Jump to content

CENNETTE SEKS

Recommended Posts

• İleti 200
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendını bilen bir musluman karşısındakı ınsan ınançsız diye onun kafasını kesmeye kalkmaz.Bunun ne ıslam da ne kuran da yeri yoktur.Bir ınsanı öldürme yetkısı ancak savaşa maruz kalındığında verilmiştir.Bu da gayet normaldir savaş ta bundan ötesı de beklenemez.Islam her daim sulhtan yanadır.

Kendını bılen bir ateıstte karşısındaki ınsan ınanlı diye onun kutsal saydığı değerlere hakaret etmemelidir.Eğer bunu yapamıyorsa burada medenıyetten,bilimden,saygı dan bahsetmemelidir.

sevgili kenank, maalesef islamın cihadi hiç bitmez.

islam, ya herkes müslüman oluncaya

ya da islam idaresine girinceye kadar savaşı emreder.

senin ve diğer müslüman arkadaşalardaki

insan sevgisi ve hoşgörü islamınkinden çok ama çok ileridir.

yanılgınız, bu tarafınızı islama mal etmek.

Sitelerde Paylaş
sevgili kenank, maalesef islamın cihadi hiç bitmez.

islam, ya herkes müslüman oluncaya

ya da islam idaresine girinceye kadar savaşı emreder.

senin ve diğer müslüman arkadaşalardaki

insan sevgisi ve hoşgörü islamınkinden çok ama çok ileridir.

yanılgınız, bu tarafınızı islama mal etmek.

Biz hoşgörünün ne demek olduğunu ıslamdan öğrendık.Zaten ıslamı yaşama gayreti içersınde olduğumuzdan ondan ileri olamayız.Bizim hoşgörülü olmaya ınsanları davet etmemizin nedeni islama ayna olmaktandır.Işığı yayan ıslamdır bizler sadece onu yansıtmaya elinden geldiğince çalışan ınsanlarız.Bu ışığı göremeyenlerse orası karanlıktır deyip işin içinden sıyrılmaya kalkar.

Sitelerde Paylaş
Biz hoşgörünün ne demek olduğunu ıslamdan öğrendık.Zaten ıslamı yaşama gayreti içersınde olduğumuzdan ondan ileri olamayız.Bizim hoşgörülü olmaya ınsanları davet etmemizin nedeni islama ayna olmaktandır.Işığı yayan ıslamdır bizler sadece onu yansıtmaya elinden geldiğince çalışan ınsanlarız.Bu ışığı göremeyenlerse orası karanlıktır deyip işin içinden sıyrılmaya kalkar.

namazla aran nasıl?

namazı hangi mezhebe göre kılıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bu islam denen ucube aklınızı yok etmiş şu kullandığın sözlere bak.

Ortada her şeyın ona muhtaç olduğu kendısının ise hiçbir şeye muhtaç olmadığı bir yaratıcı var ve sızın verdiğiniz örneklemeye bakın.Siz hakıkatten allahı anlamış değilsiniz...

Allah dediğin bu arap palavrasını anlamayan sensin, hemde anlamaya yakın bile değilsin.

Yahu be kardeşim allahın dediğini yaptırmaya gücümü yok ki cennetteki huriyi rüşvet olarak kullarına sunsun.Bu nasıl bır mantık ve nasıl bir yorumlama.

Bak aslında burada ne yazdığını kendin anlasan zaten kavrayacaksın.

Evet allahın herşeye gücümü yetmiyorda kadın vaad ediyor?

Be adam bu allah benim istediklerimi yaparsanız size karı vereceğim diyormu demiyormu?

Bu allah istediklerini yapana karı vaad ediyormu etmiyormu?

Bu yukarıdaki sözlerini söyleyebilmen için allahın karı vaad etmemesi gerekiyor ama biliyoruzki vaad ediyor o zaman ne kıvranıyorsun.

Evet haklısın bu allahın herşeye gücü yetse neden kendisine iannanlara karı vaad etsin, demekki bu sözler herşeye gücü yeten allahın değil, kendisine inanılmasını isteyen bir arap bedevisinin sözleri.

Allah bu kaınatta her gün mılyonlarca kadını ve erkeği var ederken bize mı soruyor.Kadını erkek için erkeği de kadın için var etmesi hem bu dunyada hem de ahırette allahın nımetlerınden değil mi ?

Kıvırmalar kıvırmalar burada allahın bize verdiği nimetleri konuşmuyoruz.

Allahın ödül olarak karı vermesini konuşuyoruz.

Bunun adı pazarlamak mı oluyor bu ne saçma bir mantık nasıl bir kısır döngü yuh artık.

Yuh artık san hatta yuuuuuuuuh.

Bir sana "benim şöyle bir isteğim var eğer bunu yaparsan sana gencecik karılar vereceğim" derse sen o adama ne dersin?

Söylede bilelim ne dersin bu allahın ahlakı gibi ahlak ile davranana? Sen söylede bilelim.

"kenank buna güzel cevap verirsen sana karılar vereceğim" dersem, bunu söylerkende herşeyede gücümün yettiğini söylersem bana diyeceğini neden bu arap saçmalıklarına söyleyemiyorsun? Sana karı vermez diyemi korkuyorsun?

Ayrıca 78. iletimede cevap bekliyorum, çünki baya kıvranacaksın ona verdiğin cevaplardan sonra..

Sitelerde Paylaş
namazla aran nasıl?

namazı hangi mezhebe göre kılıyorsun?

namazla aramız iyidir inşallah.. şafii mezhebine mensubum bendeniz. zaten her 4 mezhep aynı kapıya çıkar.sadece uygulamadaki bazı ufak tefek farklılıklar muslumanın yaşayışını kolaylaştırmak için ortaya çıkmış bir kaç seçenekten ibaret..oldukça katı ve kesin kuralları olmasına rağmen ben yine de şafii mezhebindeyim..

2)

sorunuza cevap vermeye çalışayım.. muhatap alınan RUH tur demiştim..

sefayı da süren o , cefayı süren de .. ayrıca onu yaratan , onun ihtiyaçlarını en iyi bilendir..

biz başka bir alemde yaşayacak isek , bu alemin kuralları farklı olabilir..orada ne çeşit bir yaşam süreceğimizi hadislerin ışıgında algılamaya çalışıyoruz..

yani densizin biri çıkıp da " yahu madem cennet cennet diyorsunuz, her şeyin enn temizi orada, o halde insanlar, hacetlerini nerede giderecek ??? eğer cennette ise , bu oranın şanına yakışır mı ?

diye mel'unca bir soru sorabilir..cennetteki yaşam ile bu dünyadaki yaşamı birbirine karıştırmamalıyız..tamamiyle başka bir alem ,başka bir boyuttan bahsediyoruz.. cevabı alıp tatmin olduktan sonra , bu kez başka bir saplantı içine girebilir.bu saplantılar sürekli devam eder.. ateist zatlar buna uyanış, farkına varma , gerçeği öğrenme derler..

biz musumanlar ise buna sapmak yoldan çıkmak deriz..

Sitelerde Paylaş
Elhamdulıllah elımızden geldiğince kılıyoruz.Neden sordunuz ?

neden sorduğumu unutmuşum. :)

namazı kendisine göre kıldığınız mezhebin hükümleri ile bu hoşgörü olayını karşılaştırmak istemişim sanırım.

Sitelerde Paylaş
neden sorduğumu unutmuşum. :)

namazı kendisine göre kıldığınız mezhebin hükümleri ile bu hoşgörü olayını karşılaştırmak istemişim sanırım.

İslamın nurunu gönüllere yayan hz muhammed namazını nasıl eda ettiyse biz de o şekılde kılmaya gayret ederiz.Bu ıbadeti şekılsel olarak ufak tefek farklılıklarla kılanların namazı kılma amacına bakılmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Size bir düzine soru:

1- Adem'le Havva cennetteyken cinsel organları var mıydı? Öyle çıplak mı dolaşıyorlardı?

2- Cinsel organları varsa gözükmesini engelleyen neydi? Yok ise sonra nasıl oluştular?

3- Şu anda cennet-cehennem var mıdır?

4- Cennetin genişliği ne kadardır?

5- Ölenler içinde kıyametten önce cennete-cehenneme gidenin olması mümkün mü?

6- Allah, cennette insanlara baldırını gösterecek mi?

7- Cennette cinsel ilişki varsa dölleme-üreme de var mıdır? Kadınlar gebe kalacak mı?

8- Üreme yoksa, meni-yumurta-üreme organları da yok mu demektir?

Bu durumda cinsel haz nasıl sağlanır. Yoksa başka bir sistem mi var?

9- Cennette kuşlar, kelebekler, kediler, köpekler, bilimum hayvanlar var mı?

10- Cennette kölelik var mı?

11- Cennette maç var mı? Galip-mağlup var mı? Güçlü-zayıf var mı? Transfer var mı?

12- Üretim-çalışma var mı? İcat-araştırma-geliştirme var mı?

Bakalım en doğru yanıtları kim verecek? Ayet'e, hadis'e bakmak serbest. :)

Sitelerde Paylaş

bazı arkadaşlar cennette burdakı eşlerıyle bırlıkte olcaklarını extradan da hurilerinin de olacağını iddia edıyor evet bu sadece bır ıddıa olabılır allah adına yorum yapmaktalar farkında değıller kuranda asla eşlerınız cennette sizle olacak demez sadece hurı der başka bışey demez ayrıca kıskanmayan duygusuz robot gıbı oraya gıtmeyı ısteyen kadınlara bır anlam veremıyorum ne desemkı ne denır sızce :lol:

Sitelerde Paylaş
cevabım olmadı biliyorum ama hala çok gülüyorum hatta ağlıyorum kusuruma bakma;))

Neye gülüyosun kardeş?Huriler aklına gelince keyiflendin de ondan mı gülme tuttu?

Sitelerde Paylaş
(KAF suresi 35. ayet)

لَهُم مَّا يَشَاؤُونَ فِيهَا وَلَدَيْنَا مَزِيدٌ

Okunuş Lehum ma yeşaune fiha ve ledeyna mezid

Diyanet Çevirisi Orada kendileri için diledikleri her şey vardır. Katımızda daha fazlası da vardır.

Okunuş Fe la ta'lemü nefsüm ma uhfiye lehüm min kurrati a'yün cezaem bi ma kanu ya'melun

Diyanet Vakfı Yaptıklarına karşılık olarak, onlar için ne mutluluklar saklandığını hiç kimse bilemez.

.. Ebu Hureyre şöyle demiştir: Rasulullah (S) şöyle buyurdu: “Yüce Allah: Ben iyi kullarım için cennette hiçbir gözün görmediği, hiçbir kulağın işitmediği ve hiçbir insan gönlüne gelmeyen bir takım nimetler hazırladım, buyurdu. (Sahih-i Buhari ve Tercemesi, Mütercim: Mehmed Sofuoğlu, Ötüken Yayınları, İstanbul 1987, cilt 7, s. 3053, 54)

Burada "onlar" derken yine erkeksi zamir kullanılır."he" "him" gibi

Sen araştırmadan sallamazsın...ayetlerdeki hangi arapça kelimelerin erkeksi zamir olarak kullanıldığını yazsaydında aydınlansaydık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...