Jump to content

Muhammed Yaşamış mıdır, Yoksa Yaşamamış mıdır?

Recommended Posts

gönderildi (düzenlendi)
Kaldı ki başlık yazısında da açıkça belirttim,benim iddiam 'Muhammed kesinlikle yaşamamıştır' değildir.

Bunu biliyor ve takdir ediyorum zaten.

Seni yanlış anladığımı da sanmıyorum..

Benim gözlemim Muhammed'in yaşamadığını iddia edenlerin bu konuda yeterli delile sahip olmadıkları gibi bir çok açmaza düştükleri,örneğin Muhammed diye birisi yaşamamıştır,kanıt yoktur derken Ub'l Kasım diye birininin yaşadığını uydurmak zorunda kalmışlardır ve bu konuda herhangi bir delilleri yoktur

Bu iddia bu kişinin Muhammed'in yerine yaşadığı şeklinde yorumlanmayabilir.

Yani Muhammed ne yaptıysa Kasım da onu yapmıştır değil sorun.

Sorun Arap tarihinde böyle birinin adının ve yaşamının tümüyle değiştirilip, yeniden yazılmasıdır.

Yani Ub'l Kassım Muhammed gibi bir yaşama sahip olmamıştır.

Kaldı ki bu da teorilerden biridir. Ve ilginç olarak senden değil, benden gelmiştir.

Muhammed'i 300 yıl sonra organize olarak uyduranlar konusunda bir bilgi sunulamıyor,bunlar kimdir ve nerede neden Muhammedi uydurmuşlardır vs vs.

Bak bu konuda yanılıyorsun. Onlar hakkında tonla bilgi var. Yalnız onları biz bilmiyoruz. Ve çok yakında öğreneceğiz.

Benim bütün bildiğim, o bilgilerin olduğudur. Ondan eminim. Zaten DreMalAli de onlardan sıklıkla bahseder. Biraz da onu ciddiye alsanız çok iyi olacak.

Bütün bunlar ile kendi bilgilerimi birleştirince Muhammed'in yaşamış olduğu kanaati şu an için bende daha ağır basmaktadır.

Böyle bir kanaate varmış olman demek, bize öteden beri empoze edilen İslam kaynaklarını ciddiye alıyorsun demektir.

Bunu da küçümsemiyorum. Hatta takdir bile edebilirim. Ama önceden bu kayanığa inandığını bize açıklaman gerekiyor.

O kaynağı küçümseyip reddederken, ona güvenemezsin. Ben sadece bunu vurgulamak istiyorum.

Bence bütün İslam tarihi uydurmadır. Yalandır.

Ben ve DreiMalAl, Alman asıllı din adamları ve tarihçilerinin bu konudaki yazıları ile sizleri ikna etmeye çalışıyoruz.

Ama sen hala İslam kaynaklarına güvenmekte devam ediyorsun.

Biz etmiyoruz. Ve onları külliyen reddediyoruz.

Bu basit bir tartışma değil DEHA..

Son derece önemli bir tartışma..

Senin de bizim tarafımıza geçmen bizim ve senin kazancın olacaktır.

Bundan başka kimse yararlanmayacaktır.

Tabii bazı şakşakçılar bundan olumsuz olarak etkilenebilirler.

Bu onların sorunu..

Selamlar..

HACI

tarihinde mantik tarafından düzenlendi
Silinen mesajlara gönderme yapılan, konuyla ilgisiz kısımlar silindi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arada sana şunu söyleyim DEHA.

DreiMalAli ile tartışırken ben senden çok daha kararlı idim ve Muhammed yaşıyor diye düşünüyordum.

Hatta bu arada farkında olmadan DreiMalAli'yi kırmışım. Bana sonra söyledi.

Ama bir yere kadar israr ettim ve orada birden aydınlandım.

Muhammed yaşamış olamazdı....

Gerisini biliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...