Jump to content

ADEM VE HAVVA HANGI IRKTAN?

Recommended Posts

• İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

mürted. inan bu laflara karnım o kadar tok ki...

o kadar ucuz yaklaşımlar bunlar.

cariye konusunu tartışmak için, önce savaş denen kavramdan başlamak gerekir.

savaş denen gerçek var mıdır ?

elbette, hangi adama sorarsan sor ; BARIş diyecek. hatta, israil askerleri dahi barış için savaşırız derler..

fakat herkesin BARIŞ, BARIŞ demesi, SAVAŞ gerçeğini ortadan kaldırmıyor.

SAVAŞ gerçeğini kabul ediyorsan konuşmaya devam edeyim.

Kabul etmiyorsan, boşuna çene yormayayım.

tamam.

savaç bir realitedir. her devlet savaşmıştır ve savaşır. sana göre haksız olan savaş, başkasına göre haklıdır. tüm dünyanın karşı çıktığı ırak işgali ve filistin işgalini bile yapan devletler, kendilerini %100 haklı görürler ve bunu savunma amaçlı yaptığını söylerler. fakat bu onları haklı yapmaz.

bir çok devlet ise haklı savaşlar yapar. kendi tarihimizde yaptığımız savaşlarda ben haklı olduğumuza inanıyorum. son savaşımız kurtuluş savaşından taaa bedir harbine kadar ki bütün savaşlarda, islam orduları haklıydı... sadece bir kaç tane iç savaşımız olmuştur. o savaşlarda kardeş kanı akmıştır. o savaşlar haricindeki bütün savaşlarda islam orduları haklıydı ve o savaşlar meşru savaşlardır.

buna itirazın yoksa devam edelim.

Sitelerde Paylaş

Şu alttaki iletine tespit etmiştir ki, kendisi sallayıp kendisi inanan dangalağın birisin sen sadece:

>>> Yahu sen hiç o gözle baktın mı ki , senin gibi kutbu kadın olanlar hiç de anlamaz erkeğin kadın elinde oyuncak olduğunu... Bir izle , biraz sor, araştır bak , kadınlar erkeklerini nasıl oyuncak ediyorlar...

Buyur, hadi göster bakalım, nerde oyuncak ediyorlar? Aah sana tek eşlilik olan Türkiye.. Buyur, gösterde görelim..

>>> Tek eşliliği batılı felsefe uğruna isteyen sizlerde , kendinizi kadına oyuncak yapıyorsunuz...Sizinki bağnazın dik âlâsı

Nerde karım beni oyuncak yapmış, yapıyormuş ki, boş boş sayıklıyorsun işte..

>>> Yahu sen batıda ne cinsel sapıklıklar, ne aldatmalar, ne ahlaksızlıklar oluyor bilmiyor musun ki hep doğudan örnek veriyorsun !.. Sen de mi batılısın yoksa !

Evet, oluyor, olacak, ama emin ol bunların sayısı müslümanların arasındakilerden daha az oldu ve olacak her zaman..

>>> İleri gitttiğini zanneden toplumlarda olan aldatmalar, rezillikler , hayasızlıklar, piçler, babasız, anasız çocuklar milyonlarca. Bunlara dilin neden varmıyor ?

Heni nerde, biz neden görmüyoruz? Amerika veya norveç'te neden yok bunlar?

>>> Geri kaldığını iddia ettiğin toplumlarda aile -ahlak kavramları bozulmamıştır ,sizler her ne kadar bu ahlaktan rahatsız olsanızda...

Nesi bozulmamış? Ha, evet, bozulmamış, çünkü olmayan şey bozulmaz. Kadının bir resmi seks kölesi olduğu bir toplumda, aileden hangi akılla bahsedebiliyorsun ki?

>>>Arap şeyhleri Müslüman mıdır bilinmez, misal ateist olsalar da aynısını yazar mıydın ? Stalin'in 4 tane yahudi eşi vardı...

Stalin'in tek bir eşi vardı: Ekaterina.. 1907'de tifüsten öldü, bunu takiben uzun süre dul yaşadı. 1911 yılında evlenme hazırlığı yaptıkları Maria Kuzakova'dan bir oğlu oldu.Ama Maira bombardımanda ölünce evlilik işi yarım kaldı. Ardından Nadezhda ile evlendi. 1932'de o da ölünce, bir kaç yıl sonra Rosa ile evlendi. Bu kadınlaırn tümü rus'tur, hiç biri yahudi değildir. Diğer yandan, hiç bir dönemde Stalin iki eşli veya eşinden başka bir metresi olan birisi olmamıştır. Stalin aşağılık rezil bir adam olabilir elbette, ama bu sizin böyle kıçınızdan sallamanızı doğru çıkarmaz..

>>> İnsanlar mutlu oldukları halde aldatırlar eşlerini neden aldatırlar ?

İnsanlar değil, müslümanlar yapar bunu..

Akabine sonra bakarız, bunlara ne diyorsan bir görelim bakalım...

Sitelerde Paylaş
Ortak bir noktada uzlaşılır, kişisel beklentilerin karşılılıklı tatmini önemli..

Bir erkek ile bir kadın eşit değildir. Bu faklılık beyinde başlar. Erkek cinsel eğilimli bir varlıktır kadın da duygusal eğilimli. Bir kadın yüzlerce kişiden iltifat alsa , duygulu konuşma işitme , şiirlere konu olsa hiç yılmaz , uslanmaz, hoşuna gider , niye gider ?

Kadın duygusal eğilimlidir.

Erkek de cinsel eğilimlidir, bir erkek bir kadınla yetinirse o kadının o erkeğin ihtiyaçlarını karşılaması çok zordur, erkek sürekli duygularını bastırır, bu yüzden harama bakmak zorunda kalır... Biz Müslüman olarak harama değil 2. eşe razıyız... Eğer ki erkek adaletli davranamazsa tek eşe razı olacak...Dişini sıkacak...

Bir uzlaşma da evet olmalı , kadın erkeğini tatmin erkek de kadınını tatmin etmeli...

Sen de onu parmağında oynat sende onunla yatma o zaman.

Bir erkeğin aklı kadını parmağında oynatmaya yetmez... Erkek eşiyle yatmasa bile çok dayanamaz elbet eşinin hizasına gelir, istisnalarda var... Ki erkekler bunu bile zor düşünür.

Anlattığın mantıktan yola çıkarsak eğer bu sefer seni yolacak daha fazla kadın olacak. Böylelikle aralarında tatlı rekabet başlayacak zamanla vahşi rekabete dönüşüp sana ve aileye daha fazla zarar veremez mi dersin ?

Kadın erkeği kaybetme korkusu yaşarsa işte o zaman erkeğine karşı çok ılımlı davranmak zorunda olduğunu anlar... Erkeği kapma rekabeti başlar. Erkek de keyif yaşar...

Sen eşinin bacak arası için mi evlendin ?

Karşılayamıyorsa ya sende ya da onda sorun var, bu kadar insan tek eşli kalıyorsa birbirlerinin beklentilerini karşılıyorlardır.

Cinsel istek olmasa kim evlenir ?

Kadının ihtiyaçlarını karşılamak da ,erkeğin ihtiyaçlarını karşılamakta zordur. Ama kanaatkar insan olmak daha evladır. Tabii İman sahipleri kanaatkar olur.

Ateistler, yada diğer gayri müslim insanlar çok sapıtıyor...

Bu sizin evliliği ne üzerine kurduğunuza bağlı, sen eşinle ben çalışıp kazanim para getirim sende gece beni tatmin et mantığıyla evlenmişsen zaten bunu düşünerek evlenmiştir seninle. Ayrıca muhtemelen o evlendiğin kadının para kazanacak mesleği de yoktur.

Erkek maddi kısımla, kadın manevi kısımla ilgilenir evliliklerde, batılı felsefe ,kadını kapitalzme para hacasın diye çalışmaya teşvik etmesi de bir tuzaktır.

Kadına sadece cinsel ve para gözüyle bakan ateist vb. inanç sahipleridir.

Biz Müslümanalar eşimizi 3S üzerine alırız, "sevgi, saygı, seks"

Ben evde otursam eşim para kazanıp getirse bende öyle yapardım, kimse kimseyle sefalet çekmek zorunda değil. Bu senin verdiğin örnekte ki evlilik klasik türk görücü usulu yapılmış, kadına evde oturma rolü biçen erkeğe para kazanma rolü bişen evliliklerin oturtulduğu temellerdir.

Çoğunluğun eğitimli ve varlık sahibi olduğu ülkelerde zaten insanlar bunun için evlilik kurmaz dolayısyla beklentileri de daha farklıdır.

Evliliklerde hep "Türk usulü" olursa uzun sürüyor.... Dosteyevski'nin bir sözü var, "Nikah ve boşanma kadına verilirse evli insan kalmaz "diye..

"Türk usulü" evliliklerde amaç sevgi ,saygı, seks ve hayırlı çocuktur. Bu yüzden sabır ile evlilik sürdürülür. İstisna boşanmalarda oluyor , boşanmalarda zamanla artıyor, insan zamanla imansızlaşıyor , her türlü bozuklukta ortaya çıkıyor

Varlıklı çağdaş ailelerde evlilik sadece cinsellik, güzellik ve para üzerine kuruluyor... Ve boşanmalarda bu ailelerde çoktur... Bu aileler genelde İslami hayatı red eder, batılı hayata göre düşünür , batılı hayatta insanı rezil eder.

Sen batılı yaşam tarzını tanımadan batılı evliliği eleştiriyorsun, sanıyor musun ki herkes Türkiye'de ki gibi yaşıyor ?

Kadınlar çalışsın para kazansın istemezsiniz, okusun istemezsiniz ondan sonra para isterler diye eleştirirsiniz. Senin aklın ancak bu kadarını alıyor.

Batılı hayatı bilirim tiksinirim! Ne aile kurabilirler ne insanlık. Maddevi olarak gelişmeleri benim için önemli değildir...

Kadının çalışmasını istemem , okumasını isterim ama , öyle T.C. eğitimi değil , anne ve eş olma konusunda bilgilenmesini isterim.

Ahlakım bu kadarına izin veriyor....

Erkekler içinde çalışıp da erkeklerin cinsel hayallerini süsleyen kadınlardan Allah bizi muaf tutsun...

Sitelerde Paylaş
Bir erkek ile bir kadın eşit değildir. Bu faklılık beyinde başlar. Erkek cinsel eğilimli bir varlıktır kadın da duygusal eğilimli. Bir kadın yüzlerce kişiden iltifat alsa , duygulu konuşma işitme , şiirlere konu olsa hiç yılmaz , uslanmaz, hoşuna gider , niye gider ?

Gayet de uyduruyorsun hiç de öyle birşey yok senin tahmin etmediğin kadar cinsel eğilimleri olan varlıklar bunu kendi kız arkadaşlarımdan ve çevremden biliyorum.

E senin hoşuna gitmez mi ? Şimdi bir sevgilin sana aşkını şiirle gösterse "bi ziktir git çay koy gel" mi diyeceksin ?

Erkek de cinsel eğilimlidir, bir erkek bir kadınla yetinirse o kadının o erkeğin ihtiyaçlarını karşılaması çok zordur, erkek sürekli duygularını bastırır, bu yüzden harama bakmak zorunda kalır... Biz Müslüman olarak harama değil 2. eşe razıyız... Eğer ki erkek adaletli davranamazsa tek eşe razı olacak...Dişini sıkacak...

Hayatımda hiçbir kız arkadaşımı aldatmadım, her zaman tek eşli ilişkilerim oldu ve herşey gayet yeterliydi. Sen birşeylerden yetersiz oluyorsan söylediğim gibi bu ya senin sorunun ya da eşinin sorunudur. Yeteri kadar sevdim ve sevildim. Muhtemelen görücü usuluyle maksat düzenli bir hayatım olsun, geceleri tatmin olim, çocuk yapsın, yemek yapsın mantalitesinde evlilik yapmış bir adamsın.

Bir uzlaşma da evet olmalı , kadın erkeğini tatmin erkek de kadınını tatmin etmeli...

E o zaman ?

Bir erkeğin aklı kadını parmağında oynatmaya yetmez... Erkek eşiyle yatmasa bile çok dayanamaz elbet eşinin hizasına gelir, istisnalarda var... Ki erkekler bunu bile zor düşünür.

Bu işin erkeği veya kadını oynatmaz, senin birilerini parmağında oynatma gibi bir niyetin varsa bunu yaparsın. Benim eski bir erkek arkadaşım çok kız arkadaşını parmağında oynattı kullandı. Yöntemlerini filan iyi bilir aklı biraz havada ve son safhada megaloman bir çocuktu gerçi yıllardır görüşmem ama aklımda kalandan örnek verdim.

Kadın erkeği kaybetme korkusu yaşarsa işte o zaman erkeğine karşı çok ılımlı davranmak zorunda olduğunu anlar... Erkeği kapma rekabeti başlar. Erkek de keyif yaşar...

Eğer seni bir sevgili bir aşık bir eş bir hayat arkadaşı olarak görmeyip cüzdan olarak görüyorsa doğal olarak bunu yapacaktır. Bunun nedenleri de Türkiye'nin sosyo-kültürel konusuyla alakalıdır, batılı ülkelerde böyle birşey yok, herkesin işi gücü var.

Kadının ihtiyaçlarını karşılamak da ,erkeğin ihtiyaçlarını karşılamakta zordur. Ama kanaatkar insan olmak daha evladır. Tabii İman sahipleri kanaatkar olur.

İnsanlar cinsel istek için evlenmiyor, cinsel isteğini tatmin etmek istiyorsan genel evlere gidebilirsin :)

İslama göre karşılaştırırsan herşeyi diğer insanları dünya sapık gelir bir tek müslümanlar normal gelir.

Erkek maddi kısımla, kadın manevi kısımla ilgilenir evliliklerde, batılı felsefe ,kadını kapitalzme para hacasın diye çalışmaya teşvik etmesi de bir tuzaktır.

Klasik bir türk mufazakar lafı ettin, hayatında kaç kadın zil zurna aşık oldu sana ?

Batılı düşünce tarzında cinsiyet ayrımı söz konusu değildir, her vatandaşı üretime ve tüketime katılmaya teşvik eder. Daha fazla istihdam elde etmek için zaten normali de budur.

Pallavra, pallavra, pallavra hepsi yalannn; inanmam saaana.

Anlattığın şeylerle yazdığın bu 3 şey çelişki içinde değil mi ?

Evliliklerde hep "Türk usulü" olursa uzun sürüyor.... Dosteyevski'nin bir sözü var, "Nikah ve boşanma kadına verilirse evli insan kalmaz "diye..

Mühim olan evliliğin uzun sürmesi değil, o evlilikten ne kadar verim aldığın ne kadar mutlu olduğundur.

"Türk usulü" evliliklerde amaç sevgi ,saygı, seks ve hayırlı çocuktur. Bu yüzden sabır ile evlilik sürdürülür. İstisna boşanmalarda oluyor , boşanmalarda zamanla artıyor, insan zamanla imansızlaşıyor , her türlü bozuklukta ortaya çıkıyor

Bir önceki yazdığım şeyin aynısı burada geçerli, amaç bunun uzun sürmesi değil bundan ne kadar verim aldığın ve mutlu olduğundur. Mutlu olmak için evleniyorsam mutsuz olduğun birşeyi diretmenin de bir anlamı böylelikle amacından uzaklaşmış olursun.

Varlıklı çağdaş ailelerde evlilik sadece cinsellik, güzellik ve para üzerine kuruluyor... Ve boşanmalarda bu ailelerde çoktur... Bu aileler genelde İslami hayatı red eder, batılı hayata göre düşünür , batılı hayatta insanı rezil eder.

Hiç alakası yok, varlıklı olmak ve çağdaş olmak farklı şeylerdir.

Varlıklı aile diyorsan, parasının çok olması karşı tarafı çeken bir unsur olabilir. Bireyler niyetlerini gizleyebilir ama bunu bilip buna dayandıramazsınız. Fakir olup da ateist olanlar var, bak ben fakirliğin biraz üstünde yaşayan bir insanım ateistim, kız arkadaşlarımda benimle ortalama aynı ekonomik düzeyde yaşayan insanlardı ve ateist olanları vardı amacı para olan sadece 1 tane vardı onunlada zaten ayrıldık.

Batılı hayatı bilirim tiksinirim! Ne aile kurabilirler ne insanlık. Maddevi olarak gelişmeleri benim için önemli değildir...

Bencen sen bilmiyorsun sadece görüyorsun, içinde yaşamadığın o düşünce fikrini tanıyamadığın için ona göre yorum yapıyorsun. Kendi düşüncelerini olması gereken ve mutlak doğru olduğunu sanıyorsun.

Kadının çalışmasını istemem , okumasını isterim ama , öyle T.C. eğitimi değil , anne ve eş olma konusunda bilgilenmesini isterim.

E bunun için okumasını gerek yok, annesinden zaten anne ve eş olmayı öğrenmiş oluyor. Sen bu zihniyette gidersen işin çok zor senin ve senin gibilerin olduğu ülkede bu durumda olmasına da şaşmamalı.

Her vatandaş çalışıp üretime katılıp ekonomik istihdama katkıda bulunmalı, böylelikle daha fazla iş gücü olacak ve ekonomik kalkınmamız yükselmiş olacak. Refahımız artmaya başlayacak.

Bu senin bireysel ahlakın ama düşündüğün gibi değil, ahlakla ilgili bir konu açıldı Uteybe'nin başlığı var orayı okursan güzel şeyler yazıldı. Ahlakın ne olduğunu tanımak lazım.

Erkekler içinde çalışıp da erkeklerin cinsel hayallerini süsleyen kadınlardan Allah bizi muaf tutsun...

Sen istemiyorsan muaf tutabilirsin kendini kimse seni zorlamıyor. ;)

Sitelerde Paylaş

Kadın duygusal eğilimlidir.

SEN BU ETTİĞİN LAFA İNANIYORSUN CİDDEN Dİ Mİ... :lol: ERKEĞİN CİNSEL OLARAK DAHA PERVASIZ OLMASI TAMAMEN ATAERKİL TOPLUMUN YÜZLERCE YILLIK MİRASINDAN BAŞKA Bİ HALT DEĞİLDİR.hATTA KADIN CİNSEL OLARAK DAHA DOYUMSUZ BİR YAPIYA SAHİPTİR.TAM TERSİNE KARŞIDAKİNE YETEMEME GİBİ BİR OLAY OLACAKSA,YETEMEYEN KADIN OLMAZ,ERKEK OLUR...SOK BU GERÇEĞİ KAFANA...BİR KADIN İSTERSE GECEDE DEFALARCA İLİŞKİDE BULUNABİLİR.ERKEK İSTESE DE YAPAMAZ.ERKEK KOLAYCA DOYUMA ULAŞIR,KADIN İÇİNSE DURUM FARKLIDIR..

KİMSENİN KİMSEYİ PARMAĞINDA OYNATTIĞI YOK..AMA SEN KENDİN BUNA ZEMİN HAZIRLAYACAK PSİKOLOJİDESİN..BENDEN UYARMASI...

AMAN NE HOŞ...ERKEK KEYİF YAŞICAKMIŞ..KADININ KEYFİ NE OLACAK?HEM ERKEĞİN HEM KADININ MAKUL ÖLÇÜLERLE KAYBETME KORKUSUNU HİSSETMESİ GEREKİR..

MÜSLÜŞÜKLER HİÇ SAPITMIYOR..MUHOYA BAKIN.9 YAŞINDA SÜBYANI KOYNUNA ALARAK VE ONUN İNANIRLARI DA BUNU SÜNNET BELLEYİP AYNISINA YELTENEREK

HİÇ SAPITMADIKLARININ ÖRNEKLERİNİ DÜNDEN BUGÜNE HEP SERGİLEYEGELMİŞLERDİR.

SAPIK OLMADIKLARI İÇİN ŞÜKRETMELİYİZ FORUM AHALİSİ...YA SAPITSALARDI?? :rolleyes:

KADINA CİNSEL OBJE GÖZÜYLE BAKMADIĞINIZ İÇİN Mİ PENGUEN GİBİ ÇARŞAFA DOLUYOSUNUZ?CARİYELERİNİ BECERDİKTEN SONRA GİDİP BİR DE SATIP P..... YAPANLAR

MÜSLOLAR DEĞİLDİ Dİ Mİ?BİZİM ERKEKLERİMİZİN EŞ SEÇERKEN BUNDAN FAZLA ŞEY ARADIKLARINA EMİNİM..BİZİ "İNSAN" OLARAK GÖRDÜKLERİ İÇİN SANIRSAM...

KADINI NE GÖZLE GÖRDÜĞÜNÜ AÇIKÇA ANLATIYORSUN ZATEN.ELEŞTİRMEYE BİLE GEREK DUYMAM..

KADININ HER ANLAMDA ÖZGÜRLEŞMESİNİN NASILDA ÖNÜNDESİNİZ..MAL GİBİ KADIN OLMALI TABİ.ÜSTÜNE KUMA ALINCA GİTMEMELİ "GİDEMEMELİ"

DAYAĞI YİYİP OTURMALI..NE DE OLSA DAYAK CENNETTEN ÇIKMA VE ALLAHIN EMRİ..

YATIR S.K KALDIR DİK...

KÖŞE YASTIĞI...

EMİN OL BATILI HAYATIN DA BİR BİLİNCİ OLSA O DA SENDEN TİKSİNİRDİ...AMA ÜZÜLME..BEN ONUN YERİNE TİKSİNDİM ZATEN..

KADININ ÇALIŞMASINI İSTEMEZSİN TABİ.EKONOMİK ÖZGÜRLÜĞÜ OLAN BİR KADININ (HELEDE SENİN GİBİ BİRİNİN) G.TÜNE TEZ ZAMANDA SAĞLAM BİR TEKME BASACAĞINI BİLİYOSUN ÇÜNKÜ..OKUMASINI DA İSTEMEZSİN..ÇÜNKÜ KADIN SENİN İÇİN DAMDAKİ İNEKTEN DEĞERLİ BİR VARLIK DEĞİLDİR..HAKLISIN.

O ERKEKLER İÇİNDE ÇALIŞAN KADIN VARYA...HİÇ MERAK ETME SEN ONDAN MUAFSIN ZATEN..ZİRA ÖYLE BİR KADIN SANA SÜMÜĞÜNÜ ATMAZ..

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

adem ile havva gerçekten varmıydımıki sen böyle bir modifikasyondan bahsediyorsun...?yoksa evrim ile insanlar düzensizce yayıldı ve modifikasyon buna göremi gerçekleşti.böyle bir şey olsa bile yinede tanrının yokluğundan söz edilebilirmi sence??*bence söz edilemez.varmı ya evrim gerçek olsa bile ben yinede tanrıya inanıyorum...evrim var tanrı yok kavramına karşıyım..

tarihinde paradox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
adem ile havva gerçekten varmıydımıki sen böyle bir modifikasyondan bahsediyorsun...?yoksa evrim ile insanlar düzensizce yayıldı ve modifikasyon buna göremi gerçekleşti.böyle bir şey olsa bile yinede tanrının yokluğundan söz edilebilirmi sence??*bence söz edilemez.varmı ya evrim gerçek olsa bile ben yinede tanrıya inanıyorum...evrim var tanrı yok kavramına karşıyım..

Evrim, semavi dinlerde ki anlayışa ters. Ama evrimi kabul eden başka dinler var.

Evrim, insanı Dünya içinde özel bir konumdan çıkardığı için, ve semavi dinlerde çamurdan yaratıldığı, adem ve havva örneklemi verildiği için terstir ama yemeyince artık onlar da kabul etmeye başladı. Kilise kabul etti sırada at gözlüklü müslümanlar var.

Sitelerde Paylaş

bence adem ile havva sadece bir modeldir.yaratıcı tabiki aslında belirtildiği şekliyle adem ile havvayı düzenli bir şekilde yaratmadı.onları bir sebebe bağlıyarak (adınada havva ve adem diyerek) düzensizce yaratıp öylece dünyaya yaydı.ama dinde bir şey vardır.sebep ve sonuç ilişkisi buda buna bir örnektir...

Sitelerde Paylaş
bence adem ile havva sadece bir modeldir.yaratıcı tabiki aslında belirtildiği şekliyle adem ile havvayı düzenli bir şekilde yaratmadı.onları bir sebebe bağlıyarak (adınada havva ve adem diyerek) düzensizce yaratıp öylece dünyaya yaydı.ama dinde bir şey vardır.sebep ve sonuç ilişkisi buda buna bir örnektir...

Model derken ? Evrime göre tek hücreli canlıdan buralara kadar geldik, en yakın atalarımız Bonobolar, ademle havvaya uymuyor yani olay.

Sitelerde Paylaş

adem ile havva sadece modern insanı sembolize eden bir kavramdır.ondan öncesinde evre evre insan tabiki doğal yollardan yaratıcı tarafından evrildi.ve bilimsel olarakta bir sebep noktasına getirildi.bulutsuz bir yağmur düşünülemez.sonuç itibarı ile bir sebebi vardır oda bulutlardır.insanın kökenide böyledir işte kısacası...

Sitelerde Paylaş
adem ile havva sadece modern insanı sembolize eden bir kavramdır.ondan öncesinde evre evre insan tabiki doğal yollardan yaratıcı tarafından evrildi.ve bilimsel olarakta bir sebep noktasına getirildi.bulutsuz bir yağmur düşünülemez.sonuç itibarı ile bir sebebi vardır oda bulutlardır.insanın kökenide böyledir işte kısacası...

Tevrat'tan: "Ve Rab Allah yerin toprağından Adam'ı yaptı ve onun burnuna hayat nefesini üfledi ve adam yaşayan can oldu."

Kur'an, Mü'minün 12-16: "And olsun ki Biz insanı süzme çamurdan yarattık."

Kur'an, Es-Safaat 11: "Hakikat Biz onları cıvık bir çamurdan yarattık."

Kur'an, Sad 71-76: "Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Artık onu tamamlayıp içerisine de ruhumdan üfürdüğüm zaman kendisi için derhal ona secdeye kapanın."

İyi incelersen tamamen uyumsuz olduğunu görürsün.

Muhtemelen sen forumda yenisin. En azından evrimle ilgili atıp tutmamış olman güzel, forumu takip sorular sor potansiyel deist görünüyorsun. ;)

Sitelerde Paylaş

burda verdiğin ayetleri çok iyi biliyorum.ama senin bilmediğin bir şey varki zaten bu ayetler mecazen kullanılmıştır.o çağlardaki insanlara tanrıyı anlatmanın en güzel yolu o çağlarda bu idi.vede en kolay yoldan anlatma yolu idi.amaç sadece tanrının bilincine varmaları idi.evrim o dönemlerde daha çok dinsiz ve ateist bir metaryel olarak görüldüğünden yaratıcı tarafından bu yolun kullanılmaması özellikle seçildi.zaten"bir gün anlayacaklar" kelimesi burdan gelir.bence beynini daha iyi etüt et sonuca varacaksın.."OKU" ,öğren ve bilgilendir...

tarihinde paradox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Müslümanlar,Hristiyanlar hep insanligin Adem ve Havvadan türedigini savunurlar.

Peki,

Insanlar Ademle Havva'dan türediyse, ve evrim, dolayısıyla da bununla bağlantılı olarak "çevre koşullarına bağlı modifikasyon" diye bir şey yoksa, neden dünyanın dört bir yanındaki insanların vücut özellikleri, deri renkleri vs. farklıdır?

Bu kadar kisa bir dönem icerisinde insanlar nasil olabiliyorda cesitli renklere dönüsebiliyor?

Zencilerin bir irk olabilmesi icin bu kadar kisa bir süre bilimsel yönden yeterlimi?

Acaba Ademle Havvada zenciliktemi vardi?Yoksa birazda cekikgözlülermiydi?

Acaba buna cevap verebilecek biri varmi?

Sizlere iki ayet yazacağım, bakalım anlayabilecek misiniz?

Zariyat 49-Her şeyden de çift çift yarattık ki, düşünüp öğüt alasınız.

Rum 22-Göklerin ve yerin yaratılması ile dillerinizin ve renklerinizin ayrı olması, O'nun ayetlerindendir. Şüphesiz bunda alimler için gerçekten ayetler vardır.

Önceden duyduklarınızı unutun, adem ile havvadan üremiş olduğumuz bir yalandır..

Hadis dini müntesiplerinin uydurmak zorunda oldukları bir yalan.

Rabbimiz her şeyden çift çift yarattık diyor ve dil ve renklerimizin de ayrı olduğunu yüce Kitabında vurguluyor.

Yani evrim de yalan, ensestin İslam da olduğu da yalan ve iftiradır.

Sitelerde Paylaş
Gayet de uyduruyorsun hiç de öyle birşey yok senin tahmin etmediğin kadar cinsel eğilimleri olan varlıklar bunu kendi kız arkadaşlarımdan ve çevremden biliyorum.

E senin hoşuna gitmez mi ? Şimdi bir sevgilin sana aşkını şiirle gösterse "bi ziktir git çay koy gel" mi diyeceksin ?

Kadınların da cinsel eğilimi var... Erkekler kadar olamaz. Bazı aşırı ahlaksızlar türeyebilir...

Kadın duygusal anlamda her türlü davranışı sever ,erkek de cinsel anlamda. Lakin gönül isterki , evli insanlar ihtiyaçlarını kendi kendine karşılasın. Bu ihtiyaçlar her önüne gelenle yapılmasın. Yıpranmasın , değerini yitirmesin...

Hayatımda hiçbir kız arkadaşımı aldatmadım, her zaman tek eşli ilişkilerim oldu ve herşey gayet yeterliydi. Sen birşeylerden yetersiz oluyorsan söylediğim gibi bu ya senin sorunun ya da eşinin sorunudur. Yeteri kadar sevdim ve sevildim. Muhtemelen görücü usuluyle maksat düzenli bir hayatım olsun, geceleri tatmin olim, çocuk yapsın, yemek yapsın mantalitesinde evlilik yapmış bir adamsın.

Evvela bekarım... Ben sizlerin kız arkadaşımı anldatmadım , gibi sözlerinize itimat etmem. Haram ilişki altında bir çok cinsel faaliyette bulunmanız muhtemel... Sevmek yada sevilmek materyalist insanlara göre değildir.

E o zaman ?

Tatmin olmak var , tatmimmiş gibi gözükmek var ..!

Bu işin erkeği veya kadını oynatmaz, senin birilerini parmağında oynatma gibi bir niyetin varsa bunu yaparsın. Benim eski bir erkek arkadaşım çok kız arkadaşını parmağında oynattı kullandı. Yöntemlerini filan iyi bilir aklı biraz havada ve son safhada megaloman bir çocuktu gerçi yıllardır görüşmem ama aklımda kalandan örnek verdim.

Erkek arkadaşın bir çok kızı parmağında oynatırken , o kızlarda erkek arkadaşın dahil bir çok erkeği parmağında oynatıyordu...

Eğer seni bir sevgili bir aşık bir eş bir hayat arkadaşı olarak görmeyip cüzdan olarak görüyorsa doğal olarak bunu yapacaktır. Bunun nedenleri de Türkiye'nin sosyo-kültürel konusuyla alakalıdır, batılı ülkelerde böyle birşey yok, herkesin işi gücü var.

Kadın milleti öyle aşkla sevgiyle doyacak değildir. İhtiyaçları bitmez tükenmez , biraz sabredebilir ama nereye kadar orasını bilen biliyor...Batı da evli olan kadın boşanır çeker gider , onlarda iyi günde kötü günde beraber olmak yoktur.

İnsanlar cinsel istek için evlenmiyor, cinsel isteğini tatmin etmek istiyorsan genel evlere gidebilirsin :)

İnsan neden evleniyor ?

İslama göre karşılaştırırsan herşeyi diğer insanları dünya sapık gelir bir tek müslümanlar normal gelir.

Evet, ölçülerim İslâm'dır.

Klasik bir türk mufazakar lafı ettin, hayatında kaç kadın zil zurna aşık oldu sana ?

Batılı düşünce tarzında cinsiyet ayrımı söz konusu değildir, her vatandaşı üretime ve tüketime katılmaya teşvik eder. Daha fazla istihdam elde etmek için zaten normali de budur.

Aşk mevzusu ile inanmadığım için pek üstüne düşmem...Batıda kadın üretim aracı değil tüketim aracıdır...Aldığı parayı , kıyafete, kozmetiğe harcasın diye. Bu iki sektör de kadının çalışmasını destekler, amma kadının çalışması aklıselim bir iş değildir.

Pallavra, pallavra, pallavra hepsi yalannn; inanmam saaana.

Kendini kandırmaya devam et

Anlattığın şeylerle yazdığın bu 3 şey çelişki içinde değil mi ?

İman etmiş insanlar 3S ile sürdürür evliliğini. Tabii kolay da değil. Evlilikte mutlu olmanın kuralı gibi bu 3S..

Mühim olan evliliğin uzun sürmesi değil, o evlilikten ne kadar verim aldığın ne kadar mutlu olduğundur.Bir önceki yazdığım şeyin aynısı burada geçerli, amaç bunun uzun sürmesi değil bundan ne kadar verim aldığın ve mutlu olduğundur. Mutlu olmak için evleniyorsam mutsuz olduğun birşeyi diretmenin de bir anlamı böylelikle amacından uzaklaşmış olursun.

İyi günde kötü günde bir aradayız, aşkımız büyük gibi laflarla evlenenler , biraz zora gelince boşanıyorlar, sabır yok , sukûnet yok . Sonu böyle olan yuvalar bir ülkeyi bozar... Toplumun temeli ailedir , ailede olan sıkıntılara katlanmak gerekir , elbetteki güzel günler gelecektir. Mutluluk yada sıkıntı ömür boyu sürmez...Aile diye iyi günde kötü günde dayanışma içinde olan karıya, kocaya, kardeşlere denmiş.

Çok büyük ailevi sıkıntıda boşanabilirsin...Boşanmamak içinde eşini iyi tanıman lazım...Erkeğin evlilikte ölçüsü namuslu olması , kadının ölçüsüde zengin olması... Namuslu insanla geçim olur , amazenginlik ebedi olmadığından yada erkek zengin olsa da geçimsiz olduğundan evlilikler çatırdıyor...Evlilikte mutlu olmak belirlenemez. Misal "Abdullah Gül"ün ailesi belki pek iyi geçinemiyordu ve oğulları Cumhurbaşkanı oldu , Gül'ün ailesi oğulları ile şimdi gurur duyuyordur ama bundan evvel belki huzursuzlardı, şimdi bir cumhurbaşkanı yetişdirdikleri için kötü geçmişi silip huzur dolmuşlardır...Demek istediğim mutluluğu ne ölçersin ne görürsün...Geçmiş her zaman güzeldir

Hiç alakası yok, varlıklı olmak ve çağdaş olmak farklı şeylerdir.

Varlıklı aile diyorsan, parasının çok olması karşı tarafı çeken bir unsur olabilir. Bireyler niyetlerini gizleyebilir ama bunu bilip buna dayandıramazsınız. Fakir olup da ateist olanlar var, bak ben fakirliğin biraz üstünde yaşayan bir insanım ateistim, kız arkadaşlarımda benimle ortalama aynı ekonomik düzeyde yaşayan insanlardı ve ateist olanları vardı amacı para olan sadece 1 tane vardı onunlada zaten ayrıldık.

Ben kadının iç yüzünü evlilikte görüldüğüne kanaat ettiğim için evliliğe göre kadından bahsediyorum. Senin kız arkadaşlarının bu günü var yarını yok...

Bencen sen bilmiyorsun sadece görüyorsun, içinde yaşamadığın o düşünce fikrini tanıyamadığın için ona göre yorum yapıyorsun. Kendi düşüncelerini olması gereken ve mutlak doğru olduğunu sanıyorsun.

Anibal'da senin gibi dedi ona bazı haberler sundum..! Çok ısrar edersen sana da getiririm

E bunun için okumasını gerek yok, annesinden zaten anne ve eş olmayı öğrenmiş oluyor. Sen bu zihniyette gidersen işin çok zor senin ve senin gibilerin olduğu ülkede bu durumda olmasına da şaşmamalı.

Bir kadın anne ve eş olma eğitimi mutlaka almalıdır. Büyüklerimiz doğru diye bir kaide yok. Benim kafamdaki devlette kadına anne ve eş olmak öğretilir...

Bu ülke benim gibiler yüzünden bu haldeyse ilginçtir ki bizim inancımız bu ülkede İrticai faaliyettir. Yasaklanan , kısıtlanan inancımızla zarara yol açtığımız da boş bir ithamdır.

M.Kemal ülkeyi şeriat temeline değil , ateizm/laiklik temeline kurdu...

Her vatandaş çalışıp üretime katılıp ekonomik istihdama katkıda bulunmalı, böylelikle daha fazla iş gücü olacak ve ekonomik kalkınmamız yükselmiş olacak. Refahımız artmaya başlayacak.

Senin söylediklerin bir boş cümle , sonuç da şu ; "Erkekler işsiz kalıyor" Bir ülke yetişkin her kadına her erkeğe iş veremez...Bu sözlerle 85 yıldır uyutuluyoruz, hadi kalk sabah olalı çok oldu !

Bu senin bireysel ahlakın ama düşündüğün gibi değil, ahlakla ilgili bir konu açıldı Uteybe'nin başlığı var orayı okursan güzel şeyler yazıldı. Ahlakın ne olduğunu tanımak lazım.

Ahlâkı İslam'dan öğreniniz..!

Sen istemiyorsan muaf tutabilirsin kendini kimse seni zorlamıyor. ;)

Eşin muaf olmasın mı

Sitelerde Paylaş

muvahhid87 burdaki bazi iletilerin silinmistir.

mesela su ileti;

İşte böyle kıt kafalısın, sende o toplumlardan geldin , gerizekalı, senin Müslüman ceddinde senin gibi olsaydı baban kimdi bilmezdin !

burdaki konusma tarzin iletinin silinmesine sebeb olmustur.

en sonki iletinde ise,

Eşin muaf olmasın mı

demissin.

Yazisma tarzin ve hitap seklin kisilerin özel yasamlarina kadar müdahale halini aldi.

Bu sekil yaklasimlarinla hickimse seni muhatap almaz.

son iletinide sikayette bulunacagim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...