Jump to content

ASALIM DİYORUM, ya siz?

Recommended Posts

Yahu sen dincilerle çok yaşamışsın her sakallıyı komunist sanıyorsun.

Çok boş konuşuyorsun. git silah al ozaman . (senin zihniyetinde olsam zati takmıştım belime silah)

Türkiyede 1 milyon ruhsatlı ,tahminen de 2 milyon ruhsatsız silah kullanırı var . kadınları çocukları ve yaşlıarı çıkarırsan her gördüğün silah kullanabilcek 6 7 kişiden biri silahlı.Buna kesici yaralayıcı edevatları da eklersen way haline .

Burda silah ve türev aletlerin kullanımını eleştiriken , sayko kemalin biri çıkıp ezikmisiniz olumm ,delikanlı olun ( bunu daha felsefik yaklaşımla ,sosyal darvinizim ) yorumlar yapabiliyor.

yaşam kahramanlık oyunu değil. huzurlu yaşamanın yollarını arayacaksın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burda silah ve türev aletlerin kullanımını eleştiriken , sayko kemalin biri çıkıp ezikmisiniz olumm ,delikanlı olun ( bunu daha felsefik yaklaşımla ,sosyal darvinizim ) yorumlar yapabiliyor.

:lol:

sende ayaktakımıyla çok takılmışsın herkesi mafacılık oynayan ülkücü sanıyorsun.

Ben delikanlı olun demedim, daha açık söylersem : ''Götünüzü kollamayı bilin'' demek istedim.

Delikanlılık filan bularda ezik işi söylemlerdir.

Boş konuşan sensin. Varsa daha iyi çözümün seninkini görelim dedim bana bok atmaktan öte yaptığın bişey yok.

Solcu psikolojisi işte.

Seni biraz daha zorlasam artık haberdeki adamların avukatlığını yapmaya başlayabilirsin bile.

Sitelerde Paylaş

ben ne diyorum sen ne diyorsun.

hemen özetleyeyim , ben : silahlanma ve bunun sebebi olan otorite

sen : silahlanın , götnüzü kollayın .

Sen götünü nereye kolluyorsun ?

madem kollaman gerekiyor , neden silahın yok da boş boş konuşuyorsun .

komunizm tutmadı şimdi de solcu mu ettin . hadi bakalım . bidahaki iletinde ne dicen

ayak takımı dediğin adamlar her yeride . tabi otobüsten rockvbar ordan computer yaparsan pek gözleyemezsin.

Söylemlerinin o ayak takımı ile farkını hala göremiyorum. sadece kelimeler farklı .

Sitelerde Paylaş
Herkesin de ne vahşi fantezileri varmış.

Hapse atmak yetmiyor mu?

Verirsin 20 yıl yatırırsın içeride olur biter.

Ben de asıp kesmekten yanayım.

İdam cezasına da karşı değilim.

Ama bu tür suçlarla içeri girenleri zaten asmaktan beter ederler.

Yaklaşık 2 aydır cezaevinde çalışıyorum.

Genel olarak mahkumlar için çok rahatsız bi yer değil.

Kışın soğuk oluyomuş ama idare ediyolarmış.

Günde 3 ytl yemek parası alıyolarmış,ekmek 75 kuruş.

Parası olan miss gibi yaşar içerde.

Tecavüz...vs suçlarla içeri girenleri diğer mahkumlar dışlar ve her fırsatta rahatsız ederler,gardiyanlardan da aynı muameleyi görürler.

Yine de işkence yaparak öldürmek en iyisi böylelerini.

Sitelerde Paylaş
Adamlar suçunu da itiraf etmiş,

zevk için yapıyoruz demiş...

şimdi hukuken bu adamı sağaltmak adına sağ tutmanın kime yararı var?

kimseye yararı yok..

ama öldürürsek birilerinin işine yarayacak

daha fazla zevk alamayacaklar:)

üstelik mağdurların içi ferahlayacak

ilkel intikam güdüleri tatmin olacak

hukuku illegal yollardan çiğnemeye (içeride şişletmeye kalkmayacaklar..

ben diyorum ki öldürelim, keselim, doğrayalım..

sağaltmayalım:)

bu konuda bağa gatulanlar barmak kaldırsın...

(gülmekten katılanlar da olacaktır, onlara sözüm şu.ak akçe kara gün içindir, ayağını yorganına göre uzat:P)

Başka bir yol daha var.

Sitelerde Paylaş

Niye öldürüyorsunuz adamları? Zorunlu kamu hizmeti versinler. Zonguldakta çok güzel kömür madenlerimiz var. Güneş görmeden çalışsınlar orada kömür tozu soluya soluya. Bir haftanın sonunda belirlenen miktarda kömürü çıkarmazlarsa da haftalık kumanyalarını vermezsiniz. Açlık adamı yola getirmezse en nihayetinde nasıl olsa kendiliğinden ölür.

Ben ceza sistemimizde kömür madenlerimizin aktif rol oynamasından yanayım. Hiç bir suçu olmayan vatandaşlarımızın ömrü çürüyeceğine o madenlerde, bu tip insanların ömrü çürüsün.

Sitelerde Paylaş
Zaten iş yok.

Bir de maden işçilerini böyle adamlar yüzünden işinden etmeye gerek yok.

E zaten adam gibi bir adalet sistemi, adam edilmiş bir ülkede uygulanır. İstihdam problemini çözememiş bir ülkenin bir baltaya sap olamamış vatandaşlarından hesap sormaya da pek hakkı yok bence...

Sitelerde Paylaş
Niye öldürüyorsunuz adamları? Zorunlu kamu hizmeti versinler. Zonguldakta çok güzel kömür madenlerimiz var. Güneş görmeden çalışsınlar orada kömür tozu soluya soluya. Bir haftanın sonunda belirlenen miktarda kömürü çıkarmazlarsa da haftalık kumanyalarını vermezsiniz. Açlık adamı yola getirmezse en nihayetinde nasıl olsa kendiliğinden ölür.

Ben ceza sistemimizde kömür madenlerimizin aktif rol oynamasından yanayım. Hiç bir suçu olmayan vatandaşlarımızın ömrü çürüyeceğine o madenlerde, bu tip insanların ömrü çürüsün.

aslında haklısın thecrow.

maden ocakları, nükleer tesisler falan bu adamların çalıştırılabileceği yerler.

günde 16 saat de çalıştırdın mı zaten adam çıldırır.

hem bir işe yararlar hem de cezalarını çekerler.

Sitelerde Paylaş

En mantıklı yaklaşım bence de bu .

Asarak keserek ceza verme yöntemini savunduğumuz zaman , kısasa kısası savunan , hırsızın elini kesmek gerekli diyen , bu ve buna benzer daha nice ilkel ceza yöntemini canla başla savunan dincilerden ne farkımız kalır ?

Sitelerde Paylaş

Bir hukuk sisteminin işkence yapması falan gerçekten kabul edilebilecek birşey değil, göze göz, Tevrat usulü ilkel ceza...

Bence de ya ağır koşullarda çalıştırılsınlar ya da acısız bir biçimde idam edilsinler, yeter ki vergilerimizle bu -insan diyemiyorum- mahlukatı onlarca yıl beslemek durumunda kalmayalım.

Sitelerde Paylaş
Bir hukuk sisteminin işkence yapması falan gerçekten kabul edilebilecek birşey değil, göze göz, Tevrat usulü ilkel ceza...

Bence de ya ağır koşullarda çalıştırılsınlar ya da acısız bir biçimde idam edilsinler, yeter ki vergilerimizle bu -insan diyemiyorum- mahlukatı onlarca yıl beslemek durumunda kalmayalım.

Azaz Gönderildi Bugün, 01:33 AM

QUOTE(thecrow @ Dec 27 2008, 01:23 AM) *

En mantıklı yaklaşım bence de bu .

Asarak keserek ceza verme yöntemini savunduğumuz zaman , kısasa kısası savunan , hırsızın elini kesmek gerekli diyen , bu ve buna benzer daha nice ilkel ceza yöntemini canla başla savunan dincilerden ne farkımız kalır ?

hak hukuk hoş görünüze hayran kaldım....

bu adamlar eğer sizin bacınıza, annenize veya karınıza bu şekilde tecavüz edip, öldürselerdi... aynı şeyleri söyleyebilecekmiydiniz acep..???

bu adamlar kimin bacısını, annesine, karısına tecavüz edip öldürdüyse... bu adamların cezasını vermek önce onlara düşer...

bu adamları o mağdur kişilerin..ailelerin teslim etmek en doğrusu..... cezayı onlar belirlemeli..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hapishaneler tıka basa doldugu icin , hapse giren kişinin yıllarca çalışmadan devletin eline bakması sebebiyle , devlet hangi suctan içeri girerseniz girin sizi 5 senden fazla orda tutmak istemiyor , her katili 20 sene hapiste tutmak çok masraflı bu da türkiye gibi sefil ülkelerin işine gelmiyor , zengi batı ülkeleri onyıllardır af cıkarmıyor suclunun hakettigi cezayı bulmasını istiyorlar..

bir insan 24 suctan sabıkalı olur mu türkiyede oluyor.. Polis bile suclu peşine düştügünde " hay lanet olsun iş çıktı başımıza " diye düşünüyor..

burda şöyle yapılabilir.. hapishanelerin boş oturma yeri olmadan her sucluya bir işin (meslegin) icra ettirildigi bir anlamda toplama kampları gibi yerlerin olması lazım.. Devletin hapise giren insanların masraflarınıı kendilerine çıkarttırması lazım.. Örnegin hapishanelerde konfeksiyon kurun , elbise ayakkabı yaptırın.. yada marangoz atölyeleri vs.. hapishaneler sadece devlet eline bakmadan kendi kendisini idare edebilecek konuma gelsin.. Böyle oldu mu devlet insanlara hakettigi cezayı vermekten çekinmez , tecavüzcü 10 sene katil 20 sene yatar cıkar.. Cezasını çekmiş olur.. şu anki sistemde 5 kadına tecavüz etmiş adamlar 5 sene bile yatmıyorlar

tarihinde Uteybe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben ne diyorum sen ne diyorsun.

hemen özetleyeyim , ben : silahlanma ve bunun sebebi olan otorite

sen : silahlanın , götnüzü kollayın .

Sen götünü nereye kolluyorsun ?

madem kollaman gerekiyor , neden silahın yok da boş boş konuşuyorsun .

komunizm tutmadı şimdi de solcu mu ettin . hadi bakalım . bidahaki iletinde ne dicen

ayak takımı dediğin adamlar her yeride . tabi otobüsten rockvbar ordan computer yaparsan pek gözleyemezsin.

Söylemlerinin o ayak takımı ile farkını hala göremiyorum. sadece kelimeler farklı .

Sen ekşisözlük yazarımısın? -Üslübun tam oraya göre.

En başından beri yazdıklarımın tek kelimesini bile anlamaman bi yana, karşı düşünce bile koyamadın. Anca beni eleştirme derdindesin.

sana koministsin demedim, ama solcu olduğu açık.

Muhalefet etme derdinden, slogan savunuculuğundan başka bi fikrin yok mu?

Kimyesi silahsızlaştıramazsın, ohalde sen silahlanacaksın. Silah derken siz sadece tabanca anlıyosunuz tabi.Bu adamlar tabanca bulamasalar bu iş için başka silah da mı bulamayacaktı? -Siz en iyisi mutfakta filanda bıçak kullanmayı yasaklayın.Hatta en garantili silahsızlaşma yöntemi olarak tüm dünyayı pembe pamukla kaplayalım, sivri ve sert olan her şeyi yokedilim...

Kusura bakmada ben bana saldıran olursa hiçbişey yapmadan polisin gelmesini filan bekleyemem.Yanımda birileri varsa onların güvenliğinden de kendimi sorumlu hissederim -Biri yanıdakine tecavüz ederken ben öylece seyredip, ondan sonrada hayatıma adamalra aklıma geldikce küfrederek normal şekilde devam edemem.

Etrafta senin gibi tipler dolaştığı sürece daha çok okuruz böyle haberleri.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Var olan hukuk sistemi eski koşullara göre oluşmuş bir sistemdir. Şimdi yeterli değil. Çünkü toplumların yaşantılarında değişiklikler oldu. Suç oranları arttı, psikopatlık arttı. Batı bu tür insanlarla bizden daha uzun süredir uğraşıyor. Belli bir değişim geçiren, gelenekselliği biraz üzerinden atan her toplumda, bazı insanlar için bu tür bir dejenarasyon ne yazık ki neredeyse kaçınılmaz. Bu sürecin doğası bu. Nedenleri malum, ama burada buna girmeyeyim.

Bu başlıkta sorgulanan konu çok yerinde. Böylesi bir hayvanlığı zevk için yapan insanlar sadece hapis yatıp çıkmamalı. Eğer bir toplum doğru düzgün bireylerini korumayıp, suçluları korur duruma düşüyorsa; sonuçta o toplum bundan büyük yara alır. Bugünkü duruma göre değerlendirme yapılıp, cezalar ona göre belirlenmeli. Ancak illa bu işlerin çığrından çıkmasını ve halkta infial uyanmasını beklerler. Ne yazık ki bu işler genelde böyle.

Bu suçluları ne yapmak lazım denmiş. Tabii idam. İdam cezası geri gelmeli. Toplumun başına bela kesilen insanların bence yaşamasına gerek yok. Orda burada çalıştırmak çözüm değil. Kaçarlar ve daha beter suçlar işlerler. Bunların içindeki kin ve nefret bitmez. Toplumun sağlığı bu üç kuruş bile etmeyecek insanlardan çok daha önemlidir.

Sitelerde Paylaş
Devletin hapise giren insanların masraflarınıı kendilerine çıkarttırması lazım.. Örnegin hapishanelerde konfeksiyon kurun , elbise ayakkabı yaptırın.. yada marangoz atölyeleri vs.. hapishaneler sadece devlet eline bakmadan kendi kendisini idare edebilecek konuma gelsin..

Yapıyorlar zaten.

Gemiler,resimler,tesbihler,bere,atkı...vs bisürü şey yapıyolar.

Hepsinin kursu veriliyor.

Terzilik,resim,berberlik,bilgisayar,doğalgaz,elektrik....

Sitelerde Paylaş
Sen ekşisözlük yazarımısın? -Üslübun tam oraya göre.

................................

Sen , kendin bi düşünceye sahip olduğunu mu sanıyorsun.Ortaya bi düşünce mi koydun.üslubu müslubu geç . Angut muhabbetine çevirme.

Yasak ? ben bahsettimmi yasaklardan bre akıllı , ben dedim mi polise sığının bre akıllı. sen okuduğunu anlama özürlüsü müsün. Polemiğe çeviren sensin. Herkez silahlansın , her sinirlenen birbirini doğrasın, vursun çizsin öyle mi.(ha çevirelim konuyu bıçağa ) sen silahlanaraktan çevreni ve de sevdiklrini koruyamazsın .Silahn olsa da bıçağın yada kesici aletlerin , elinden onları da, yanındakileri de alırlar bakakalırsın öylece.bu kadar psikopatın yaşadığı yerde , kendin azcık ayak takımı var dedin şimdi işleri gene çevirdin. gene boş bş yazılar yazmışsın. Forumun nurculardan sonraki en boş yazarı sensin sanırım(bide en küfürbazlarından ,marifet ya ) .yanınızdakine tecavüz edelerse bırakın kaçın vari de bişeler mi söledim de yukardaki kahramanca yazıları yazdın . Önce ne diyor bak bakalım , solcu komunist yaftalarını da geçç.en azından şimdilik senin anlayamayacağın bir düşünce yapısındayım .. aşağıdakilere varsa cevabın konuş. laklak için benle atışma.(nese kişiseli geçelim )

Toplumda tecavüzcüler , katiller ,psikopatlar , sayko kemaller varsa demekki ortada bir sorun var demektir.Kısas işlerinin sorunu çözemiyeceğini zati gözlemliyoruz. önce bu sorun nedir onu ortaya koymalıyız.ülkedeki şiddet ortamını artıran , tecavüzlere iten noktalar .Asalım keselim silahlanalım deyimleri, bu şiddet ortamından ne kadar uzaklaştırabilir ? türkiyede herzaman yapılan geçiştirici , daha çok tatmin ettirici yaklaşımlardı.Sanırsam idam kaldırılmadan önce de tecavüzcülere verilen bir ceza değildi.İran bu konuda süper bir davranış mı sergiliyor ? bunlar düşünülmesi gereken durumlar . Bu arada ilk iletimde biraz bahsettim . Ama bu başlık tamamen asalım a.q , keselim a.q e döndü . Ee yakaladıklarımızı astık kestik de yakalayamadıklarımız ne olacak. Potansiyelde bir risk varsa bunu olay sonrası geçiştirmelerle halledemeyiz. Yoksa hepimiz silahlanmak zorunda kalır , sevdiklerimize aman dışarı çıkma telkininde bulunur , hep huzursuz , tedirgin bir hayatta başbaşa sürünüp gideriz.

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...