Jump to content

İsa'nın oğlu olsaydı

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eğer öyle olsaydı hiç cevap vermez, umursamadığın oradan anlaşılırdı. Benden yaşça büyüksün. Bunu biliyor olman gerek, ben geçen farkettim, artık sevmediğim kişilerin veya sevmediğim fikirlere sahip olan birinin konularına cevap yazmayacağım. Sana benim konulara cevap yazma demiyorum ama konuyu beğenmezsen ve saçma gelirse hiçbir cevap yazmazdın. Demek ki zoruna gitti. :D

tarihinde antiarap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eğer öyle olsaydı hiç cevap vermez, umursamadığın oradan anlaşılırdı. Benden yaşça büyüksün, bunu biliyor olman gerek.

Hayir boyle bir baslik acmandan belli ki sen daha tanri oglu sifatinin ne anlama geldigini bile bilmiyorsun..Saniyorsun ki tanrinin fizyolojik oglu isa mesih dir..

Boyle birsey yok..Once tanri oglu sifatinin anlamini ogreneceksin,sonra actigin bu basligin ne kadar sacma oldugunu anlayacaksin..Simdi ne dersem bos,ben bildigim icin basligin son derece komik ve anlamsiz geldi

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eğer öyle olsaydı hiç cevap vermez, umursamadığın oradan anlaşılırdı. Benden yaşça büyüksün. Bunu biliyor olman gerek, ben geçen farkettim, artık sevmediğim kişilerin veya sevmediğim fikirlere sahip olan birinin konularına cevap yazmayacağım. Sana benim konulara cevap yazma demiyorum ama konuyu beğenmezsen ve saçma gelirse hiçbir cevap yazmazdın. Demek ki zoruna gitti. :D

Yani biz de yazdık başlığa..Bizimde mi zorumuza gitti o zaman..Kızıyorsan yazmayalım arapçığım.. B)

Sitelerde Paylaş
İnciller uydurma mı sence ?

Bana sormadın ama ben de cevap vereyim.

İnciller diyorsun bak, birden fazla kitap var. Bu kitapları, İsa'nın havarileri, ilk hristiyanlar yazmış diye biliniyor. Peki o adamlar tamamen saflar mıydı? Tamamen tertemiz duygular içerisindeler miydi? İnciller birbirileri ile çelişiyor mu? Kutsal sayılan kitapta mektupların ne işi var? Adam kendisi yazmamış zaten kitabı, yazdırmamışlar, :D o, bu havarileri yazmış. O kitaba KUTSAL niteliği vermek gereksizcedir. Tanrı olduğunu iddia eden bir adama tapınmak... Hem adamı görmemiş, hem yaşadığı kesin değil, kendine benzeyen birçok karakter var yaşamış...

İnciller pek güvenilir kaynak değillerdir, uydurmadan başka ne olacaklar? Tanrı onlara tutup da onu yaz, bunu yaz falan mı dedi yani?

Sitelerde Paylaş
Yani biz de yazdık başlığa..Bizimde mi zorumuza gitti o zaman..Kızıyorsan yazmayalım arapçığım.. B)

:D Ben orada belirttim Fastkinger. Nasıl istiyorsan o şekilde anlayabilirsin. Zaten senin yazıp yazmamanla açtığım konular birşey kaybedecek veya kazanacak gibi değil bana arap dediğine göre.

Sitelerde Paylaş

Bakın, İslam'ı eleştiriyoruz, gündemde türban var değil mi?

Kur'an'da saçın-başın örtülmesi değil, memelerin örtülmesi kastedilir aslında.

Şimdi İncil'den okuyalım kadınların saçının örtüsünü:

Korintliler/ 11.

4. Başına bir şey takıp dua ya da peygamberlik eden her erkek, başını küçükdüşürür.5 Ama başı açık dua ya da peygamberlik eden her kadın, başını küçük düşürür. Böylesinin, başı tıraş edilmiş bir kadından farkı yoktur.

6 Kadın başını açarsa, saçını kestirsin. Ama kadının saçını kestirmesi ya da tıraş etmesi ayıpsa, başını örtsün.

7 Erkek başını örtmemeli; o, Tanrı'nın benzeri ve yüceliğidir. Kadın da erkeğin yüceliğidir.

8 Çünkü erkek kadından değil, kadın erkekten yaratıldı.

9 Erkek kadın için değil, kadın erkek için yaratıldı.

10 Bu nedenle ve melekler uğruna kadının başı üzerinde yetkisi olmalıdır.

11 Ne var ki, Rab'de ne kadın erkekten ne de erkek kadından bağımsızdır.

12 Çünkü kadın erkekten yaratıldığı gibi, erkek de kadından doğar. Ama her şey Tanrı'dandır.

13 Siz kendiniz karar verin: Kadının açık başla Tanrı'ya dua etmesi uygun mu?

14 Doğanın kendisi bile size erkeğin uzun saçlı olmasının kendisini küçük düşürdüğünü, kadının uzun saçlı olmasının ise kendisini yücelttiğini öğretmiyor mu? Çünkü saç kadına örtü olarak verilmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...