş

Deha nın her iletisinden sonra gözümün önüne üst düzey yönetici Burhan Altıntop geliyor nedense.

Öyle daldan dala atlıyor ki sanki ormanların en mahir cambazı.

Deha'ın hiçbir sorusunu yanıtsız bırakmamaya gayret ettim. Çünkü gerçekten meselenin püf noktalarına ilişkin sorular soruyor. Çünkü soru sormak bile soranı, soranın nerelerde takıldığını anlatır. Ben de gerek doğrudan ve gerekse dolaylı olarak örneklerle yanıtlamaya çalıştım. Ancak dolaylı anlatımlarımı anlayabilmesi için de bayağı uğraştım.

Villamın olduğu değerlendirmesi kendisine aittir. Kooperatifimizin özelliklerini ve konutların özelliklerini tanımlayınca gözünün önüne villa getirdi. Villam olduğunu göstererek beni de kendi özendiği sınıfa dahil edecek, benim de burjuva olduğumu gösterecek aklınca.

Bir teklifim var. Villa tanımlamasını dikkate alarak, hem kendisi, hem de sizlerde bırakmak istediği imaja göre bir fiyat biçsin, forumdaşlar da kaç liralik villadır diye tahminde bulunsun.

Dehanın biçtiği fiyata kendisine satacağım.

Biçtiğin fiyatı görelim.

Villama ilişkin sorusu sanıyorum şöyle idi,

Devrim olunca sen de villanı verecek misin?

Bu sorunun yanıtını gayet açıklıkla verdim. Ama gel gör ki Burhan Altıntop a laf anlatmak ne mümkün. O yine sorularım yanıtsız kaldı teranesini sürdürüyor.

Başka gözümden kaçmış soruları varsa gösterin, yanıtlamaya çalışayım.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

bu deha denen herifin her olayı kişisel baza getirmesi gerçekten tuhaf, diyelimki adam fabrikatör ama Marksizm'inde doğru olduğunu düşünüyor, ama yaşamına geçirmiyor neden olmasın yani, hayrettin karaca denen herifte bir ara ben sosyalistim diyordu (tema vakfı başkanı)

olayları kişisel baza indirince ne olacak onu anlamadıkki?? drekinci villa sahibi olunca, deha bey borsada para ütünce ne oluyr yani??

adam artı-değeri anlamamış ki, yok efendim patron zarar edince işçi patronu sömürürmüş böyle salakça bir şeyi ancak ateistforumda iddia edebilir başka yerlerde adama kıçıyla gülerler be gülerler!!

adama patronların eleman çıkardıklarını böyle bir durumda daraldıklarıın yazdık çizdik, örnekler gösterdik, son krizi gösterdik yok adam iflah olmuyor..

3-5 yeni yetme şakşakçısının onu haklı görmesi bu zırvalarının doğru olduğu anlamına gelmiyor maalesef...gerçekler yine gerçektir..

Sitelerde Paylaş
...Fakat Rochader Demir Ökçe'den bir alıntı yapmış ve o alıntının içine, bir satır halinde kendi yorumunu eklemiş. Yaptığı bu hatayı önce farketmemiş, gördüğü anda da açııklama yapıp özür dileyerek düzeltmiş.

Düzelttiği o satır, esere müdahale hakkı olmadığını düşünmesindendi sanırım, bilmiyorum.

Yine o satırın, tartışmalarınızın temelini ya da gidişatını oluşturmada ne kadar önemi ve etkisi vardı, onu da bilemiyorum.

Rochader açıklamış, gerekirse tekrar açıklama yapar.

Evet IFeelGood cok iyi anlatmis. Tesekkürler IFeelGood

Sitelerde Paylaş

Hala villa meselesini anlamadılar.

Tekrar edelim.

Konu villa olması da degıldır,dairede olur arabada.

Bu her ne zıkkım ise drekinci dedi ki,ben bunu sömürüsüz elde ettim,katılırım dogrudur.

Ancak drekinci bunu istediği anda satıp sermayeye çevirebilir mi????

Evet çevirebilir,istediği gibi iş de kurabilir işci de çalıştırabilir.

Villa satısından elde ettiğimiz ve sermaye olarak kullandığımız bu miktar'ın sömürü ile elde edilmediğini de kabul ediyoruz.

O halde her sermaye sömürü ile elde edilmiş değildir manasına gelmez mi????

O halde kim hangi hakla drekinci'nin alın terini neden kamulaştırsın????

kamulaştırma ne demek,hep beraber ortak olmak degıl mı????

Hıc calısmayan birisi de çalışarak ednilmiş bir sermaye üzerinde neden aynı haklara sahip olsun????

Eşitlik böyle mi sağlanır????

İşte drekinciye sordugum budur,

Villanı sattın (dairede olsa farketmez) sermaye yaptın ve iş kurdun tam bu anda birileri devrim yaptı ve senin alınterim dediğin paraya el koydu,bu durumda ne yaparsın????

İşte villa konusu budur,beklenen cevap bununla ilgilidir,yoksa drekincinin her tarafı villa olsa ne olur???

Yani burada kişiselleştirme yoktur,kişiselleştirme yapan hangi zavallıdır,bir süredir uzak kaldığı foruma doner donmez hemen anlamadan dinlemeden ilk iki iletisini bana olan kinin kusmaya ayıran garibandır.

Ezogelin denen pislik açtığı son başlıktan sonra bu forumdan süresiz uzaklaştırılmalıdır.

Onun Fehriyesı de Belçika ya gitmiştir,drekinci'nin Behice Boranı 'da ,benim İlkay Demir'im de,kafası çalışan artık neye alet olduguna uyanır.

Seviyesizlikleri iyice ortaya çıkan bu zavallı ayaktakımı ile bundan böyle ciddi anlamda muhatap olmamak daha nalamlı gibi duruyor.

Sitelerde Paylaş
Evet IFeelGood cok iyi anlatmis. Tesekkürler IFeelGood

Anlatamaz çünkü konuyu bilmiyor, bence bu şekilde gereksiz yere uzatıyorsun.

Alttan alıyorum anlamıyorsun,haksız olduğun halde bana deve dedin ,öküz dedin ne raporladım ne sesimi çıkardım,ama artık baymaya başladın.

Yukarıdakı ileti ile neyi ispatlama peşindesin????

Benden özür dileyen yazın orada bes gun durduktan sonra değiştirdin,buna hakkın yok ,sana yetki verildi ise bunu adaletli ve etik kullanacaksın,istediğin yazıyı istediğin zaman istediğin şekilde değiştiremezsin.

Açıklaman varsa ilave olarak yaparsın.

Size bu yetkilerin bunun için verildiğini sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
Anlatamaz çünkü konuyu bilmiyor, bence bu şekilde gereksiz yere uzatıyorsun.

Alttan alıyorum anlamıyorsun,haksız olduğun halde bana deve dedin ,öküz dedin ne raporladım ne sesimi çıkardım,ama artık baymaya başladın.

Yukarıdakı ileti ile neyi ispatlama peşindesin????

Benden özür dileyen yazın orada bes gun durduktan sonra değiştirdin,buna hakkın yok ,sana yetki verildi ise bunu adaletli ve etik kullanacaksın,istediğin yazıyı istediğin zaman istediğin şekilde değiştiremezsin.

DEHA daha dikkatli oku..Benim o yorumum konu icin degildi konudaki degisiklik icindi..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
DEHA daha dikkatli oku..Benim o yorumum konu icin degildi konudaki degisiklik icindi..

Ben ne okuduğumu da, ne yazdığımı da, ne olduğunu da biliyorum !!

Benden özür dilediğin iletiyi beş gün sonra değiştirerek,yerine baska bir ileti asman etik mi değil mi?????

O halde senın ile yazışmak anlamsız,çünkü herhangi bir gerekçe ile bu yazdıklarını da herhangi bir zamanda değiştirebilirsin.

Boşa uzatmana gerek yok,uyarı yerindedir ve kaale alınması faydalı olur ve bana dikket tavsiye etmen de gereksiz, dikkatli olmasam zaten o iletinin değiştirildiğini de anlayamazdım değil mi???

Sitelerde Paylaş
Ben ne okuduğumu da, ne yazdığımı da, ne olduğunu da biliyorum !!

Benden özür dilediğin iletiyi beş gün sonra değiştirerek,yerine baska bir ileti asman etik mi değil mi?????

O halde senın ile yazışmak anlamsız,çünkü herhangi bir gerekçe ile bu yazdıklarını da herhangi bir zamanda değiştirebilirsin.

Boşa uzatmana gerek yok,uyarı yerindedir ve kaale alınması faydalı olur ve bana dikket tavsiye etmen de gereksiz, dikkatli olmasam zaten o iletinin değiştirildiğini de anlayamazdım değil mi???

Dikkatli degilsin. Anlasilan 125. iletiyi okumamissin.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

125 no lu iletinden sonra zaten konu kapanmıştı ama sen 125 no lu ileti ile çelişen 148 no lu iletiyi asarak olayı tekrar gündeme getirdin.

Hala 'dikkatli değilsin' diyorsun,dikkatli değilsem senin örneğinin hatalı olduğu nasıl ortaya çıktı????

Sitelerde Paylaş
125 no lu iletinden sonra zaten konu kapanmıştı ama sen 125 no lu ileti ile çelişen 148 no lu iletiyi asarak olayı tekrar gündeme getirdin.

Hala 'dikkatli değilsin' diyorsun,dikkatli değilsem senin örneğinin hatalı olduğu nasıl ortaya çıktı????

Benim örnegim hatali degil. Benim orda duran kendime ait ilave cümlem hataliydi. Ben örnegi dogru buluyorum..

148. iletinin amaci Mod arkadasa bir tesekkürdü. Bu demek degilki ben DEHA ya karsi kazandim. Benim kazanmak diye bir derdim hic yok. Özürü degistirdim cünkü sana " Öküz" demistim. Buda silinmisti. Buna sebep olan argoda senden gelmisti demistinki "Çüş" peki sen bunun özürünü diledinmi. Sende 5 gün bekledin ama özür dilemedin.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Ancak drekinci bunu istediği anda satıp sermayeye çevirebilir mi????

Evet çevirebilir,istediği gibi iş de kurabilir işci de çalıştırabilir.

Böyle bir işleyiş sosyalist düzenlerde yasak olması gerekir. Ev satıp sermaye yapmak konusunu daha önce anlatmıştım. Deha biraz zor anladığı için yeniden anlatayım. Banka faizi, borsa kağıdı, tefecilik vb gibi menkul değer alım satımı şeklinde sermaye yaparsanız bunun kumardan farkı yoktur. Üstelik kaybetme ihtimali kazanma ihtimalinden daha fazla olan bir kumardır bu. Kimseye tavsiye edilemez. Ancak bir üretim aracı aldınız ve bu üretim aracında kendiniz çalışarak emeğinizin verimliliğini artırıp kazanç sağlayabilirseniz kimsenin emeğini yine sömürmüş olmazsınız. Ama aynı üretim araçlarından birkaç tane alıp işçi çalıştırmaya başlayınca patron olmaya ve sömürücü olmaya başmamış olursunuz. Emek sömürüsünün mekanizması işçi çalıştırmak üzerinden işler.

Villa satısından elde ettiğimiz ve sermaye olarak kullandığımız bu miktar'ın sömürü ile elde edilmediğini de kabul ediyoruz.

O halde her sermaye sömürü ile elde edilmiş değildir manasına gelmez mi????

O halde kim hangi hakla drekinci'nin alın terini neden kamulaştırsın????

kamulaştırma ne demek,hep beraber ortak olmak degıl mı????

Hıc calısmayan birisi de çalışarak ednilmiş bir sermaye üzerinde neden aynı haklara sahip olsun????

Eşitlik böyle mi sağlanır????

İşte drekinciye sordugum budur,

Villanı sattın (dairede olsa farketmez) sermaye yaptın ve iş kurdun tam bu anda birileri devrim yaptı ve senin alınterim dediğin paraya el koydu,bu durumda ne yaparsın????

İşte villa konusu budur,beklenen cevap bununla ilgilidir,yoksa drekincinin her tarafı villa olsa ne olur???

Bu soruların yanıtlarını vermiştim. Deha biraz zor anladığı için yeniden vereyim.

Ben evimi sermaye yapmak için satmam. Ev barınaktır. Satıp kirada oturmak akıl karı değildir. Ama kiraya verip aldığım kira ile işime yakın bir yerde ev tutar yol masrafından kurtulurum.

Diyelim ki Deha nın aklına uydum sattım.

Nasıl bir sermaye yapmam gerek?

Banka faizi, borsa kağıdı, tefecilik vb gibi menkul değer alım satımı şeklinde sermaye yaparsam, bunun kumardan farkı yoktur. Üstelik kaybetme ihtimali kazanma ihtimalinden daha fazla olan bir kumardır.

Veya, Bir üretim aracı aldım, (overlok, recme, örgü, nakış makinası vs) ve bu üretim aracında kendim çalışarak emeğimin verimliliğini artırıp kazanç sağlayabilirim. Bu şekilde bir çalışmada kimsenin emeğini yine sömürmüş olmam. Ama aynı üretim araçlarından birkaç tane alıp işçi çalıştırmaya başlayınca patron olmaya ve sömürücü olmaya başmamış olurum. Deha nın özendiği, makbul saydığı ayaklarını yıkadığı vs biri olurum.

Emek sömürüsünün mekanizması işçi çalıştırmak üzerinden işler.

Gelelim kamulaştırmaya.

SSK işçilerin hem emeklilik hem sağlık sorunlarını çözen bir sigorta kuruluşu idi. Her işçi bu kuruma aldığı maaş ile orantılı olarak prim yatırırdı. Bu primler her türlü tedavi hizmetleri için harcanırdı. SSK nın bu işleyişi tam dayanışma temelinde sosyal ve eşitlikçi bir işleyiş idi. Hasta olan bir işçi tedavisi ne kadar pahalı olursa olsun SSK hastanelerinde tedavi edilirdi. Ömrü boyunca prim ödeyen bir işçi, ufak tefek ayaktan tedaviler dışında ciddi bir hastalığı ortaya çıkmamış ise.

Ben hiç hasta olmadım, benim primlerim niçin hasta olanlar için harcanıyor. Demiyor ise

Sosyalist bir toplumda

Ben çalışıyorum, çalışmayan biri ile niçin ortak olayım Demez.

Çünkü işsizlik, çalışmayan birinin özgür iradesi ile seçilmiş bir durum değildir. Tıpkı hastalık gibi toplumsal bir sorundur. İnsanlar üretim araçlarını kamulaştırdıkları vakit. Kamu yönetimi, toplumdaki işsizlik sorununa da çözüm bulmak zorundadır. Çalişabilir durumda olup ta, çalışaçak iş bulamıyorsa ne yapsın bu işsiz? Kamu dayanışması olsa da olmasa da bu işsiz kamu içinde tüketici durumdadır. Sosyalist düzende kamu bunlara iş bulur bulamazsa zorunlu ihtiyaçlarını giderecek ayni veya nakti bir çözüm bulur.

Kapitalist düzende ne olur? Birinci dereceden akrabaları üzerine yük olur. Sokaklarda dilenir, sürünür, kapkaç yapar, hırsızlık yapar. Veee Kötü insan olur.

Demek ki. Ben çalışıyorum, çalışmayanlarla neden ortak olayım şeklinde bir çıkış, haklı gibi görünse de dananın kuyruğu öyle değilmiş. Çünkü çalışmayanların sorunu bizim sorunumuz, hepimizin sorunu, toplumsal dayanışma ile çözülebilecek bir sorun.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Ama aynı üretim araçlarından birkaç tane alıp işçi çalıştırmaya başlayınca patron olmaya ve sömürücü olmaya başmamış olurum.

Daha imalata başlamadın,tesisi kuruyorsun makineleri alıyorsun vs,daha para kazanmadın,

Bu tesisi kurmak için ortaya koyduğun sermaye sömürü ile mi elde edilmiştir????

Sen buna cevap ver !!!

Eger hayır ise Marks'ın ve sizlerin sermaye yoğunlaşmış ve çalınmış emektir,o halde el koymak hakkımızdır tezi suya düşer.

Ve sen tam bu asamada tesisi kurarken(daha işci bile çalıştırmadın) barbar'ın biri gelip sana iki kurşun sıkıp tesisini elinden alsa haklımıdır????

Sen bunlara cevap ver !!

Ben çalışıyorum, çalışmayan biri ile niçin ortak olayım

Kastedilen iş bulamayırak çalışmayan insanlar değil,bilerek çalışmayan serseri,ayyaş,hırsız,berduş,kumarbaz takımıdır.

Sen goya sömürüsüz emeğinin karşılığı olarak kazandığın bir birikimi onlarla paylaşmaya razı isen,hiç durma bunu şimdi de yapabilirsin,ama kimsye zırnık koklatmayacağın aşikar.

SSK olayı farklı bugun o hastalanır ama yarın da senin basına gelebilir bu yuzden bu ornek sacma olmus.

Sitelerde Paylaş

Veya şöyle de sorabiliriz,villanı sattın devasa ve cok gelişmiş bir makine aldın sen ve esin beraberce çalışıp para kazanıyorsunuz,hammaddeniz var,mamul mallarınız var ufak ta olsa bir tesisiniz var vs vs

yani kimseyi sömürmeden para kazanıyorsunuz.

Devrim oldugunda bunlara el koymayacaklar mı?????

Siz buyrun böyle devam edin,nasıl olsa kimseyi sömürmüyorsunuz mu diyecekler????

Yoksa o yılların emeği olan birikiminızı alıp,seni de 10 usd'a tuvalet temizleme memuru mu yapacaklar???

Bu mu adalet ve esitlik?????

Hala anlamıyorsunuz teorı tamamen ilkellik ve barbarlık üzerine ,kaba kuvvet üzerine kin,nefret ve intikam üzerine kurulmuştur,tek fark bugun zorla birisinin malına,mülküne el koyarsan,canına kıyarsan seni cezalandırırlar,orada ise madalya takarlar ceza almazsın hepsi bu.

Ne kadar haklı olduğumu görmek için ezogelinçorbası denen zavallının açtığı başlığa bakın,ilkelliği de kabul ediyor vahsetı de,Freddi denen pislik te tekelci burjuvazinin öldürülmesini haklı görüyor,bu iş böyledir,önce burjuva diye başlarlar sonra da halkın büyük bölümünu yok edene kadar öldürürler.

Tekelci burjuvazi dediği adamların milyonda biri kadar da kimseye faydaları olmaz,daha beter yakıp yıkar geri götürürler.

Ha müslümanlar kafirlere ölüm fetvası vermiş

Ha zavallı sosyalist bozmaları,tekelci burjuvazi'ye

Ha Hıtler Yahudılere.

Ne fark var???

Hepsi aynı hastalığın değişik versiyonları.

Hepsı ıle mucadele etmeden insanoğlu kurtulamaz.

Sitelerde Paylaş
adam artı-değeri anlamamış ki, yok efendim patron zarar edince işçi patronu sömürürmüş böyle salakça bir şeyi ancak ateistforumda iddia edebilir başka yerlerde adama kıçıyla gülerler be gülerler!!

Modern mystick,

Evet anlamadım,gel anlatsana öğreneyim,iki laga luga yapıp,mide muhteviyatını bosaltıp kacmakla olmuyor bu işler.

Hadi anlat bize,patron zarar edince artı-deger'e ne oldu,halbuki işci gene aynı emeği veriyor deel mi????

Yoksa işci çalıştıran herkes otomatıkman kar mı eder????

Tabii ki zarar edince işci,patronu sömürmüş oluyor,patron iflas edince nereye gidiyor elindeki sermaye tayyare???

Sitelerde Paylaş
Paranın gerçek değeri alım gücüdür.

Ne kadar para ile ne aldığına bakılır. Yani aldığın şeydir önemli olan.

cindeki 100 dolar İtalyadaki 150 dolara eşittir. İlginçtir ikisi de dolar olmasına karşın eşittir.

Çünkü aynı malı almaktadır.

drekinci,

Cindeki 100 USD,Italyadakı 150 USD a esit diyorsun,

Cin'de bir işçi 100 USD için 2 ay çalışır,İtalyadaki işci 150 Usd için 2 gün.

Bu mu eşitlik.

Bir Çinli Bir ay calışsa,İtalya da bir gecelik otel parasını dahı veremez.

Bir İtalyan bir ay çalışşsa,Çin de güzel bir tatil yapar,bolca da alışveriş eder.

Bu mu eşitlik???

Bunlar Sosyalizm dediğiniz mavalların sonucu,aynı şeyler Küba için de geçerli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...