Jump to content

TERLİKSİ HOŞGELDİN !

Recommended Posts

ne oluyor burda yawww :D

Terliksi nickli tanıdığım en vicdanlı ve aklı başında, tartışmaktan son derece zevk aldığım farklı düşünmesini bilen, tabuları yıkabilen bir arkadaşın tekrar dönmesini sevinçle karşılama diyebilirsin. :) Valla o gittikten sonra tartışacak teist kalmadı beee. :P

Sitelerde Paylaş
Terliksi nickli tanıdığım en vicdanlı ve aklı başında, tartışmaktan son derece zevk aldığım farklı düşünmesini bilen, tabuları yıkabilen bir arkadaşın tekrar dönmesini sevinçle karşılama diyebilirsin. :) Valla o gittikten sonra tartışacak teist kalmadı beee. :P

yanlıs hatırlamıyorsam yada beynım bana oyun oynamıyorsa oyle bır nık hatırlıyorum

haydı sıteye hayırlı olsun

tililililililillililil ahey ahey :D :D belkı hıc anlasamayacagız ama :D

Sitelerde Paylaş
epifun şu an aktif, bergüzar abla geçenlerde geldi, antiateist başlık açmış, terliksi de geri gelmiş.

komplo teorilerini sevmem ama bu işte bir iş var. :)

Hepsini ben çağırdım geri. İtiraf ediyorum. Sitede adam gibi tartışacak teist kalmadı dedim. Sağolsun kırmadılar beni.

:D

Sitelerde Paylaş
epifun şu an aktif, bergüzar abla geçenlerde geldi, antiateist başlık açmış, terliksi de geri gelmiş.

komplo teorilerini sevmem ama bu işte bir iş var. :)

Etrafimiz sarildi...kacin...kacin.... !!

Berguzar kaleye gecer. Epifun'la antiateist ortada oyun kurarlar, terliksi'de forvet olur. Gavs takima giremiyor, cunku "sakat" !!!!

Sitelerde Paylaş

selamlar.

ben her forumda dinin tartışıldığı forumlara baktığım için diğer forumlarla genelde hiç ilgilenmem.

antiateist dün gece msn den bu başlığı haber vermeseydi.sanırım asla görmezdim.

hepinize selamlar.

bu ara yine sağa sola yazmaya başladım.ama bu sıkıntıdan oldu.

sürekli yazdığım forum bu ara biraz suskun.yazarları bir süre dinlenmeye çekildiler.

bende vakit geçsin diye klasik islami forumlar ve ateist forumlara bakınır oldum.ama hiç keyif almıyorum bu tür forumlardan.

islami forum ve özellikle bu forumu kıyaslarsak.elbette bu forum bambaşka bir yer.

burayı sevdiğimi söyleyebilirim.çünkü burada özgürlük var.gittiğim islam forum siteleri 1 gün sürmeden beni kapı dışına koyuyor.

zerre kadar beyinleri olmadığı için benden korkuyorlar ve 24 saat geçmeden yasaklı üye oluveriyorum.

eskiden kendimi tutamaz acayip acayip işler yapardım.buralarda büyüdük zaman içinde.fakat çok keyifli olduğumu söylemem zor.

çünkü artık hayata daha iyi bakabildiğime inanıyorum.ve Kuranın beni getirdiği yerde diğerlerinin beni anlayacağını hiç ummuyorum.

ne dediğimi bile anlamıyor insanlar.çünkü bir zamanlar kutsal kabul ettiğim onlarca kavramı yerle bir ettim.ancak ismen kavramlar yine aynı.

yani namaza bende namaz diyorum ama ! benim bunca zamanda anladığım namazı aynı kelime kalıbında görenler ne dediğimi anlamıyor.

anlatsam dahi anlamıyor.bunun sırrını öğrendim ve anlaşılmamasına üzülmüyorum.doğal bişey bu.sebebinide adım gibi biliyorum.

neyse öyle işte.

söylediğim gibi ateistleri klasik islamcılardan daha çok seviyorum.bunun en büyük sebebi ateistler daha iyi düşünüyorlar.

en azından klasik islamcılarla kıyasları bile yapılmayacak kadar iyi düşünüyorlar.bir noktaya kadar aslında müslüman bile diyebilirim onlar için.

çünkü bana göre en temel şey düşünmektir.aklını işletmeyen insandan daha kötü ve rahatsız edici bişey yok şu hayatta.ama onlarında pek umutlu olduğum bir tablo içinde görmüyorum.

bir zamanlar İbrahimde aya bakmıştı ( ay tanrısınına inananların dinine ) ve güneşe bakmıştı...

ancak onların battığını gözlemleyebilmişti.yani insanlar süreçler geçiriyor yaşamda.birgün onu savunuyor bir gün bunu.doğruları bulmak bazen yanlışlara bulaşarak oluyor.ancak düşünmeyi asla bırakmayan ve vicdanları ile akıllarını birlikte ve güzel işletebilenler kendini arındırabiliyor.

umarım hiçbirimiz hatalarımızda ısrarcı olmayız.algılarımız daima açık olur.

eğer bugün savunduğum şeylerin yanlış olduğunu görebilirsem değişirim umarım.yine umarım yanlışlar içinde olan herşey ve herkez değişebilir.

tekrar neyse...

hepinize selamlar arkadaşlar.

özellikle dragon ve ateist forum kadar eski ve inatçı antiateist kardeşlerime : ) her ne kadar anti kısmı bir iş görmesede : )

ve requem'e

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
Umarım bu sefer deist olup başımıza bela olmazsın :)

Sadece Kuran diyen herkesin varacağı yer deizm ve en son ateizmdir.Çünkü onlarda da deist ve ateistlerde olduğu gibi "akıl" Tanrıdır.Akıl herşey çözebilmektedir.Eğer akıl bir şey çözemiyorsa ve eldeki veriler din bilgileri ile desteklenmiyorsa din bırakılmalıdır.Sanki din bir kurummuş gibi istifa etmek de manidardır.Düşünce ile metafizik arasında bulanıp materyalist olanlar her zaman olmuştur ve olacaktır.Bunlara güle güle demekten başka çaremiz de yok.

Sitelerde Paylaş
Sadece Kuran diyen herkesin varacağı yer deizm ve en son ateizmdir.Çünkü onlarda da deist ve ateistlerde olduğu gibi "akıl" Tanrıdır.Akıl herşey çözebilmektedir.Eğer akıl bir şey çözemiyorsa ve eldeki veriler din bilgileri ile desteklenmiyorsa din bırakılmalıdır.Sanki din bir kurummuş gibi istifa etmek de manidardır.Düşünce ile metafizik arasında bulanıp materyalist olanlar her zaman olmuştur ve olacaktır.Bunlara güle güle demekten başka çaremiz de yok.

ağzınızdan bal damlıyor. :)

aklı rehber edinen kimselerin çabaları dinle aklı uzlaştırmaya yönelikse

çabaları boşa çıkmaya mahkumdur.

Sitelerde Paylaş
ağzınızdan bal damlıyor. :)

aklı rehber edinen kimselerin çabaları dinle aklı uzlaştırmaya yönelikse

çabaları boşa çıkmaya mahkumdur.

Evet,hemen hemen herkesin çabası budur.Ama bunlar en samimi dinsizlerdir.Geri kalanı ise zaten dinsiz yapılı bir insandır ve biraz sorgulamak dini bırakmak için yetebiliyor.Bnedeniz de de bu sorunlar oluşmadı değil. 2007 yılında çok büyük bir şüphe yaşadım.Ama karar vermenin gereksiz olduğunu düşündüm.İslam düşünce dünyasında en etkili olan bilginlerin kitapları ve çevremdeki ilahiyatçı hocalarımla fikir alışverişim sayesinde sorunun dinde olmadığını dinden anlaşılan olduğunu anladım.Onun için metodoloji kurbanı olarak görmekteyim sadece bu kesimi..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...