Jump to content

Dünyayı İsrail mi Yönetiyor?

Recommended Posts

Arkadaşlar, bu İsrail-Filistin sorunu nereden çıkmıştır, Gazze Şeridi nasıl bir yerdir-önemi nedir?

İsrail-Filistin adını hep duyuyoruz ama bu konuda bilmediğim çok şey var.

Ayrıca İsrail'in bu kadar orantısız güç kullanma ahlaksızlığını göstermesinin sebebi nedir?

Ne ABD ne AB ses çıkarabiliyor bu büyük şiddete, acaba dünyayı İsrail mi yönetiyor? Nedir bu yahudi lobisini bu kadar güçlü yapan şey?

Buna benzer birçok şey var kafamda...

Bilgi sahibi olanların yardımcı olmasını istiyorum.

Tartışmak gibi bir amacım yok.

Sevgilerimle...

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar, bu İsrail-Filistin sorunu nereden çıkmıştır, Gazze Şeridi nasıl bir yerdir-önemi nedir?

Ayrıca İsrail'in bu kadar orantısız güç kullanma ahlaksızlığını göstermesinin sebebi nedir?

Ne ABD ne AB ses çıkarabiliyor bu büyük şiddete, acaba dünyayı İsrail mi yönetiyor? Nedir bu yahudi lobisini bu kadar güçlü yapan şey?

Buna benzer birçok şey var kafamda...

Bilgi sahibi olanların yardımcı olmasını istiyorum.

Tartışmak gibi bir amacım yok.

Sevgilerimle...

Sevgili Pisicik,bu konular hakkinda bir haftadir cok baslik acildi ve cok yazilar yazildi.Ateist forum kisminda basliklardan takip edebilirsiniz.

Tüm bilgiler fazlasiyla mevcut.Cok yazip anlatmaktansa hazir yazilmislari takip etmeniz bence daha iyi.

Su sorunuza kisa bir cevap vereyim,Dünyayi Emperyalizm yönetiyor.Emperyalizm nedir diye sorarsaniz onuda internetten bulabilirsiniz.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Pisicik,bu konular hakkinda bir haftadir cok baslik acildi ve cok yazilar yazildi.Ateist forum kisminda basliklardan takip edebilirsiniz.

Tüm bilgiler fazlasiyla mevcut.Cok yazip anlatmaktansa hazir yazilmislari takip etmeniz bence daha iyi.

Su sorunuza kisa bir cevap vereyim,Dünyayi Emperyalizm yönetiyor.Emperyalizm nedir diye sorarsaniz onuda internetten bulabilirsiniz.

Saygilar.

O başlıkların birçoğunu okudum ama genelde tartışma üzerineydi.

Mesela Gazze Şeridi'nin nasıl bir yer olduğunu o başlıklarda göremedim.

Gereksiz başlık açılmasına ben de karşıyım zaten.

Sevgilerimle...

Sitelerde Paylaş

Israile mantikli bir yorum getiremiyorum. Tek soylemek istedigim sey o masum insanlarin hayatini hice sayan kararlari verenlerin ve uygulayanlarin kanlarinin bes para etmez oldugu. Elimde bir dugme olsa ve bastigim anda tum israil askeri gucunu uranyumla eritecegimi bilsem, bir saniye bile dusunmem.

Sitelerde Paylaş

Mademki konu acıldı en sevdigim kitaplardan birisini size tavsiye etmek isterim ;

Şimdi diyeceksiniz ki bula bula Harun Yahya mı buldun..

Hayır onun kitaplarının cogu amerikadaki yayınlanan kitaplardan ceviridir.. O yüzden rahat rahat okuyabilirsiniz..

Hemde beleşe ;

http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr/Pg/Wo...tail/Number/518

Sitelerde Paylaş
Mademki konu acıldı en sevdigim kitaplardan birisini size tavsiye etmek isterim ;

Şimdi diyeceksiniz ki bula bula Harun Yahya mı buldun..

Hayır onun kitaplarının cogu amerikadaki yayınlanan kitaplardan ceviridir.. O yüzden rahat rahat okuyabilirsiniz..

Hemde beleşe ;

http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr/Pg/Wo...tail/Number/518

Sevgili Uteybe,

burada aptal insan yok. Kimseyi aptal yerine koyma.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Uteybe,

burada aptal insan yok. Kimseyi aptal yerine koyma.

Bu kadarıda fazla ama

Adamın fikirlerini eleştirebilir beğenmeyebilir katılmayabilirsiniz

Ama ismini duyar duymaz adamdan korkup uzaklaşmanız,hatta ismini duymaya tahammül dahi edememeniz dolayısıyla

sizlerin aslında bazen önyargılı olduğunuzu hissediyorum

Yazar Harun Yahya değil de aynı kitabı adı sessiz soyadı yolcu olan biri yazsa en azından önyargıyı devirip okursunuz.

Ama bu adamın ismini dahi duymaya tahammül edemiyorsunuz.

Biliyorum korkmuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Sessizyolcu der ki:

O düğmenin elinde olması için biraz uğraşıp düzeneği kurman gerekir canım

İsraillilerin 50 senedir yapmaya uğraştıkları düzeneği

Acı ama gerçek.

Ben o duzenegi kurmak icin senelerce sinsice ugrasacak kadar serefsiz degilim. Bunun calisma azmiyle, zekayla alakasi yok. Benim icin amaca giden her yol mübah degildir; benim icin insanlik onemli. Diyorum ya icinde biraz insanlik duygusu olan israilin hangi boku nasil yedigini ovguyle tartismamali.

Sitelerde Paylaş

Aslında yahudi Lobisi güçlüdür diye bir şey yok, yahudiler Amerika'yı ele geçirmiş falan da değiller. ABD yönetiminin kendisi bir bakıma yahudidir zaten ki bu aslında kafa karıştıran bir durum. ABD'deki hıristiyanlık avrupadakinden çok farklı (protestan yahudiliği). ABD'li hıristiyanlar İsa'nın soyuna hizmet etmek durumundalar. ABD halkını refaha ulaştıran şirketlerin büyük bölümü de musevi sermayesidir. Özellikle bankacılık, enerji ve askeri üretim yapan şirketlerin sahibidirler. Bu şirketlerin bazıları (McDonalds ve Coca Cola gibi) İsrail'e açıktan yardım ederlerken bazıları gizli yardımlarda bulunurlar. Bazıları ise yardım yapmadığı gibi İsrail'den nefret eder, o toprakların anlamsız bir baş ağrısı olduğunu düşünürler.

Avrupa (özelde İngiltere) eskiden beri İsrail'e sıcak bakmaz (eski İngiltere başbakanı Benjamin Disraeli'den sonra musevi etkisi İngiltere'de hayli azalmış, birinci dünya savaşı sonunda tekrar güçlenmiş, ikinci savaş sonrası yerini nefrete bırakmış). Özellikle ikinci dünya savaşı öncesi ve sonrasındaki olaylar İngiltere için acı bir tecrübeydi. İngiltere İsrail için Amerika'yla karşı karşıya bile gelmişti. Fakat ABD'nin baskıları onları yıldırdı ve İsrail artık bugün kendi başına dışarıdan yardım almaksızın bile çok güçlü. Yahudi lobisinin gerçekten güçlü olduğu bir ülke varsa o da Fransa'dır. Gücünü ise ekonomik birikimlerinden alır. Filistin için özelde Fransa destekli bir yapı dense yeridir ve bu çelişik durum tipik Fransız siyasetini özetler. Hasılı genel olarak museviler ekonomik alanda avrupada epey güçlüdürler ama bu güçlerini İsrail konusunda ABD'deki kadar etkin göstermekten acizdirler. Bunun sebebi olarak musevilerin avrupadaki tarihi misyonları gösterilebilir.

Beni şaşırtan asıl durum müslümanların ABD yaparken sessiz kalması ama İsrail yaparken gereğinden fazla çıngar çıkarmasıdır. İki filistinli öldüğünde Beyazıt'ta kıyameti koparanlar Afganistan ve Irak'ta ölen milyonlar için kıllarını kıpırdatmadılar. Ya da yaptıkları filistin için yaptıkları kadar ses getirmedi. Dikkat ediyorum bu hep böyle oluyor.

Dünyanın bu olan bitenlere ses çıkarmamasının nedenlerini bu profilden bakarak incelerseniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum (BM daimi üyeleri: ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'dir)

tarihinde sonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili SirOrphaned

Öncelikle İsrail'in yaptığı bu vahşet hiçbir insan tarafından kabul edilebilecek birşey değildir.

Benim ,İsrail'in haklı olduğunu savunduğuma nereden karar verdiniz bunu da anlamış değilim.

Benim anlatmak istediğim Atatürk'ün bize miras bıraktığı bir sözüydü

"Hazır ol cenge eğer istiyorsan sulh-ü salah"

Yani eğer İsrail böyle şerefsizce insanlığın zararına çalışırken biz müslümanların elleri armut toplamasaydı bugün İsrail şu yaptığına cesaret edemezdi

Sevgili SirOrphaned

Sen ben o düzeneği kuralım ama kurduğumuz düzeneği, başkalarının kurduğu düzeneği kullanamaması için caydırıcı olarak kullanalım.

Yani İsrail'e mesaj;Bak İsrail senin düğmenden bende de var.Ben bu düğmeye basacak değilim ama sen basarsan ben de basarım

Onu düşün ve bu düğmeye basma.

Ha,sizin görüşünüze göre hiçkimsenin elinde böyle bir güç olmasın ama bunu o israillilere anlatamazsın.

Çünkü tevratta öyle şeyler yazıyor ki İsraillilerin yaptıkları yazanların yanında hafif kalır.

Sitelerde Paylaş
Bu ne düzeneğiymiş yaw!

İnanlığın sonunu getirmeyesiniz,

tahtaya vuralım bari.

Valla bu düzenek işini ben çıkartmadım SirOrphaned çıkarttı. Onun suçu

Israile mantikli bir yorum getiremiyorum. Tek soylemek istedigim sey o masum insanlarin hayatini hice sayan kararlari verenlerin ve uygulayanlarin kanlarinin bes para etmez oldugu.Elimde bir dugme olsa ve bastigim anda tum israil askeri gucunu uranyumla eritecegimi bilsem, bir saniye bile dusunmem.
Sitelerde Paylaş

Dunyayi ABD basta olmak uzere zengin ulkeler yonetiyor. Israil ise Araplari yonetiyor. Birde ABD hem Israili hemde Muslumanlari yonetiyor, ABD izin vermezse Muslumanlar tuvalete bile gidemez. Musluman derken silahli, terorist Islami gruplardan ve fanatik , uc noktadaki Muslumanlardanda bahsediyorum.

Allah ABD yi korusun. Dualarimiz ABD den yana.

:lol::lol:

Sitelerde Paylaş
Dünyayı para yönetiyor, ama askeri anlamda güçlü olan para. (AB ve Japonya'da da para var ama o para askeri gücü olmayan para olduğundan dünyayı yönetemez).

dünyayı para yönetmez parayı yönetenler yönetirki arada çok fark war bu yönde bakarsanız ab we japonyanın niye tekisiz kaldığı daha anlaşılabilir oluyor

öte yanda bu saçma bizi yahudiler yönetiyor teorileri bile yahudileri yüceltirki bu iddaların olduğu

topraklara bakın çoğunda halk yahudileri sewmez buna rağmen böyle birşey yapıyorlarsa onlar sinsi ben değilim demek saçma olur

bu anlayışla gizliden yapılan sol hareketlerde sinsicedir

Sitelerde Paylaş

araştırıp okumak lazım

1. ve 2. dünya savaşından balfour deklarasyonundan başlamak lazım

sonra suriye-israil ilişkilerini araştırıp okumak lazım

1947 un partition plan nedir ne değildir bakmak lazım

golan neresidir bilmek

lübnanın önemi nedir

beka vadisinin önemi nedir

barışa yakın bir filistinli bir israilli 2 nobel ödüllü liderin neden kendi halklarınca suikastla öldürüldüğünü düşünmek lazımdır

google da aratmak lazımdır...

Sitelerde Paylaş
dunyayı ulkeler yonetmıyor para babaları ulkeyı yonetıyor

banka hesabında sadece babasının gönderdiği 200 tl olan ben yönetecek değilim ya :)

ki ben o 200 tlnin 1 lirasına zarar gelse dünyayı birbirine katarım

ortada milyar dolarlar dönüyo

real politik diye bi şey var...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...