Jump to content

Muhammed ve Halifeler Neden Yaşamamışlardır?

Recommended Posts

>>> Roma kayıtlarında haşimilerin geçtiğini bildiren bildiğin bir kaynak var mı?

Etiyopya'daki roma yazmalarında kureyş ve haşimden bahsediliyor. Kervanların oraya gidince güvenliğinin sağlanması karşılığı kabenin bakıcılığı haşime bırakılmış, böyle anlaşılıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 430
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

: )

selamlar

güzel tartışma oluyor.söylenmemiş sorular tuzaklarla dolu ve keyifli.

dragon beni güzel bir tuzağa düşürdü.dedekorkuta yapacağım her yorum aleyhime olacaktı ve oldu.

belkide farkında olmadan yaş tahtaya bastım. : )

belkide bunların hiç önemi yok.

belki de şuan siz yaş tahtalara basıyorsunuz !

önerim şu !

cevaplardan kaçmadan samimiyetle devam etmek.

dedekorkut örneğini düşünüp cevap vermeye çalışacağım.çünkü şuan sabah 06:00 ve benim uykum geldi : )

ancak bir sorum daha olacak.

emeviler aktör olarak Muhammedi seçtikten sonra.

Kuranı ne şekilde kullanmışlardır.ne amaçla kullanmışlardır.bir kaç somut örnek vermeniz mümkünse

dinliyorum ?

örneğin

günde 5 kere namaz getirip yapılması ve inanılması zor bir eylemi neden tercih ettiler ?

kabe gibi bir binanın fonksiyonu neydi ? hangi sebeple kabeyi kutsal mekan olarak tercih ettiler ?

vs

yada sizin aklınıza gelen örnekler ne ise onlarıda söylersiniz.

Bana göre cevap zaten Arapların gelenek ve göreneklerinde olanı kullanmak...

Araplar Emevilerle kabile olmaktan millet olmaya geçiyor..

Emevilerde zaten ellerinde olanları kullanıyor..

Sitelerde Paylaş

Başlık Muhammed yaşamışmıdırdan çok arabistan denilen yer Araplaramı aittir olsaydı ; cevabım arkeolojik verilere göre hayır olacaktı. Bölgenin ilk sakinleri araplar değillerdir ve Amerikancı - Suud yönetimi bunu ciddi olarak baskı altında tutuyor.

tarihinde Yenilmez Güneş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başlık Muhammed yaşamışmıdırdan çok arabistan denilen yer Araplaramı aittir olsaydı ; cevabım arkeolojik verilere göre hayır olacaktı. Bölgenin ilk sakinleri araplar değillerdir ve Amerikancı - Suud yönetimi bunu ciddi olarak baskı altında tutuyor.

Kimlere aitti?

Araplara ait değildi demişsiniz.. Sonrasını yazmayı unuttunuz mu ne?..

Sitelerde Paylaş

sayın hacı yanlış hatırlamıyorsam roma,yunan,çin gibi köklü medeniyetlerin kütüphanelerinde muhammedden bahseden bir kanıt yok diyorlardı. bu konu hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız?

teşekkürler.

Sevgili Eflatun: Eşzamanlı kanıt yok. Sorun Muhammed'e ait bilgilerin olmaması değil, olması aslında.

Ama o bilgilerin hiçbiri eşzamanlı değil. Muhammed'in sözde yaşadığı zamandan yüzlerce yıl sonra yazılmış olması.

Sitelerde Paylaş

Bana göre cevap zaten Arapların gelenek ve göreneklerinde olanı kullanmak...

Araplar Emevilerle kabile olmaktan millet olmaya geçiyor..

Emevilerde zaten ellerinde olanları kullanıyor..

Araplar ancak 1900'lü yillarda arap olarak ortak bir soydan geldikleri söylemini ingilizlerden ögreniyorlar 1900'lere kadar hepsi halen kabile isimleri ile yasiyorlar Churchill ilede bugunki devlet adlarini alip bu gelenekten bir parca kurtuluyorlar yoksa hasimi, emevi, abbasi, suudi diye gidiyordu, Jordan, Irak, Syrien, Omman vs olmalari cok eski degil.

Hatta daha önce bahsetmistim Lawrence of Arabia filminde Anthony Quin'in canlandirdigi Auda Abu Tayi karakteri ile Lawrence arasinda asagidaki konusma gecer;

Lawrence - Biz bunu Faysal için yapmıyoruz.

Auda Abu Tayi - Öyle mi?

Auda Abu Tayi - İngilizler için mi?

Lawrence - Araplar için.

Auda Abu Tayi - Araplar mı?

Auda Abu Tayi - Hoveytatı, Aceyili, Rualayı, Beni Sakrı biliyorum.

Harifleri bile duydum. Ama Araplar? Öyle bir kavim mi var?

Lawrence -Kölelerden oluşan bir kavim. Türklere hizmet ediyorlar.

Auda Abu Tayi - Beni ilgilendirmiyor. Benim kavmim Hoveytat.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Ben Muhammed'in yaşamamış olma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum.

Kuran kollektif bir şekilde bir toplumun ortak inanışları dahilinde oluşturulmuş olsaydı bir tek şahıs ile ilgili bu kadar çok ayetin olmaması gerekmez miydi?

Bir toplum ortak inanışlarını kitaplaştırırken hayal ürünü bir kahramanın , günlük hayatından , evliliklerinden , ona helal kılınan kadınlardan neden bahsetme gereği duysun?

Zaten hiç yaşamamış bir kişinin çıkarlarını gözetecek sayısız ayeti neden bu kitaba eklesin?

Bence Muhammed kesinlikle yaşamış ve Kuran'ı bizzat uydurmuştur.

Aslında Kuran'da Tevrat'la tıpa tıp benzeyen ayetler olması da ilginç, Muhammed tek başına değildi, bakın bu belli, Muhammed yalnız değilmiş akıl hocası çokmuş ama bu demek değilki Muhammed hiç yaşamadı, hiç Kuran'la alakası olmadı. Arkadaşlarıyla beraber hazırlamışlar işte...

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

Aslında Kuran'da Tevrat'la tıpa tıp benzeyen ayetler olması da ilginç, Muhammed tek başına değildi, bakın bu belli, Muhammed yalnız değilmiş akıl hocası çokmuş ama bu demek değilki Muhammed hiç yaşamadı, hiç Kuran'la alakası olmadı. Arkadaşlarıyla beraber hazırlamışlar işte...

Muhammed bence yaşamıştır.Hayal gören bir tip olup Kuranı yazan ekip tarafından peygamber olarak lanse edilmiş olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bu konuyu elde mevcut deliller muvacehesinde derinlemesine ve bilimsel olark tartışmanın zamanı gelmiştir.

Muhammed ve halifeler yaşayıp yaşamamış mı diye sormuyorum.

Muhammed ve halifelerin yaşamadıklarını farzederek, neden yaşamamış olduklarını tartışacağım.

Başlığa itiraz edenler düşüncelerini, forum kuralları dışına çıkmadan ve sorunu kişileştirmeden belirtebilirler.

Selamlar....

HACI

Haci sana ne içiriyorlar böyle bilemiyorum ama yakında bulucam :D :D

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Hz Muhammed yasamistir ve kesinlikle siradan biri degildi.

Kuran gizli ogretilerle dolu,Hz Muhammed in hayati bizzat sayi sembollerle dolu.

Gizli mi ?.

Bunu nereden çıkardınız?.

Hani apaçık bir kitap olduğunu iddia ediyordu ?

Size mi, yoksa kitabınıza mı inanayım ?

Sitelerde Paylaş

Hz Muhammed yasamistir ve kesinlikle siradan biri degildi.

Kuran gizli ogretilerle dolu,Hz Muhammed in hayati bizzat sayi sembollerle dolu.

Kesin olan birşey varsa, o da kendinizden çok emin konuştuğunuzdur..Neymiş onlar, bir dökülün bakalım..

Boş laflara sizin olduğu kadar, bizim de karnımız tok.

Gizli mi ?.

Bunu nereden çıkardınız?.

Hani apaçık bir kitap olduğunu iddia ediyordu ?

Size mi, yoksa kitabınıza mı inanayım ?

Hazır olun geliyor; önce birkaç salvo, arkasından net bir ortadan kayboluşş..Hep beraber izleyelim.

Bu forumun açıkça ortaya koyduğu şeylerden biri de, her müslümanın kendine ayrı bir dünya yarattığı..Kitap sağolsun..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumun açıkça ortaya koyduğu şeylerden biri de, her müslümanın kendine ayrı bir dünya yarattığı..Kitap sağolsun..

bu yazinin altina imzami atarim :) zamaninda bende bu şekildeydim.... okadar çok kuran okudum ki... her ayette ayri bi allah tefsiri kafamda oluşmuştu ..şekili bile farkli farkliydi..... :)
Sitelerde Paylaş

Hz Muhammed in vahiy aldigi yas 40 sembolik sayidir.

Ezoterizmle,sembolizmle ilgilenirseniz gorursunuz.

Hadisler de gizli bilgilerle doludur.Mesela bunlardan biri Hz Adem in Seylan adasina indirildigini bildiren bildiren hadisi,ya da Hz Ademin boyu vs ile ilgili hadisler..

Bunlari komik gormeyin,hint tradisyonuna bakarsaniz ne kadar uyumlu oldugunu gorursunuz.

Sitelerde Paylaş

Hz Muhammed in vahiy aldigi yas 40 sembolik sayidir.

Ezoterizmle,sembolizmle ilgilenirseniz gorursunuz.

Hadisler de gizli bilgilerle doludur.Mesela bunlardan biri Hz Adem in Seylan adasina indirildigini bildiren bildiren hadisi,ya da Hz Ademin boyu vs ile ilgili hadisler..

Bunlari komik gormeyin,hint tradisyonuna bakarsaniz ne kadar uyumlu oldugunu gorursunuz.

Vauv! Teslim oluyorum. Hepimiz olduk hatta..Pes ettik. Bu ne böyle, bu kadarını beklemiyorduk..

Hepsi bu mu..?

Biriniz de şöyle kapı gibi durun inandıklarınızın arkasında..

Bize inanmak için bir neden verin.

Önce tanrıya,

Sonra kuran'a..

Sırayla. ....(Ecnebilerin dediği gibi: First things first)

Aksi Takdirde geldiğiniz gibi gitmeye devam edeceksiniz.

Bizimki de beyin, sizinki de. Öyle değil mi?

Dibine kadar kullanın. Biz öyle yapmaya çalışıyoruz. Hatta yaptığımız tek şey, bu.

Şartlar eşit..

Yanılıyor muyum...............?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...