Jump to content

Bir islam klasiği

Recommended Posts

İslam reklamı yapmaktalar. İslamı sürekli medyada gündeme getirmekteler, ve fakat hep böyle dumura uğratan şaçmalamalarla kendi kendini tekrar eden ve de durağan bir biçimde olmakta bu süreç. Gerçek sorular unutturulmakta. İnsanların din hakkındaki özellikle islam hakkındaki gerçekleri öğrenip bunlar hakkında tartışma yapmaları ve böylece aydınlamaları böyle eylemlerle engellenmektedir.

Çok sıkıldım bu gibi olaylardan. Bu forumdaki konuların hiç değilse %20-30 u gündeme gelsede keşke medya da bunları tartışabilsek televizyonlarda gazetelerde.

Sitelerde Paylaş

Diyanet burada,"eğer "elhamdülillah müslümanım" diyorsanız gavurların kutladığı yılbaşını onlar gibi kutlamayın" demiş,milleti uyarmış

Hassasiyetin bir gereği olarak tabiki.

Bir millete benzemeye çalışan onlardandır hadisi uyarınca

Ama sizin bu konuyu hangi cihetle gündeme getirdiğinizi anlayamadım

Burada sizi ilgilendirecek,yani önemseyeceğiniz bir husus da sezemedim.

Sitelerde Paylaş
Doğaldır takmayın. :rolleyes:

Size sormak istediğim bir kaç soru çok olacak. Yılda bir kaç günü ki; bunlardan biri yılbaşı olsun, sevdiğiniz insanlarla birlikte, mutlu bir şekilde geçirmenin kimseye bir zararı olurmu sizce?

Cevabı bilinen bu kadar basit bir soruda diyanete ne gerek var?

İşin özü basit aslında sadece aklı çalıştırmak gerekmekte. Ayrıca başka kültürlerde hoş ve güzel şeyleri benimseyip, kötü gelenekleri terk etmek yanlış bir şeymidir?

Ayrıca avrupalılar türklerden daha uygar bir biçimde eğlenmekteler içki içip sapıtmak açısından genelde. Türk mileti nedense içkinin adabını tutturamamakta.Yakın zamanda kapanan içkili mekan sahiplerini düşüncesi bu yöndeymiş.

Sitelerde Paylaş
Diyanet burada,"eğer "elhamdülillah müslümanım" diyorsanız gavurların kutladığı yılbaşını onlar gibi kutlamayın" demiş,milleti uyarmış

Hassasiyetin bir gereği olarak tabiki.

Bir millete benzemeye çalışan onlardandır hadisi uyarınca

Ama sizin bu konuyu hangi cihetle gündeme getirdiğinizi anlayamadım

Burada sizi ilgilendirecek,yani önemseyeceğiniz bir husus da sezemedim.

Gavurların icad ettiği donu kullanan müslümanların,gavur bayramı kutlamama gibi bir iki yüzlülüğü olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...