Jump to content

Sosyalizm nedir ?

Recommended Posts

Sosyalizmi savunan arkadaşlar bu görüntülere ne derler????

Montaj olabilir mi???

Ufff. :(

Ya arkadaşlar, bu ne böyle ya?! Bu insanlar isyan ettikleri için mi, iç savaş dolayısı ile mi bu hale geldi diyorsunuz?

Videolarda Rusça konuşulan bölümler İngilizceye çevrilmemiş. Belki anlamamış olabilirsiniz. Ama o bölümler İngilizce'ye çevrilmiş kısımlardan daha dehşet şeyler anlatıyor.

Orada büyük bir vahşet yaşanmış arkadaşlar...

Ben kapitalist sistem mükemmeldir demiyorum. Ama o sistemde bu şekilde bir duruma düşüldüğünü de görmedim. Münferit bir kaç durum olmuş olabilir. Ancak genele yansıdığını hiç bilmiyorum. Eğer siz biliyorsanız bana öğretin.

Kazak bir arkadaşımda buna benzer bir durumu anlatmıştı. Sadece orada ölenlerin sayısı 1 milyon civarı idi. Kazakistan'da da bir dönem bulunmuştum. Rusya'da da. Bu sebeple tüm sosyalist arkadaşlarıma önerim şu. Pratik anlamda asla ve asla SSCB yi sosyalizm yaşanan bir yer olarak görmemeniz. Gerçek anlamda orada yaşanan gizli milliyetçilik,emperyalizmdir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 310
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ezilen baronlar!!Baron nedir I Feel Good ?

Hangi sinifa aittir?Ve tarihini bana anlatin?

Baron burjuva sinifina aittir.Yani ezilen sinifi kapsamiyor,sizi kapsiyor. ;)

Zaten kendi fikirlerinizden cok Deha denen adamin fikirlerini savunmaktan baska birsey yapmadiniz.Zaten onun gibi düsündügünüz kelimelerinizin sonunda

belli oluyor. Sonucta ayni hamur.Erbakanda demisti zaten "bana oy vermezseniz basiniza tas düsecer " diye.Ayni söylemler..

Torbacilarda o piyasanin adamlari degilmi? O torbacilar olmasa bu krize girmemeye calisanlar nasil satacak?

Öyle diyene kadar bu torbacilar neden var diye sorun,bu eroinler neden satiliyor diye sorun.

Krize girmemek icin eroin satildiginida ilk defa sizden duyuyorum.

Buda benim duydugum en talihsiz bir mod hatasiydi.

Kullaniyor olmalari nasil bagislanabilir bir anlatabilirmisiniz bana?Satilmasa bu meret ,daha dogrusu sattirilmasa daha iyi olmazmiydi?

Bakin vurgu yaptigim yerler burasi.Satilmasin ama icilincede bagislanabilir falan ,filan.....

İyice saçmalamışsın Tom!

Uyuşturucu kısa yoldan büyük servet edinmek için satılır, bir insanlık suçudur, ahlaksızlığın ve pisliğin en büyüğüdür diyorum.

Bu işi yapanlara da BARON denir diyorum.

Sen ise yokluktan, açlıktan, kapitalist sistemin neden olduğu çaresizlikten satılır diyorsun.

Bu durumda da o baronlar ezilen, zavallı emekçiler mi oluyor diyorum..

Sen de bunu sorduğum için bana baron diyorsun..

Hala aynı şeyi söylüyor Deha'dan sözediyorsun.

Benim yazdıklarımla Deha'nın ne ilgisi var?

Ben sadece konunun içindeki "uyuşturucu" bölümüne değindim.

Uyuşturucu satmanın hiçbir sistemle ilgisi olmadığını, onun apayrı ve bağımsız nedenleri olduğunu anlatmaya çalıştım.

Deha ile aynı hamur da ne demek?

Sizlerin niyeti kapitalizmi eleştirmek değil ki, sosyalizmi veya komünizmi empoze etmek!

Tarafsız ve objektif eleştirin, bir başka ideolojiyi savunmak için ezberlerinizden sıyrılın, biz de size katılalım.

Benim kapitalizmin acımasızlığını, sertliğini, sadece parası olanı güçlü ve haklı kıldığını düşünmediğimi nereden biliyorsun?

Ben kapitalistim ve bunu savunurum dediğim bir tek iletimi gördün mü?

Ama sosyalist de değilim..

Sosyalist, komünist olmayan kişi, ille de patron yalakası kapitalist mi oluyor size göre?

Demokrasiye ne dersiniz? Hatta onun sosyalizmle flört eden hali olan sosyal demokrasiye?

Nasıl, sizin kadar romantik olabildim mi?

Son olarak, uyuşturucu bağımlılığı bir suç değildir, bir hastalıktır.

Tıpkı grip gibi bulaşıcı bir hastalıktır.

Hastalık da bir suç olamayacağına göre bağımlılar suçlanamazlar.

Maddeye ulaşmak için çok yol vardır, bunlardan biri de o maddeyi satmaktır.

Torbacılar da işte onlardır. Madde kullanmayan torbacı sayısı bir elin parmakları kadardır.

Madde kullanımının da kendine özgü bir alt kültürü vardır.

Uyşturucu satmanın hiçbir ideoloji ve sistemle ilgisi yoktur.

Her sistemde yeri vardır.

Evrensel bir sorundur.

Sitelerde Paylaş
Peki teorinin dogru oldugunu nereden biliyorsun???

hadi Stalin kötü kullandı,ya Mao,Ya Enver Hoca,ya Kim İl sung???

K Kore de de aclıktan hem de on sene önce bir milyon kişi öldü bu da mı kişisel hata.

Çin de de açlıktan ölümlerin sorumlusu Mao mu???

Gördüğün gibi açlıktan ölümler sadece Stalin döneminde vaya SSCB de olmadı,bu da gösteriyor kı genel bir bozukluk var o da teoride.

Sayın Deha hem bu yazdıklarınıza hemde diğer iletilerinize olu br cevap olması açısından bunları yazıyorum ve şunudu ekleyim ki eleştirilerinizin büyük bir kısmı doğru fakat sizin eleştirileriniz prolateryayı bağlamıyor siz toteliter rejimleri eleştirmişsiniz sosyalizmi değil.

Dünya tarihinde,emekçi halk tarafından ,başkalarının emeğini sömürmeyen işçi ve yoksul köylülük tarafından kendi çıkarları doğrultsunda gerçekleştirilmiş hiçbir devrim yaşanmamıştır.Bütün görkemli devrimlerin esas gücü ,devrimin zaferi için yüzbinlerce kurban veren işçiler ve köylülerdi ama işçi ve köylüler hiçbir zaman devrimin amaçlarını ve biçimini belirleyen liderler ,ideologlar ve örgütçüler olamadılar.Tam tersine işçi ve köylülere yabancı unsurlar, yani genelde ölmekte olan çağın yönetici sınıfı ile kent ve kır prolateryası arasındaki arabulucular devrimin liderleri oldular.

Bu unsurlar sürekli olarak parçalanmış eski rejimin eski devlet sisteminin pisliklerinden doğdu ve köleleştirilmiş kitleler arasındaki özgürlük hareketinden beslenerek büyüdü.Sınıf özelliklerinden ve Devlet iktidarına olan aşırı zaaflarından dolayı bu unsurlar,çürümekte olan politik rejimin karşısında devrimci bir tutum alırlar ve seve seve kitlesel devrimci hareketlerin köleleştirilmiş ,işçilerin liderleri olurler.Fakat işçi ve köylülerin yaşamsal ihtiyaçlarını bayrağı altında devrimi örgütlerken ve ona önderlik ederken aslında her zaman kendi kast ve grublarının yararı için çaba sarfederek ülkede kendi egemen konumlarını oluşturmak üzere devrimden yararlanmayı amaçlarlar.

Bütün geçmiş devrimlerin işçi ve köylüler sadece temel amaçlarının taslağını çizerken ve yürüyecekleri yolu tanımlarken başarılı oldular.Bütün bu amaçlar genellikle devrimin daha zeki, daha kurnaz ve daha eğitimli liderleri tarafında saptırıldı.İşçilerin devrimden elde ettiği tek şey oy verme toplanma ve yayın hakkı gibi anlamsız kazanımlar oldu.

İşçi sınıfı devrimin liderlerinden yalnızca kölelik ve kitlesel katlıam elde etti.Ve sonra eski yaşamlarına eski itaat, sömürü ve sahtekerlık günlerine geri döndü.

SSCB' de olan buydu ve dediğiniz gibi Ukraynada insanlar açlıktan öldü ama neden:Ana Rusyada Bolşevikler karşı devrimi gerçekleştirdiğinde Ukraynada Partiznlar hala devrimin bayrağını yükseltiyordu.Bu iç savaş döneminde devrimci Ukraynada tek bir kişi dahi açlıktan ölmemişti.Büük toprak sahiblerinin elinden mülkleri alınıyor ve yoksul köylülüğe dağıtılıyordu kentler halk konseyleri tarafından fabrikalar işçi konseyleri tarafından yönetiliyordu.Taki Boşevikler 1921 yılında devrimci Ukraynayı bozguna uğratıp karşı devrimi getirene kadar.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood,

Baronluk bir sövalye sanidir.Uyusturucu satanlardada bu san vardir ama sövalye degillerdir.

Ancak bu dedikleriniz Iddia ediyorum Kapitalizmin eseridir.Hersekle girerler.Paranin döndügü bir piyasada hersey mevcuttur.Hersey beklenebilir.Uuysturucuyu satan Baronda olur,mafyada Baba ´da olunur.Herneyse .

O sizin dediginiz Baronlari ben ezilmis olarak göstermedimki.Bunlar saticidirlar,bunlar yüklü para kazanirlar.Burda Kapitalizm tatli geldigi icin ezen sinifina dahil oluyorlar.Ancak mecbur satmak durumunda kalan sokak saticilari vardir.Bu mecburiyetlik Kapitalizmin meydana getirdigi bir mecburiyettir.

Söyle söyleyim,Kapitalist düzen en basindan en dibine kadar organik bir bag gibi gidiyor.Babadan baslar,uyusturucu kullananan kadar gider.Bu durumun meydana gelmeside bu düzenin yüzündendir diyorum.Satanida var,sattirilanida var,hastasida var,hasta ettirilenide var.

Görmedim ama degisen birsey yok.Zaten farkinda olmadan icindesiniz.Düzen okadar güzel kendine göre isliyorki,kolay kolay bu düzen yikilmaz.

Demokrasiye ne dersiniz? Hatta onun sosyalizmle flört eden hali olan sosyal demokrasiye?

Sosyal demokrasi bir Nasyonalizm ürünüdür .Bu konuda cok yazilar yazdik.Sosyal Demokratlar yani burjuvanin ürettigi bir sistemdir.Ekim devriminden sonra dünyada ve avrupada olusan dalgayi bastirmak icin cikarilmis bir sol görünümlü,fasist bir sistemdir.Burada amac sirin gözüküp ,gercek fasizmi uygulamak.

Mesela ecevitin bir ara getirttigi Kemal DErvis örnegi.Solcu görünümlü Amerikancilar gibi.

Demokrasi derseniz,bu cok genis kavramdir.Sagcisida Demokrasi diyor,solcusuda Demokrasi diyor,ümmetciside Demokrasi diyor.Dah iki gün önce MHP kendi adayini aciklarken,Demokrasi adina nutuk cekiyordu.Halbuki Demokrasinin asil düsmanida kendileridir.

Bu saygili yaklasiminzdan ötürü tesekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
Dünya tarihinde,emekçi halk tarafından ,başkalarının emeğini sömürmeyen işçi ve yoksul köylülük tarafından kendi çıkarları doğrultsunda gerçekleştirilmiş hiçbir devrim yaşanmamıştır.

Burdan gerisini okumaya gerek yok zaten.

Aynen Müslüman ülkeler geri kalmış vs dediğimizde gelen cevap gibi değil mi.

'Gerçek Şeriat ve İslam şimdiye kadar hiç bir ülkede yaşanmamıştır ''

Hangi İslami ülkeyi veya şahsı eleştirsen veyahut pisliğini ortaya döksen,yanıt hazır,

'Onlar gerçek müslüman değil ki.'

Stalin de,Mao da diğerleri de sapına kadar Marksist-Leninisttir hatta zamanında beş büyük Usta olarak gösterilmişlerdir,tabiatıyla şimdi günah keçisi oldular.

Yapılan tüm yanlışlar teori ile ilgilidir,burada boşuna anlatmıyoruz,

Sosyalist sistem değer üretemez bunu anlamak çok basit ve tarih de bunu dogrulamıştır.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

uyuşturucu satıcılıgı kadın ticareti mafya bunlar hep kapitalizmin eseridir , bu işlerin cogunun başında para babası göbekli kapitalistler vardır , her burjuva aynı zamanda mafyadır.. sabetayizm , masonluk , fethullahcılık bunlar hep kapitalist mafyalardır..

tarihinde Uteybe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kapitalizmi eleştiren bir iletini de görmedik. Sen "objektif" olarak eleştir de biz de nasıl eleştirildiğini görelim. Sosyal-demokrasi'yi alternatif olarak göstermek ile sosyalizm ya da komünizmi alternatif olarak göstermek arasında da bir fark yok. Sen de "millete sosyal demokrasiyi empoze eden" biri mi oluyorsun bu durumda?

Hadi bize kapitalizm eleştrisi yap. Sosyal demokrasinin neden sosyalizmden daha iyi olduğunu izah et...

Bu ne biçim iş yahu eleştri yaparken de icazet almak gerekiyor...

Sitelerde Paylaş

Tom,

Kapitalizmde uyuşturucu satmak yasak ve ağır cezaları var.

Uyuşturucu ticareti kapitalizmin sonucu değildir.

Bunları kenara bırak kapitalizm geçmişte alkol'ü dahi yasaklamıştır.

Bknz 1919-1933 arası ABD de içki yasağı vardır,demek ki kapitalistler kar etmek ugruna her haltı işlememiş.

Rusya da benzer bir yasağı 1914 de Çar koydu 1925 te Stalin kaldırdı.

Sitelerde Paylaş

sayın DEHA siz benim ne demek istediğimi anlamadınız heralde burda devrim tarihini baştan sona konuşmamızmı gerekecek.Ben maksist-lenininstlerin ortaya koyduğu teorinin devrimci komünizmle bir ilgisi olmadığını onların sosyalizm diye prolateryaya yutturmaya çalıştıkları şeyin kapitalizmin başak bir türü olduğunu söylüyorum.

Bizim uyguladığım şey kapitalizm fakat başka tür bir kapitalizm çünkü herşey bizim elimizde üretim mekanızmaları toprak ve devlet. Lenin

Bizim sosyalizmden anladığımı Devlet kpitalizmidir. Lenin

Unutmamak gerekirki son krizden sonra sermeyaın idiologları da benzer şeyler istediler.En azından Keynes ciliğin uyglanmasını istediler.Yani soyalizm ile kapitalizmi harmanladılar

Sitelerde Paylaş
Hadi bize kapitalizm eleştrisi yap. Sosyal demokrasinin neden sosyalizmden daha iyi olduğunu izah et...

Bknz videolar ve kendi iradeleri ile kapitalizme dönen bir milyar insan en iyi yaşayan bilir sallayan değil.

Sitelerde Paylaş
Tom,

Kapitalizmde uyuşturucu satmak yasak ve ağır cezaları var.

Uyuşturucu ticareti kapitalizmin sonucu değildir.

Bunları kenara bırak kapitalizm geçmişte alkol'ü dahi yasaklamıştır.

Bknz 1919-1933 arası ABD de içki yasağı vardır,demek ki kapitalistler kar etmek ugruna her haltı işlememiş.

Rusya da benzer bir yasağı 1914 de Çar koydu 1925 te Stalin kaldırdı.

Hem sattiriyor hemde cezalandiriyor.Kaldirsin ve cezalandirmasin.Bu suna benziyor.

Ömer hayyamin dedigi gibi,"Sarabi yapan sen,yasak koyanda sen"..

Hollanda'da mesela uyusturucu serbesttir.Almanyada belli bir yüzdeye kadar uyusturucu serbesttir.

Istenilse kökten durdurulacak birseydir.

Ama cok paralar döndügü icin yapilamyior.

Sitelerde Paylaş
uyuşturucu satıcılıgı kadın ticareti mafya bunlar hep kapitalizmin eseridir , bu işlerin cogunun başında para babası göbekli kapitalistler vardır , her burjuva aynı zamanda mafyadır.. sabetayizm , masonluk , fethullahcılık bunlar hep kapitalist mafyalardır..

Bunlar tarihin en eski meslekleridir,insanlar kaç senedir fuhuş yapıyor yahut uyuşturucu kullanıyor???

Madem öyle kapitalistler neden içki yasağı koydu????

Sitelerde Paylaş
Bunlar tarihin en eski meslekleridir,insanlar kaç senedir fuhuş yapıyor yahut uyuşturucu kullanıyor???

Madem öyle kapitalistler neden içki yasağı koydu????

:D :D :D ya ıckı tuketımınde ve uretımınde kapıtalıstler on sırada saka bu adam ya :D :D

Sitelerde Paylaş
Hem sattiriyor hemde cezalandiriyor.Kaldirsin ve cezalandirmasin.

Kim sattırıyor??

Bir kaç ülkede esrar vs içimi serbest ama ticareti yine yasak,üstelik sattıran kim kapitalistler mi????

Kuba'da nedir uyuşturucu durumu????

Sitelerde Paylaş
İlginç... Benim de komünizme merak duymama neden olan kazak asıllı arkadaşımın ebeveynleriydi...

Kazaklar da kendileri hem döndü hem ayrıldı,iki kişinin lafına değil de milyonların eylemine bakmak daha akılcı değil mi??

Sitelerde Paylaş
Kim sattırıyor??

Bir kaç ülkede esrar vs içimi serbest ama ticareti yine yasak,üstelik sattıran kim kapitalistler mi????

Kuba'da nedir uyuşturucu durumu????

Ticaretini serbest birakiyorlar Deha.Dünyda uyusturucu trafigini yönetenler kimlerdir? Bunuda bilmek lazim.

Havana purosu ithalatini Küba yapiyor evet.Onlarinki digerlerinin yaninda devede kulak.

Kimmi sattiriyor.Mesela bir örnek vereyim.Afganistan dünyanin bir numarali uyusturucu yetistirilen yeridir.Ama simdi Afganistan kimin isgalci denetiminde soruyorum?

ABD nin elinde.Oradaki uyusturucuyu satin alip pazarlamayi düsündüler fakat sonra "neden biz orayi isgal etmeyelimde,o pazari biz elimize gecirmeyelim"diyerekten,Bin Ladín´i oraya getirttiler.Kendilerine isyan ettirdiler ve böylece islami terör diyerekten isgal ettiler Afganistani.

Ne güzel bir plan degilmi?.Simdide uyusturucuyu pazarliyorlar.

ABDnin dag tas oldugu bir yerde ne isi var?

Tipki cöl olan bir irak ta oldugu gibi.

Afrika´dan gelen uyusturucunun kökeni Avrupali sömürgeci devletlerdir.Sömürdükleri Afrika ülkelerini uyusturucu pazarina cevirip,ticaret haline getirdiler.

Bugün Avrupada zenciler cok ise bilinki temelinde kölelestirmeyle beraber bu trafigi taze tutmasindandir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi kapitalizmi büyük bir gayret ile savunanlar için şöyle bir analiz yapmak istiyorum.

Bunlar son çözümlemede, üretim ve paylaşım ilişkilerinin patronlar eli ile yapıldığı bir düzeni, yani sınıfsal olarak patronları savunuyorlar.

Bizler de, bu düzenin, işçileri, memurları, mühendisleri, doktorları, sanatcıları vs üretici güçleriz. Patronların emrinde onların yönetiminde üretiyoruz. Onlar paylaştırıyor.

Yine bu düzendeki paylaşım adaletsizliğini, patron sınıfı ile emekçi sınıflar arasındaki uçurumu görüyor bu çelişkili, eşizsiz ve adaletsiz duruma son vermek isteyen yeni bir alternatif düzen düşünüyoruz.

Ne yapmamız gerek; Önce bu dengesiz ve adaletsiz paylaşım mekanizmasını analiz etmemiz gerek. Nasıl oluyor ki arslan payları patronlara kalıyor. Olayı çözüyoruz. Üretim araçlarının özel mülkiyeti paylaşım inisiyatifini de beraberinde getiriyor.

Üretim araçlarının özel mülkiyeti ne menem bir şeydir? Hukuksal bir durumdur. Devlet patronların fabrikalarının mülkiyetini özellikle oluşturuyor ve koruyor. Aksi halde fabrikalarda, tarlalarda çalışanlar bunların sahiplerini kolaylıkla başlarından kovarlar. Demek ki üretim araçlarının özel mülkiyeti derken, bu mülkiyeti araştırırken karşımıza devlet denilen bir mekanizma çıkıyor, Yasalarıyla, silahlı güçleri ile, memurları ile, bankaları ile vs.

Demek ki. Ya böyle bir devleti lagv edeceksiniz. Veya kamu mülkiyetinin koruyucu ve kollayıcısı haline getireceksiniz. Ki patronların paylaşım inisiyatifini kırıp yerine emeğe dayalı yeni bir paylaşım sistemini kurabilesiniz.

Patrolar güçlü devletler oluşturmuşlar. Eli silahlı bekçiler tutmuşlar. Kendileri üç beş kişi ama paylaşım inisiyatifini kendilerini her daim başta tutacak şekilde oluşturmuşlar.

Üretim araçlarının özel mülkiyetini temel insan hakları arasına sokan, dokunulmaz hale getiren bir hukuk sistemi oluşturmuşlar. Sonra bu hak, sanki herkese tanınabilirmiş gibi. Herkes patron olurmuş gibi bir paravanın arkasına saklanmaya çalışmışlar.

Çalış seninde olur,

Piyango size de çıkabilir mantığı ile oluşturulmuş bir paravan.

Halbuki birazcik aklı çalışan. piyangonun en fazla 1-2 kişiye çıkabileceğini, herkese her isteyene çıkmayacağını bilir.

Şimdi herkese sormak gerek. Bu düzeni savunurken patronları savunmuş olmuyor musunuz?

Bu düzeni savunurken, adaletsiz paylaşımı, dengesiz gelişimi, bunların yol açtığı işsizliği, hırsızlığı, haksız kazançları vs de savunmuş olmuyor musunuz?

Bu düzene karşı herhangi bir alternanif düzen öngörürseniz. eşitliği, adaleti, herkesin çalışma hakkını, geçinecek gelir temin etme hakkını, eğitim hakkını, sağlık hakkını öne çıkaran bir düzen öngörmez misiniz? İşte bu öngördüğünüz düzenin adı sosyalizm dir.

Peki sosyalizme karşı çıkmak sonuç itibariyle kapitalizmi savunmak demek değil midir? Kapitalizmin tüm olumsuzluklarının sürgit devam etmesini savunmak değil midir?

Kapitalizm den kurtuluş yok demek değil midir? Peki kim kapitalizmden kurtulmak istemez? Kapitalistler. Çünkü bu düzen onlara çalışıyor. Kim sosyalizmi istemez yine kapitalistler. Çünkü çıkarlarını, karlarını ve avantajlarını kaybedeceler.

Peki sosyalistler kapitalizmin pisliklerini temizleyelim diye çok doğru işler mi yaptılar? Hayır!

Her kendine sosyalistim diyen sosyalist olur mu? Hayır!

Sosyalizm adı altında pek çok saçma şeyler yapıldığına da şahit olduk.

Sosyalizm ile bağdaşmayan pek çok saçma uygulamalara şahit olduk. Bu saçma uygulamalar da elbette dönüp kendilerine fatura edildi. Bu madalyonun bir yüzü. Kapitalizm savunucuları bu tür uygulamaları çok etkin propaganma malzemeleri yaparak sosyalizmi kapitalizme alternatif bir düzen olmadığı yönünde büyük gayretler göstermektedirler.

Peki bu sahte sosyalistlerin uygulamaları sosyalizmi gündemden kaldırır mı? Hayır!

Çünkü mesele sahte sosyalistlerin uygulamaları değil. Kapitalizmden, sosyalizm dışında bir çıkış yolu olmamasındadır.

Kapitalistlerin yırtınması, halkı sosyalizm "belasından" kurtarmak değil. Kendi saltanatlarının devamını istemelerindendir. Halkı, işçi emekçi üretici güçleri, korumak ve kollamak değil. Bunların emekleri üzerinden kasalarını doldurma mekanizmalarının tehlikeye girmesini önlemek istediklerindendir.

Ayrıca kapitalistler çıkarları tehlikeye girdiklerinde ne denli acımasız, ne denli saldırgan ve baskıcı olduğunu biliyoruz. Dünya en kanlı savaşlarını kapitalistlerin tepişmeleri ile yaşadı.

Dünya en acımasız gelir dağılımını kapitalizm de gördü görüyor. Bir yanda açlık sefalet diğer yanda lüks şaşaa şatafat, bir yanda kan, zülm, diğer yanda ölüm aletlerine yatırılan milyarlarca dolar.

Bunlar kendi sebep oldukları açlık, sefalet, kıtlık ve savaşları da sosyalistlerin üzerine atarlar. Kendileri yakar, yıkar, sosyalistler kışkırttı derler.

Bu hay huy, bu karmaşa ve kargaşa içinde doğru yolu bulabilmek, akıl ister, yürek ister, bilek ister

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Uteybe,

Ukrayna'da açlıktan ölenlerin videolarına karşılık bana ÖM ile işte kapitalistlerin diyerek porno linki göndermen hem aczini hem düşünsel yeteneksizliğini göstermekte tıpkı köpeksavar'ın acizane hakaretleri gibi.

Sitelerde Paylaş
Ticaretini serbest birakiyorlar Deha.Dünyda uyusturucu trafigini yönetenler kimlerdir? Bunuda bilmek lazim.

Havana purosu ithalatini Küba yapiyor evet.Onlarinki digerlerinin yaninda devede kulak.

Kuba ve uyuşturucu konusunda bir fikrin var mı????

Kuba ambargoya ragmen nasıl ayakta duruyor gibi??

Havana, 28 Aralık (Prensa Latina) Kübalı yargı yetkilileri, önceki gün uyuşturucu ve yolsuzlukla bağlantılı suçlarla mücadeleye özel önem vereceklerini açıkladılar. Başsavcı Juan Escalona ve Yüksek Mahkeme Başkanı Ruben Remigio Ferro, Ulusal Meclis'e bağlı Anayasal ve Adli İşler Komitesi'ne konuyla ilgili raporları sundu

kaynak SOL derginiz

hadi biraz Kuba ve uyusturucuyu tartısalım.

Kimmi sattiriyor.Mesela bir örnek vereyim.Afganistan dünyanin bir numarali uyusturucu yetistirilen yeridir.Ama simdi Afganistan kimin isgalci denetiminde soruyorum?

ABD nin elinde.

Sanki SSCB Afganistanı işgal ettiğinde uyuşturucu ticareti durmuştu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...