Jump to content

forumda EŞ CİNSEL varsa , buyursun gelsin, eş cinseliği kendisi savunsun;

Recommended Posts

• İleti 132
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet zaten her gün diyor kendiside biz gay olduk, gel sende lez ol diye ama hir orali olmuyorum

Bak işte kendin dedin.Dikkat et seni ham yaparlar ona göre.

Sadece cinsel eglimleri farkli diye olaya senin gibi bakmak manyakligin daniskasi. :D

Eşcinsellere kötü davran demedim sadece samimi arkadaş olma dedim.Diğer türlü insani görevlerini elbette yerine getireceksin

tarihinde pamuksekey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gaws neden sadece gaylarla uğraştığını ciddi olarak merak ediyorum bunu açıklarmısın

bir şeye aşırı olarak saldırmak onun olabilitesini düşündüğün için yapılır

neden lezleri irdelemiyorsun onlar için sorun yok değil mi

Sitelerde Paylaş
gaws neden sadece gaylarla uğraştığını ciddi olarak merak ediyorum bunu açıklarmısın

genelde lezbıyenlığı fazla önemsemıyorlar belkı ıslama göre sorun yoktur ;)

Sitelerde Paylaş
ama benim demek istediğim şu kişinin cinsel tericihi kişinin kendi elinde

senin o arkadaşın zorunluktan veya mecburiyetten dolayı eş cinsel değil..

istese eş cinsel olmayıp, karşı cinsine cinsellik üretebileceğini idda ediyorum..( bu konuda nasip olursa yarın daha net ve daha açık delillerimi yazarım)

3 yıl eşcinsellerin arasında kaldım dedin sen eşcinselleri hiç tanımamışsın, onlar zaten karşı cinsle cinsellik üretebiliyor mesela ben eşcinsel değilim istersem bende kendi cinsimle üretebilirim. Bu olay içten gelen birşey hormonellikten kastım bu kişiler duygusal olarak kızlardan etkilenmiyor hoşlanmıyor, tercih etmiyorlar ama bu onların istese üretim yapamayacağı anlamına gelmiyor. Sonuçta isterse kız arkadaş sahibide olur ama hoşlanmadığı sevmediği bir hayatı yaşayıp arzulamadığı şeyleri yapıyo olacaktı. Kim bu şekilde yaşamak ister ki ?

Sitelerde Paylaş

ya ben erkeğim ve erkek kimliğime sahip çıkıyorum... erkek erkeğe ilişkiyi erkekliğe yakıştırmıyor ve uygun görmüyorum.

lezbiyenlere gelince onların ilişkiside bence kadınlığa ters ve aykırı.. ama bunu dile getirmek öncelikle kadınlara düşer..

öncelikle kadınlar kadınlıklarına sahip çıkıp, ona ters olana tepki versinler..

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

ben eşcinsel değilim. avukatları hiç değilim. ama onlarla ilgili mit ve yanlış inançları ortaya koymak, doğruları öğrenmek gerekir.

eşcinsellik sapkınlık ve hastalık değildir. tercihte değildir. ''yönelimdir.'' yönelim, yani şöyle ki: ben nasıl doğuştan kızlardan hoşlanıyorsam, onlarsa hemcinsleri, yani erkeklerden hoşlanırlar. ben kızlardan hoşlanmayı tercih etmedim, çünkü doğuştan zaten kızlardan hoşlanıyorum. doğuştan gelen yönelimim ile kızlardan hoşlanıyorum. kapiş?

bunlar ergenlikte bocalarlar. tabiatının farkına varmaları ve bunu kendilerine itiraf etmeleri, kabullenmeleri ve bu durumla barışık olup iç huzura ermeleri mutlaka sancılı bir süreçtir. ben yaşamadım bilemem.

çevremde vardır eşcinseller. efemine olup giyim-kuşamına ve hal ve hareketlerine yansıtanı da vardır. masculen olup dışarıya hiç bir şey çaktırmayan da vardır. bittabi travesti olanda vardır. aletini kestiren de olabilir, kestirmeyende.

şuna emin olun ki gizli eşcinsel dediğimiz kategoriye gireni çok çok fazladır. yılların kankisi olan adam bile eşcinsel çıkabilir.

Sitelerde Paylaş

ben eşcinsel değilim. avukatları hiç değilim. ama onlarla ilgili mit ve yanlış inançları ortaya koymak, doğruları öğrenmek gerekir.

eşcinsellik sapkınlık ve hastalık değildir. tercihte değildir. ''yönelimdir.'' yönelim, yani şöyle ki: ben nasıl doğuştan kızlardan hoşlanıyorsam, onlarsa hemcinsleri, yani erkeklerden hoşlanırlar. ben kızlardan hoşlanmayı tercih etmedim, çünkü doğuştan zaten kızlardan hoşlanıyorum. doğuştan gelen yönelimim ile kızlardan hoşlanıyorum. kapiş?

bunlar ergenlikte bocalarlar. tabiatının farkına varmaları ve bunu kendilerine itiraf etmeleri, kabullenmeleri ve bu durumla barışık olup iç huzura ermeleri mutlaka sancılı bir süreçtir. ben yaşamadım bilemem.

çevremde vardır eşcinseller. efemine olup giyim-kuşamına ve hal ve hareketlerine yansıtanı da vardır. masculen olup dışarıya hiç bir şey çaktırmayan da vardır. bittabi travesti olanda vardır. aletini kestiren de olabilir, kestirmeyende.

şuna emin olun ki gizli eşcinsel dediğimiz kategoriye gireni çok çok fazladır. yılların kankisi olan adam bile eşcinsel çıkabilir.

Bende avukatları değilim ama;

Kapiş değil. Eşcinsellerin doğuştan gelen bir yönelimleri olduğu yönünde ispatlanmış bir şey yok. Durum ve şartlara görede şekillenir mesela eski yunanda homoseksuel olmak normal kadın erkek ilşkisi bazen anormaldi. Hatta erkekler kadınlar ile ilşkiye girecekleri zaman ereksiyon bile olamazlarmış. Bunların hepsi doğuştan yönelimli mi diyeceğiz.

Dünya üzerinde öyle yerler vardırki hetorosexsuel olmak anormal olur kendinizi tuhaf hissedersiniz. Yada öyle coğrafyalar veya şartlar vardırki insanlar bunu aklından dahi geçirmez. İnsan netice itibari ile beyin ve vucut kimyasalları ile hareket eden bir doku ve kas yığını evrim sürecinde hayattan maksimum seviyede faydalanmak isteyecektir.

Bunun sağlaması ancak söyle yapılır mesela Türkiyede eşcinsel evilikler önündeki yasaklama kaldırılmalı ve bu evlilikler devlet güvencesine alınmalıdır.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

seni

Bende avukatları değilim ama;

Kapiş değil. Eşcinsellerin doğuştan gelen bir yönelimleri olduğu yönünde ispatlanmış bir şey yok. Durum ve şartlara görede şekillenir mesela eski yunanda homoseksuel olmak normal kadın erkek ilşkisi bazen anormaldi. Hatta erkekler kadınlar ile ilşkiye girecekleri zaman ereksiyon bile olamazlarmış. Bunların hepsi doğuştan yönelimli mi diyeceğiz.

Dünya üzerinde öyle yerler vardırki hetorosexsuel olmak anormal olur kendinizi tuhaf hissedersiniz. Yada öyle coğrafyalar veya şartlar vardırki insanlar bunu aklından dahi geçirmez. İnsan netice itibari ile beyin ve vucut kimyasalları ile hareket eden bir doku ve kas yığını evrim sürecinde hayattan maksimum seviyede faydalanmak isteyecektir.

Bunun sağlaması ancak söyle yapılır mesela Türkiyede eşcinsel evilikler önündeki yasaklama kaldırılmalı ve bu evlilikler devlet güvencesine alınmalıdır.

seni o antik romaya göndersek, ya da bahsettiğin coğrafya ve şartlar olan ortama göndersek, eşcinsel olur musun?

olmazsın. yani çevresel şartlar etkilemez bu işleri.

kimi eşcinseller iddia eder yok annem bana kız kıyafetleri giydirirdi o yüzden özendim hep kız gibi hissettim,

Ve ya babam anneme şiddet uygulardı, erkeklerden nefret ettim, eşcinsel oldum..

bunlar bahanelerdir. çevresel şartlar etkileme.z

doğuştan gelir.

Sitelerde Paylaş

seni

seni o antik romaya göndersek, ya da bahsettiğin coğrafya ve şartlar olan ortama göndersek, eşcinsel olur musun?

olmazsın. yani çevresel şartlar etkilemez bu işleri.

kimi eşcinseller iddia eder yok annem bana kız kıyafetleri giydirirdi o yüzden özendim hep kız gibi hissettim,

Ve ya babam anneme şiddet uygulardı, erkeklerden nefret ettim, eşcinsel oldum..

bunlar bahanelerdir. çevresel şartlar etkileme.z

doğuştan gelir.

Senin verdiğin örnekler kişisel örnekler işin daha çok feminen erkek modeline vurgu yapan tarafı. Çocukken babası annesine şiddet uyguladığı için seri katil olup sürekli kadınları öldüren insanlarda var.

Tablonun tamamı açısından bakarsak eçinselliğin doğuştan geldiğine dair kesin bir kanıt bir bilimsel çalışma yok. Sadece teoriler var. Ben sen dahil hiç bir insan farklı bir zamanda belli bir toplumda kültürde yaşasa ne olacağının garantsini veremez eçcinselde olur aşırı islamcı şeriyatçıda olur komünistte nazide olur.

Biliyorsun eskiden hastalık kabul edilirdi sonrasında hastalık değil yönelim denmeye başladı. Din ve faşisan baskılar kaktıkça insanlar örgür oldukça zenginlik artıkça bunun insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde gayet açık bir şekilde kişisel tercih olacağı veya olabileceği kabul edilecek.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin verdiğin örnekler kişisel örnekler işin daha çok feminen erkek modeline vurgu yapan tarafı. Çocukken babası annesine şiddet uyguladığı için seri katil olup sürekli kadınları öldüren insanlarda var.

Tablonun tamamı açısından bakarsak eçinselliğin doğuştan geldiğine dair kesin bir kanıt bir bilimsel çalışma yok. Sadece teoriler var. Ben sen dahil hiç bir insan farklı bir zamanda belli bir toplumda kültürde yaşasa ne olacağının garantsini veremez eçcinselde olur aşırı islamcı şeriyatçıda olur komünistte nazide olur.

Biliyorsun eskiden hastalık kabul edilirdi sonrasında hastalık değil yönelim denmeye başladı. Din ve faşisan baskılar kaktıkça insanlar örgür oldukça zenginlik artıkça bunun insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde gayet açık bir şekilde kişisel tercih olacağı veya olabileceği kabul edilecek.

Eşcinselliğin doğuştan kazanıldığına ait milyonlarca delil var. Kesin bir neden.

Eşcinselliğin çevresel nedenlerle kazanılmadığı hakkında da milyonlarca delil var.

Bazı durumlarda bunları kesin olarak bilmek mümkün değil. Kişi cinselliğini bastırabiliyor.

40'ından sonra eşcinsel olduklarını realize eden çok eşcinsel var. Onlar için çevresel etmenlerden bahsedilebilir mi?

Heteroseksüel bir insana homoseksüaliteyi çekici yapacak bir çevresel baskı olabilir mi?

Hapishaneler dışında bunun mümkün olabileceğini sanmıyorum.

Bunlara ragmen eşcinselliğin nedeni bilinmiyor ve bu bilinmezlik devam ettikçe, doğasının ne olduğu kesin olarak bilinmeyecek.

Doğanın ilginç sırlarından bir eşcinsellik.

Hastalık mı değil mi sorularına gelince...

Bu hastalığı nasıl tanımladığınıza bağlı. Olabilir de, olmayabilir de.

Eşcinselliğin kendisi psikolojik bir sorun mu?

Elbette psikolojik bir sorun. Çünkü cinselliğin en önemli temel öğesi psikolojik.

Eşcinsellerde başka psikolojik sorunlar var mı?

Evet. Var. Eşcinsellerde heteroseksüel olamamanın neden olduğu bazı psikolojik sorunlarla sıklıkla karşılaşılıyor.

Ama onların eşcinsellikle direkt bir ilişkisi yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...