Jump to content

Suçlu Yaratıcı

Recommended Posts

Eğer bir Yaratıcı varsa bütün suç ondanır!

Çünkü İnsanı yaratan o!

İyiyi kötüyü yaratan yine o!

mesela siz bir jilet üreticisi firmasısınız. siz jiletlerinizi insanların traş olması için tasarlarıdınız. şimdi bu jileti kötüye kullanıp cinayet işleyen birisi olsa, sonrada suçlu ben değil jilet firmasıdır dese ne dersiniz? varmı böyle saçma birşey!!!! allah iyiyi ve kötüyü yaratmamıştır, iyi ve kötü olmak insanın elindedir. iyi isen cennete gidersin, kötü isen cehenneme gidersin. bu kadar basit... ben sizin yerinizde olsam tomurcuk memeli hurilerin hatrına cenneti kabul ederdim. hiç akıl etmezmisiniz?

Sitelerde Paylaş
mesela siz bir jilet üreticisi firmasısınız. siz jiletlerinizi insanların traş olması için tasarlarıdınız. şimdi bu jileti kötüye kullanıp cinayet işleyen birisi olsa, sonrada suçlu ben değil jilet firmasıdır dese ne dersiniz? varmı böyle saçma birşey!!!! allah iyiyi ve kötüyü yaratmamıştır, iyi ve kötü olmak insanın elindedir. iyi isen cennete gidersin, kötü isen cehenneme gidersin. bu kadar basit... ben sizin yerinizde olsam tomurcuk memeli hurilerin hatrına cenneti kabul ederdim. hiç akıl etmezmisiniz?

jilet cinayet işlemeye müsaitse suç firmanındır.

Ama bak daha güzeli var traşmakinasi

İşte bu tasarımdır bilinçli tasarım

Ama evren böyle birşey söz konusu değildir.

Bilmem anlatabildim mi ?

Sitelerde Paylaş
jilet cinayet işlemeye müsaitse suç firmanındır.

Ama bak daha güzeli var traşmakinasi

İşte bu tasarımdır bilinçli tasarım

eğer ben traş makinasından öldürücü birşey çıkaramayacak kadar salağım diyorsan seni bilemem. traşmakinası da jilet kadar öldürücü olabilir. hadi onu bırak, plastik bardak bile istenirse kesici alet yapılabilir. hayal gücün gerçekten çok dar ve kıtmış...

eee işte ateist kafası... :lol:

Sitelerde Paylaş
Peki o yaratmadıysa hangi Tanrı yarattı?

neden cımbızlayarak alıyorsun yazılarımı ? bak devamında ne demişim,

allah iyiyi ve kötüyü yaratmamıştır, iyi ve kötü olmak insanın elindedir.

demekki neymiş, iyi ve kötü insan olmak insanın elindeymiş. "iyi ve kötü" olmak insansal bir kavramdır. öz olarak insan yine insandır. bu kadar basitt....

ama sizin ateist kafanız bu ilmi bilgileri anlarmı bilmem... :lol:

Sitelerde Paylaş
eğer ben traş makinasından öldürücü birşey çıkaramayacak kadar salağım diyorsan seni bilemem. traşmakinası da jilet kadar öldürücü olabilir. hadi onu bırak, plastik bardak bile istenirse kesici alet yapılabilir. hayal gücün gerçekten çok dar ve kıtmış...

eee işte ateist kafası... :lol:

hayal gücünden söz edenlere bakınız

Evrime gelince mantığınız alıyormu diye sorarlar

Ama iş kesici alete gelince akıllarımızın almadığı şeyler sayarlar !

Orada siz jilet dediğiniz için jilet ve tıraş makinesi örneğini verdim

Eğer ben gerçek örnekler istiyorsan

Ahtapot gözü ile insan gözü'nü inceleyin derim ! Hala daha saçmalıyor olacakmısınız

Sitelerde Paylaş

Bir İslamcı siteden alıntı:

Hayır ve şer Allahtandır. Hayrı da, şerri de yaratan ancak Odur.

Sitelerde Paylaş

cehennemi insan ve cinlerle dolduracagina dair yemin eden kim neyin üzerine etmistir o yemini o sozunu tutmassa yaptırı mı varmıdır? yarattıgı ınsanları cehenneme atmak ıcın bir tanrı neden yemin eder...

e bizde ona yardımcı oluyoruz mazaallah cehennemde bosluk falan kalır rezil olmasın koca tanrı

off ya tanrınmı var derdin var:)

Sitelerde Paylaş
Eğer bir Yaratıcı varsa bütün suç ondanır!

Suçlu olması için yaratıcı olması yeterli değil, aynı zamnda kuralları da koyanınaynı kişi olması gerek.

Kural olmadan suç olmaz çünki.

Burdaki çelişki tanrının yarattığı şeyin ne olduğunu bilmiyormuş gibi koyduğu kurallardadır.

Teist bunu farketmez tabi ona göre >>>> ''dünyanın yarısını tanrı yarısını kim olduğu belirsiz biri yaratmıştır ama hepsini tanrı yaratmıştır ama aslında hepsini o yaratmamaıştır, yinede o herşeyi hiçlikten varaden dir tektir, ama bazı şeylerin varlığından o sorumlu değildir'' durum budur. Bu kadar aptalca mantık hatalarından oluşan bir cümleyi anca teist zeka kabul edebilir.

Sitelerde Paylaş
demekki neymiş, iyi ve kötü insan olmak insanın elindeymiş. "iyi ve kötü" olmak insansal bir kavramdır. öz olarak insan yine insandır. bu kadar basitt....

ama sizin ateist kafanız bu ilmi bilgileri anlarmı bilmem... :lol:

Ne demek insalsal iyi kötü kavramını yaratan Allah değilmi?

İradeyi Yaratan Allah değilmi?

Eğer iyiyi Kötüyü yaratmasaydı iradeyi yaratmasaydı sorunda olmazdı?

Tabi siz Allah'ı haklı çıkarmak için elinizden geleni yapıyorsunuz!

Bi kere düşün herşeyi yaratan bir Allah olduğuna inanıyorsun, sonrada kalkıp iyiliği kötülüğü insan yaratmıştır diyorsun!

Sitelerde Paylaş
aklın sıra ironi yapıyorsun... adam ne demek istiyor anlayacağını hiç sanmıyorum. konuyu açan atenin aklından şüphe etmeye başladım, bununla birlikte seninde.... :lol:

Sanırım bir akıl tutulması yaşıyorsun böyle sorular gelince dumura uğradın sanırım

Sitelerde Paylaş

Suç nedir biliyormusun...! Suç kurallara karşı gelmektir, başkasının hakkını gasp etmektir... Eğer mutlak olarak senin olan bir şey varsa, o zaman dava etmeye hakkın var.. Oysa sana ait tek şey senin hayatın ve ona dahi malik değilsin.. İraden ile var olmadığın gibi, varlığını da kendi iraden ile devam ettiremiyorsun.. Demekki başkasının mülkünde, onun kurallarına göre yaşıyorsun... Öyle ise suçlu insandır...

Allah'ın mülkünde ortağı yok ki; Hesap versin yada hakkını gasp etmiş olsun...!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...