Jump to content

Forumdaki bayan üyelere soru..?

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kadına neden "bayan" diyorsunuz?

Bayan sözcüğü sadece hitap ederken kullanılır. "Bayan XXX, Bay XXX" gibi.

Bu haliyle kullanmak bile çok gerekli değilken üstelik..

Kadın demek size kaba geliyorsa (ki çok saçma) hiç değilse "hanım" falan deyin.

"Kadın" kadar güzel bir sözcük var mı?

Ona "bayan" diyerek ne kadar basitleştirdiğinizi farkedemiyor musunuz?

Kadın olmak, kadına "kadın" demek ayıp veya bir suçmuş gibi.....

Sitelerde Paylaş

Burada Türkiye'den gelen bir bayanla konuşurken, birisi için adam demiştim.

Kaba bulmuştu.

Adam denmez demişti.

Ne denir diye sormuştum. Herif mi diyeceğim.

Bay diyeceksiniz demişti bayan.

Amerika'da kadın ve erkek kelimelerinin karşıtı olan woman ve man çok kullanılır.

Hemen herkes için kullanılır.

Mr. ve Mrs deyimleri aslında ünvandır. Çok resmi durumlarda kullanılır. President için falan.. O kadar resmidir yani.

Türkiye'de kadına kadın denmemesinin sebebi kültürle ilgili olmalı.

Adama bile adam denmiyor.

Sitelerde Paylaş
Kadına neden "bayan" diyorsunuz?

Bayan sözcüğü sadece hitap ederken kullanılır. "Bayan XXX, Bay XXX" gibi.

Bu haliyle kullanmak bile çok gerekli değilken üstelik..

Kadın demek size kaba geliyorsa (ki çok saçma) hiç değilse "hanım" falan deyin.

"Kadın" kadar güzel bir sözcük var mı?

Ona "bayan" diyerek ne kadar basitleştirdiğinizi farkedemiyor musunuz?

Kadın olmak, kadına "kadın" demek ayıp veya bir suçmuş gibi.....

"Kadın" kelimesini cinsel çağrışım olarak gören yurdum insanının muhafazakar kesimi "hanım" kelimesini kullanır. Özellikle sürekli "hanım" kelimesini duyuyorsam birinden %70 muhafazakar ve dindar çıkıyor.

"Bayan" kelimesi genelde ciddiyet anlamında tercih ediliyor, pek tanışmadığınız insanlara ve arkadaşlığınızın olmadığı insanlara "bayan" diye hitap ediyorsunuz çoğunlukla.

Bende de saygı ve resmiyet uyandırdığı için genelde böyle durumlarda "bayan"ı tercih ederim.

Sitelerde Paylaş
"Kadın" kelimesini cinsel çağrışım olarak gören yurdum insanının muhafazakar kesimi "hanım" kelimesini kullanır. Özellikle sürekli "hanım" kelimesini duyuyorsam birinden %70 muhafazakar ve dindar çıkıyor.

"Bayan" kelimesi genelde ciddiyet anlamında tercih ediliyor, pek tanışmadığınız insanlara ve arkadaşlığınızın olmadığı insanlara "bayan" diye hitap ediyorsunuz çoğunlukla.

Bende de saygı ve resmiyet uyandırdığı için genelde böyle durumlarda "bayan"ı tercih ederim.

Nedenlerini biliyorum Colours.

Kimlerin neden kullandığını biliyorum.

Ben sadece yanlış olduğunu, gerekli saygı ve ciddiyeti uyandırmadığını söylüyorum.

"Kadın" sözcüğünün cinsel çağrışımı yok. Bayan sözcüğü son yıllarda kadının yerini almaya başlayıp yaygınlaştıkan sonra böyle bir önyargı oluştu. "Kadın" demek ayıpmış gibi..

Ayıp değil, seksüel bir çağrışımı da yok.

Üstelik tam tersi, kadına "bayan" diyerek onun seksüel bir uyarıcı olduğunu önden kabul etmiş ve onu dayatmış oluyorsunuz.

Ben bir kadınım ve resmiyet gerektiren durumlarda "hanım" sözcüğünü tercih ediyorum.

Hanım katılımcı, hanım izleyici, hanımlar-beyler, genç hanım..........uzar gider.

Sitelerde Paylaş

Sana kızdığım nokta ne biliyor musun ?

Ben bildirmedikçe nereden bileceksin !

Sana herhangi bir konuda bir şey yazıyorum, özelden ulaşıyorum.

Ama senden cevap çıkmıyor.

Sukutu tercih ediyorsun.

Bu nedenle seni sevmiyorum.

Çünkü ben karşısındakini iplemeyen adamı sevmem.

Sitelerde Paylaş
Bilgehanbengi bilim forumundan gördüğüm kadarıyla çok bilgili çok zeki birisi. Kadın olması imkansız. Kadınları aşağılamak için söylemiyorum kadınlarböyle şeylere ilgi duymazlar bilim gibi şeylere.

:)

Bu gazla ne yazarım ben şimdi... Çok sağol... Bilgili değilim, bilgili olmaya çalışıyorum.

Bilgehan Erkek ismi degilmi ya ?

O resmindeki kadın, ya ölmüştür, ya vajinası dikilmiştir, ya aidstir , ya bir sti taşıyodur, ya çok namusludur..

Bilgehan erkek ismi... Ama nedense hep kız sanıyorlar beni... Neyse...

O resimdeki kadın hakkındaki akıl yürütmelerinin hepsi yanlış... :) Yaklaşamadın bile...

Sitelerde Paylaş
Bilgehanbengi bilim forumundan gördüğüm kadarıyla çok bilgili çok zeki birisi. Kadın olması imkansız. Kadınları aşağılamak için söylemiyorum kadınlarböyle şeylere ilgi duymazlar bilim gibi şeylere.

Buna cevap yazmaya utanırım ya... Yuh!

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_female_scientists ... imkansız harbi!

Sitelerde Paylaş

Bu forumda veya baska bir yerde, karsi cinsten iki insanin birbirine ilgi gostermesi son derece dogaldir. Bu ahlaksizlik degildir. Ama herseyin bir yolu yordami vardir. Ozel mesaj kullanarak bu tur yaklasimlarda bulunmanin hicbir sakincasi olmamali. Sadece karsinizdaki insani rahatsiz etmediginizden emin olmaniz gerekiyor. Ateistforum'da ilan-i ask yapmayin. Evet cok etkili bir yontem olabilir ama uyeliginiz de etkilenebilir... Tavanarasinda, iki kisinin bu tur bir muhabbet yaptigini gormek beni rahatsiz degil, mutlu eder.

Sitelerde Paylaş

benim başıma öyle bi iş gelmedi, yani öyle çok bunaltacak boğacak bir olayım olmadı.. gizli uye manyak bi yorum bırakmıştı silmiştim yorumu kişiyi engellemiştim bitmişti. bi iki msn yazanlar oldu zararsız tiplerdi.. öyle çok haddini bilmez birilerinin olduğunu düşünmüyorum bu forumda..

Sitelerde Paylaş

ne sorunlu bir zihniyet! yorumsuz kalmayı tercih ediyorum şimdilik..

Sitelerde Paylaş

Ateistforumda yazmam için devamlı olarak hanımlar tarafından baskı, şiddet ve taciz mesajları alıyorum.

Mesela ;

"Ay sakın bırakma bizi :("

"Ne olur yazmaya devam et !"

"Ay ölümü öp bu forumu bırakma."

"Hayalimde çok yakışıklısın o yüzden yazmalısın."

"Ay barisarock senden başka yazarı kabul etmem, ille sen, sen, sen."

"Barisarock "k" harflerine özellikle bitiyorum ve seksapel buluyorum."

"Senin için teoloji kitaplarına ve dinler tarihine merak sardım az kaldı teizme yöneleceğim bekle beni."

"Parçala bizi barış."

"Sana sulanmazsam kime sulanacağım evimizde su akmıyor."

"Ya benimsin ya toprağın."

"Ya yazarsın ya da rujumla seni öldürürüm."

Yukarıda gördüğünüz gibi sayın okuyucular bu şekil ölümle tehdite varan mesajlar bile alıyorum.

Üyeliğimde erkek olduğumu gizlemeliydim.

Vahşi cazibemin kurbanıyım...

Sitelerde Paylaş
Forumlarda bir üyenin bayan oldugu anlaşıldıgı anda o forumun bütün abazaları bayan üyenin tipini yaşını şehrini bile bilmeden tavlama yarışına girer..Yalandıkca yalanır msn adresleri ister cevap vermesen bile üst üste yazmaya başlar.. Artık insanı canından bezdirir hale getirenleri vardır.. İsteyen her hangi bir foruma kız nickiyle girip bunu test edebilir

Gördügüm kadarıyla forumda bayan üyeler var.. Bunlar kendilerine gelen mesajları isim vererek yada vermeyerek yayınlayabilirler mi..? Böylece forumun abazanları hakkında fikir sahibi olmuş oluruz.. Şahsen ben hic kimseye bu zamana kadar asılma yönünde mesaj cekmedim.. Fakat bu abazaları ögrenmek isterim ;

Özellikle , Jadı , Passenger , Berguzar , üçlüsü ve aklıma gelmeyen diger bayan üyeler yanıtlarsa sevinirim..

sayın uteybe

dogan aynen öylede

bu forum da tek abaza benim saniyordum

ve

bayan üyelerinin tipini yasini sehrini bile bilmeden tavlamaya ugrasiyor..Yalandikca yalaniyordum agzimin suyu akiyordu msn adreslerini istiyordum cevap vermeseler bile üst üste yazmaya devam ederdim..

özellikle jadı ya

tam tarif ettigin gibiyim

de

s4n nerden biliyon yav..?

:)

Sitelerde Paylaş
Ateistforumda yazmam için devamlı olarak hanımlar tarafından baskı, şiddet ve taciz mesajları alıyorum.

Mesela ;

"Ay sakın bırakma bizi :("

"Ne olur yazmaya devam et !"

"Ay ölümü öp bu forumu bırakma."

"Hayalimde çok yakışıklısın o yüzden yazmalısın."

"Ay barisarock senden başka yazarı kabul etmem, ille sen, sen, sen."

"Barisarock "k" harflerine özellikle bitiyorum ve seksapel buluyorum."

"Senin için teoloji kitaplarına ve dinler tarihine merak sardım az kaldı teizme yöneleceğim bekle beni."

"Parçala bizi barış."

"Sana sulanmazsam kime sulanacağım evimizde su akmıyor."

"Ya benimsin ya toprağın."

"Ya yazarsın ya da rujumla seni öldürürüm."

Yukarıda gördüğünüz gibi sayın okuyucular bu şekil ölümle tehdite varan mesajlar bile alıyorum.

Üyeliğimde erkek olduğumu gizlemeliydim.

Vahşi cazibemin kurbanıyım...

seninde isin zormus hani barisarock :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...