Jump to content

MUSA ve İSA nın yaşamadığının bilimsel olarak kanıtlandığı yalanı;

Recommended Posts

merhaba anibal

çok iyi bir noktayı yakalamışsınız

firavun 4'cü amenofis neden çok tanrılı dinden tek tanrılı dine geçti ve akheneton gibi bir tanrıyı yarattı

hangi siyasi sebebten bu süreci başlattı

bu süreçte güneş rahibi amcası nasıl rol üstlendi

musa adlı kişilik hangi din üzerine şeriat uyguladı

sadece bu soruların cevabını verebilecek bir müslüman kuranı çöpe atar

abiciğim görende millattan 1400 yıl öncesi sende ordaydın sanır..

bundan 3500 yıl öncesi için çok güzel senaryo yazıyorsunuz....

tarih dediğiniz şey hikayeden başka bir şey değil..

geçmişle ilgili bulduğunuz bir kaç bulguya birilerin kendi kafasına göre senaryolar yazmasından başka bir şey değil...

belki dini yalanları yutmuyorsunuz

ama tarih bilimi adı altında size yutturulan yalan tarihi bir güzel yutuyorsunuz..

süpersiniz vallah... :lol:

MUHTEREM GAVS

ALLAHIN VAR OLDUĞUNU NASIL BİLDİNİZ?

DİĞER DÜNYA DİNLERİNİ ETÜD ETTİNİZ SONRA İSLAMI OKUDUNUZ ALAMETLERİNİ GÖRDÜNÜZ VE MÜSLÜMANMI OLDUNUZ?

YANİ OKUYARAKMI İSLAM GİRDİNİZ YOKSA ANNNE BABA ÖĞRETİSİ İLE DİĞER DÜNYA MİTOLOJİLERİNDEN HABERSİZ OLARAK SAF MÜSLÜMANMI YETİŞTİNİZ?

BEN İSLAMA ANNE BABA EĞİLİMİ OLARAK GİRDİM DİĞER DİNLERDEN Bİ HABER OLARAK

ANCAK İSLAMDAN OKUYUPTA ÇIKTIMJ ARAŞTIRARAK MUKAYESE VE MUHAKEME EDEREK ÇIKTIM

İNANMAK İSTEDİKTEN SONRA ALLAHA İHTİYACIM YOK BENİM BİLİNÇ ALTIMA YÜCE HİSPORATAMUS DAHA YAKIN GELİYOR

KISACASI KURANA YÜZLERCE DEFA BAKTIM HALA BAKMAKTAYIM

MATTA İNCİLİNİ OKUDUM RAHİPLERLE SOHBET ETTİM

TEVRATIN SADECE YARATILIŞ BÖLÜMÜNÜ OKUDUM

BİRAZDA ZEBUR TABİİ

SONRA MISIRIN ÖLÜLER KİTABINI FİRAVUN AMENOFİSİ OKUDUM SİZEDE TAVSİYE EDERİM

YANİ BİLGİLİ OLARAK İSLAMDAN ÇIKTIM

SİZ BİLEREK ELİLLERİ İLE Mİ İSLAMA GİRDİNİZ MUHTEREM?

öncelikle muhterem kelimesi kulağıma hoş gelmiyor... bana sadace gavs diye hitap edersen daha memnun olurum..

tavsiyelerin için saol ama ben dediğin şekilde bir araştırma süreci geçirdim ama senden farklı sonuçlara vardım..

benim islam dini ile tanışma sürecimi ateist cafede itiraflarım diye bir başlıkta kısaca anlattım..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=14599

allahın var olduğunu nasıl bildiğime gelince..

kendimin bilincine vardığımdan beri yaratıcının var olduğunu biliyorum..

çünkü ben yaratılmış bir varlığım.. yaratılmış olduğumu hissediyorum..

sen yaratımı fark edemiyorsan.. bu beni değil seni bağlar.....

saygılar..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Şimdi demek istediğiniz öyle bir şeyki....

<<<<"Bir adam vardı"

"Su üstünde yürüyordu"

"Hastaya dokunup iyileştiriyordu"

Ama tarihte buna dair bir delil yok!Nerden biliyorsun yaşamadığını???Seni dogmatik >>>

Bilimsel ispat arıyorsanız İsayla ilgili zeitgeist belgeselini izleyiniz.Veya hepsini geçip dionysus krishna ve horusu araştırınız.Sonra da mantığınızı kullanınız.İsadan 500 yıl önce astronomiyle paralel şekilde onun kopyaları geliyorsa siz nesine inanıyorsunuz bunu sorgulayınız.

Musa'ya gelince.Musa olayında mısırın bölünmesi vardı.

Mısırlılar kadar herşeyini kayıtlı tutan bir uygarlık yoktur.Ve mısırın bölünmesiyle iligli kayıtlarda sadece birinde tektanrılı ve çok tanrılı din kavgası vardır o da "akhenaton olayı"dır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi demek istediğiniz öyle bir şeyki....

<<<<"Bir adam vardı"

"Su üstünde yürüyordu"

"Hastaya dokunup iyileştiriyordu"

Ama tarihte buna dair bir delil yok!Nerden biliyorsun yaşamadığını???Seni dogmatik >>>

Bilimsel ispat arıyorsanız İsayla ilgili zeitgeist belgeselini izleyiniz.Veya hepsini geçip dionysus krishna ve horusu araştırınız.Sonra da mantığınızı kullanınız.İsadan 500 yıl önce astronomiyle paralel şekilde onun kopyaları geliyorsa siz nesine inanıyorsunuz bunu sorgulayınız.

Musa'ya gelince.Musa olayında mısırın bölünmesi vardı.

Mısırlılar kadar herşeyini kayıtlı tutan bir uygarlık yoktur.Ve mısırın bölünmesiyle iligli kayıtlarda sadece birinde tektanrılı ve çok tanrılı din kavgası vardır o da "akhenaton olayı"dır.

isa dokunarak hasta iyileştirmemiş olabilir, musa kızıl denizi yarmamış olabilir... bu ayrıntılar musa ve isa öldükten sonra ona inanlar kendilerini yüceltmek için uydurmuş olabilir... ama bu demek değil ki, tarihte ne isa nede musa diye biri asla yaşamadı diye...

musa ve mısır ilişkisine gelince, benim bildiğim dini bilgilerde musa zamanında kayıt sistemi ve yazılı belge olmadığı, onun yaşadığı çağda insanların kesici aletlerle taşlara yazı yazdığı.....

bu yüzden onun yaşadığı çağda mısırdada kayıt denen olayının olmaması zaten gerekir.... deri ve benzeri nesnelere yazı yazıp böylece yazılı belge ve kayıt tutabilme imkanı çok sonraları keşfedilmiştir... bu yüzden bu mısır belgelerinde musa olayına hiç değinmemiş olmaları abes bir sonuç değil...

Sitelerde Paylaş
gaviscon

yukarda bağlantı verdik.religulous 'u indir. seyret. senin için çok iyi olur.

hayırdır convert

bir zamanlar gerçekleri tarih yazar diye bir yalan vardı,,, şimdi bu manipüleden vazgeçtinizde

gerçekleri yazma görevini filimlere mi yüklüyorsunuz???

biriniz

zeitgeist belgeselini izleyiniz.
demiş

sende

aşağıda çok yeni yapılmış religuolus adlı filmin bittorrent bağlantısı var. bil maher çok iyi iş çıkarmış. en sonunda ne musa ne isa kalıyor.
bunu önermişsin..

ilginç ....

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
isa dokunarak hasta iyileştirmemiş olabilir, musa kızıl denizi yarmamış olabilir... bu ayrıntılar musa ve isa öldükten sonra ona inanlar kendilerini yüceltmek için uydurmuş olabilir... ama bu demek değil ki, tarihte ne isa nede musa diye biri asla yaşamadı diye...

musa ve mısır ilişkisine gelince, benim bildiğim dini bilgilerde musa zamanında kayıt sistemi ve yazılı belge olmadığı, onun yaşadığı çağda insanların kesici aletlerle taşlara yazı yazdığı.....

bu yüzden onun yaşadığı çağda mısırdada kayıt denen olayının olmaması zaten gerekir.... deri ve benzeri nesnelere yazı yazıp böylece yazılı belge ve kayıt tutabilme imkanı çok sonraları keşfedilmiştir... bu yüzden bu mısır belgelerinde musa olayına hiç değinmemiş olmaları abes bir sonuç değil...

Sevgili Gavs ;

Yazı 5-6000 yıl önce icat edilmişti ..Musanın yaşadığı varsayılan tarihler MÖ den 2000 yıl öncesi...

Ayrıca Mısırlılar bazı olayları resimle anlatıyorlardı..

Sitelerde Paylaş

merhaba gavs

musa ve isa ile ilgili söylenenler sonradan uyduruldu demekle kuran uydurma diyorsunuz

ancak kuran senin gibi düşünmüyor

bakın musa ile ilgili uydurma dediğinize nasıl cevap veriyor

ŞUARÂ : 63. Bunun üzerine Musa'ya: Asâ n ile denize vur! diye vahyettik. (Vurunca deniz) derhal yarıldı (on iki yol açıldı), her bölük koca bir dağ gibi oldu.

birde isa ile ilgili olana bakalım

MÂİDE : 110. Allah o zaman şöyle diyecek: "Ey Meryem oğlu İsa ! Sana ve annene (verdiğim) nimetimi hatırla! Hani seni mukaddes ruh (Cebrail) ile desteklemiştim; (bu sayede) sen beşikte iken de yetişkin çağında da insanlarla konuşuyordun. Sana kitabı (okuyup yazmayı), hikmeti, Tevrat ve İncil'i öğretmiştim. Benim iznimle çamurdan, kuş şeklinde bir şey yapıyordun da ona üflüyordun, hemen benim iznimle o bir kuş oluyordu. Yine benim iznimle anadan doğma körü ve alacalıyı iyileştiriyordun. Ölüleri benim iznimle (hayata) çıkarıyordun. Hani İsrailoğullarını (seni öldürmekten) engellemiştim; kendilerine apaçık deliller (mucizeler) getirdiğin zaman içlerinden inkâr edenler, "Bu, apaçık bir sihirden başka bir şey değildir" demişlerdi.

sizin söyleminiz şu

kuran bu uydurmalarla doludur

oysa bu olayları yazılardan okuyarak değil sizin alemlerin RABBİ!! olan allahınızdan dinleyerek yazmadımı muhammed

demekki daha önce bizim size verdiğimiz tüm örnekler doğru gavs

kuran muhammedin eski hikayelerinden oluşan masal kitabı sizde gerçek ışığı görmeye başladınız

saygılar

tarihinde hispo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hayırdır convert

bir zamanlar gerçekleri tarih yazar diye bir yalan vardı,,, şimdi bu manipüleden vazgeçtinizde

gerçekleri yazma görevini filimlere mi yüklüyorsunuz???

gaviscon

bırak bu ayakları. film çok güzel yapılmış senin gibilerle güzel güzel gırgır geçiyor.

bağlanalım indirelim:

http://www.h33t.com/download.php?id=37d19f...ous.avi.torrent

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...