Jump to content

Ne için özür diliyoruz?

Recommended Posts

Bu soykırımı eleştirecek hiçbir bilimsel delilim yok aynı zamanda soykırım savlarını ortaya atanlarında bilimsel bir deliline rastlamadım.

Delilsiz bir sav ise sadece polemik yaratmak amacı taşır.

Varsayalım ki gerçekten böyle bir soykırım oldu.

Peki 1 asır önce yaşanmış olayları bugün gündeme getirmek bize ne gibi yararlar sağlar.

Diyelim ki hepimiz özür diledik bu millet olarak bize ne getirir.

Özür diledikten sonra ermenilerin sempatisinimi kazanacağız yada bize olan düşmanlıklarımı son bulacak.

Hayır ikiside olmayacak çünki devletler arası politika özürle değil güçle yürür.

Hatta olmayan suçumuzu kabul ettikten sonra daha bir düşmanca tavır sergileyecekler.

O halde bu özür dileme saçmalığıda neyin nesi oluyor özür dileyenlerin derdi atalarımızın asılsız barbarlağını tüm dünyaya ilan etmek midir?

Tüm bu gereksiz polemikler kimin işine yarar tabiki herzaman olduğu gibi batılı emperyalistlerin emperyalizmin egemen olması için herzaman çatışma ortamı şarttır.

Delinin birisi kuyuya bir taş atacak biz onu çıkarmakla uğraşacağız.

Biz o taşı çıkarmakla uğraşırken gerçek sorunlarımızı gene askıya alacağız.

Ülkedeki işsiz sayısı doğudaki pkk sorunu bunlar bir kenarda duracak neymiş ermeni soykırımıymış evet sanki tek sorunumuz buymuş gibi gene boş gündemlerle uğraşacağız.

İşte bu tür polemikler ülkemizin gerçek sorunlarını her zaman bir sonraki olarak algılamamıza sebep oluyor.

Ülkemiz bu oyunları ciddiye almayıp gerçek sorunlarıyla uğraşmayı ne zaman öğrenecek.

Doğrusu bizde böyle çakma aydınlar olduğu sürece daha çok güleceğiz.Herkese iyi eğlenceler...

Sitelerde Paylaş

Bu konuda ermeni bir arkadaşımla tartıştım.

Ermenilere o devirin hükümeti tarafından soykırım uygulanmamış olabilir.

Ermeniler o devirde Almanlar ve Rusların gazlamasıyla Türkleri arkadan vurmuş da olabilir.

Ermeniler o devirde zorunlu göçe zorlanmış ve hastalıktan milyonlarca kayıp vermiş de olabilir.

Fakat Ermeni soykırımı yine de yapılmıştır.

İstanbul dışında doktoru, çocuğu, kadını, sanatçısı, mühendisi, filozofu on binden fazla Ermeni sırf Ermeni oldukları için katledilmiştir.

Soykırımı yapanlar bizzat anadolu'nun içindendir.

Ha bu esnada Türkler de katledilmedi mi? Gayet tabii.

Özür dilenmez diye birşey yok ama özür dilenecekse karşılıklı olsun.

Ermenilerin şu an buna karşılık verme gibi bir düşüncesi olduğunu hiç sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

soykırım yapılmıştır diyen insanlar için : www.ozurbekliyorum.com

ortada belge yokken, uydurma hikayelere inanmak yerine, belgelere dayalı araştırmaya dayalı esasları görmek daha mantıklı geliyor. burası bir ateist forum. genelde, ayetlerin saçmalığı hadislerin uydurmalığı konuşulurken, sorun ermeni meslesine gelince, hikayeler gerçekmiş gibi anlatılmaya başlandi...

madem ki bilimn ışığında yürüdüğünüze inanıyorsunuz, tarih biliminin ışığıyla da aydınlanın... tabi bazılarımızın gözleri epey yanacak gibi geliyor o kadar karanlıktan sonra dogal tabi..

ermenilere su yapıldı bu yapıldı deniliyor da ortam şartları neydi hiç düşünülmüyor. savaşlardan sonra, kurulan ermenistan devletinin başbakani bile, bizim yüzümüzden oldu diyerek bunu itiraf ederken, başlarına geleceklerden habersiz zavallı insanlarımız evet bi soykırım var diyebilecek cahilliği sergilemektedir...

neyse, zaten siteye girip okuma zahmetine girenlerin göreceklerine inanıyorum...

saygılar...

dilerim uyutulanlara şifa olur...

tarihinde recruit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özür dilemeyi erdemli bir davranış olarak görenler atalarını küstahça barbarlıkla suçlarken, aynı ataların Mustafa Kemal önderliğinde batılı emperyalistlere karşı onulu duşuşları hakkında ne düşünürler acaba?

Amerika kızılderililere bilimsel delillerle sabit soykırım uygulayacak bunun için kimseye hesap vermeyecek.

Türkiye hiçbir bilimsel temeli olmayan soykırım iddiaları için olayın muhattabına dahi değil birkaç soysuz devlete hesap verecek.

Amerika dünya'nın gözü önünde hiç bir haklı sebebi olmadan yeni pazarlar kurmak için ıraka girecek.

Kimse hesap sormayacak.Türkiye yanı başındaki kendisine tehdit oluşturan pkk sorunu için kuzey ıraka girecek.

Ama bunun için dış güçlerden izin isteyecek.İzin verirlersede onların ölçüsü dahilinde hareket edecek.

İşte bu noktada Türkiye'nin en büyük sorunu bağımsızlıktır.

Ne yazık ki atalarımızın zorla kazandıkları bağımsızlığımıza sahip çıkamadık.

Onlar erkle kazandılar biz ekonomide yenildik.Ekonomide'de siyaset'tede dışarıya bağımlı bir milletiz bunlarda gündemimizi ve herşeyimizi onların belirlemesine sebep oluyor.

Gerçek şuki bizim sorunumuz ne ermeni sorunu nede bir başkası öncelikli sorunumuz bağımsızlıktır.

Sitelerde Paylaş

Ben şahsen kimseden özür dilemiyorum.

Abdullah gül ermenistan a gidince bölücü ve hakaret vari eylemler ile karşılaştı.

( abdullah gül 'ün şeriatcı olması o an için beni alakadar etmiyor )

hrant dink denen zevat kaldırım ortasına yığılınca bir gürüh "" hepimiz ermeniy hepimiz hrantız demişti

cumhurbaşkanı da ermenistan a gidince ""hepimiz TÜRKÜZ hepimiz gülüz deselerdi ya.

1915 de böyle bir katliam olmadı. olduysa da ben dilemiyorum.

hadi diletecek babaç ermeni varsa buyursun..

Sitelerde Paylaş

Ben hayatımda hiç ermeni öldürmedim.Siz öldürdünüz mü?

Öldürmedi iseniz özür dilemenize gerek olmamakla birlikte bunu yapmanız gereksiz bir yalakalık olarak görülecektir

Bunlar çok saçma meseleler, hiç bir mantığı yok.

Tek amaç toplumu bölmek.-Bari biraz dürüstce yapın da komik olmasın.

Kimse, özür dileyenlerin hakketen çok üzüldüklerini, yemeden içmeden kesilip geceler boyu uykusuz kaldıklarını ağlamaktan gözlerinin kör olduğuna inanmaz yani.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öldürmedi iseniz özür dilemenize gerek olmamakla birlikte bunu yapmanız gereksiz bir yalakalık olarak görülecektir

Kimse, özür dileyenlerin hakketen çok üzüldüklerini, yemeden içmeden kesilip geceler boyu uykusuz kaldıklarını ağlamaktan gözlerinin kör olduğuna inanmaz yani.

çok güzel cevap.

Sitelerde Paylaş

nihil bir asker öldüğünde sen üzülüyormusun ne soru ama tabiki üzülüyorsundur ama fakat yinede ben en duygusal zatta bile böyle belirtiler görmedim ya sen yemeden içmeden kesilip geceler boyu uykusuz kaldıklarını ağlamaktan gözlerinin kör olduğuna inanmamızı mı bekliyorsun

Özür dilemeyi erdemli bir davranış olarak görenler atalarını küstahça barbarlıkla suçlarken, aynı ataların Mustafa Kemal önderliğinde batılı emperyalistlere karşı onulu duşuşları hakkında ne düşünürler acaba?

Amerika kızılderililere bilimsel delillerle sabit soykırım uygulayacak bunun için kimseye hesap vermeyecek.

Türkiye hiçbir bilimsel temeli olmayan soykırım iddiaları için olayın muhattabına dahi değil birkaç soysuz devlete hesap verecek.

Amerika dünya'nın gözü önünde hiç bir haklı sebebi olmadan yeni pazarlar kurmak için ıraka girecek.

Kimse hesap sormayacak.Türkiye yanı başındaki kendisine tehdit oluşturan pkk sorunu için kuzey ıraka girecek.

Ama bunun için dış güçlerden izin isteyecek.İzin verirlersede onların ölçüsü dahilinde hareket edecek.

İşte bu noktada Türkiye'nin en büyük sorunu bağımsızlıktır.

Ne yazık ki atalarımızın zorla kazandıkları bağımsızlığımıza sahip çıkamadık.

Onlar erkle kazandılar biz ekonomide yenildik.Ekonomide'de siyaset'tede dışarıya bağımlı bir milletiz bunlarda gündemimizi ve herşeyimizi onların belirlemesine sebep oluyor.

Gerçek şuki bizim sorunumuz ne ermeni sorunu nede bir başkası öncelikli sorunumuz bağımsızlıktır.

insan yazı yazarken biraz düşünür len ben bunu sawuncam ama bu yazdıklarım uygun mu diye atalarının barbar olmadığını söyleyen bir insan hangi akla hizmet sonraki bir paragraf boyunca atalarının güç kullandığını inatla belirtme gereği duyar

yoksa ülkesinin sawaşla kurtaran toplumların sonraki süreçte soykırım yapmayacağına dair bir yasa mı wardır

Fakat Ermeni soykırımı yine de yapılmıştır.

İstanbul dışında doktoru, çocuğu, kadını, sanatçısı, mühendisi, filozofu on binden fazla Ermeni sırf Ermeni oldukları için katledilmiştir.

Soykırımı yapanlar bizzat anadolu'nun içindendir.

Ha bu esnada Türkler de katledilmedi mi? Gayet tabii.

bu yazı benim düşüncemi onaylar nitelikte aslında özüre gerek yok ama soykırım anıtı dikilmelidir

Sitelerde Paylaş
insan yazı yazarken biraz düşünür len ben bunu sawuncam ama bu yazdıklarım uygun mu diye atalarının barbar olmadığını söyleyen bir insan hangi akla hizmet sonraki bir paragraf boyunca atalarının güç kullandığını inatla belirtme gereği duyar

yoksa ülkesinin sawaşla kurtaran toplumların sonraki süreçte soykırım yapmayacağına dair bir yasa mı wardır

Ben yazı yazarken düşündümde sen cevap yazarken hiç düşünmemişsin.

Ha sen kendini savunmaya barbarlık diyorsan o halde düşünmenede gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Ermeni burslarıyla okuyan bazı aydınların bu kampanyayı başlatması ne kadar da hoş olmuş değil mi ? İnsanın bir an inanası geliyor , sonra aklımıza şunlar geliyor ; Ermenilerin Van'ı işgali valinin padişaha Türk halkı techir teklifi , toplu mezarlar , bilimsel platformda incelemelere Ermeni tarafından gelen redler , ve daha niceleri ...

Şunu da söylemeden geçemem ; kaç yıl bilmem ama bu gidişle pkk adlı terör örgütünden de özür dilenecek ; ama kim dileyecek onu bilmem ...

tarihinde Believer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence hepimiz tarih boyu Türklerin savaştığı her topluluktan özür dileyelim, hunlardan başlayalım hatta... Ben ne bizim ne de Ermenilerin özür dilemesi için bir sebep göremiyorum. Bir şey olduysa bile yapanlar öleli kaç nesil geçti, bunlardan nefret yaratacağımıza önümüze baksak?

Sitelerde Paylaş

Wormwood,

Verdiğin linke baktım, gerçekten insanın kanını donduran resimler vardı. Fakat o linkteki yazılarda dile gelen zihniyet de ayrı bir dumur sebebiydi. Hocalı katliamını yapanlar tüm Ermeni halkı değil, Ermeni milliyetçileridir. Dolayısıyla Ermenilere değil, milliyetçi zihniyete düşman olmak gerekiyor. İnsanı insanlıktan çıkartan şey, aşırı bir hal almış milliyetçi düşmanlıklardır. Hocalı katliamına bakıp Türk milliyetçiliği kışkırtılmaya çalışılıyor ve tüm Ermeni halkı kötüleniyor. Ermenilerin ''büyük felaketi'' de Ermeni milliyetçilerince Türk halkının tümünü kötülemek için kullanılmıştı ve Hocalı olayı bunun sonucudur. Artık ''karşı tarafın'' milliyetçi katliamlarını, kendi milliyetçiliğinizi güçlendirip intikam yeminleri etmek için kullanmayın! Böyle yaparsanız, akan kan hiç bitmez. Bir tarafın milliyetçiliği azıp taşkınlık yaptıkça öbür tarafın da milliyetçiliği azıp taşkınlık yapacak. Biz, Ermenilerin yaşadığı ''büyük felaketin'', yıllarca milliyetçilik yapıp üzerini örtmeseydik; belki Ermeni milliyetçileri çocuklarını intikam hırsıyla yetiştiremez ve 1992'de de Hocalı'da o katliam olmazdı. Kötü olan Türkler veya Ermeniler değil, sadece kan dökmeyi ve düşmanlaştırmayı bilen milliyetçi önyargılar ve bunu kullanan emperyalizmdir!...

Sitelerde Paylaş
nihil bir asker öldüğünde sen üzülüyormusun ne soru ama tabiki üzülüyorsundur ama fakat yinede ben en duygusal zatta bile böyle belirtiler görmedim ya sen yemeden içmeden kesilip geceler boyu uykusuz kaldıklarını ağlamaktan gözlerinin kör olduğuna inanmamızı mı bekliyorsun

Ben biraz samimiyet, ciddiyet bekliyorum.Onlar işin abartısı tabiki, demek istediğim: kimsenin gerçekten üzüldüğü filan yok, kimse yıllar önce ölüp gitmiş fosilleşmiş insanlar için içinden gelerek özür dilemez.Bunların ardında başka meseleler vardır, (herzaman olur).

Bence hepimiz tarih boyu Türklerin savaştığı her topluluktan özür dileyelim, hunlardan başlayalım hatta... Ben ne bizim ne de Ermenilerin özür dilemesi için bir sebep göremiyorum. Bir şey olduysa bile yapanlar öleli kaç nesil geçti, bunlardan nefret yaratacağımıza önümüze baksak?

Bende onu diyorum, bunlar geride kalmış meselerdir ermenilerden nefret edenlerde ermenilerden özrü dileyenlerde geçmişe takılmış olmalılardır.

Ama bence kimse okadar geçmişe fazlaca takılmaz.Bu bir kan davasımıdır? -Modern kan davası? ''senin deden benim dedemi öldürdü benimde seni öldürmem gerek ama 21. yy de olduğumuz için özür dilemen senin için ölümden daha aşşağılayıcı olacakır, sen özrü dile'' -Belkide bu saçmalık daha ilerde daha da saçmalaşır ''benim dedem seninkinden özür diledi sende benden dileyeceksin sıra sizde'' gibi manyakizeyşın akımlarla ''özüzr savaşlarına'' doğru akarız artık.

Birileri gerçekten acı çekiyorsa bu özür ile bastırılmaz.Dileseniz de dilemesenizde bişey değişmez

Basit bir toplumu ayırştırma çalışması işte özrü dileyenler kominist, dilemeyenler milliyetçi (faşist) safına ayrılacaklar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...