Jump to content

Taksim Tacizcileri

Recommended Posts

Ben bu yaratıkların insan olarak dünyada yaşamasını gercekten cok garip buluyorum.. Eger bu adamlar evrimleştiyse neden evrimleşti..? Tanrı yarattıysa neden bunları tanrı yarattı..? Ayrıca hangi maymundan evrimleştiler ki bu kadar gayri insan yaratıklara dönüştüler..?

Allah belanızı versin ulan ! Sizinle aynı topraklarda yaşamaktan utanıyorum..

9.jpg

http://video.milliyet.com.tr/default.asp?id=23753

tarihinde Uteybe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Burası Türkiye onların Bacıları Anaları da bu yollardan geçmiş ki intikamını alıyorlar ya kuyruk acıları kalmış yada annelerinin bacılarının böyle durumlara düşmelerini istiyorlar şimdi gelde demokrasi uygula bu adamlara ne farkeder.

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar belediyeler sokak köpeklerini toplardı... O uygulama genişletilerek uygulansın bence.

Ayrıca... Yılbaşı gecesi Taksime, o kalabalığın arasına girmemek en akıllıcası. Tamam, insanların özgürlükleri var, istedikleri yere gitmeye hakları var ama bu hayvanların doğası belli işte... Her yıl bu tip haberleri görüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Yaratık bir bunlar mı, daha niceleri var. Üçüncü sayfa haberleri yaratıklarla dolu. Ben insanla yaratığı ayıran cihazlar yapılmasını istiyorum. Beyin taraması ile kişinin tüm durumu tespit edilebilir olsa keşke. Haklarının eşit olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bir insan hakları hukuku birde yaratıklar hukuku olmalı. Tabii yaratıkların hukuku daha çok imha kuralları ile dolu olur herhalde. Ne gerek var bunlarla uğraşmamıza. Vijdanın bu kadarı gereksiz. Ama bir gün yapılacak o cihaz ve uygulanacak bunlar umarım.

Sitelerde Paylaş

Bu adamların yaptığı işin savunulacak bir tarafı yok elbette. Hangi sosyal çarpıklıklar neden olursa olsun bir insanın asgari sağduyuya sahip olması bu tip hareketleri yapmasına engel olur. Bu adamlarda sağduyu ve vicdana dair hiç bir şey olmadığı kesin.

Diğer yandan 21. yüzyılda bir kadının, değil taksimde yılbaşı kutlamak, günün herhangi bir saatinde şehrin herhangi bir yerinde hiç bir korku duymadan gezip dolaşabilmesi de lazım.

Fakat gözümüzün önünde yatan bir gerçeklik var. Tacizi, havaya kurşun sıkıp adam vurmayı, işçilerin 1 mayıs kutlamasından daha tehlikeli bulmayan ve gereken tedbirleri almayan bir otorite söz konusu. İpini koparmış sayısız tacizci köpek de aynı şekilde... Her yıl bu olaylar tekrarlanırken orada tacize uğrayan bayanların orada bulunması hangi akla hizmettir? Herhangi bir bayan forumdaş cevap verirse memnun olurum:

Size taciz edilme ihtimalinin yüksek olduğunu bile bile yılbaşı gecesi Taksim'e gider misiniz?

Sitelerde Paylaş
Fakat gözümüzün önünde yatan bir gerçeklik var. Tacizi, havaya kurşun sıkıp adam vurmayı, işçilerin 1 mayıs kutlamasından daha tehlikeli bulmayan ve gereken tedbirleri almayan bir otorite söz konusu. İpini koparmış sayısız tacizci köpek de aynı şekilde... Her yıl bu olaylar tekrarlanırken orada tacize uğrayan bayanların orada bulunması hangi akla hizmettir? Herhangi bir bayan forumdaş cevap verirse memnun olurum:

Size taciz edilme ihtimalinin yüksek olduğunu bile bile yılbaşı gecesi Taksim'e gider misiniz?

Aynı şeyi ben soracaktım, benden uzun yaşayacaksınız.:)

Her sene tekrarlanan görüntüler bunlar, üstelik basında da devamlı yer buluyorlar. Açıkçası oradaki bayanların da geçtiğimiz senelerde yaşananlardan habersiz olduklarına pek inanmıyorum.. Ama oturduğum yerden kimseyi yargılamak da istemiyorum. Gerçi pek çoğu turist sanırım, haberleri olmayabilir. Kendimle çeliştim birazcık. :rolleyes:

Cinselliği her yönüyle bastıran çarpık namus anlayışı yüzünden her yıl onlarca cinayetin işlendiği ülkemizde bu görüntüler buz dağının görünen kısmı olabilir yalnızca.

Sitelerde Paylaş
taciz edilmek için özellikle gidenler de çok bence.

Yok artık, iyice abarttın..

Thecrow haklı, gitmemek gerekiyor, hatta gitmek aptallık ama gidenlere de "aranıyorlar" gözüyle bakmak da epeyce ayıp.

Hiçbir kadın böyle bir davranışa maruz kalmaktan hoşlanmaz.

Bunu düşünmek bile çok ayıp.

Sitelerde Paylaş
Yok artık, iyice abarttın..

Thecrow haklı, gitmemek gerekiyor, hatta gitmek aptallık ama gidenlere de "aranıyorlar" gözüyle bakmak da epeyce ayıp.

Hiçbir kadın böyle bir davranışa maruz kalmaktan hoşlanmaz.

Bunu düşünmek bile çok ayıp.

Bence hoşlandıkları için gidiyorlar. Ayrıca seks manyağı olan kadın var hayatında seks yapmamış kadın var.

Asıl mesele bu tip şeyler neden Avrupa'da olmuyor?

Sitelerde Paylaş
Bence hoşlandıkları için gidiyorlar. Ayrıca seks manyağı olan kadın var hayatında seks yapmamış kadın var.

Asıl mesele bu tip şeyler neden Avrupa'da olmuyor?

Saçmalamayın.

Sex isteyen kadın Türkiye gibi bir ülkede istediği anda kırk tane partner bulur.

Ne diye gitsin ne idüğü belirsiz sapıkların içine kendini atsın?

Ordaki kadınlar bunun için mi gidiyor?

Bir çoğu başına neler gelebileceğinin farkında bile değil.

Daha doğrusu olayın ciddiyetinin farkında değil.

Siz hasta mısınız yahu?

Avrupa'da neden olmuyor, onu da siz bulun!

Sitelerde Paylaş

Bence bilerek ve isteyerek giden kadınlar -sayıları az olsa da- ihtimal dahilinde. Çünkü sapıklık bir çeşit değil ki. Bin çeşit sapıklık var. Eğer oraya tacizci sapıklar gidiyorsa nemfomanlar da gider, mazoşistler de gider, taciz fantezisi olanlar da gider. Tabi hepsinin bu tip insanlar olması mümkün değil. Ama böyle insanların olabileceği ihtimalini de gözardı etmemek lazım.

Sitelerde Paylaş
Bence bilerek ve isteyerek giden kadınlar -sayıları az olsa da- ihtimal dahilinde. Çünkü sapıklık bir çeşit değil ki. Bin çeşit sapıklık var. Eğer oraya tacizci sapıklar gidiyorsa nemfomanlar da gider, mazoşistler de gider, taciz fantezisi olanlar da gider. Tabi hepsinin bu tip insanlar olması mümkün değil. Ama böyle insanların olabileceği ihtimalini de gözardı etmemek lazım.

Tabii ki vardır. Orada her tür insan vardır.

Ama toplu tacize ve saldırıya uğramaktan hoşlnacak kaç tane kadın vardır orada acaba?

Benim itirazım "çoğu" sözcüğüne.

Oraya giden kadınların çoğunun bunu istediğine...

Sitelerde Paylaş

Taciz ettikleri kızlar onlara hiçbir zaman bakmayacağı için, gerek parasızlık gerek sosyal ortam, intikamlarını bu şekilde alıyorlar. Bence haklılarda. Madem dünya eşit değil, madem nasıl yaşadığınız paranızla, tipinizle, sosyal konumunuzla eşdeğer.. O zaman tecavüzde kaçınılmazdır. Taciz mi demeliydim?

Sitelerde Paylaş
Taciz ettikleri kızlar onlara hiçbir zaman bakmayacağı için, gerek parasızlık gerek sosyal ortam, intikamlarını bu şekilde alıyorlar. Bence haklılarda. Madem dünya eşit değil, madem nasıl yaşadığınız paranızla, tipinizle, sosyal konumunuzla eşdeğer.. O zaman tecavüzde kaçınılmazdır. Taciz mi demeliydim?

Hayır jojo. Asla haklı değiller. Evet bu meseleyi kazıdığımızda sosyal çarpıklıkları bulacağımız doğrudur. Fakat yukarıda da dediğim gibi asgari sağduyu sahibi bir insan asla düzenle bu şekilde hesaplaşmaz. Gider tepkisini adam akıllı platformlarda dile getirir. Fakat memleketin maganda profiline baktığımızda öyle bir şey göremiyoruz. Adamlar bırak sistemden intikam almayı, düzenle hesaplaşmayı, düzenin birebir parçası olmuşlar. Yozlaşmışlığın bayrağını gönüllü olarak taşıyorlar. Emeği ve ekmeği için sesini soluğunu çıkarmayan adam kadın taciz ediyor, futbol takımı için adam bıçaklıyor, sofrasına 250 gram et koyup karnını doyurmak yerine havaya şarjör şarjör mermi harcıyor.

Sistemin çürümüşlüğü bir neden olarak karşımıza çıksa da bu adamların yaptığını haklı gösterecek hiç bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Şimdi sen bana ya ama şöyle şöyle örneklerde var diyeceksin. Fakat ben bu taciz edilenlerin fotoğraftaki hanımefendiyi ve o modeldeki kadınları kastediyorum - orada ne işi varsa artık? hepsinin yolun yolcusu olduğunu düşünenlerdenim. Yani kusura bakılmasın ama kimse orada öylesine geçen bir türbanlı ya da kara çarşaflı kadını taciz etmiyorda, neden onları taciz ediyor?

Yani bu iş çok zor değil. Gitmezsin oraya sana göre modernlik seviyesi uygun olan insanların arasına gidersin. Artık ne yaparsan yap ama bu ülkenin çoğu yoksulluk sınırının altında, insanlar intikam alacak yer arıyor? ayrıca sen o insanlar sana seviyelice yaklaşsa ne kadar yüz vereceksin? Sosyal çarpıklık evet hayat düzeni.. Daha baştan gelen bir adaletsizlik bu. Neden bazıları fakir, neden bazıları zengin konusuna geliyor gene.. Alfred Adler'in fiziksel kusurlar ve aşağılık kompleksiyle alakalı olmalı

Sitelerde Paylaş

Varsay ki sen bir yere gittin ve oradaki hayvan gibi tiplerlerden olusan kalabalik, erkeklerden hoslaniyor (böyle tipler cok) , sayilari da 30 - 40 ve sen bunun farkinda bile olmadan tesadüfen oradasin , sen o adamlara hicbirzaman bakmayacagin icin (yoksa bakarmisin) gerek parasızlık gerek sosyal ortam, intikamlarını almak isteyip (öyle ya toplum ve ahlak kurallari onlarin duygularini hep bastirmis) ki bence haklilarda o zaman bu 30 erkek sana birgüzel tecavüz ediversin (yoksa taciz mi demeliydim)

tarihinde ilknur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...