Jump to content

301. Madde

Recommended Posts

tribuss senin kanka ortalarda yok onun yerine senin yazman lazım.

sınıfsız ,lidersiz , devletsiz bir dünya özlemi çekiyorsan bu kurt kültünü çok iyi biliyor olman lazım.

belkide bilmiyosun.

ama öğrenirsen en kurt'çu sen olursun.

bu konuda iddialıyım... :lol: :lol:

yaw senin yöntem sınıfsız , sömürüsüz, devletsiz, bir dünya var edecekse ben kurtçuda olurum. Auuuuuuuuuuu........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

yaw senin yöntem sınıfsız , sömürüsüz, devletsiz, bir dünya var edecekse ben kurtçuda olurum. Auuuuuuuuuuu........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

işte Türk tarihini osmanlıdan itibaren öğrenirsen senin için bir şey yapamayız.

sadece Türk tarihine bakmana gerek yok.

Roma devletinin temeline , ingiltere ve almanyaya bakarsan görürsün.

seküler ata-erkil yapının en büyük düşmanıdır ana-erkil şaman yani kurt.

Sitelerde Paylaş
kankam olduğunu nerden çıkardın?

ben totemci değilim akhe

kurt murt sökmez bana :)

ooohooooo işimiz var seninle.

kurt bir külttür , totem değil.sembolze ettiği toplumsal değerler vardır.

Bkn = kızılderilier (onlarında sembolü kurttur)

Sitelerde Paylaş
işte Türk tarihini osmanlıdan itibaren öğrenirsen senin için bir şey yapamayız.

sadece Türk tarihine bakmana gerek yok.

Roma devletinin temeline , ingiltere ve almanyaya bakarsan görürsün.

seküler ata-erkil yapının en büyük düşmanıdır ana-erkil şaman yani kurt.

sen çılgın

seni çılgın

Hadi oradan

Türk tarihini Osmanlıdan İbaret saydığımı da nerden çıkardın.

Ben sadece senin ana-erkil şama dişi kurt söylencenin ne olduğunu bilmediğimi söyledim.

Ben idda mı tekrarlıyorum.

Senin yötemin ya da bahsettiğin şey sınıfsız, sömürüsüz, devletsiz bir dünya var etdecekse ben. Ben Ana kurt olurum. Auuuuuuuuuuuuuuu... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
sen çılgın

seni çılgın

Hadi oradan

Türk tarihini Osmanlıdan İbaret saydığımı da nerden çıkardın.

Ben sadece senin ana-erkil şama dişi kurt söylencenin ne olduğunu bilmediğimi söyledim.

Ben idda mı tekrarlıyorum.

Senin yötemin ya da bahsettiğin şey sınıfsız, sömürüsüz, devletsiz bir dünya var etdecekse ben. Ben Ana kurt olurum. Auuuuuuuuuuuuuuu... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bunu ben söylemiyorum zaten Türk tarihi söylüyor.

genelde okumaktan uzak insanımız bu konuları bilmez ve kurt'u cia desteğiyle milliyetçiliği

bitirmek için kurulmuş mhp ye mal eder.ama işin kökü başkadır.

Sitelerde Paylaş
ee bu neyi değiştirir ki ?

sembolize etmek kült ideoloji dinsellik. bu kültürün bi parçası. hayvanlar ise motifidir.

yani bunlar bi bütün

yok aslında kurt sınıfsız toplumu anlatır diyorsan gülerim buna .

gülmeyeceksin önce öğreneceksin sonra yorum yapacakın.

Türk tarihinde bir sınıf yapısı biliyorsan yaz bakalım.

senin anarşizmin bir ütopyadır ama bu kült binlerce yıl Türk tarihinde yaşanmıştır.

üşenmesen şimdi Türk tarihi sosyolojisinden örnekler yazıcam ama git oku... :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

tarkanlar :)

btürk tarihinde genellikle senin de çok sevdiğin ordu yapılanmasında vardır. ayrıcalıklı insanlar

türkler genellikle geniş coğrafya ve küçük şehirleşmeleri olduğundan diğer milletlerdeki yapılanmaları yoktur. türkleri bu şekilde değerlendirirken yaşam tarzlarına bakmak gerekiyor.burdaki hiyerarşik .durumlardan

evet köle işçi vs ayrımı yok .illa her toplumda bu şekilde olması da gerekmiyor.türklerin küçük çaplı kurduğu medeniyetler,şehirleşmeler ve buradaki yaşam hakkında ayrıntılı bi bilgim yok. sen kasmışsın biraz bahsedebilirsin bu yaşam biçimlerinde mesala.bende ona göre yorum yaparım

ama bi komutan göçebenin kadınını kaçırabilirken bi göçebe, komutanın kadınını kaçıramazdı değilmi ?

Sitelerde Paylaş
yaz yaz bir iki kitap yaz yeni başlayanlar için bu aralar okumamak zaten ben kuruttu beyin hücrelerim öldü.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Hem şencu bir şey dah diyecem...

Senin ana-kurdu mu daha çok biliyorlar bizim illerde yoksa tribuss'um söylediği kurdu mu?

ben kimin ne bildiğiyle uğraşmam , kimsede umrumda olmaz.

tribuss bir kaç mhp li görmüştür , hemen fikir sahibi olmuştur.. :lol: :lol:

bak bizde komünist ve anarşist görüyoruz, ama kişiliklerle fikir sahibi değiliz.

Sitelerde Paylaş

walla akhe. benim sosyal çevrem çok geniş. inanamazsın :)

her tip adamlar yıllara varan takılmalar yaşadım. türkçüsü ırkçısı komunisti mhplisi dincisi vs.

ben 16 17 yaşımdayken çemberlitaş türk ocağında,izmirlerde ttblerle görüşürdüm

taa ozamnlarda ergenekoncuları bilirdim görürdüm sohpet ederdim

çok da anarşist tanırım çoğu şimdi askerde olsada

çok insanla dansettim merak etme sen benim sosyalliğimi

kısa hayat hikayemden sonra konumuza dönelim

Sitelerde Paylaş
tarkanlar :)

btürk tarihinde genellikle senin de çok sevdiğin ordu yapılanmasında vardır. ayrıcalıklı insanlar

türkler genellikle geniş coğrafya ve küçük şehirleşmeleri olduğundan diğer milletlerdeki yapılanmaları yoktur. türkleri bu şekilde değerlendirirken yaşam tarzlarına bakmak gerekiyor.burdaki hiyerarşik .durumlardan

evet köle işçi vs ayrımı yok .illa her toplumda bu şekilde olması da gerekmiyor.türklerin küçük çaplı kurduğu medeniyetler,şehirleşmeler ve buradaki yaşam hakkında ayrıntılı bi bilgim yok. sen kasmışsın biraz bahsedebilirsin bu yaşam biçimlerinde mesala.bende ona göre yorum yaparım

ama bi komutan göçebenin kadınını kaçırabilirken bi göçebe, komutanın kadınını kaçıramazdı değilmi ?

Türk tarihindeki tek hiyerarşik yapı iktidara dayalı toplumsal hiyerarşiledir ki , bu şuanki hiyerarşilerle kıyaslanamaz.Bozkurt ve sınıfsız toplum teorisi bazı marksist yazarlar tarafından

ilkel komünizm olarak görülsede konunun bu şema içerisinde değerlendirilmesi bazen hatalı olabilir. Türk tarihindeki en büyük çarpıtmalardan biri tüm toplumu göçebe olarak göstermeye çalışan kasıtlı batı düşüncesi yazarı rassoni dir.rassoni bugün tüm ortodoks bilim dünyasında hakim olan görüştür ve çürütülmesi oldukça kolay olmasına karşın , bilimi batıdan ithal edip çeviri kitapları ile düşüncelerimiz yönlendirilir ve şaman/kurt kültü daima kötüdür.konuyla ilgili emel ersin ,avcıoğlu ve doğu perinçek in çok iyi kitapları vardır.bu konulara fazla giremiyorum hemen ırkçılık yaptığım düşünülüyor , ama kültleri müsait olunca yazıcam.

Sitelerde Paylaş

d. avcıoğlu türki yazarlardan en sevdiğimdir. beni ırkçı olmaya yakınken de kurtarmıştır :) -hatta türk tarihine heves eden her insana tavsiye ederim türk tarih serisini-

türk tarihinden bahsediyorsun diye ırkçılık yaptığını kimse söylemez.geniş bi tarihi ve coğrafyası ve kendi içinde birçok farklılıkları olan bi toplum sonuçta.şu andaki değerlendirmelerle çok fazla iyi ve kötü yanları vardır

bu arada yanlış hatırlamıyorsam haşim mircan diye biri ardı. kayboldu gitti.4000 yıl önceki türk medeniyetlerinden çin piramtlerinden bahsederdi .adamı nerdeyse ülkeden kovmuşlardı :)

türklerin aslında göçebe olmadığını söylerler genelde türk tarihçileri.bunun nedenlerini açıklıyorlar. ama sonuçta genele baktığımızda bi göçebe yaşam ortaya çıkıyor

Sitelerde Paylaş
d. avcıoğlu türki yazarlardan en sevdiğimdir. beni ırkçı olmaya yakınken de kurtarmıştır :) -hatta türk tarihine heves eden her insana tavsiye ederim türk tarih serisini-

türk tarihinden bahsediyorsun diye ırkçılık yaptığını kimse söylemez.geniş bi tarihi ve coğrafyası ve kendi içinde birçok farklılıkları olan bi toplum sonuçta.şu andaki değerlendirmelerle çok fazla iyi ve kötü yanları vardır

bu arada yanlış hatırlamıyorsam haşim mircan diye biri ardı. kayboldu gitti.4000 yıl önceki türk medeniyetlerinden çin piramtlerinden bahsederdi .adamı nerdeyse ülkeden kovmuşlardı :)

türklerin aslında göçebe olmadığını söylerler genelde türk tarihçileri.bunun nedenlerini açıklıyorlar. ama sonuçta genele baktığımızda bi göçebe yaşam ortaya çıkıyor

kazım hoca bodrumda yaşar, fazla çıkmaz piyasaya,

bu yaz yanındayım.. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...