Jump to content

bahçe duvarları ve Kuran !

Recommended Posts

Allah ademe ( insanlığa ) şu ağaca yaklaşmayın dememiştir.mal sevgisine yaklaşmayın demiştir.

Kuran sözlüğü ile olaya bakınca bu çok açıktır.ama insan açgözlü olduğu için mal sevgisine yaklaşmıştır.

bunun üzerine çirkinlikler-yani kötülükler ortaya çıkmıştır.insan kendisini para-mal sevgisi ile örtmüştür.

işte ilk insanlığa yapılan bu uyarı bugünde hala aynen ivmesini korumaktadır.

Allah bugün Kuranda yine mal sevgisine yaklaşmayın.dağ gibi yığmayın demektedir.

ama malesef !!!!

şimdi gelelim bahçe duvarlarına.

geçen gün arabayı servise bıraknıştım.ve o gün uzun uzun yürümüştüm.

yürürken bahçe duvarları dikkatimi çekti ! hiç abartmıyorum.hemen yan sitemiz villalardan oluşan bir site ve çevresi abartısız 3 kilometre uzunluğunda 2 metre yüksekliğinde duvarla çevrili.bizim site desen öyle.bitişik olan bütün siteler istisnasız yüksek ve tel örgülü bahçe duvarları ile çevrili.

peki neden !

neden biliyormusunuz.bakara 30-40 arası anlatılan durum yüzünden.para ile örtünmenin yüzünden.

çünkü çirkinlikler bu yüzden ortaya çıkmış.

başka bir ayette insanlar önceden tek bir ümmetti sırf aralarındaki kıskançlık yüzünden ihtilafa düştüler demekteydi.

işte o ihtilaf bugünkü bahçe duvarlarının atasını oluşturan ihtilaftı.mal sevgisi sebebi ile çıkmış kıskançlıkla devam etmiş bir yansımaydı.

düşündüm neden bu bahçe duvarları.

bana göre açılımı şuydu !

bizler zengin insanlarız.ve bu duvar bizi diğerlerinden ayıracaktır.önüne gelen bu duvarın ardına geçemez.bizim tabakamız dışında muhattabımız olmaz.bu duvar bir ölçüdür bir sınırdır.bu duvarın bu tarafında bizim gibi olanlar.öbür tarafında bizim gibi olamayanlar vardır.

oysa Allah şeytan sizi fakirlikle korkutur.vermekle azalmaz.vermekle artar demektedir.

!

Allah TKP üyesimi? Komünist olduğundan haberim yoktu

tarihinde Sorrow tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
....

yürürken bahçe duvarları dikkatimi çekti ! hiç abartmıyorum.hemen yan sitemiz villalardan oluşan bir site ve çevresi abartısız 3 kilometre uzunluğunda 2 metre yüksekliğinde duvarla çevrili.bizim site desen öyle.bitişik olan bütün siteler istisnasız yüksek ve tel örgülü bahçe duvarları ile çevrili.

...

O duvarların arkasında kimler oturuyor, biliyor musun?

Size torba torba kömür pirinç dağıtıp, oy toplayıp, çocuklarına gemi alanlar.

.

Sitelerde Paylaş

QUOTE(dinsavar @ Feb 13 2008, 12:42 AM)

Terlikçi, hala ne zamana kadar b......un içinde boncuk aramaya devam edeceksin? Vah zavallım vahh.Sen değil allah bile gelse o kitabın içinbde bir b...k çıkartamaz.

(alıntı terliksi)

ulan tirbişon

seni hep sevdim

kahretsin

: )

bak halada seviyorum.

dua ediyorum.

son dakkada dönesin diye : )

atıp tutuyorsun ama sen iyi adamsın aslında

-------------------------------------------------

Uzun zamandır forumda ikinizide takip ediyorum.

Sizleri çok sevdigimi itiraf etmeliyim..

Affınıza sığınarak açıklıyayım...

Sizin bu hicivi bol sataşmalarınız..

Kurtlar vadisindeki memati -yalçın bulut

İlişkisine çok benziyor..

Saglıcakla

tarihinde dayee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...