Jump to content

Kürtçe: Bilinmeyen Dil.

Recommended Posts

• İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

belkı haklı olduğunuz yerler var ama mesela kürtçe 50 lı yıllarda serbest olsaydı o zaman pkk ortaya çıkmayacakmıydı yanı çok fazla humanıstlık enaylıktır bence bende ısterdım john lennon un ımagıne şarkısındakı gıbı bır dunya ama bu ımkansız amerıka böyle olmasını ıstıyor ama ne yapalım pekı ırlandada da ıra teröru var onlar kürtlerden daha mı kötu durumda hayır değıller üstelık pkk kadar vahşı de değıller

Çıkarmıydı çıkmazmıydı bunu bilemeyiz ama şuan PKK varlığını yasaklamalara dayandırıyor.

Sitelerde Paylaş
merak etmeyın yakında bebek katılı apoyuda salıverırler butun türkıyeyı ele geçırmek için bızlere paranoyak yada ırkçı dıye ıftıra atanlar napcak o zaman acaba

TRT ŞEŞ en fazla PKK nın varlığına zarar verir.TRT 1 de çıkan Şiwan ve Apo yanyana düşünülemeyecek insanlardır.

Sitelerde Paylaş

kürtlük hakkında hıc bır sey bılmıyorsunuz pkk hakında sıze verılenlerle yetınıyorsunuz hıc okumuyorsunuz

ha bıre pkk ve kürtlere laf edıyorsunuz pkk yı 4 kısı kurdu bunlardan bırı zaza bırı kurt ıkısı turktur

sonradan mazlum dogan alevı kürdü olarak katılmıstır

yanı demek ıstedıgım eger bır laf cakma varsa sız kendınıze cakın kuranların arasında turklerın oranı hıc az degıl

hala o turkler orgut ıcınde aktıf gorevler yapmaktadır

Sitelerde Paylaş

gel gelelım sıwana daha 2 ay once yasaklıydı sımdı ıse :D

cok guzel oldu bır halktan vergısını alın onları calıstırın sonrada hak konusuna gelınce ulus devlet anlayısı yuzunden verılmez deyın :D

bu hakları alacagız

bu haklar bızım hakkımız

Sitelerde Paylaş
kürtlük hakkında hıc bır sey bılmıyorsunuz pkk hakında sıze verılenlerle yetınıyorsunuz hıc okumuyorsunuz

ha bıre pkk ve kürtlere laf edıyorsunuz pkk yı 4 kısı kurdu bunlardan bırı zaza bırı kurt ıkısı turktur

yanı demek ıstedıgım eger bır laf cakma varsa sız kendınıze cakın kuranların arasında turklerın oranı hıc az degıl

aysel kutluk kürtmüdür ? basıt bır soru?adı ve soyadı özturkçedır arapça falan değıl ordakı halk çok fazla karışmıştır kım kürt kım türk bellı bıle değıl aslında bu ıddıanın nerde yazdığını gösterırmısınız burada belge lutfen

Sitelerde Paylaş
gel gelelım sıwana daha 2 ay once yasaklıydı sımdı ıse :D

cok guzel oldu bır halktan vergısını alın onları calıstırın sonrada hak konusuna gelınce ulus devlet anlayısı yuzunden verılmez deyın :D

bu hakları alacagız

bu haklar bızım hakkımız

o halde hadı yallah guneydoğuya mücadelenızı orda verın batıyı fılıstıne çevırmeyın amacınız sadece kulturel haksa kı buna ınanmıyorum o halde ortalığı talan etmeden ısteyın bu hakkı yok amaç bağımsızlıksa yallah doğuya hadeeee

Sitelerde Paylaş
aysel kutluk kürtmüdür ? basıt bır soru?adı ve soyadı özturkçedır arapça falan değıl ordakı halk çok fazla karışmıştır kım kürt kım türk bellı bıle değıl aslında bu ıddıanın nerde yazdığını gösterırmısınız burada belge lutfen

kürt degıldır kendısı ama bız bagrımıza basıyoruz aslında dtpnın bagımsız adaylarından sanırım 8 kısı turktur

evet bız demıyorzkı bız saf kanız

Sitelerde Paylaş
o halde hadı yallah guneydoğuya mücadelenızı orda verın batıyı fılıstıne çevırmeyın amacınız sadece kulturel haksa kı buna ınanmıyorum o halde ortalığı talan etmeden ısteyın bu hakkı yok amaç bağımsızlıksa yallah doğuya hadeeee

bak canım ben yazımda bagımsızlıktan bahsetmedım sen nereden cıkardın

artı daha dur haklarımızı soke soke alacagız

bunca yıl yok sayılmıslıgın bedelını bız degıl bunu kabul etmeyen gucler odeyecektır (turk halkı demıyorum )

Sitelerde Paylaş

Benim profilime hiç baktınmı konum nere belirtilmiş.1997-2000 arasında Bingöl'de 2000 den buyana Dersimde ikamet eden biriyim.Ve doğduğumdan beri Kürtlerle yakın olan biriyim kuzenlerim,yeğenim Kürt.Kaç defa yanımda bomba patladı bir bilsen kaç defa çatışma ortasında kaldım.Sırf Kürtlerle yakın ilişki kuruyorum diye faşistlerden dayak yedim ölümle tehdit edildim.Kürtlerin demokratik mücadelelerine destek verdiğim için yargılandım.Biraz insaf...

Türk olanları ben söyleyeyim Haki KARER Orduludur.Antepte serok-o sor adlı Kürt örgüttarafından öldürülmüştür.Yanılmıyorsam Abdurrahman KAPLAN tarafından.Kemal PİR Kelkit'lidir.Ölüm orucunda hayatını kaybetmiştir.

Şu an yaşayan en ünlü Türk örgüt yöneticisi Duran KALKAN'dır.

Şuda bir gerçektirki PKK terörü siyaset edinmiş bir örgüttür.Şiwan PERVER sırf silahlı mücadeleye destek vermedi diye örgüt tarafından yasaklı ilan edilmiştir.Ne acayib değilmi adamı hem devlet hem örgüt yasaklı ilan ediyor.Gülistan'la dahi arası bu yüzden bozulmuştur.Birde şu var bildiğini düşünüyorum örgüt silahlı kanadına zorla asker alıyordu.Bu durum bu topraklarda ne acılara sebebiyet verdi ne insanlar inanmadıkları bir davada hayatını kaybetti.Biz artık bitsin diyoruz Kürt sorununa barışçıl demokatik çözüm istiyoruz.Örgüttende derhal silahlı eylemlere son verip kendisini fesh etmesini taleb ediyoruz.

Sitelerde Paylaş
bak canım ben yazımda bagımsızlıktan bahsetmedım sen nereden cıkardın

artı daha dur haklarımızı soke soke alacagız

bunca yıl yok sayılmıslıgın bedelını bız degıl bunu kabul etmeyen gucler odeyecektır (turk halkı demıyorum )

ınsancıl duygularım bana dıyorkı onlarında hakları olsun ama daha fazla vatanseverım çünkü bahsettığınız haklar nedır anlamıyorum sıyahlar gıbı restoranlara otobusleremı sokulmadınız yolda a pis kürt mü dendı size yada başbakan olmanızamı engel olundu doğu halkı adam olsaya töre cınayetı orda berdel kuma orda kandavası orda amerıkanın oyununa gelıp wılson dıyen çorbalar var bağımsızlık yanı o zaman sen değıl ama o defolsun ülkemden ulke saydığı yere benım şehrımı savaş alanına çevırmeye hakları yok sen belkı öyle düşünmuyorsun ama bak çorba düşünüyor yanı sen kültürel hak dıosun ama adam wılson prensıbınde kalmış demekkı neymış amerıka öyle ıstıyormuş

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kürt degıldır kendısı ama bız bagrımıza basıyoruz aslında dtpnın bagımsız adaylarından sanırım 8 kısı turktur

evet bız demıyorzkı bız saf kanız

bak işte gördunmu ortada boşuna bır kavga var ve bu kavga amerıka tarafındna oynanıyor oysa solculuk böyle olmamalı arkadaşlar

Sitelerde Paylaş
Benim profilime hiç baktınmı konum nere belirtilmiş.1997-2000 arasında Bingöl'de 2000 den buyana Dersimde ikamet eden biriyim.Ve doğduğumdan beri Kürtlerle yakın olan biriyim kuzenlerim,yeğenim Kürt.Kaç defa yanımda bomba patladı bir bilsen kaç defa çatışma ortasında kaldım.Sırf Kürtlerle yakın ilişki kuruyorum diye faşistlerden dayak yedim ölümle tehdit edildim.Kürtlerin demokratik mücadelelerine destek verdiğim için yargılandım.Biraz insaf...

Türk olanları ben söyleyeyim Haki KARER Orduludur.Antepte serok-o sor adlı Kürt örgüttarafından öldürülmüştür.Yanılmıyorsam Abdurrahman KAPLAN tarafından.Kemal PİR Kelkit'lidir.Ölüm orucunda hayatını kaybetmiştir.

Şu an yaşayan en ünlü Türk örgüt yöneticisi Duran KALKAN'dır.

Şuda bir gerçektirki PKK terörü siyaset edinmiş bir örgüttür.Şiwan PERVER sırf silahlı mücadeleye destek vermedi diye örgüt tarafından yasaklı ilan edilmiştir.Ne acayib değilmi adamı hem devlet hem örgüt yasaklı ilan ediyor.Gülistan'la dahi arası bu yüzden bozulmuştur.Birde şu var bildiğini düşünüyorum örgüt silahlı kanadına zorla asker alıyordu.Bu durum bu topraklarda ne acılara sebebiyet verdi ne insanlar inanmadıkları bir davada hayatını kaybetti.Biz artık bitsin diyoruz Kürt sorununa barışçıl demokatik çözüm istiyoruz.Örgüttende derhal silahlı eylemlere son verip kendisini fesh etmesini taleb ediyoruz.

arkadasım sadece ısraıl ve abdnın yararına olan bu kanlı savasın bende son bulmasını ıstıyorum

orgut neden kendını fesh etmıyor yada edemıyor. bunu dusundugumuzde yada makalelerden takıp ettıgımde genelde turkıye cumhurıyetten kurt halkı ıcın bır guvence ıstıyorlar

tabı bu guvence kendı hayatları ıcın degıldır eger kendı hayatlarını okadar onemseseydıler su anda dagda olmazdılar

ben su anda dusundugumde nasıl boluneceksınkı bu bagları nasıl yok edeceksın( mıllı kesımden bahsetmıyorum) olmaz yapamaz ıkı halkta yapamaz

ama sunuda soylıyeyım pkk su anda kendını fesh edıp sılahları bıraksa ve turkıye cumhurıyetındekı mıllı kesım tekrar kurt halkına karsı katlıyam kulturel somurgeye gıderse ıste o zaman tum kurtler ulkeyı bolmek ıcın kurtulus savasına gırısır

bu arada bende sılahların susmasını dagların ozgur olmasını dıleyenlerdenım

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ınsancıl duygularım bana dıyorkı onlarında hakları olsun ama daha fazla vatanseverım çünkü bahsettığınız haklar nedır anlamıyorum sıyahlar gıbı restoranlara otobusleremı sokulmadınız yolda a pis kürt mü dendı size yada başbakan olmanızamı engel olundu doğu halkı adam olsaya töre cınayetı orda berdel kuma orda kandavası orda amerıkanın oyununa gelıp wılson dıyen çorbalar var bağımsızlık yanı o zaman sen değıl ama o defolsun ülkemden ulke saydığı yere benım şehrımı savaş alanına çevırmeye hakları yok sen belkı öyle düşünmuyorsun ama bak çorba düşünüyor yanı sen kültürel hak dıosun ama adam wılson prensıbınde kalmış demekkı neymış amerıka öyle ıstıyormuş

bak arkadasım bana pıs kurt dedın kurtce konustum dıye tokat yedım sence bunlar hos seylermı

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...