Jump to content

Ne peygamberin, Allah'tan bir mesaj almadığını,

Recommended Posts

tek yol ateizm geri bos laf.korktuklarıdan tanrı fikrini kafalarından atamiyorlar.

Korktuğumdan değil,düşündüğümden,açıklamam bir önceki mesajımda.Sadece olabileceğine ihtimal verdiğim bir Tanrı'dan niçin korkayım ki? Benimle konuşan ve tehdit eden bir Tanrı olmadı bugüne kadar,olursa da öyle bir Tanrı'yı ben kabul etmem...inceldiği yerden kopsun! :)

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

pante sen çok kişiyi karşına alırsın dikkatine sunarım

Şimdiye kadar pantenin dayatmalardan başka şeyi karşısına aldığını görmedim.

Şu çita muhabbeti de sıktı ama. İnsanlık yeniden mağaralara dönüp şimşek tanrılarından korkmadıkça inevitablen tatmin olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Evrenin tüm gizemlerini henüz çözemedik ama çitanın tüm vücudu ve hareketlerini nedensellikle çoktan açıkladık, allahın pagan arapların uydurma tanrısı olduğunu ve muhammedin de dini şeyinin keyfi için uydurduğunu da çoktan kanıtladık. Bizi birşeyin olmadığına dair kanıtımız olmadığı nedeniyle eleştirme çaban da mantıktan ve tutarlılıktan ne denli uzak olduğunu gösteriyor. Varsayım dediğin şeylerin de dağ gibi kanıtı var, zır deli salaküzzamanınız çok afedersin osurup osurup ipe dizmiş siz de 2008 yılında utanmadan arlanmadan bunlarda keramet arıyorsunuz.

Haksızlığa devam ediyosun? Sen bunları kanıtlayamadın. Peygamberin Yaratıcıdan mesaj almadığını kanıtlayamazssın. Evrim bir neden değil sadece bir nasıl sorusunun cevabıdır.

Sitelerde Paylaş
Nasıl yaaa.

Sen Muhammed in gökten mesaj aldığını nasıl gördün?

Bir zigotun gelişimi ile ölüm sonrası dirilişte kemiklere et geçirileceği arasında nasıl bir paralellik kurdun?

Bu arada cahil Said e bildirelim ışığa ihtiyacı olmadanda yaşayan binlerce canlı türü var....

Bu arada fena zırvalamışsın.. Ya da demek istediklerini cümlelere dökememişsin...

Biz Peygamberi mesaj alırken görmedik. Sen de mesaj almadığını görmedin. Demek istediğim yaşamın kısa ömrün az. Bu ömürle tüm gerçekliğe kavuşamazssın. Ancak yapıcağın 2000 yıldır filozofların yaptığı zırvalıkları devam ettirmektir. Bir sonuca çıkmayan, muallakta kalan, sonuçsuz rahatsız edici bir bilinmezlik.

Sitelerde Paylaş
Ateistler size göre öyle.

Ama bana göre siz de öylesiniz.

Kör gibi bakıyorsunuz evrene.

Putperestlerin ilahının peşinde gidiyor, uydurma peygamber ve kitaplara inanıyorsunuz.

Çelişkilere yanıt verebilmekten acizsiniz ama yanlışın peşinde gitmekte de inatçısınız.

Putperestlerden ne farkınız var.

Gelin yalnızca yüce Tanrıya inanın.

Ondan gayri olanı reddedin. Meleği, şeytanı, cini, peygamberi, mesihi, mehdiyi, deccalı, dabbetülarz ve daha bir yığın saçmalığı bırakın.

Biz kimiz? Sen kimsin? Sen bir panteistsin. Senin inancın sana bir şey getirmiyor. Senin tanımladığın evren akledemiyor, merhamet edemiyor, bize sahip çıkmaktan aciz. Karadelikleri ile boğuşan bir zavallı. Ona inansan ne olur inanmasan ne olur.

Sitelerde Paylaş
Haksızlığa devam ediyosun? Sen bunları kanıtlayamadın. Peygamberin Yaratıcıdan mesaj almadığını kanıtlayamazssın. Evrim bir neden değil sadece bir nasıl sorusunun cevabıdır.

Olumsuzluk kanıtlanamaz zaten, kanıtlama yükü sizlerin omzunda, akıllı bıdık.

Sitelerde Paylaş
>>> Peygamberin Yaratıcıdan mesaj almadığını kanıtlayamazssın

Sayıklıyorsun sadece..

Allah nerde? Yok işte apaçık şekilde.. Olmayan şeyden nasıl olacakta biri mesaj alacak?

Ya neye göre yok. Sen kendini olmadığı fikrine ısındırıyosun, alıştırıyosun. O ne yapsın? Onca evreni yaratıp bi de senin karşına çıkıp senin onla dalga geçmeni mi seyretsin. 'Biz onalra gökten kapılar açsak da gelseler, bize büyü yaptı diyecekler' o halde neden yapalım, demek istiyo.

Sitelerde Paylaş

>>> Ya neye göre yok. Sen kendini olmadığı fikrine ısındırıyosun, alıştırıyosun. O ne yapsın? Onca evreni yaratıp bi de senin karşına çıkıp senin onla dalga geçmeni mi seyretsin. '

Geçicen bu ayakları bir.. Olmayan bir allahın gelip şuradaki birine mesaj yolladığını iddia edene ancak moronun teki denir..

Önce allahın var olduğunu sipat edersen, onun mesaj yolladığını ispat edersen, o mesajı da muhammedin aldığını ispat etsene..

Allah buyursun gelsin, bakalım kim onlar büyü yaptı diyecek? İyi ayak valla...

İşte herşey ortda.. Kimsenin çıkıp kimseyi büyü ile aldatabildiği yok artık. Öyle musanın asaya kobrayı dolayıp, onu uyutup sonra ortaya atıp, amanda asayı yılan yaptım işte demesini filan yutmuyor insanlar..

Aha ben allahım o zaman, buyur hadi bana secde et.. Ama çıkıp utanmdan birde "amanda allahsan şu ölüyü dirilt" filan dersin şimdi, yüzsüz herif.. Sanki diriltsem inanacan mı? "Ama sen büyü yaptın.." diyecek değil misin? Hadi şimdi benim önümde secde madem, görelim..

Sitelerde Paylaş
>>> Ya neye göre yok. Sen kendini olmadığı fikrine ısındırıyosun, alıştırıyosun. O ne yapsın? Onca evreni yaratıp bi de senin karşına çıkıp senin onla dalga geçmeni mi seyretsin. '

Geçicen bu ayakları bir.. Olmayan bir allahın gelip şuradaki birine mesaj yolladığını iddia edene ancak moronun teki denir..

Önce allahın var olduğunu sipat edersen, onun mesaj yolladığını ispat edersen, o mesajı da muhammedin aldığını ispat etsene..

Allah buyursun gelsin, bakalım kim onlar büyü yaptı diyecek? İyi ayak valla...

İşte herşey ortda.. Kimsenin çıkıp kimseyi büyü ile aldatabildiği yok artık. Öyle musanın asaya kobrayı dolayıp, onu uyutup sonra ortaya atıp, amanda asayı yılan yaptım işte demesini filan yutmuyor insanlar..

Aha ben allahım o zaman, buyur hadi bana secde et.. Ama çıkıp utanmdan birde "amanda allahsan şu ölüyü dirilt" filan dersin şimdi, yüzsüz herif.. Sanki diriltsem inanacan mı? "Ama sen büyü yaptın.." diyecek değil misin? Hadi şimdi benim önümde secde madem, görelim..

Bak Allah senin düşündüğün gibi bir tanrı olmak zorunda değil. Gelsin de göreyim demekle olmaz. Onu insan gibi tasavvur ediysoun. Yapman gereken bir şüphe ile ne olur ne olmaz demekken sen hemen kestirip atıyosun. Ve çıksın karşııma sohbet edelim diyosun. Yanlış senden bilim adamı olmaz.

Sitelerde Paylaş

Her düşünceyi tarafsız bir şekilde değerlendiririm ama bana kurandan örnek verirsen orda işler değişir çünkü hayatımda emin olduğum birşey varsa oda kuranın evrensel yada realist bir kitap islamında bir din olmadığıdır kurandan örneklerle deyilde kendi düşüncelerinle açıklarsan bütün arkadaşlar için daha ikna edici olabilirsin çünkü bir ateisti deist yapabilirsin ama bir ateisti biraz zor müslüman yaparsın

Saygılar...

Sitelerde Paylaş
Olumsuzluk kanıtlanamaz evet. İşiniz zor. Olmadığı fikrine sığınıyosunuz. Bakalım ne kadar sağlam.

İşimiz zor falan değil, 14 asırlık deli saçmalarını delik deşik etmek kafası çalışan, bilgili bir insan için oldukça kolay.

Sen Uçan Spagetti Canavarı'nın gerçek yaratıcı olmadığını kanıtlayabiliyor musun?

Sitelerde Paylaş
Evrenin tüm gizemlerini henüz çözemedik ama çitanın tüm vücudu ve hareketlerini nedensellikle çoktan açıkladık, allahın pagan arapların uydurma tanrısı olduğunu ve muhammedin de dini şeyinin keyfi için uydurduğunu da çoktan kanıtladık. Bizi birşeyin olmadığına dair kanıtımız olmadığı nedeniyle eleştirme çaban da mantıktan ve tutarlılıktan ne denli uzak olduğunu gösteriyor. Varsayım dediğin şeylerin de dağ gibi kanıtı var, zır deli salaküzzamanınız çok afedersin osurup osurup ipe dizmiş siz de 2008 yılında utanmadan arlanmadan bunlarda keramet arıyorsunuz.

fikir yobazı selam,

Çözdük dedinde şunuda kendine sordun mu hiç ?

Atom,proton nötron bunlar ?

Ben şahadet ederim ki ;

ALLAH VARDIR.TEKDİR.MUHAMMED S.A.V ONUN HEM KULU HEMDE ELÇİSİDİR.

Sitelerde Paylaş
İnevitable, sana süper zenci desem, arkana geçmiş, fik fik fik yapıyor sana desem.. Onun yokluğunu kanıtlayabilir misin?

Yada "hastir manyak.." mı dersin?

Ve bahsettiğin mevzuda durum budur, sana denecek şey sadece: "Hastir manyak.." olabilir..

Allah var, muhammed var, allah muhammede ayet söyledi vs. diyorsan, kanıtlamak senin görevin. Yok, niye kanıtlayacakmışım diyorsan, önce süper zenciye kendini vurdurduğun için i.ne olduğunuda kabul etmiş olman lazım.. Eh, mesnetsiz, dayanaksız, kafadan sallayarak bir şeyler var olabiliyorsa, süper zenci nedne var olmasın ki o halde?

Sen kimsin ya. Sana cevap mı yazıcam. Bunu millet sessiz kalmadığımı görsün diye yazıyorum. Forumu kirletme. Özelden at, çok iyi küfür bilirim. Bir kıta bile yazabilirim ok. ;)

Sitelerde Paylaş
Her düşünceyi tarafsız bir şekilde değerlendiririm ama bana kurandan örnek verirsen orda işler değişir çünkü hayatımda emin olduğum birşey varsa oda kuranın evrensel yada realist bir kitap islamında bir din olmadığıdır kurandan örneklerle deyilde kendi düşüncelerinle açıklarsan bütün arkadaşlar için daha ikna edici olabilirsin çünkü bir ateisti deist yapabilirsin ama bir ateisti biraz zor müslüman yaparsın

Saygılar...

Kimseyi müslüman yapmaya falan çalışmıyoruz. Biz de herkes gibi düşüncelerimizi açıklıyoruz. Okuyup buradan bişiler öğreniyoruz. ;)

Sitelerde Paylaş
İşimiz zor falan değil, 14 asırlık deli saçmalarını delik deşik etmek kafası çalışan, bilgili bir insan için oldukça kolay.

Sen Uçan Spagetti Canavarı'nın gerçek yaratıcı olmadığını kanıtlayabiliyor musun?

Sen bana şunun cevabını ver. Sen Peygamberin bir yerden mesaj almadığını nasıl ispatlayabilirisin. ispatlayamassın. ;)

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen bana şunun cevabını ver. Sen Peygamberin bir yerden mesaj almadığını nasıl ispatlayabilirisin. ispatlayamassın. ;)

"Bir yerden" ne demek?? Boynunuzun taşıdığı birşey var ama işlevi yok, adam hala bana olumsuzluğu ispatla diyor...

Sitelerde Paylaş
"Bir yerden" ne demek?? Boynunuzun taşıdığı birşey var ama işlevi yok, adam hala bana olumsuzluğu ispatla diyor...

Ok. O zaman şunun cevabını ver. O kadar korkan, inanan doğruluktan dem vuran bir adamın kalkıp da bir yandan yalanlar uydurabileceğini nasıl düşünebilirsin. Senin dediğine göre peygamber psikopat ne dediği belli olmayan, bir yandan yaratıcıdan ödü patlarken bir yandan dazevk içinde 4 karısı ile gününü gün eden bir adam. Bir yandan fakir yoksul bir yandan savaş ganimetlerini 'Allah her yerde bizi görüyor' derken cebine indiren. Bir yandan da savaş ganimeti diye kızlara çakan bir adam. Bu ne kadeşim . Senin dediklerine aklın inanabiliyor mu. Dünya ya bu kadar sağlam psikoloji de bir insan nasıl gelebilir. Deli olsa deli değil. Akıllı tututmu ile bir çağ başlatmış. O halde psikolojisi çok güçlü bir psikopat mı diceksin. Yapma ya. yaptığınız yine 1400 yıl önce yaşamış bir adamı şimdi hayal gücünüzde canlandırma. Aynı Allah'ı nasıl kendi kafanızda hayal edip knock out etmeniz gibi ona da aynını yapıyorsunuz. ;)

Sitelerde Paylaş

>>> Sen Peygamberin bir yerden mesaj almadığını nasıl ispatlayabilirisin. ispatlayamassın.

Hala aynı şeyi sayıklıyorsun inevitable.. Allah yok.. Demekki ona mesaj yollayacak kimse de yok.. Demekki, muhammed mesaj filan almış değil, hayal görmüş sadece..

Muhammedin mesaj almadığının ispatı bu haliyle kolay bir şey işte.. Şimdi çıkıp amanda allah var olabilir, edebilir, tutabilir diyerek gevelemen sonucu değiştirmez..

Zira somut, elle tutulur bir şey olan mesaj dediğin şeyin var olabilmesi için, onu gayet somut bir şekilde oluşturacak ve o insana ulaştıracak somut bir varlığın (=allah) var oldğunun somut olarak gösterilmesi zorunludur. Allahın varlığını somut olarak gösteremiyorsan, ondan somut bir olgu olan mesaj dediğin şeyin geldiğini hiç bir şekilde iddia edemezsin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...