Jump to content

Embesil Gençlik

Recommended Posts

güzel yazmışsın ,bu ölenlerden değil genel olarak bahsediyorum ; varolmanın kanıtı düşünebiliyor olmaktır , bu tip kişilerse müslümanım diyorsa hiç kuran okumamış veya sorgulamamıştır , ateistim diyorsa kızlara karizmatik görünmek içindir , yani düşünme yetenekleri olmadıklarına göre bu insanlar aslında hiç varolmamıştır, o yüzden ölmelerine de üzülmez.

Sitelerde Paylaş

Ölen yedi tane gencin tüm bu yozluk ve dejenerasyonla ne ilgisi var?

O çocuklar hep birlikte bir arkadaşlarının evinde toplanmış vakit geçiriyorlarmış.

Uyuşturucu mu kullanıyorlarmış?

Ya da ona benzeyen (her ne ise artık) başka bir şey mi yapıyorlarmış?

Ne sakınca var onların bir arada olmasında?

Hepsi üniversite öğrencisi pırıl pırıl gençler!

Genç insan içer, gezer, avarelik yapar, aşırı politik olur, apolitik olur, sık sevgili değiştirir, serserilik yapar, zaman zaman okulu serer vs...

Hepsi normaldir, gençliğin doğası budur.

Önemli olan geri dönüşü olmayan, çevresinde ve kendisinde önemli hasar bırakmayan hatalar yapmasıdır.

Kaldı ki onların bile geri dönüşü vardır; zor olan o gölgeyle yaşamak olacaktır belki.

Gençlik içinde boş, amaçsız, yoz ve dejenere yaşayan bir kesim var.

Ama bunu genelleyemeyiz.

Bu ise yine o gençlerin değil, tamamen ebeveynlerinin suçudur.

Gençliğe ve gençlere hoşgörü lütfen!

Sitelerde Paylaş

Ey millet uyanın kendinize gelin okudugunuzu anlamaya çalışın öyle bir kabileyetiniz yoksa okudugunu anlama dersleri alın !

Ben size bu cocuklar iyiki öldü demiyorum vicdansızlık etmiyorum ! Yeni dünya düzeni gencligi öyle bir embesilleştirdiki yolda sacları jöleli bir cocuga araba carptıgını görsen oh iyi oldu şerefsize diyecek duruma getirdi bizleri diyorum.. Hayattaki amacını her zevki tüketmek olarak belirlemiş insanlar görmekten öylesine bıkıyorsun ki ölüm gibi ciddi bir olaya bile merhametsizce bakmaya başlıyorsun diyorum..

Ben benim böyle düşünmeme ( sadece benim degil bircok kişinin ) sebep olan sistemi sorguluyorum..

Sitelerde Paylaş

Uteybe sen ne biçim adamsın yaaa.

Yozlaşma ile yeni bir yıla girmek için bir araya gelmiş insanları nasıl bir tutuyorsun..

Yeni yılda Kuran okumak için bir araya gelen insanlar biliyorum..

Ne olacak şimdi?

Sen bu gençlerin arkadaşımıydın?

Erdemli ol, insan ol, kendine gel...

Yeni düny düzeni ile yeni bir yılı karşılamak için bir araya gelen 7 gencin ne ilişkisi var?

Sitelerde Paylaş
Ey millet uyanın kendinize gelin okudugunuzu anlamaya çalışın öyle bir kabileyetiniz yoksa okudugunu anlama dersleri alın !

Ben size bu cocuklar iyiki öldü demiyorum vicdansızlık etmiyorum ! Yeni dünya düzeni gencligi öyle bir embesilleştirdiki yolda sacları jöleli bir cocuga araba carptıgını görsen oh iyi oldu şerefsize diyecek duruma getirdi bizleri diyorum.. Hayattaki amacını her zevki tüketmek olarak belirlemiş insanlar görmekten öylesine bıkıyorsun ki ölüm gibi ciddi bir olaya bile merhametsizce bakmaya başlıyorsun diyorum..

Ben benim böyle düşünmeme ( sadece benim degil bircok kişinin ) sebep olan sistemi sorguluyorum..

Uteybe:"Ben size bu cocuklar iyiki öldü demiyorum vicdansızlık etmiyorum ! Yeni dünya düzeni gencligi öyle bir embesilleştirdiki yolda sacları jöleli bir cocuga araba carptıgını görsen oh iyi oldu şerefsize diyecek duruma getirdi bizleri diyorum.. "

Bu duruma geldiysen,o zaman "oh iyi oldu şerefsize" diyorsun yada diyebilirsin demek ki.

Sen başkalarını okuduğunu anlamamakla itham edeceğine kendi söylediklerini anlamaya çalış.

Senin anlattığın türden bir sorunum olmadı,olmaz da.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
güzel yazmışsın ,bu ölenlerden değil genel olarak bahsediyorum ; varolmanın kanıtı düşünebiliyor olmaktır , bu tip kişilerse müslümanım diyorsa hiç kuran okumamış veya sorgulamamıştır , ateistim diyorsa kızlara karizmatik görünmek içindir , yani düşünme yetenekleri olmadıklarına göre bu insanlar aslında hiç varolmamıştır, o yüzden ölmelerine de üzülmez.

sen bu foruma ateist gelip müslüman olan arkadaş değil miydin?

sen misin düşünmekten bahseden?

yani düşünme yetenekleri olmadıklarına göre bu insanlar aslında hiç varolmamıştır, o yüzden ölmelerine de üzülmez.

yaptığı çıkarımdan ne kadar güzel düşündüğün anlaşılıyor.

sen bu halinle bin yıl yaşamayı hakediyorsun.

Sitelerde Paylaş

oyleyse sısteme embesıl de ınsanlar uzerınden sıyaset yada yazılar yazma

ya senın kadar kendıyle celısen bır ınsan gormedım ya

Sitelerde Paylaş
Sn Uteybe,

Açtığınız bu başlığın çok insafsız bir başlık olduğunu düşünüyorum. Bunun nedeni, embesil gençlik olarak nitelediğiniz gençliği karbonmonoksitten zehirlenen Bilkent öğrencisi 7 gencecik insana bağlamanız.

Benm de tam o yaşta bir kızım var, o da arkadaşları ile bir ev partisinde yılbaşını kutladı. Kendisi bu yıl ÖSS'de ancak ilk 200'e girenlerin kazanabildiği bir devlet üniversitesini kazandı, bu nedenle o partide şunu yap, bunu yapma deme gereği duymadım, zira neyin ne olduğunu gayet iyi bildiğinden eminim.

O da diğer 7 gencecik çocuk gibi böyle abuk-subuk bir ölümle karşılaşabilirdi ve sizin bu yazınızı gördükten sonra ne düşünürdüm bilemiyorum.

Embesil gençlik olarak tanımladığınız bir gençlik olduğu doğru, ama o 7 genci bu gruba dahil etmeniz sizin bu gençleri hiç tanımadığınızın en açık göstergesi. Bilkent hukuk, bilgisayar mühendisliği gibi bölümleri kazanıp masum bir yılbaşı partisinde saçma sapan bir ihmal nedeni ile ölüp giden gencecik değerleri "ş" leri "s", "ç" leri "c" gibi telaffuz eden, manken ajanslarında dolaşıp yerli dizilerde rol kapmak için koşturan o yayvan yayvan konuşan tiplerle aynı kefeye koymanız -eğer kötü niyet yoksa- büyük bir şanssızlık olmuş. Bence o gençlerin ailelerinden özür dileyin ve ne demek istediğinizi daha açık bir şekilde ortaya koyun.

Bu ölen gençler ve benzerleri, bu ülkenin bir geleceği varsa onu sağlamak için yetiştirildiler. Saçlarına jöle sürüp masum bir yılbaşı partisine katıldılar diye böyle ağır ve mesnetsiz eleştirileri hak etmiyorlar.

Embesil gençliğe bu kadar öfkeliyseniz bunun müsebbibi Marmaris'te resim yapıyor, hesabınızı bütün bu olumsuz koşulllara rağmen ülkeye yararlı insanlar yetiştirmeye çalışan kişiler ve onların yetiştirmeye çalıştıkları çocuklar üzerinden değil, direkt kendisi ile görün.

Katılıyorum.

Sitelerde Paylaş
Bu cocuklar yaşasa nolacak mal mal etrafta dolaşıp içip sıçacaklar diyorum.. Ve bunlara üzülmüyorum.. şimdi söyleyin suc bende mi..?

Bu çocuklar yaşarsa, 'değiştirilebilmeleri' ihtimali gündemde olacak. Öldüklerinde ise, değiştirilebilir insan sayısı azalacak. Lümpen gençlik ile çalışan ya da düzenin bu 'nimet'lerine aldanmamış gençliği mutlaka ayıracağız. Ancak Marks'ın ifade ettiği gibi; 'dünyayı anlamak yetmeyecek, değiştirmek lazım' gelecek. Böyle bir dert taşımayanların sitemleri dikkate alınamaz.

Sitelerde Paylaş

Ya bu çocuklar neymiş, ne yapmışlar da uteybe bu kadar kızmış bu çocuklara? Evde toplanıp eğlence düzenledikleri için mi? Alkol aldıkları için mi?

Ben hala yozlaşma ile o evde ölen çocuklar arasında bir alaka kuramadım. Yılbaşı gecesi içip eğlenmek mi yozlaşma?

Sitelerde Paylaş
Ben senin aksine onlar için iki kat daha fazla üzülüyorum.

Çünkü bu, onların tercihi değil.

Onlara öğretilmiş herhangi bir "doğru" yok.

O doğruyu öğretecek doğru düzgün ana-babaları da...

O nedenle onlar için hem çok üzülüyor, hem de çaresizlik içinde acı duyuyorum.

Hepsinin pcsi, parası, iphone vs si var. Gidip Googleye bi Science yazmaya üşeniyorlar. Tam bi gerizekalı sürüsü bunlar. Alacan toplama kampına bunları.

Not : Uteybe, çok aşırı yanlış örnek vermişsin çok tepki çekersin. Benim kasteddigim EMO Hedo Hödö diyip ,Türkçe yazmaktan yoksun insanlar. Bunları silsen dünyadan en az 1 milyar insan gider

tarihinde Whocares tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu Ankara'da maalesef ölen üniversiteli arkadaşlara dayandırılmaya çalışılıyor sanırım... Belirtmeliyim ki, söz konusu kayıplar benim yorumum kapsamında değiller. Kendilerinin ölümünden her vicdanlı gibi büyük üzüntü duydum. Ancak üzüntü ile sınırlanmaması gereken bir mevzu ortada; yetkililerin sorumsuzluğu. Üzerine yazıp çizilmesi gereken de bu temel olmalı.

Sitelerde Paylaş

Ölen yedi gencin ''embesil gençlik'' kategorisine sokulması haksızlık ve insafsızlık olur. Zaten ''embesil gençlik'' kıstasının alkol almak veya açık giyinmek olarak kabul edilmesi de anlaşılır bir durum değildir. Ekonomik gücü olduğu halde ataerkil baskılara boyun eğip türban takan ve bir de bunun savunuculuğunu yapanlar, kısa giymiş insanları ''fahişe'' gibi görüp taciz etmekte sakınca görmeyenler, hakkını aramak yerine namaza gitmeyi tercih edenler, eğlenmeyi seven neşeli insanlara ''embesil'' gözüyle bakanlar iyi hoş da o yedi genç mi battı yani? Bir de işi kapitalizme bağlamışsın. Sosyalizmde eğlenmek yasak mı, içki yok mu, kadın erkek ilişkileri olmayacak mı? Bunların hepsi en alasından olacak Uteybe. Bunun adı embesillik değildir, doya doya eğlenemedikten sonra eşek gibi çalışmanın ne anlamı var ki? Kaldı ki embesil olarak gördüğümüz insanların ölebileceklerini, bunda bir sakınca olmadığını düşünmek çok hastalıklı bir bakış açısıdır. Böyle olsaydı, bu toplumun %99'unu yok etmek gerekirdi belki.

Vakit gazetesi bu yedi gencin ölümünü yıl başı kutlaması yapmalarına(ki Filistinliler ölürlerken bu ''hıristiyan kutlamasını'' yapmanın felakete yol açtığını iddia etmişler!) ve alkol almalarına bağlamış! Oğlan ve kızların ölülerinin yarı çıplak bulunduğunu da iddia ediyor(ki bunun doğru olmadığı biliniyor, zaten doğru olsa ne olur?). Yobazlar, ''bizden değilse ölmesinde sakınca yok, zaten bizim değerlerimizi kabul etmediği için ölmüş'' gibi bir düşünceye sahipler. Her fırsatta birilerinin Filistin halkının acısını umursamadığını iddia edip duruyorsun ama yok öyle birileri; tam tersine dinci Vakit tayfası gibi ''insanlar'' gencecik insanların ölümlerinden satış yapmaya çalışıyor.

Sitelerde Paylaş
Yeni Dünya Düzeni sömürü odaklarını sorunsuz işletebilmek icin düşünmeyen sorgulamayan anı yaşayan ( carpe diem ) keyfine bakan gözün gördügü her zevki tüketerek tatmine ulaşmaya çalışan her şeyi begenen hayallerindeki hayata ulaşabilmek için tüm manevi degerleri satmaya hazır embesil nesiller yetiştirmek zorundaydı..

Ruhi tatminleri maddi yönelişlerde arayan batı kültürü yeni dünya düzeninin yaratmaya çalıştıgı embesil nesli çürük hayat tasavvuruyla harmanladı ve ortaya tam da istedigi gibi insanlar cıkardı.. Kendi tarihine bile yabancı tüm manevi degerlerden arınmış gencleri yönetmek evirip çevirmek kendi istegi dogrultusunda kullanmak elbetteki daha kolay olacaktı.. Bunun icin öncelikle üniversiteler ele gecirildi.. Medya tarafından topluma çarpık bir magazin kültürü aşılandı.. İnsanların hicbir zaman ellerindekiyle tatmin olmayıp daha fazlasına ulaşabilmek için - her pislige razı olmalarına - onları inandırdı..

Yeni Dünya düzeninin en önemli puştlugu bu'dur.. İnsanın iyi yaşayabilmesi için her rezilligi yapması gerektigini ona inandırır.. Bu düşünceye göre - Hayat kötüdür - yalnızca güclüler ayakta kalır.. insan kişiligince degil tükettigince degerlidir.. Dünyanın en mükemmel insanı bile olsanız eger modanın alanına giren herşeyi ( kıyafet cafe teknoloji diziler ) yeterince tüketmediginiz takdirde cigeri beş para etmez bir hiçsinizdir

Televizyonlarda çekilen dizilerin renkli magazin hayatlarının insanlarin gözünün içine sokulmasının sebebi bu'dur.. İsyan psikolojisine giren insan daha iyisine ulaşabilme ugruna sistemin önüne getirdigi ayrıştırıcı unsurların tümüne eyvallah diyecektir

Ve başarılı olundu.. Yiyen içen tüketen starbucks'a giden hafta sonunu sinemalarda pizza hutlar'da geciren kafasına iki kilo jöle ceken bütün muhabbeti kıyafetler dedikodular abuk sabuk işler olan nesiller - Meşhur amerikan nesli - bir güzel atmosferimize armagan edildi

Fazla uzatmak istemiyorum uzatınca yazılar malesef forumlarda okunmuyor..

Diyecegim şu ki ; artık embesil gencligin ölümüne bile üzülemez oldum.. Televizyonlarda yılbaşında doğalgazdan ölen çocukların haberlerini dinleyince içimde hiç hüzün belirtisi yeşermiyor.. Yılbaşı partisinde kafasında iki kilo jöleyle ölen cocukların tam da kapital düzenin bize armagan etmek istedigi nesiller oldugunu biliyorum..Bu cocuklar yaşasa nolacak mal mal etrafta dolaşıp içip sıçacaklar diyorum.. Ve bunlara üzülmüyorum.. şimdi söyleyin suc bende mi..?

Daha önce de belirttim ölenlerden biri benim sıra arkadaşımdı, artık ölen birisinin arkasından gepegencecik insanların arkasından böyle MAL MAL konuşmayı kesin. İnsan olun. Dediklerinin içeriğine yorum getirmicem bile. İnsan ol yeter.

Sitelerde Paylaş
Ben jöle sürüyorum demekki Uteybe beni araba çarparken görse oh ne güzel geberdi kapitalizmin embesili diyecek :P .

O da bir şey mi ben yılbaşı gecesi bi büyük rakı içip türkü söyledim... Kesin gebermem lazım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...