Jump to content

İsa'nın oğlu olsaydı

Recommended Posts

Harika bir soru Antiarap.. Tebrikler. Tabi Hristiyanlar bu sorudan pek hoşlanmayacaklardır... Bunuda normal karşılayacaksın..

Öncelikle İsa diye birisinin yaşayıp yaşamadığı bile belli değil. Zira Roma kayıtlarında yaşadığına dair herhangi yazılı bir kaynak yok.

Kaldı ki yaşadı. Çocuğu olup olmadığı belli değil. Ama Maria Magdelana varya ayak fetişi, hani sürekli İsanın ayaklarına kapanmış kadın işte onunla İsa nın haşna fişna yaptığına dair ve çocukları olduğuna dair baya bir söylenti ortalıkta gezinmektedir..

Öncelikle İsa nın kendisi Veled-i Zina yani bugünkü anlamı ile piçtir.. Kimse kusura bakmasın Türkçede bu kelime yerine kullanacak başka bir alternatif kelime bulamadım.. Eğer varsa lütfen bana iletiniz, yazımı edit edip PİÇ yerine o kelimeyi kullanacağım. Bilgisizliğimin kusuruna bakmayınız...

Evet İsa nın çocuğu olsa ne olacaktı.. Bunun için mitolojiye bakmakta yarar vardır..

Hint Mitolojisi...

Meşhur Ramayana Destanında ki RAMA.. RAMA bizzat Tanrı Vişnunun kendisidir. Vişnu Rama nın bedeninde yer yüzüne inmiş evlenip çoluk çocuğa karışmıştır. Yeryüzünde ki görevi bitince yani dünyayı kurtarınca ise olanlar şudur:

Tanrılar altın arabalarıyla göklerden indiler ve Brahma şöyle dedi: "Rama, daima yaşayacak olan büyük tanrı Vişnu'nun dünyadaki görünüşüdür. Artık Ravana'yı(şeytan ya da kötülüklerin kaynağı) öldürdüğüne göre ilahi biçimine girip göklere geri dönebilirsin. Çünkü insan biçimine girmeni gerektiren görevini yerine getirdin."

Alevler aralandı ve ateş tanrısı Agni sadık Sita ile birlikte göründü. Alevler ona dokunmamıştı.

Böylece Rama, Lakşmana ve Sita ve çocukları, on dört yıldan sonra Ayodhya'ya döndüler. Rama, Sîta ve çocukları, Ayodhya'nın kral ve kraliçesi oldular ve krallıkları Kosala'yı on bin yıl yönettiler.

YUNAN

Malumunuz Zeus pek bir çapkındır. Argos Kralı Acrisius kâhinlerine çok güvenirdi. Nitekim sırf kâhinlerin sözüne itimat ettiği için kızı Danae’yi bronzdan yapılmış bir kuleye hapsetmişti. Tek bir amacı vardı: İçeriye erkek sinek bile giremesin ve Danae ile herhangi bir erkek karşılaşamasın.

Kâhinler Danae’nin bir oğlu olduğu takdirde bu çocuğun büyüyüp bir gün Acrisius’u öldüreceğini söylemişlerdi.

Tutkuların odağı Danae

Zeus, Danae’nin varlığından böyle haberdar oldu ve o günden itibaren Danae’ye büyük bir tutkuyla bağlandı.

Bir gün kulenin çatısına çıktı ve Danae’nin bacaklarının arasına bir altın yağmuru gönderdi...

Danae bu yağmurun ardından hamile kaldı ve Zeus’tan bir oğlan bebek dünyaya getirdi. Acrisius, bebeğin varlığını keşfedince paniğe kapıldı. Danae’yi ve oğlu Perseus’u bir sandığa kilitleyip denize attı.

Dalgalar sandığı Seriphus kıyılarına kadar sürükledi. Seriphus Kralı Polydectes sandığı açıp da karşısında Danae’yi görünce tam kalbinden vuruldu. Büyük bir tutkuyla Danae’ye sahip olmak istedi.

Polydectes, Perseus’u oralardan uzaklaştırmak için gidip Medusa’nın kafasını keserek kendisine getirmesini söyledi. Perseus maceralı bir yolculuğun sonunda amacına ulaştı. Polydectes için yapılacak başka bir iş kalmamıştı artık: Danae ve Perseus’u ülkelerine geri yollamak zorunda kaldı.

Danae ile birlikte Argos’a dönen Perseus bir disk atma yarışması sırasında kazayla Acrisius’u öldürdü.

Perseus, Athena tarafından Gorgolardan Medusa'yı öldürmekle görevlendirilir. Athena ve Hermes ona bu zor görevinde yardımcı olan tanrılardır. Perseus, Gorgoların (Stheno, Euryale ve Medusa) yerine gider. Onları uyurken bulur. Bu üç kızkardeş arasında yalnız Medusa ölümlüdür.Bu nedenle Perseus sadece onun başını kesip götürebileceğini anlar. Gorgolar, boyunları ejderha pullarıyla korunan, yaban domuzu gibi dişleri olan dişi canavarlardı. Bronz elleri ve altın kanatları vardı. Üstelik bakışları o kadar güçlüydü ki baktıkları her şeyi taşa çeviriyorlardı. Medusa'nın kesilen kafasından Pegasus (Kanatlı at) , Khrysaor adlı bir dev çıktı. Dönüş yolunda Andromeda'yla karşılaştı ve ona aşık oldu. Bu güzel genç kızın annesi Kassiepeia, Nereus kızlarından daha güzel olduğunu söylediği için Poseidon'u kızdırdı. Deniz tanrısı da bu bölgeye bir deniz canavarı musallat etti. Canavarı öldürmek koşuluyla kurban olarak sunulan genç kızı kurtaran Perseus, daha sonra kızla evlendi ve mutlu bir yaşam sürdü

Yani İsanın çocuğu olsa yaşayıp ölecekti. Tanrıya yani babasına nur topu gibi torunlar verecekti.. Tanrının oğlu oluyorsa neden torunu olmasın ki?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bana sormadın ama ben de cevap vereyim.

İnciller diyorsun bak, birden fazla kitap var. Bu kitapları, İsa'nın havarileri, ilk hristiyanlar yazmış diye biliniyor. Peki o adamlar tamamen saflar mıydı? Tamamen tertemiz duygular içerisindeler miydi? İnciller birbirileri ile çelişiyor mu? Kutsal sayılan kitapta mektupların ne işi var? Adam kendisi yazmamış zaten kitabı, yazdırmamışlar, :D o, bu havarileri yazmış. O kitaba KUTSAL niteliği vermek gereksizcedir. Tanrı olduğunu iddia eden bir adama tapınmak... Hem adamı görmemiş, hem yaşadığı kesin değil, kendine benzeyen birçok karakter var yaşamış...

İnciller pek güvenilir kaynak değillerdir, uydurmadan başka ne olacaklar? Tanrı onlara tutup da onu yaz, bunu yaz falan mı dedi yani?

Birden fazla kitap olması daha iyi..Demek ki İsa'nın yaşadığına dair birden fazla kayıt var..

Uyduruk deyip atmak kolay tabii..Siz hiç okudunuz mu İncil'i ?

Sitelerde Paylaş
Bakın, İslam'ı eleştiriyoruz, gündemde türban var değil mi?

Kur'an'da saçın-başın örtülmesi değil, memelerin örtülmesi kastedilir aslında.

Şimdi İncil'den okuyalım kadınların saçının örtüsünü:

Hep ayni argumanlar..Bunlara kac defa cevap verildi acaba..

Incil'de kadinlarin basini dua esnasinda ortmelerini ongoren kucuk bir pasajin disinda ortunmeleri gerektigi yazan herhangi bir bolum yoktur

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hristiyanlığı hep islamın kabulleri ile anlamaya çalışıyoruz ya da yorumlamaya çalışıyoruz. İsa peygamber değildir, Rab'dır. İncil, islamın zannettiği gibi Allah tarafından peygambere vahyedilmiş bir kitap değildir. Özel yazıcılara vahyedilerek yazdırılmıştır. Hristiyanlık, yine islamdaki tek tanrı anlayışına uyan bir din de değildir, kutsal bir üçlemeye inanır. İslamdaki "tek ve yalnız Allah" fikri, hristiyanlıkta yoktur.

Ben de yanlış yorumluyor olabilirm. En doğrusunu hristiyanlar bilir, onlardan en doğrusunu duymak isterim. Ama işin hiç de müslümanların zannettiği gibi (Muhammetin yorumladığı gibi) olmadığını biliyorum.

Sitelerde Paylaş
Hayir boyle bir baslik acmandan belli ki sen daha tanri oglu sifatinin ne anlama geldigini bile bilmiyorsun..Saniyorsun ki tanrinin fizyolojik oglu isa mesih dir..

Boyle birsey yok..Once tanri oglu sifatinin anlamini ogreneceksin,sonra actigin bu basligin ne kadar sacma oldugunu anlayacaksin..Simdi ne dersem bos,ben bildigim icin basligin son derece komik ve anlamsiz geldi

İslamla ilgili bu tür başlıklar açılınca hararetli hararetli yazıyorsunuzda iş kendi dininize gelince saçma diyorsunuz. Dinleriniz zaten kökten saçma islam, hiristiyanlık, musevilik hepsi aynı yerden çıkma aynı kurallar bir fark yok.

Sitelerde Paylaş
Bakın, İslam'ı eleştiriyoruz, gündemde türban var değil mi?

Kur'an'da saçın-başın örtülmesi değil, memelerin örtülmesi kastedilir aslında.

Şimdi İncil'den okuyalım kadınların saçının örtüsünü:

Korintliler/ 11.

4. Başına bir şey takıp dua ya da peygamberlik eden her erkek, başını küçükdüşürür.5 Ama başı açık dua ya da peygamberlik eden her kadın, başını küçük düşürür. Böylesinin, başı tıraş edilmiş bir kadından farkı yoktur.

6 Kadın başını açarsa, saçını kestirsin. Ama kadının saçını kestirmesi ya da tıraş etmesi ayıpsa, başını örtsün.

7 Erkek başını örtmemeli; o, Tanrı'nın benzeri ve yüceliğidir. Kadın da erkeğin yüceliğidir.

8 Çünkü erkek kadından değil, kadın erkekten yaratıldı.

9 Erkek kadın için değil, kadın erkek için yaratıldı.

10 Bu nedenle ve melekler uğruna kadının başı üzerinde yetkisi olmalıdır.

11 Ne var ki, Rab'de ne kadın erkekten ne de erkek kadından bağımsızdır.

12 Çünkü kadın erkekten yaratıldığı gibi, erkek de kadından doğar. Ama her şey Tanrı'dandır.

13 Siz kendiniz karar verin: Kadının açık başla Tanrı'ya dua etmesi uygun mu?

14 Doğanın kendisi bile size erkeğin uzun saçlı olmasının kendisini küçük düşürdüğünü, kadının uzun saçlı olmasının ise kendisini yücelttiğini öğretmiyor mu? Çünkü saç kadına örtü olarak verilmiştir.

Bu söylediğiniz sadece toplantılarda dua edilirken uygulanan özel bir durum bence..

Kuranda ise bu konuda kesin emir var :

Nûr(*) Sûresinin 31 . Ayetinde

Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar.

Sitelerde Paylaş
Hayir boyle bir baslik acmandan belli ki sen daha tanri oglu sifatinin ne anlama geldigini bile bilmiyorsun..Saniyorsun ki tanrinin fizyolojik oglu isa mesih dir..

Boyle birsey yok..Once tanri oglu sifatinin anlamini ogreneceksin,sonra actigin bu basligin ne kadar sacma oldugunu anlayacaksin..Simdi ne dersem bos,ben bildigim icin basligin son derece komik ve anlamsiz geldi

Ben hristiyanlığı müslümanlığın yorumladığı gibi yorumlamıyorum. Bana komik geliyor sadece. Ec Tv diye bir Türkçe hristiyan kanalı var, oradan bilgileniyorum İncil ve hristiyanlık hakkında. Bedava incil dağıtıyorlar, istesem mi diye düşünüyorum. :D Misyonerler arttı son günlerde, biz de suistimal edelim. :D

Sitelerde Paylaş

İsa'nın, tanrının fiziksel, oğlu olmadığını söylediğinizi biliyorum. Ruhani olarak. Aynı müslümanların gusul abdesti gibi saçmalıktan ibaret. Akhenaton'un bir lafı aklıma geldi. :D Aynı b*kun lacivertleri diye bir laf. :D

Ama İsa'nın fiziksel bir oğlu/kızı olsaydı, o da tanrının torunu mu olacaktı? Yoksa tanrının hiçbir şeyi olmayacak mıydı ruhani bir bağ olmadan?

İsa'nın çamurdan kuş şekli yapıp, ona can vermesi vardı galiba hristiyanlıkta? Varsa o kuş İsa'nın oğlu değil midir? :D

tarihinde antiarap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kadın başını açarsa, saçını kestirsin. Ama kadının saçını kestirmesi ya da tıraş etmesi ayıpsa, başını örtsün.

Kur'an'daki ayetle bunu kıyasladığınızda farkı görürsünüz. Kur'an'da başörtüsü geçmez. O İslamcıların uydurmasıdır. Örtüdür sadece.

Kureyş Arapları, günümüz Afrika ilkel kabileleri gibi açık saçıktılar. Sadece hımar denilen bir örtü ile sarınıp çıkarlardı. Erkekler de öyle.

İşte o humur denen örtüyle yakalarını, yani meme üstlerini de kapatmalarını söyler ayet.

Mesela kabeyi çırılçıplak tavaf ederlermiş. Ayetle yasaklanmış bu durum.

İncil'de kadın 2. sınıftır;

Erkek kadın için değil, kadın erkek için yaratıldı.

Bu sözü feministler duymasın.

Sitelerde Paylaş
İsa'nın, tanrının fiziksel, oğlu olmadığını söylediğinizi biliyorum. Ruhani olarak. Aynı müslümanların gusul abdesti gibi saçmalıktan ibaret. Akhenaton'un bir lafı aklıma geldi. :D Aynı b*kun lacivertleri diye bir laf. :D

Ama İsa'nın fiziksel bir oğlu/kızı olsaydı, o da tanrının torunu mu olacaktı? Yoksa tanrının hiçbir şeyi olmayacak mıydı ruhani bir bağ olmadan?

İsa'nın çamurdan kuş şekli yapıp, ona can vermesi vardı galiba hristiyanlıkta? Varsa o kuş İsa'nın oğlu değil midir? :D

Bence sen o incilcilerden bir incil al ve oku..Biraz bilgi sahibi olsan daha iyi eleştirebilirsin ..

Ha bu arada ben okudum kuş hikayesi yoktu.. ;)

Sitelerde Paylaş

İncillerden başka kaynak var mı İsa hakkında?

Elbette var..Biraz arastirma yap,hazirci olma :lol:
Hayir, donemin tarihcileri..Tarihciler masal yazmaz,derin arastirma yaptiklari konularda yazarlar..

Biraz arastirma yaparsan ezberlenmis klise komik iddialardan vazgecersin

Buyrun. Burası forum yazabilirsiniz.

Ben hiçbir tarihçi İsa'dan bahsetmedi diye biliyordum.

Bildiklerinizi yazarsanız biz de birşeyler öğrenmiş oluruz.

.

Sitelerde Paylaş
Birden fazla kitap olması daha iyi..Demek ki İsa'nın yaşadığına dair birden fazla kayıt var..

Uyduruk deyip atmak kolay tabii..Siz hiç okudunuz mu İncil'i ?

ben okudum , bu incii-evangelium yazanlar kendi fikirlerini eklemisler .

paulus kendi fikrlerini yazmis .

1 korintler 7/25

Kızlara gelince, Rab'den onlarla ilgili bir buyruk almış değilim. Ama Rab'bin merhameti sayesinde güvenilir biri olarak Öyle sanıyorum ki, şimdiki sıkıntılar nedeniyle insanın olduğu gibi kalması iyidir düşündüklerimi söylüyorum.

paulus düsündüklerini soyluyor,

birde niye 4 tane incil var , hep celisiyorlar.

judas ölümu

matta27: 3

İsa'ya ihanet eden Yahuda(judas), O'nun mahkûm edildiğini görünce yaptığına

pişman oldu. Otuz gümüşü başkâhinlere ve ileri gelenlere geri götürdü.27: 4 "Ben suçsuz birini [1] ele vermekle günah işledim" dedi.

Onlar ise, "Bundan bize ne? Onu sen düşün" dediler.

27: 5 Yahuda paraları tapınağın içine fırlatarak oradan ayrıldı, gidip kendini astı.

27: 6 Paraları toplayan başkâhinler, "Kan bedeli olan bu paraları tapınağın

hazinesine koymak doğru olmaz" dediler.

elciler .1:18

Bu adam(judas), yaptığı kötülüğün karşılığında aldığı ücretle bir tarla satın aldı. Sonra baş aşağı düştü, bedeni yarıldı ve bütün bağırsakları dışarı döküldü. elc.1:19 Yeruşalim'de yaşayan herkes olayı duydu. Tarlaya kendi dillerinde Kan Tarlası anlamına gelen Hakeldema adını verdiler.

bence sen birdaha oku mukades kitapi

Sitelerde Paylaş
ben okudum , bu incii-evangelium yazanlar kendi fikirlerini eklemisler .

paulus kendi fikrlerini yazmis .

1 korintler 7/25

Kızlara gelince, Rab'den onlarla ilgili bir buyruk almış değilim. Ama Rab'bin merhameti sayesinde güvenilir biri olarak Öyle sanıyorum ki, şimdiki sıkıntılar nedeniyle insanın olduğu gibi kalması iyidir düşündüklerimi söylüyorum.

paulus düsündüklerini soyluyor,

birde niye 4 tane incil var , hep celisiyorlar.

judas ölümu

matta27: 3

İsa'ya ihanet eden Yahuda(judas), O'nun mahkûm edildiğini görünce yaptığına

pişman oldu. Otuz gümüşü başkâhinlere ve ileri gelenlere geri götürdü.27: 4 "Ben suçsuz birini [1] ele vermekle günah işledim" dedi.

Onlar ise, "Bundan bize ne? Onu sen düşün" dediler.

27: 5 Yahuda paraları tapınağın içine fırlatarak oradan ayrıldı, gidip kendini astı.

27: 6 Paraları toplayan başkâhinler, "Kan bedeli olan bu paraları tapınağın

hazinesine koymak doğru olmaz" dediler.

elciler .1:18

Bu adam(judas), yaptığı kötülüğün karşılığında aldığı ücretle bir tarla satın aldı. Sonra baş aşağı düştü, bedeni yarıldı ve bütün bağırsakları dışarı döküldü. elc.1:19 Yeruşalim'de yaşayan herkes olayı duydu. Tarlaya kendi dillerinde Kan Tarlası anlamına gelen Hakeldema adını verdiler.

bence sen birdaha oku mukades kitapi

Bende Kuranı okudum Muhammed hep kendi düşüncelerini yazmış..

11. Hud Suresi, 2. ayet:

"Bu Kitap Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için indirildi. Kuşkusuz, ben size O'ndan gelen bir uyarıcı ve müjdeciyim."

Benzeri durum Zariyat Suresi' nin 50. ve 51. ayetlerinde de söz konusudur:

50-"O halde hemen Allah'a kaçın; haberiniz olsun ki, ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

51-Allah'la beraber başka bir tanrı uydurmayın; haberiniz olsun ki ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

Bir de Ahzap Suresinde Muhammed için özel inmiş ayetler var :

37.

Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikahında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha layıktı. Zeyd eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

(Kendisine baba diyen kızla evlenebilmesi için ayet)

50.

Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helal kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

(Bütün yakın akrabalarını koynuna alma ayeti)

51.

Ey Muhammed! Bunlardan (hanımlarından) dilediğini geri bırakırsın, dilediğini yanına alırsın. Uzak durduklarından dilediklerini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Bu onların gözlerinin aydın olması, üzülmemeleri ve hepsinin de kendilerine verdiğine razı olmaları için daha uygundur. Allah kalplerinizdekini bilir. Allah hakkıyla bilendir, halimdir. (Hemen cezalandırmaz, mühlet verir.)

(Karılarını sıra gözetmeden düzebilmesi için ayet)

53.

Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber’in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin. Çünkü bu davranışınız Peygamber’i rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. Allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz ,hem de onların kalpleri için daha temizdir. Allah’ın Resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikahlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. Çünkü bu Allah katında büyük bir günahtır.

(Muhammedin evde rahatını düzenleyen ayet)

Bunlardan anlaşılan Kuran Allah'ın sözü değildir..Muhammed'in sözleridir..

tarihinde fastkinger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hep ayni argumanlar..Bunlara kac defa cevap verildi acaba..

Incil'de kadinlarin basini dua esnasinda ortmelerini ongoren kucuk bir pasajin disinda ortunmeleri gerektigi yazan herhangi bir bolum yoktur

Hıristiyanlık aslında bir Yahudi mezhebi olduğu için, örtünmenin geçmesi de normaldir...

Sitelerde Paylaş
Yahudilerin örtündüğünü de sizden duydum ilk defa..Bizim orda neve şalom sinagogu var gelenlerin hepsi modern giyimli insanlar..

Onların da dincileri, aşırı dindarları var. Çağdaşları, modernleri var.

Tevratta peçe vardır. Müslümanlığa da Yahudilerden geçmiştir.

Tekvin/24/64. Rebeka İshak`ı görünce deveden indi,

65. İbrahim`in uşağına, “Tarladan bizi karşılamaya gelen şu adam kim?” diye sordu. Uşak, “Efendim” diye karşılık verdi. Rebeka peçesini alıp yüzünü örttü.

Yeşaya/3/ Yeruşalim Kadınlarına Uyarı:

16. RAB şöyle diyor: “Siyon kızları kibirlidir, burunları bir karış havada, göz kırparak geziyor, ayaklarındaki halhalları şıngırdatarak kırıtıyorlar.

17. Bu yüzden onların başlarında yaralar çıkaracağım, mahrem yerlerini açacağım.”

18-23. O gün Rab güzel halhalları, alın çatkılarını, hilalleri, küpeleri, bilezikleri, peçeleri, başlıkları, ayak zincirlerini, kuşakları, koku şişelerini, muskaları, yüzükleri, burun halkalarını, bayramlık giysileri, pelerinleri, şalları, keseleri, el aynalarını, keten giysileri, baş sargılarını, tülbentleri ortadan kaldıracak.

Dul giysisi-Fahişe giysisi

Tekvin/38/14. Tamar üzerindeki dul giysilerini çıkardı. Peçesini örttü, sarınıp Timna yolu üzerindeki Enayim Kapısı`nda oturdu. Çünkü Şela büyüdüğü halde onunla evlenmesine izin verilmediğini görmüştü.

15. Yahuda onu görünce fahişe sandı. Çünkü yüzü örtülüydü.

Ezgilerin Ezgisi/4/1.

Ah, ne güzelsin, aşkım, ah, ne güzel!

Peçenin ardındaki gözlerin güvercinler gibi.

Siyah saçların Gilat Dağı`nın yamaçlarından inen Keçi sürüsü sanki.

Sitelerde Paylaş
Onların da dincileri, aşırı dindarları var. Çağdaşları, modernleri var.

Tevratta peçe vardır. Müslümanlığa da Yahudilerden geçmiştir.

Tekvin/24/64. Rebeka İshak`ı görünce deveden indi,

65. İbrahim`in uşağına, “Tarladan bizi karşılamaya gelen şu adam kim?” diye sordu. Uşak, “Efendim” diye karşılık verdi. Rebeka peçesini alıp yüzünü örttü.

Yeşaya/3/ Yeruşalim Kadınlarına Uyarı:

16. RAB şöyle diyor: “Siyon kızları kibirlidir, burunları bir karış havada, göz kırparak geziyor, ayaklarındaki halhalları şıngırdatarak kırıtıyorlar.

17. Bu yüzden onların başlarında yaralar çıkaracağım, mahrem yerlerini açacağım.”

18-23. O gün Rab güzel halhalları, alın çatkılarını, hilalleri, küpeleri, bilezikleri, peçeleri, başlıkları, ayak zincirlerini, kuşakları, koku şişelerini, muskaları, yüzükleri, burun halkalarını, bayramlık giysileri, pelerinleri, şalları, keseleri, el aynalarını, keten giysileri, baş sargılarını, tülbentleri ortadan kaldıracak.

Dul giysisi-Fahişe giysisi

Tekvin/38/14. Tamar üzerindeki dul giysilerini çıkardı. Peçesini örttü, sarınıp Timna yolu üzerindeki Enayim Kapısı`nda oturdu. Çünkü Şela büyüdüğü halde onunla evlenmesine izin verilmediğini görmüştü.

15. Yahuda onu görünce fahişe sandı. Çünkü yüzü örtülüydü.

Ezgilerin Ezgisi/4/1.

Ah, ne güzelsin, aşkım, ah, ne güzel!

Peçenin ardındaki gözlerin güvercinler gibi.

Siyah saçların Gilat Dağı`nın yamaçlarından inen Keçi sürüsü sanki.

Kapanın diye bir emir yok yanlız.. O dönemde kullanılan yerel bir yüz örtüsünden sözediliyor..Zaten isteğe göre takıp çıkarılmasından da belli bu..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...