Jump to content

Müslüman Vasiyet Bırakmalı mı?

Recommended Posts

özür dilrim sayın bergüzar..

bir daha size espiri yapmayacağım..

ağzımın payını aldım

iyi çalışmalar..nokta..

maldini,

ben buzdan değilim, elbette espri yapılacak ancak esprinin yönünü bilirsek daha güzel olur değil mi? Ayrıca teşekkür ederim beni anlayıp kırmadığın için....

Selametle....

Sitelerde Paylaş
Kur'an önünüzde mi indi, siz duydunuz mu? Önünde Kur'an ayeti inerken olayı görüp dinden çıkan sahabe bile var biliyor musunuz?

Şöyle diyeyim sevgili Andromeda:

Sen hangi çıkarımla inanmıyorsan, ben de aynı çıkarımla Allaha inanıyorum. Ben Allahın benim sözüm dediğim şeye inanıyorum ve bu da kuran. Peygamber kuran harici şunu dedi diyenler beni bağlamaz, onlar o sözü söyleyeni bağlar. Tabi ki kuran nazil olurken ben orda değildim ancak kendi bilgim, aklım yelpazesinde inanıyorum ve kuran adına uydurulan herşeyi her zaman eleştirir, her zaman da kuran adına savunmamı yaparım. Öteye gidersek, ne senin elinde somut bir dayanak var, ne de benim....

Selametle....

Sitelerde Paylaş
Şöyle diyeyim sevgili Andromeda:

Sen hangi çıkarımla inanmıyorsan, ben de aynı çıkarımla Allaha inanıyorum. Ben Allahın benim sözüm dediğim şeye inanıyorum ve bu da kuran. Peygamber kuran harici şunu dedi diyenler beni bağlamaz, onlar o sözü söyleyeni bağlar. Tabi ki kuran nazil olurken ben orda değildim ancak kendi bilgim, aklım yelpazesinde inanıyorum ve kuran adına uydurulan herşeyi her zaman eleştirir, her zaman da kuran adına savunmamı yaparım. Öteye gidersek, ne senin elinde somut bir dayanak var, ne de benim....

Selametle....

İnancınızı özetleyen güzel ve küçük bir örnek sundunuz... Samimiyetiniz çok hoşuma gidiyor aslında... Olması gereken de bu olmalı ve bu çeşit inanca ben saygı duyuyorum... Buraya bir de bir şeyleri ispatlıyorum havasında gelenler yok mu, onlar duymalı bu sözlerinizi...

Sitelerde Paylaş
Andromeda yazdığım ayeti ve kendi yazdığın hadisi karşılaştırmadın mı,yoksa gırgır mı geçiyorsun? "Ayette vasiyet etmek borçtur" diyor,hadiste "vasiyete gerek yok" diyor.

Daha ne olsun?

124.000 kişi dinlese ne olur sanki,Kuran'ı da bir milyardan fazla insan kutsal kitap bilip,milyonlarcası okuyor ama koyunun kaval dinlemesinden farksız şekilde algılıyorlar ancak.Bu kadar insanın okuması ya da dinlemesi çelişkiyi ortadan kaldırır mı?

Çelişki varsa bile bu müslümanların sorunu; çünkü veda hutbesi Kur'an'dan daha sağlamdır...

Sitelerde Paylaş
İnancınızı özetleyen güzel ve küçük bir örnek sundunuz... Samimiyetiniz çok hoşuma gidiyor aslında... Olması gereken de bu olmalı ve bu çeşit inanca ben saygı duyuyorum... Buraya bir de bir şeyleri ispatlıyorum havasında gelenler yok mu, onlar duymalı bu sözlerinizi...

Sevgili Andromeda:

Teşekkür ederim....

Sitelerde Paylaş
Yaptığınız şey cephe küçültme çabası ama nafile artık...

bu başlığı açan kişinin konusu kurandı...hadis kısmını sen sokuşturdun...öncelikle kuranda çelişki varmı yokmu onu bir ortaya çıkarmamız gerekmezmi..çünkü başlığı açan kişinin iddiası bu konuda kuranda çelişki olduğudur..

1-sen şimdi hadislere inanıyormusun nediyon yani?

2-veda hutbesine inanıyorsan şunu söyleyeyim..farklı farklı veda hutbesi metinleri bile mevcut şu an elimizde?neden farklı bu veda hutbesi metinleri?mesela şiilerinki bile farklı?senin mantığına göre 124000 kişinin dinlediği veda hutbesi doğru olmalı demi?ama farklı veda hutbeleri var....

Sitelerde Paylaş

Andromeda benim dediğimin doğru olduğunu kabul ediyorsun ama bu müslümanların sorunu diyerek geçiştirmeyi doğru bulmuyorum.Bir defa bu forumda yazanların hepsinin amacı heralde Kuran ve diğer kitaplarla bunların inanırlarıyla dalga geçmek değildir.En azından benim amacım bu değil.Sadece insanların uyanmasını istiyorum.Ben de yıllarca körükörüne bu Kuran yalanına inandım ve şuanda gerçekleri görmekten dolayı mutluyum.İnsanlar bu gerçekleri görmeli.

Sizin verdiğiniz veda hutbesi örneği söylediğiniz gibi Kuran'dan elbette daha sağlamdır,çünkü söyleyeni ortada.Kuran gibi görünmeyen bir varlıktan geldiği iddia edilmiyor,bu bile dediğinizi ıspatlamaya yeter,124000 kişi değil de 10000 kişi dinlese yine öyle olurdu.

Ben konunun başlangıcında Kuran'ın vasiyet konusunda kendi içerisindeki çelişkisinden bahsettim ve ıspatlarını ortaya koydum ancak sizin verdiğiniz veda hutbesinden alıntı cümle de vasiyet konusunda çelişkinin sadece Kuran'la sınırlı olmadığını,Kuran hükümlerinin aynı zamanda islamın diğer kaynaklarından olan hadis ile de çelişkili olduğunu gösterir.Bu nedenle konuya ciddi ve olumlu bir katkıda bulundunuz.Bu bakımdan da teşekkür ederim.Ama lütfen "bu müslümanların sorunu diyerek geçiştirmeyelim"diye öneride de bulunuyorum. En azından ben bu onların sorunu diye düşünmüyorum bence bu insanlığın sorunu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...