Jump to content

Aranızca Yahudi Sabetaycı ve Mason olan var mı?

Recommended Posts

Adım ve ailem Soner Yalçın'ın kitaplarından birinde Sabetaycı olarak geçiyorsa da değilim, sünni islam kültürü ile yetişmiş bir agnostiğim, ailem ise aynı şekilde devam ediyor.

Başlangıçta kitaba çok kızmıştım, hatta düzeltme bile gönderdim, ama sonradan adamın delillerine bakıp ben bile şüpheye düşmedim değil.

Belki de Sabetaycıyımdır yani, bilemiyorum :lol:

Sitelerde Paylaş
Adım ve ailem Soner Yalçın'ın kitaplarından birinde Sabetaycı olarak geçiyorsa da değilim, sünni islam kültürü ile yetişmiş bir agnostiğim, ailem ise aynı şekilde devam ediyor.

Başlangıçta kitaba çok kızmıştım, hatta düzeltme bile gönderdim, ama sonradan adamın delillerine bakıp ben bile şüpheye düşmedim değil.

Belki de Sabetaycıyımdır yani, bilemiyorum :lol:

Seni tanıyor muyuz ??

Sitelerde Paylaş

Sn ilknur,

"Sabetayizm" ile "aile" kavramları bir araya geldiğinde 2. tanımlamayı baz almanızı öneririm.

Eğer merakınız benim ilk iletimdeki "ailem" kelimesi ile ilgili ise bu anlamda kullanılmıştır. Kullanılma amacı ise, Soner Yalçın'ın kitaplarının Sabetayizm araştırmalarında çok da sağlıklı bilgiler içermediğini vurgulamaktır ama Yalçın Küçük hoca için aynı şeyi söyleyemem.

Sitelerde Paylaş
Sn ilknur,

"Sabetayizm" ile "aile" kavramları bir araya geldiğinde 2. tanımlamayı baz almanızı öneririm.

Eğer merakınız benim ilk iletimdeki "ailem" kelimesi ile ilgili ise bu anlamda kullanılmıştır. Kullanılma amacı ise, Soner Yalçın'ın kitaplarının Sabetayizm araştırmalarında çok da sağlıklı bilgiler içermediğini vurgulamaktır ama Yalçın Küçük hoca için aynı şeyi söyleyemem.

Sabetayizm ile ilgili bu haber doğru mu peki?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5124002....=3431&oid=1

Sitelerde Paylaş
Sabetayizm ile ilgili bu haber doğru mu peki?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5124002....=3431&oid=1

Bildiğim ve incelediğim kadarı ile doğru. Hatta kuzu bayramında hamile kalındığında doğan çocukların çok kutsal kabul edildiği de biliniyor.

Bu kitap çıktı mı bilmiyorum, haberin tarihi 2006 ama çıktıysa da ben okumadım.

Sitelerde Paylaş
Bildiğim ve incelediğim kadarı ile doğru. Hatta kuzu bayramında hamile kalındığında doğan çocukların çok kutsal kabul edildiği de biliniyor.

Bu kitap çıktı mı bilmiyorum, haberin tarihi 2006 ama çıktıysa da ben okumadım.

Teşekkür ederim. Bu inancı hiç bilmiyordum. Söylediğin şekilde ise cidden çok şaşırdım...

Sitelerde Paylaş
Teşekkür ederim. Bu inancı hiç bilmiyordum. Söylediğin şekilde ise cidden çok şaşırdım...

Sn Dragon,

Sabetayizm hiçbir zaman basit bir inanç olarak kabul edilmemelidir. Daha sonra Sabetay Sevi'nin reenkarne hali olduğunu iddia eden Jakob Frank'ın başlattığı Frankizm akımı, örneğin Bavyera İlluminati örgütünün kurucusu Adam Weishaupt'u son derece etkilemiştir.

Fransız ihtilalini gerçekleştiren Jakoben'lerin büyük bölümünün Weishaupt taraftarları olduğunu eklersek, olayın boyutunun nerelere ve daha sonra da nerelereeeee gittiğini anlarız ama aynı zamanda da "komplocu" olarak etiketleniriz, onun için burada keseyim ;)

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Yüksek dereceli bir masonla fizik ötesi alemde savaştım. Kendisi aynı zamanda yazar ve büyücü.

Kader bir gün bizi bir yerde fiziksel olarak karşılaştırdı. Bir kitabını aldım, imza atayım dedi, imzaladı. Hoş sohbet oldu ayak üstü.

Ama adam sadece imzalamadı, intihar büyüsü de yapmış kitaba it oğlu it. Kitap üstünde hiç bir tahrifat yok, büyü olduğunu siz anlayamazsınız.

Tabi sinsi herif zannediyor ki nasıl ittirdim !

Bilmiyor ki, Yüce Allah'ın bize bahşettiği ilimle onun büyüsünü tespit edip yok ettik.

Sitelerde Paylaş

Yüksek dereceli bir masonla fizik ötesi alemde savaştım. Kendisi aynı zamanda yazar ve büyücü.

Kader bir gün bizi bir yerde fiziksel olarak karşılaştırdı. Bir kitabını aldım, imza atayım dedi, imzaladı. Hoş sohbet oldu ayak üstü.

Ama adam sadece imzalamadı, intihar büyüsü de yapmış kitaba it oğlu it. Kitap üstünde hiç bir tahrifat yok, büyü olduğunu siz anlayamazsınız.

Tabi sinsi herif zannediyor ki nasıl ittirdim !

Bilmiyor ki, Yüce Allah'ın bize bahşettiği ilimle onun büyüsünü tespit edip yok ettik.

Keşke hex atıp manan da kaldıysa bi finger of death çakaydın kanka.

Size hayırlı işler arkadaşlar, şöyle bi uğrıyım dedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...