Jump to content

'Ermenilerden Özür Dilemiyoruz' Taraflısı Alevileri Uyarıyorum.

Recommended Posts

Esas bakılması gereken olay Malta duruşmaları aslında. İstanbul'u işgal altında tutan, Osmanlı topraklarının her yerine girme imkanına sahip olan İttifak devletleri, 2.5 yıllık araştırma sonucunda Malta'daki Türkleri soykırım suçuyla suçlayacak belgeleri nasıl oldu da bulamadı? Ve sonra onları neden serbest bırakmak zorunda kaldılar?

Kendi yaptıklarınızı inkar etmeyin ki, bu tür sorgulamalarınız anlamlı ve samimi olsun.

İnkar ettiğiniz müddetçe bu yaptığınız yalnızca yaptıklarınıza bahane aramak olarak algılanacak ve ciddiye alınmayacaksınızdır.

"Herkes yaptı, biz de yaptık, gerekirse tekrar yaparız"...

tarihinde kodoman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ermenilerinn techirine neden karar verildi?

durup dururken mi???

bizahmet erzurum'da karsta erzincan'da ermenilerin yaptıkları katliamları bi oku da iice bir öğreniver.

toplu olarka soykırım yapılsın diye bir yasa mı çıkarmısız da özür dileyecekmişiz??

illa özür dilenecekse ermeniler , yaptıkları soykırımdan dolayı özür dilemelilerdir.

Papağan gibisiniz...Şu sözlerinizi, cevaplarımızı okuduktan sonra bir müddet düşünüp sorgulayın.

Aynı şeyleri temcit pilavı gibi sunmaktan sıkılmadınız mı? Bu konu sözkonusu olduğunda teist algısızlığıyla yarışıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Papağan gibisiniz...Şu sözlerinizi, cevaplarımızı okuduktan sonra bir müddet düşünüp sorgulayın.

Aynı şeyleri temcit pilavı gibi sunmaktan sıkılmadınız mı? Bu konu sözkonusu olduğunda teist algısızlığıyla yarışıyorsunuz.

Asıl papağan gibi olan sizlersiniz Kodoman.

Yıllardır bu diretmenin amacı nedir?

Yıllardır papağan gibi aynı nakaratları tekrar etmenin arkasındaki emel ne olabilir?

1919'daki yargılamalar için ne diyorsun?

Daha kimlerin yargılanmasını talep ediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Yıllardır papağan gibi aynı nakaratları tekrar etmenin arkasındaki emel ne olabilir?

boğazlıyan kaymakamının ve belki de nicelerinin

ermeni ve ingilizleri tatmin için olur olmaz bahanelerle asıldığını da ekleyeyim.

nitekim ilk meclis kendisinin şerefini iade etmiş,

yargılamanın haksız olduğunu söylemiştir.

tabi asıl suçlular ne kadar cezalandırılmışlar orası tam belli değil.

başlatılan ihtiyatçı avıyla

zaten kadrolar darmadağın edilmiş,

pek çok kişi idam edilmiştir.

Sitelerde Paylaş

Ehh, karşı taraf aynı şeyleri tekrar ettikçe geriye pek fazla seçenek kalmıyor ne dersiniz?

Emel ne olabilir diye sormuşsunuz... bu sorunun ardındaki gerekçenin bile tüyler ürpertici olması sizi rahatsız etmiyor anlaşılan.

- Yüzbinlerce sivil Osmanlı yönetimi yüzünden öldü

- Yani?

- ...

Yargılamalar ve sonuçlarının yeterliliği sorgulanabilir, sorun bu değil.

Sorun, toplumun ve devletin bu konu hakkındaki duyarsızlığı.

Birileri yargılanacaksa, toplumu bu duyarsızlığa sürükleyenler ve bunu savunanlar vicdanlarda yargılanmalıdır.

Sitelerde Paylaş

şeyh sait'ten de özür dileyelim mi kodoman??

öyle ya, adamı idam ettik. oysa adamcağızın ne suçu vardı?

sadece bir isyan çıkarıp, hem musul'la kerkük'ün ingilizlerin elinde kalmasına hem de yığınla kişinin ölmesine sebep oldu.

özür dilemeliyiz seyh saitten.

Sitelerde Paylaş
Özür dileme ihtiyacı duyanlarda ne tarihten ne de bu işlerden zerre kadar anlamamaktadırlar.

Verdiğin örnekler okadar alakasız ve vahşi portreler ki . tengeriin seninde , toplum içindeki psikopatlar gibi tedavi olman gerektiğini düşünüyorum.

daha önce savaş ve askerlik ile ilgili tartışmalarımızı düşündüğümde iletilerinde bahsettiğin , tecir , katliamlar(tabii bu senin tabirinle olağan savaş hakkı) ve başka çareleri yoktu yaklaşımlarını hangi mantıkta yaptığını anlayabiliyorum. tarih şovenizmi besleyen bir daldır. tabii ki kullanırına göre.

Kafana göre soykırım yada katliam çizgilerini belirleyemezsin. Bakınız ben daha önce tanımını asmıştım soykırım tanımını.

Dyorsun ki ;

"aldı ki, asla bir soykırım olmamıştır, çünkü soykırım başlı başına bir teşkilatlanma, eğitim süreci, ideoloji ve silaha gerek duyan bir eylemdir.

Tehcir kanununu kabul eden İttihat ve Terakki'nin bunları yapacak gücü, iktidarı ve geçmişi yoktur ve yapamazdı da zaten."

Bunlar külliyen palavra .hemde kafadan çıkardığın palavralar.

insanlar nasıl tehcir edildi. Bunları kim yaptı .nasıl oldu .

Ermeniler kendi kendilerini mi tehcir ettiler.

Bu kadar şoven yaklaşımları bir tarihçiye değil bir insana yakıştıramıyorum.

neyden ve nasıl kaçılıyor. efendim ermeniler de bizi kesti . Zati onlar tehcir edilmişti. Savaş hukukuna göre herşey normal .zati bunu kabul edersek , ki kabul etmemeliyiz , bize bi ton tazminatlar uygulayacaklar .Bu yüzden kendimize kapanıp kendimize yetmeliyiz mantığı nereye kadar sürcek

dediğm gibi yaklaşım olarak Cahil, aciz ve ucuz

İnsanları yaftalamadan önce algılayabiliyorsanız kimliğinizi ve kıyafetlerinizi çıkarıp düşünün.

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence ;

Bu özür dileme meselesi iki ülkenin Başbakanlarının ortak bir basın toplantısı düzenleyerek geçmişte yaşanan acı olaylardan dolayı üzgün olduklarını ve iki ülke halkından da özür dilediklerini söylemedikçe adaletli şekilde sonlandırılmış olmayacak.

Sitelerde Paylaş

Bakınız ben daha önce tanımını asmıştım soykırım tanımını.

dediğm gibi yaklaşım olarak Cahil, aciz ve ucuz

O astığın maddelere karşı yanıtını da almıştın.

Hala soykırım diye ısrarın, asıl senin cahil, aciz ve ucuz olduğunu gösterir.

Esaret ve İşgal altındaki topraklarda kurulan tehcir mahkemeleri neden sizi tatmin etmeye yeterli gelmedi?

Çünkü, Sevr uygulanamadı.

Ulusal Kurtuluş Savaşı yapıldı ve bölücülerin bütün planları altüst oldu.

Tek çare kalmıştı, yeniden soykırım yaygaraları yapmak ve zayıf anında Türkiye'yi vurmak.

İşbirlikçi Yeni İtilafçılar da bunun çığırtkanlığını yapıyor.

Sitelerde Paylaş

sen hiç bir yazılanı okumuyorsun heralde .

olaya kendi yaklaşımınız tamamen g. kurtarma operasyonu.

ben hiç bir yerde soykırım demedim. kendin çaldın kendin oynadın.

Oku yazılanları

insanları kandırmanın tek yolu dinler değil. Bi engeli aşıp adam sanmak kendini pek de ucuz aciz ve de cahilce.

(genel olarak konuşuyorum )

Sen o başlıklarla da cevap falan vermedin nerden çıkarıyorsun bunları.

ben olayları vahşet ve katliam olarak belirttiğimi defalaca söledim. O çok sevdiğiniz ,imzalar atılan andlaşmalar bu olayların soykırım olduğunu söylüyor. Sizde o kurallara göre oynayıp soykırım yoktur demeniz de cabası.

Ulusalcılık beyinlerinizi yemiş sizin. Muhammedizmi reddedseniz ne olur !

ha bu arada ulusal panteizm diye de bi akım başlatın . enterasan olur baya. tarihçileriniz teologlarınız dil bilimcileriniz de mevcut .belki aydın olursunuz .

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Son 'Ermenilerden Özür Diliyoruz' kampanyasına hakaret ve küfür edenler arasında Aleviler ve Alevi kökenlilere de rastlayınca, gözlerime inanamadım...

Dostlarım; sizin atalarınız da aynı Osmanlı tarafından, çok değil, Ermenilerden 300-400 yıl önce gerek Yavuz Sultan Selim zamanında gerekse sonrasında, çeşitli kereler yerinden yurdundan sürgün edilip kırıma uğratılmıştı. Bunları herhalde okumuş ya da duymuş olmalısınız. Eğer bu soykırımlardan haberiniz yoksa, Google'a 'Yavuz Sultan Selim', 'Kuyucu Murat Paşa', 'Baba İshak İsyanı', 'Şahkulu İsyanı' veya 'Celali İsyanları' yazıp taratın, çıkan sayfaları okuyun, tarihinizi öğrenin.

Osmanlı aynı Osmanlıydı, devlet aynı devletti ve gerekçeler de aynıydı: 'Savaş halindeyiz', 'Safevilere yardım ettiler', 'Devlet-i Osmaniye'yi arkadan hançerlediler'. Klasik Osmanlı kurnazlığı...

Anadolu'daki Alevi-Kızılbaş isyanlarında Osmanlı'nın kaç yüz bin kişiyi kırıma uğrattığını okuyunca, umarım kendinize gelirsiniz de şimdiki Osmanlı hempalarıyla aynı safta yer alma utancından kurtulursunuz...

Son bir söz: Osmanlı, katlettiği Aleviler için de asla özür dilememiştir...

Sitelerde Paylaş
Dyorsun ki ;

"aldı ki, asla bir soykırım olmamıştır, çünkü soykırım başlı başına bir teşkilatlanma, eğitim süreci, ideoloji ve silaha gerek duyan bir eylemdir.

Tehcir kanununu kabul eden İttihat ve Terakki'nin bunları yapacak gücü, iktidarı ve geçmişi yoktur ve yapamazdı da zaten."

Bunlar külliyen palavra .hemde kafadan çıkardığın palavralar.

insanlar nasıl tehcir edildi. Bunları kim yaptı .nasıl oldu .

Ne bu!

Bunu okuyan ne çıkarır?

Sen o başlıklarla da cevap falan vermedin nerden çıkarıyorsun bunları.

161 no.lu iletiye bakarsan görürsün:

Zahmet olmasın, ben alıntılayayım;

Tribuss maddeleri vererek Ermenilere soykırım uygulandığını kanıtlamaya çalışmış.

Ne diyor 6. maddede: "bir milletin, etnik, dini bir grubun veya bir ırkın tamamını veya bir bölümünü yok etmek amaçlı yapılan"

Ermeni tehcirinde yoketme amacına dayalı bir plan olduğunu kanıtlayabilirmisin?

Önce bunu kanıtlayacaksın ki sayılan maddelere geçebilesin.

Ama bu şartı sönük tutup, maddeleri milletin gözüne sokarsan ve "Bir grubun üyelerine ciddi fiziksel zararlar vermek" dahi soykırımsa, tehcir haliyle soykırımdır" zannına yöneltebilirsin tabi insanları.

Hayır, önce soykırım amacı ve planı olacak. Gelelim maddelere:

Maddelerdeki grup sözcüğünün yerine "Ermeniler" i koyalım;

a) Ermeniler öldürülerek yokedilmiş midir?

B) Ermenilerin tümünün uzuvları örneğin sağ kolları kesilerek sakat bırakılmış ya da tümüne ilaç verilip zihin bozukluğu oluşturulmuş mudur?

c) Ermenilerin sularına zehir atılmış, topraklarına kimyasal atılmış mıdır?

d) Ermenilerin doğum yapmaları engellenmiş midir? Doğan çocukları öldürülmüş müdür?

e) Ermenilerin çocukları ellerinden alınıp Türklere, Kürtlere transfer edilmiş midir?

Demagoji yapmadan, çarpıtmadan, yalnızca gerçeği koyun ortaya.

İnsanları yurdundan, yuvasından etmek, tanımadığı başka diyarlara parasız, mülksüz sürmek çok acı bir olaydır. Gerçekten de büyük faciadır. Bunun sebebi de yokolası savaşlardır. Halklar, uluslar değil.

Ama bir dünya savaşının piyonları durumundaki hükümet üyelerinin tehcir kararları soykırım olarak nitelenip, 90 yıl sonra yeni bir devletten, yeni bir ulustan hesabı sorulamaz. O ulusun vatandaşlarından, aydınlarından da özür beklenemez.

T.C. özür dileyecekse 6-7 Eylül için Rumlardan, Sivas, Maraş, Çorum katliamları için Alevilerden özür dilemelidir. Vatandaş ya da aydınlar özür dilemez. Sorumluluğu olanlar, suça iştirak edenler, suça alkış tutmuş olanlar özür dilesin, acı duyanlar değil.

Sitelerde Paylaş

Ermenilerden niye özür dilemeliyiz anlamak gerçekden mümkün değil bukadar cahilce bukadar düşüncesizce bir davranış şaka gibi ve inanması güç gerçekden. Özür dileme taraflısı arkadaşların tarihi iyi öğrenmesi gerekir. Savaş döneminde bir çok tatsız olay meydana gelmişdir ve bir çok insan ölmüşdür bunlar içerisinde ermini asıllı osmanlı vatandaşları olduğu gibi türklerde vardır. Zorunlu göç gerçekdir ama neden böyle bir ugulama yapılmışdır bunu iyi anlamak gerekir. Savaş sırasında sizin vatandaşlarınızı arkadan vuran düşmana istihbarat sağlayan bir takım oluşumlar sivil unsurlar ile içiçe girerse ve bu sivil gruplaşma sizin topraklarınız içinde kendi devletlerini kurmya kalkışırsa düşman devletleri ile birtakım işbirlikleri yaparlarsa ozaman sizde güvenliğinizi sağlamak için bir takım uygulamalar yaparsınız zorunlu göç gibi. Bu durumun neden bu hale geldiğini anlamak için ermeni asıllı osmanlı vatandaşlarına sormak gerekir. Ermeniler bu topraklarda yüzyıllarca barış içinde yaşamışlardır hiçkimde onları evlerinden etmemişdir neden devletin en zayıf olduğu dönemde böyle bir yapılanma içine girmişlerdir acaba. Eğer soykırım uygulansaydı bu vatandaşlara onları göç ettirmek yerine etnik temizlik yapmak mümkündü. Bu dönemde İstanbulda yaşayan ermini vatandaşlar bu göç kapsamında değildir sadece anadoludaki ermeniler kapsam içindedir buda ilginç bir anektot. Demekki amaç bu değil güvenliği sağlamak için yapılan bir yer değiştirmedir ve anadolu için geçerlidir. Hiçkimse ermenilerin kurduğu silahlı grupların öldürdüğü türklerden bahsetmiyor. Ya da dağlık karabağda işgal ettikleri azerbaycan topraklarından bahsetmiyor ya da orda öldürdükleri sivil azerbaycan vatandaşlarından bahsetmiyor. Çok değil 1990 lı yıllar. Veya Asala terör örgütünün öldürdüğü diplomatlarımızdan bahsetmiyor. Bu gün türkiyede hala bir çok ermeni asıllı vatandaşımız yaşamakta bir çoğu batıda İstanbulda yaşamakda neden onlar ermeni lobisinle aynı görüş içerisinde değiller. İşin daha ilginç tarafı sözde ermeni soykırımı taraftarı olan ülklerin de geçmişlerin de gerçekden soykırım suçu işlemiş olanları da var şimdi bu ülkeler insana saygıdan demokrasiden özgürlüklerden insan haklarından bahsediyor. Biraz aklınızı kullanın arkadaşlar bu oyun serv antlaşmasında tamamlanmamış bir hesabın devamıdır........

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...