Jump to content

Muhammed ve Halifeler Neden Yaşamamışlardır?

Recommended Posts

: )

selamlar

güzel tartışma oluyor.söylenmemiş sorular tuzaklarla dolu ve keyifli.

dragon beni güzel bir tuzağa düşürdü.dedekorkuta yapacağım her yorum aleyhime olacaktı ve oldu.

belkide farkında olmadan yaş tahtaya bastım. : )

belkide bunların hiç önemi yok.

belki de şuan siz yaş tahtalara basıyorsunuz !

önerim şu !

cevaplardan kaçmadan samimiyetle devam etmek.

dedekorkut örneğini düşünüp cevap vermeye çalışacağım.çünkü şuan sabah 06:00 ve benim uykum geldi : )

ancak bir sorum daha olacak.

emeviler aktör olarak Muhammedi seçtikten sonra.

Kuranı ne şekilde kullanmışlardır.ne amaçla kullanmışlardır.bir kaç somut örnek vermeniz mümkünse

dinliyorum ?

örneğin

günde 5 kere namaz getirip yapılması ve inanılması zor bir eylemi neden tercih ettiler ?

kabe gibi bir binanın fonksiyonu neydi ? hangi sebeple kabeyi kutsal mekan olarak tercih ettiler ?

vs

yada sizin aklınıza gelen örnekler ne ise onlarıda söylersiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 430
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tuzağa düşürmek gibi bir niyetim olmadı sevgili Nartkan.

Sana karşı da burada herkesin içinde belirteyim asla olmaz. Başkasına olabilir ama sana olmaz. Sen benim sevdiğim bir insansın.

Yaş Tahta falan da değil bastığımız. Toplumsal Bilinç :)

Dede Korkut hakkında ki tarihsel benzeşimler hakkında bir yazı yazmam gerekiyor aslında.

Hangi koşullarda doğdu? Yaratılan efsanede ki vurgularda ki çarpıcı benzerlikler. vb gibi.

Oldukça fazla kaynak var ve bunları derleyip sunmak ise ciddi bir çalışma ve zaman gerektiyor.

Fakat yukarıda verdiğim linkleri takip edersen orada bulunan kaynaklar çok şey anlatıyor.

Emeviler 1. figür olan Allah ile ki dönemin inançları içerisinde var olan bir figür ile yola koyuldular.Muhammed 2.Figür olarak gelişti. Bu yüzden Muhammed adında bir figürün biyografisinin yazılması daha sonralara 200-300 yıl sonralara denk geliyor. ''Sonra'' ifadesi akıl karıştırcı. O zaman şöyle diyelim. Muhammed adında bir figürün biyografisi 200-300 yıl öncesine tarihlenerek yazıldı. Emevileri kurmak için uygun olan bir efsane yaratmak için uygun olan bir zamana yani. :)

Selamlar..

tarihinde Dragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranı ne şekilde kullanmışlardır.ne amaçla kullanmışlardır.bir kaç somut örnek vermeniz mümkünse

dinliyorum ?

Kuran yayılmacı bir politika izler.CİHAD. Buradan Kuran'ı ne şekilde ve ne amaçla kullanıldığı anlamak mümkün. Krallık içinde ki toplumsal düzeni sağlaması içinde önemli bir araç.

Mesela aşağıda ki linkte bulunan dinler coğrafyasının tarihsel gelişimini inceleyebilirsin.

http://www.mapsofwar.com/images/Religion.swf

Emeviler sonrasında Abbasiler savaşarak hızlı bir şekilde geniş toprakları hakimiyetleri altına aldılar. Savaşılarak yayıldığı için yer yer gerilemeler olması da oldukça normal. Osmanlılar döneminde ise belli bir doygunluğa ulaşıldığını söyleyebiliriz. Sevgili Hacı çok güzel anlatmış aslında. Arap emperyalizmi.

örneğin

günde 5 kere namaz getirip yapılması ve inanılması zor bir eylemi neden tercih ettiler ?kabe gibi bir binanın fonksiyonu neydi ? hangi sebeple kabeyi kutsal mekan olarak tercih ettiler ?vs

Tüm bunlar zaten toplumda bulunan ibadet şekilleri idi. Kuran hiç bir yeni ibadet şekli ortaya koymuş değildir. Bunun için dönemin inançlarını incelemek gerekiyor. Örneğin Zerdüştlüğü. Veya zaten Allah isminde bir Tanrıya tapıldığını bilmek gerekiyor. Nabataean inançları günümüz inanç ve ibadetleri ile hemen hemen aynıdır. İslam öncesi döneme ait ibadetlerinde kurban, sadece hacılarının girdiği ve silahsız, temizlenerek özel kiyafetler ile girilmesi gereken kutsal alanlar, diktörgen biçimli yanında sunak ve Tanrı'larına tapınma aracı olan(put) taşlar bulunan mimari yapılar Nabataean'lar tarafından kullanılırdı.

Tüm bunlarla beraber Lihyanite'de bulunan tapınakta görevli ve kutsal kişilere verilen isim KAHİN idi. Saba' da ise KEBİR ismi verilen 7 yıl görev yapan din görevlileri bulunuyordu. Bunlar vergi (zekat) topluyor ve yağmur yağdırma seremonileri düzenliyorlardı. Sabaen metinlerinde tapınakta uykuya yatarak kişilere kehanetlerde bulunan insanlardan bahsedilmekte. İslam öncesi Arabistan'da önemli tapınaklara güvenli olarak HAC görevi için gidilmesi için savaşılması yasak günler (truces of god) vardı. Hac seremonilerinde temizlenme, ritüele ait elbise giyilmesi, cinsel perhiz, kan akıtmaktan kaçınma ve kutsal objelerin etrafında dönme, ritüelin sonunda gerçekleşen kutlamalarda hayvanlar boğazlayıp adayarak toplu olarak yeme gibi ibadetleri vardı.

Seninde elinde bulunan Encyclopedia of World Religions isimli Britannica'nın hazırlamış olduğu ansiklopedi içinde daha detaylı olarak bu konular anlatılıyor. Ya da Arabian Religions yazarak arattırma yapıp İslam öncesi tüm bilgilere internet üzerinde ulaşman da mümkün.

Gördüğün gibi toplumsal bilinç bunu üretmekteydi. Geriye yapılması gereken Dede Korkut'ta olduğu gibi bir gün gelip kitaplaştırmak. Bu da Emeviler döneminde gerçekleşmeye başladı.

:)Biliyorsun önceden ne internet vardı ne televizyon. E, insanların beynini nasıl kontrol altında toplayacaklardı bizim güç sahipleri. Toplanmalarını sağlayarak. Orada bir yolu elbet bulunur bilinçlerin taze tutulması adına. Ha bu 3 vakit olur, 5 vakit olur farketmez. : )

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Dragon

dinliyorum ?

Kuran yayılmacı bir politika izler.CİHAD. Buradan Kuran'ı ne şekilde ve ne amaçla kullanıldığı anlamak mümkün. Krallık içinde ki toplumsal düzeni sağlaması içinde önemli bir araç.

Mesela aşağıda ki linkte bulunan dinler coğrafyasının tarihsel gelişimini inceleyebilirsin.

http://www.mapsofwar.com/images/Religion.swf

Emeviler sonrasında Abbasiler savaşarak hızlı bir şekilde geniş toprakları hakimiyetleri altına aldılar. Savaşılarak yayıldığı için yer yer gerilemeler olması da oldukça normal. Osmanlılar döneminde ise belli bir doygunluğa ulaşıldığını söyleyebiliriz. Sevgili Hacı çok güzel anlatmış aslında. Arap emperyalizmi.

örneğin

günde 5 kere namaz getirip yapılması ve inanılması zor bir eylemi neden tercih ettiler ?kabe gibi bir binanın fonksiyonu neydi ? hangi sebeple kabeyi kutsal mekan olarak tercih ettiler ?vs

Tüm bunlar zaten toplumda bulunan ibadet şekilleri idi. Kuran hiç bir yeni ibadet şekli ortaya koymuş değildir. Bunun için dönemin inançlarını incelemek gerekiyor. Örneğin Zerdüştlüğü. Veya zaten Allah isminde bir Tanrıya tapıldığını bilmek gerekiyor. Nabataean inançları günümüz inanç ve ibadetleri ile hemen hemen aynıdır. İslam öncesi döneme ait ibadetlerinde kurban, sadece hacılarının girdiği ve silahsız, temizlenerek özel kiyafetler ile girilmesi gereken kutsal alanlar, diktörgen biçimli yanında sunak ve Tanrı'larına tapınma aracı olan(put) taşlar bulunan mimari yapılar Nabataean'lar tarafından kullanılırdı.

Tüm bunlarla beraber Lihyanite'de bulunan tapınakta görevli ve kutsal kişilere verilen isim KAHİN idi. Saba' da ise KEBİR ismi verilen 7 yıl görev yapan din görevlileri bulunuyordu. Bunlar vergi (zekat) topluyor ve yağmur yağdırma seremonileri düzenliyorlardı. Sabaen metinlerinde tapınakta uykuya yatarak kişilere kehanetlerde bulunan insanlardan bahsedilmekte. İslam öncesi Arabistan'da önemli tapınaklara güvenli olarak HAC görevi için gidilmesi için savaşılması yasak günler (truces of god) vardı. Hac seremonilerinde temizlenme, ritüele ait elbise giyilmesi, cinsel perhiz, kan akıtmaktan kaçınma ve kutsal objelerin etrafında dönme, ritüelin sonunda gerçekleşen kutlamalarda hayvanlar boğazlayıp adayarak toplu olarak yeme gibi ibadetleri vardı.

Seninde elinde bulunan Encyclopedia of World Religions isimli Britannica'nın hazırlamış olduğu ansiklopedi içinde daha detaylı olarak bu konular anlatılıyor. Ya da Arabian Religions yazarak arattırma yapıp İslam öncesi tüm bilgilere internet üzerinde ulaşman da mümkün.

Gördüğün gibi toplumsal bilinç bunu üretmekteydi. Geriye yapılması gereken Dede Korkut'ta olduğu gibi bir gün gelip kitaplaştırmak. Bu da Emeviler döneminde gerçekleşmeye başladı.

selam dragon.

işte olayın özü burada.

Kuranda bu saydığın şeyler yok.yani tam manası ile bu saydığın şeyler Kuranda resetleniyor !

hepsinin köküne dinamit konuyor.sen diyorsun ki eskiden o namaz vardı.ama Kuranda öyle bir namaz yok !

kurban yok.eğer emeviler olayı bu kitapla meşrulaştırmış diyorsan bu inan bana komedi olur.

bu sadece ön yazım.daha geniş bir vakitte uzun uzun daha geniş ölçekli yazarım.

ama bir şikayetim var.

artık Kuranda o yok bu yok demekten gerçekten yoruldum.

en iyisi önce bunları işleyip anlatmak ! ama hiçbirşey değişmiyor.ben bu konuda çok tecrübeliyim biliyorsun.

çok anlattım ama zerre değişim olmadı.

Sitelerde Paylaş

sevgili nartkan

HACI dostumuz

ya yaşlandıkça bunamaya başladı

yada dogan a özendi

:)

çünki

dogan ın da aforum ve burda da sordugu ve sorguladığı bir konuydu bu

bu hagarism ile başladı ve Sanaa da bulunan kuran olayından sonra büyüdü vede dr. Puin vs.. için 2001 de çok başlıklar açıldı tartışıldı hatta aforum üyesi sevgili dilemma bizzat almanyada telefonls yaklaşık 1 saat röportaj bile yaptı bizzat bu dr. puin in kendisiyle

zaten

bu konuyu da dilemma nın başına saran benim :)

dinlerde ve din kitaplarında geçen bu tarihi şahışların VARLIĞINI 10 senedir soruyor ve sorguluyor

dum

TIKLA ve geçen sene en son bu forumda açtığım şu başlığa bak ve oku ilk cevap HACI dan ;)

-->TALUT diye biri VAR mi..?, tarihte (islam tarihi değil) TALUT diye biri VAR MI..?

ilginç olan ise

Kur'an'da geçen Talut Filistin kralıdır.

Ama gerçekten yaşayıp yaşamadını bilmiyorum.

diyor HACI

hehehe

neyse

aforum da bu konuyu ve dr puin ve diğerlerini çok tartıştık birkaç link vereyim: LİNK 1 - LİNK 2 ve LİNK 3

hagarism ve dr puin in iddiaları da kuran i birden degil de muhammeden önce evvelinin de olduğu ve geliştirilerek bi nevi evrim geçirdiğini iddia ediyorlar

şimdi de

muhammed varmıydı yokmuyduya geldi iş

bi zamanlar yazmıştım

ve

bunca dikili taş

mısırda piramitler

hiyeroglifler de (çivi ve resim yazılarda) onca ıvır-zıvır şeylerden bahsederken ve bunlar taş gbi delil iken

...ve vARKEN

mesela

neden bir MUSA ismi ve yaşadığı onca olaylardan hiç biri geçmez

gibi

ve daha çok şeylerde sormuştum

kısacası

muhammed

olsa ne

olmasa ne

islam ve kuran VAR

ve

bu bir realitedir

HACI ya bAKMA sen o daha düne kadar muhammed ile mulakat yapıyordu TIKLA linklere de bak HACInın MUHAMMED'LE MULAKATLAR'ından altta bi kaç link:

MUHAMMED'LE MULAKATLAR 1

MUHAMMED'LE MULAKATLAR 2

MUHAMMED'LE MULAKATLAR 3

MUHAMMED'LE MULAKATLAR 4

MUHAMMED'LE MULAKATLAR 5

şimdi de

döndü muhammed YOK diyor

:))

:)

.....sevgiyle herşey VAR olur

ve

HERŞEY ÖZGÜRLÜKLE BAŞLAR

neyse

aforum da bu konuyu ve dr puin ve diğerlerini çok tartıştık birkaç link vereyim: LİNK 1 - LİNK 2 ve LİNK 3

hagarism ve dr puin in iddiaları da kuran i birden degil de muhammeden önce evvelinin de olduğu ve geliştirilerek bi nevi evrim geçirdiğini iddia ediyorlar

Yukarda ki linklere asıl eklemek istediğim bir linki eklemeyi unutmuşum

çevreye verilen rahatsızlıktan ve tekrardan dolayı özür

LİNK 4

.....neyse sevgi herşey unutturur hehehe

ve

HERŞEY ÖZGÜRLÜKLE BAŞLAR

tarihinde dogan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aslında kolayı var.

İngilizce bilen arkadaşlar bu müzeye bir mail yazarak bu haberin/yazının doğruluğunu sorabilirler. Ve bilgi isteyebilirler.

Resimlerin verildiği şu link de eklenirse, cevap verenlere kolaylık sağlar: http://www.bozorgbazgasht.com/yazdgird.html

Ama hemen şurada 20 kişi birden ayrı ayrı mailer yazmaya kalkmadan.

Mesela burada bir mail yazısı hazırlanyıp sorsak, cevap verceklerini tahmin ediyorum. Çünkü, doğru veya yanlış, her iki durumda da, konu kendilerini de ilgilendiyordur.

Sevgiler

Bir arkadaşıma mail yazması için rica ettim.

Arkadaşımın yazdığı mail ve şiödiye dek gelen cevaplar şunlar:

(Buralara uğramaz ama, yine de kendisine buradan tekrar teşekür ediyorum)

Eğer birisi tercüme ederse, cevapların içeriğini ben de öğrenmiş olurum.

Sevgiler

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Datum: Sun, 11 Jan 2009 21:00:41 +0100

Von: XXXXXXXXXXXX@YYYYY.ZZZ

An: "britishmuseum.org" <collectionenquiries@britishmuseum.org>

Betreff: Letters between Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and Yazdgird III

Good evenig ladies and gentlemen,

i am writing to you from .......................... with one request.

A friend of mine is interested in finding out, if a letter from Yazdgird III (632 AD - 651 AD) to Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and the answer is in the British Museum ? Or one of those? If you could go to the link

http://www.bozorgbazgasht.com/yazdgird.html where you can read the opinion, that the letter was located in the Museum Of London. I would be pleased if you could give me an answer. I thank you very much, sincerely XYZ

Datum: Sun, 11 Jan 2009 20:54:32 +0100

Von: XXXXXXXXXXXX@YYYYY.ZZZ

An: "museumoflondon.org.uk" <archaeologicalarchive@museumoflondon.org.uk>

Betreff: Letters between Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and Yazdgird III

Good evenig ladies and gentlemen,

i am writing to you from ............................. with one request.

A friend of mine is interested in finding out, if a letter from Yazdgird III (632 AD - 651 AD) to Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and the answer is in the Museum of London? If you could go to the link

http://www.bozorgbazgasht.com/yazdgird.html where you can read the opinion, that the letter was located in the Museum Of London. I would be pleased if you could give me an answer. I thank you very much, sincerely XYZ

Datum: Mon, 12 Jan 2009 15:58:43 -0000

Von: "Enquiry MOL Mailbox" <enquiry@museumoflondon.org.uk>

An: XXXXXXXXXXXX@YYYYY.ZZZ

Betreff: FW: Letters between Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and Yazdgird III

Dear XYZ

Thank you for your enquiry.

We get quite a few people asking about this letter because websites such as the one your friend found say we have it. However, I can tell you that we do not in fact have this letter, nor any information about it. The Museum of London only collects material from the London area, since we tell the story of London from prehistoric times to the present day, so these letters are not something we would collect. I've contacted at least one website to point this out and ask them to remove the reference to the Museum of London, but with little success. I have just tried again with the link you sent.

I wondered if perhaps they meant a museum in London. If so, then it might be worth you checking with the Middle East Department at the British Museum middleeast@britishmuseum.org and with the British Library www.bl.uk They would probably be the most likely places if the letter is actually in London.

I wish you luck with your search, and am sorry we can't help further.

Best wishes

Roz Sherris

Enquiry MOL Mailbox

Museum of London

150 London Wall

London. EC2Y 5HN

Tel: 0870 444 3852

Fax: 020 7600 1058

Email: enquiry@museumoflondon.org.uk

www.museumoflondon.org.uk

Museum of London is changing. Visit www.museumoflondon.org.uk to find out more. Explore how the Great Fire shaped the city www.museumoflondon.org.uk/londonsburning

Bunun üzerine, benzer bir mail British Library'ye de gönderildi. British Library'den gelen cevap:

Datum: Thu, 15 Jan 2009 10:04:40 -0000

Von: "apac-enquiries" <apac-enquiries@bl.uk>

An: "XXXXXXXXXXXX@YYYYY.ZZZ

Betreff: RE: FW: Letters between Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and Yazdgird III

Dear XYZ

Thank you for your message.

I fear you will be disappointed by my reply. The idea that these letters have survived and form part of the Library's collection, although stated as fact on some websites, is in reality *completely untrue*.

It is possible that they never existed.

Sincerely,

Hedley Sutton

APAC Reference Services

Tel.: +44 (0)207 412 7865

-----Original Message-----

From: XXXXXXXXXXXX@YYYYY.ZZZ

Sent: 14 January 2009 23:30

To: apac-enquiries

Subject: Fwd: FW: Letters between Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and Yazdgird III

Good evening ladies and gentlemen,

I am writing from ................ and hope, you can help me. I am searching for the location of the letters between Omar Ibn Al Khatab Khalifat Al Muslemin and Yazdgird III. I also asked the Museum Of London and the British Museum. I have got an answer from the Museum Of London, that the letters ain´t there, but maybe in the British Library? The British Museum hasn´t answered yet.

I would be pleased if you sent me an answer.

Thank you very much

sincerely

XYZ

Experience the British Library online at www.bl.uk

The British Library's new interactive Annual Report and Accounts 2007/08 : www.bl.uk/knowledge

Help the British Library conserve the world's knowledge. Adopt a Book. www.bl.uk/adoptabook

The Library's St Pancras site is WiFi - enabled

The information contained in this e-mail is confidential and may be legally privileged. It is intended for the addressee(s) only. If you are not the intended recipient, please delete this e-mail and notify the postmaster@bl.uk : The contents of this e-mail must not be disclosed or copied without the sender's consent.

The statements and opinions expressed in this message are those of the author and do not necessarily reflect those of the British Library. The British Library does not take any responsibility for the views of the author.

Sitelerde Paylaş

:) Güzel bir çaba. Kutluyorum DreiMalAli.

Bu arada Kabe'nin Tarihçesini incelersen çok ilginç bilgiler ile karşılaşacaksın. Örneğin ne hikmetse Emevilere döneminde tamamen yanmış. Bizim hayırsever Emeviler de duruma el atmışlar.

Sevgiler...

Düzeltme...

Sitelerde Paylaş

Biraz önce kaynak vermemiştim. Şimdi hem alıntı yapayım hemde linki vereyim. Şöyle ki,

683 (H. 64) senesinde Hüseyn bin Numeyr es-Sekuni'nin Mekke kuşatması sırasında Kabe tamamen yandı. Bu zamanda Abdullah bin Zübeyr hazretleri, Hacer-ül-Esved'i gümüş bir bağ ile bağladı.

Abdullah bin Zübeyr Peygamber efendimizin hazret-i aişe'ye buyurduğu; "Senin kavmin, Beytullah'ın binasını kısalttılar. Maddi imkanları kafi gelmedi de Hatim tarafından birkaç arşın yer bıraktılar. Eğer senin kavminin zamanı küfre yakın olmasaydı, Kabe'yi yıkar, bıraktıkları kısmı İbrahim'in (aleyhisselam) yaptığı ilk temel üzerine inşa ederdim. Beytullah'a ayrıca, yer seviyesinden iki kapı da yapardım. Biri şark (doğu), diğeri garb (batı) kapısı olurdu. İnsanlar şark kapısından girer, garb kapısından çıkarlardı..." hadis-i şerifine uygun olarak Kabe-i muazzamayı yeniden yaptırmaya başladı. BöyleceKabe, İbrahim aleyhisselamın yaptığı temel üzerine yapılmış oldu. Kapılar yer seviyesine indirildi. Hacer-ül-Esved'i yerine, Abdullah bin Zübeyr'in oğlu Ubbad ile Cübeyr bin Şeybe yerleştirdi. Kabe'ye, Mısır'da dokunan iyi cins bir kumaş ile örtü yapıldı.

Kabe'nin bu hali, Halife Abdülmelik bin Mervan'ın Mekke valiliğine tayin ettiği Haccac bin Yusuf zamanına kadar devam etti. Haccac, halifeye mektup yazıp Kabe'yi eskisi gibi yapmak istediğini bildirdi. Kabul edilince kuzey duvarını yıkıp, Hatim'i dışarıda bıraktı. Garb kapısını kapattı. Şark kapısını yükseltti. Böylece Kabe-i muazzama bugünkü hale geldi.

http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/Kabe%27nin_hikayesi

Sitelerde Paylaş

Muhammed prototip bir karakter tarifi olabilir Çünkü annesinden babasından doğarken bu ismi almamıştı ama Kuran'ı yaşayan/yazan/okuyan şahıs ya da şahıslar(Birkaç Arap haham yahut rahibin katılımı )kesinlikle mit değil.

Emevi öncesi Arap tarih çok belirsizlikler taşıyor.Çünkü birçok kaynağın yakılması yokedilmesi ve bunların yeniden belirlenen siyasete uygun yazılması işleri devreye sıklıkla girmiş.Ve yaşamadığına dair belge bulunması zor olduğu gibi yaşamadığına dair belgeleme yapmakta zorlaşacak.

Fakat bu çalışmada DREİMALALİ'nin çalışma metodu ve araştırma azmi çok güzel.Kendisinin buna dair getireceği her tarihi nitelikteki açılımları ilgiyle takip edeceğim.

Selamlar.

tarihinde hrkls tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Biraz önce kaynak vermemiştim. Şimdi hem alıntı yapayım hemde linki vereyim. Şöyle ki,

http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/Kabe%27nin_hikayesi

Sevgili Dragon,

verdiğin link beni epeyce güldürdü. Mevlam da seni güldürsün. E mi? :D

yedi kat yere kadar varan bir temel kazdılar. Kazılan bu temele toprak seviyesine kadar otuz kişinin ancak kaldırabileceği büyüklükte taşlar yerleştirdiler.

vs. vs. vs.

:D

Meleklere iş yaptırma akılsızlığı devreye girdikten sora, ortaya çıkacak olan diğer zırvalara hayret etmemek lazım.

Bir de Haccac'ın Kabe'de bulunan Zübeyir'e ve Kabe'ye mancınıklarla saldıması var ki...

Tam evlere şenlik.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Sevgili DreiMalAli, eskiden bunları yiyorlarmış ya! Gerçi hala yiyorlar ya. Bazılarında amma iştah var :)

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

En azından ana fikrini yazsanız çok iyi olur diyorum hani.

www.hemencevir.com

Buraya kopyala anafikiri edin :)

Mektup britiş müzesinde mi değilmi:) Dreimalali halife ömerin mektubu arıyor:))

Sitelerde Paylaş
Mektup britiş müzesinde mi değilmi:) Dreimalali halife ömerin mektubu arıyor:))

Hehe onu biliyorum herakles.. Gerçekten de müzedemiymiş diye merak ettim, ama ingilizce bilmediğimden dolayı anlamıyorum.

Yani müzede olup olmadığını koca yazıyı çevirtip anla diyosun..

Söylesenize yahu müzedemiymiş mektup, çıldırtmayın adamı :P

Sitelerde Paylaş
Söylesenize yahu müzedemiymiş mektup, çıldırtmayın adamı

Yok bu konuda kesin cevap.Ama olmadığı yönünde bir ön düşünce var gibi.

Hem jadı Londra'da ona soralım bizim için sorabilir yahut bakabilirse süper olur:)

Sitelerde Paylaş
Hehe onu biliyorum herakles.. Gerçekten de müzedemiymiş diye merak ettim, ama ingilizce bilmediğimden dolayı anlamıyorum.

Yani müzede olup olmadığını koca yazıyı çevirtip anla diyosun..

Söylesenize yahu müzedemiymiş mektup, çıldırtmayın adamı :P

Kısaca İkisinde de yok.

Sitelerde Paylaş

British müzesinde olup olmadığına dair bir cevap yok ama olmadığı yönünde artık genel kanı oluşmuş gibi.

Birde sitedeki(TD) arkadaş çok kesin ifadeler içerecek şekilde çevirmiş.

hiç varolmadıkları mümkün.

Yani cevap veren de bu mektuplardan umudunu kesmiş:)

Sitelerde Paylaş
British müzesinde olup olmadığına dair bir cevap yok ama olmadığı yönünde artık genel kanı oluşmuş gibi.

Birde sitedeki(TD) arkadaş çok kesin ifadeler içerecek şekilde çevirmiş.

hiç varolmadıkları mümkün.

Yani cevap veren de bu mektuplardan umudunu kesmiş :)

http://www.bl.uk/aboutus/quickinfo/facts/history/

British Library'inin içerisinde British Museum'da bulunuyor.

Muhtemelen hiç varolmadılar diyor. Bu aslında çok güzel bir cevap... :)

Sitelerde Paylaş
http://www.bl.uk/aboutus/quickinfo/facts/history/

British Library'inin içerisinde British Museum'da bulunuyor.

Muhtemelen hiç varolmadılar diyor. Bu aslında çok güzel bir cevap... :)

Bu cevapta dreimalali'nin iddiasını çok güçlendiriyor.Keza belge diye sunulan birçok şeyin uydurma olma olasığı gittikçe daha da arttı.

Selam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...