Jump to content

Ergenekonda son dalga

Recommended Posts

Tanışıyor muyuz? Benim ''herşeyi Ata'ya bağladığımı'' nereden biliyorsun? Sen bu siteye yeni üye olmadın mı?

Freddie söylediklerinde elbetta haklılık payı var ama biraz insaflık etmiyomusun laikliği (tam manasıyla olmasa da) bizim gibi şeriatçı bir ülkede ,özelikle de o dönemi düşünün getirmesi bile bir başarı değilmi bunu sadece sovyetler e bağlamak gerçek çi mi ? Bizim toplumumuzda birşeyleri değiştirmek çok zor değilmi,senin herzaman dile getirdiğin işçi sınıfının ikdarı ele geçireceği devrim yapacağını hiç sanmıyorum ,bizim dışımızdaki gelişmelere bağladım tüm umudumu ,bu konuda çok ümitsizim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nasıl bi terör örgütüyse adını kendisi değil başkaları koymuş

hangi ergenokoncu davadan önce kendisinin ergenekoncu olduğunu biliyordu acaba?

kendi hakimleri kendi savcıları ile hukuku aşağılayarak etrafa korku saçan terör estiren AKP iktidarıdır

ergenokon diye bi terör örgütü yoktur sadece ergenokoncu diye fişlenenler vardır

Sitelerde Paylaş

ne kenan evrene ne de can dündara güvenirim,ne oldukları ortada olan bu tiplerin birisi 2006 yılında mı aklına getirmiş anılarını yazmayı? ne tesadüf! 1971'de "Kızıldere'de kullanılan personel" derken ne anlatmak istiyor peki? diğeri de böyle birşeyin olmadığını söylüyor...Kenan evren 1970 yılında Korgeneralliğe terfi etmiştir. Korgeneral rütbesi ile 2'nci Kolordu Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.1971-74 arası bahsedilen özel harp dairesini yöneten ise Org. Kemal Yamak,o halde Kenan evren mi yoksa Yamak mı daha iyi biliyor,rütbece de daha üst ve bizzat bahsedilen birimi yönetiyor.Kaldı ki kızıldere olayında bahsedilen evin etrafını askerlerin sardığı herkesçe malumken....

Kenan evrenin kimlerin güdümünde olduğu ve yaptıkları açıkta,bugün ülkeyi yönetenlerin de ne olduğu ortada,aynı tarafta oldukları açık..o halde böyle bir oluşum olsa bile Abd ve yandaşlarının işlerine gelmediği de açık.

Daha yakın zamanda Türkiye'nin federasyona bölünmesini açıkça isteyen k.evren gibi birisinin vatansever olduğunu düşünen varsa düşünsün! ben böyle birşeye inanamam.

Sitelerde Paylaş
Daha yakın zamanda Türkiye'nin federasyona bölünmesini açıkça isteyen k.evren gibi birisinin vatansever olduğunu düşünen varsa düşünsün! ben böyle birşeye inanamam.

Kenan evren mademki vatansever degil,nasil oluyorda rahatca marmariste resimler cizebiliyor?

Emekliliginin tadini cikariyor?Neden yargilanamiyor?

Evren olmasaydi baska biri olacakti.Bu ahmette olur,mehmette olur.

Bakin asagidaki linkte,Kenan Evren bir basin toplantisinda nasilda vatanseverlikten bahsediyor.

http://209.85.129.132/search?q=cache:Fwppu...;cd=4&gl=de

Orada söyle bir ifadesi var;

"Değerli Basın Mensupları,

Bütün öğretmen, memur ve diğer görevliler, işçi ve işverenlerin vazife şuuruna sahip

sorumlu kişiler olarak vatanseverlik, milli beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde birbirinin

haklarına karşılıklı saygılı olarak görevlerine devam etmeleri sağlanacaktır."

Sitelerde Paylaş

Kanadoğlu'nu göz altına almamış, sadece arama yapmışlar.

Yalçın Küçük, gazetecilere gizlice bir pusula göndermiş.

"Cumhuriyet 2008 yılında çökertilmiştir" diye.

Arabaya bindirilirken ağzından sadece "Diktatorya" feryadı çıkabildi, susturdular.

Bedrettin dalan dahi göz alınmak istendi ama yurt dışındaydı. Yerine oğlunu almışlar.

Eski YÖK başkanı da gözaltında.

Emekli paşalar ile birlikte toplam 40 kişi, göz boyama olarak da aralarına İbrahim Şahin'i de katmışlar.

Artık sırada görev başındakiler var.

Bundan sonra örneğin KK komutanının, bir Anayasa mahkemesi üyesinin gözaltına alınışına tanık olabiliriz.

Bunlar artık muhtemel bir darbeyi de meşru hale getirmiştir.

Artık aklına darbeyi getirmeyenler, darbelere karşı olanlar dahi yaşananlara tahammül etmenin mümkün olmadığı düşüncesinde.

Ve böyle bir darbeyi 28 şubat gibi eleştirebilecek durumları kalmadı artık.

Tüm bunlara rağmen kesinlikle darbeye teşebbüs edilmemeli, sonuna kadar tahammül gösterilmelidir. Demokrasinin D'si kalmayacak hale geldiğinde, Cumhuriyetin C'si kalmayacak hale geldiğinde, Şeriat diyebilmek için sadece bir t koymak kaldığında dahi yine darbe yapılmamalıdır.

Karşı devrim bütünüyle tamamlanmalı, hatta ilan edilmelidir.

İdamlar başladığında, açık açık İstiklal mahkemelerinin hesabının sorulduğu söylendiğinde, Atatürk'ün şişirilmiş bir balon olduğundan bahsedildiğinde ancak o zaman harekete geçmenin zamanı gelmiş olabilir.

Hem o zaman bu harekete sosyalistler de katılabilir, hatta liberallerin bir kısmı da destek verebilir. Böylece onların da hak verecekleri bir mücadeleye girişilmiş olur. Böylece Ergenekon'un büyük bir hile olduğu konusunda da gruplar aynı görüşü paylaşmış olurlar.

Ama aynı dağlara çıkmasınlar yine de. Her grup ayrı bir dağa çıksın.

Kimisi Erciyes'e, kimisi Toroslara, kimisi Nurhak'a. :)

Sitelerde Paylaş
nasıl bi terör örgütüyse adını kendisi değil başkaları koymuş

Soruşturmayı yürüten Savcı Öz "Ergenekon" adını kimin koyduğunu açıkladı.

OPERASYONA “Ergenekon” adının verilmesiyle ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunan “Ergenekon Destanı” adlı tablonun ressamı Şefik Direnoğlu’nun eşi Nermin Direnoğlu, “Rahmetli eşimin eseri, Türk tarihiyle ilgili önemli bir simgedir. Bazı gazetelerde ‘Ergenekon’un çöküşü’ içerikli haberler verilirken eşimin tablosu da kullanılıyor. Bu büyük bir haksızlık, suç duyurusunda bulundum” dedi.

Direnoğlu, “Soruşturmayı yürüten Savcı Zekeriya Öz’e mart sonunda yaptığım görüşmede ‘Niçin bu operasyona, çakal, tilki, atmaca, kartal değil de Ergenekon adını verdiniz?’ diye sordum. O da ‘Benimle alakası yok. İsmi bana Emniyet bildirdi’ diye karşılık verdi. ‘Benimle alakası yok’ dedi” diye anlattı.

Ali Ekber ERTÜRK / Akşam

Sitelerde Paylaş
Kenan evren mademki vatansever degil,nasil oluyorda rahatca marmariste resimler cizebiliyor?

Emekliliginin tadini cikariyor?Neden yargilanamiyor?

Evren olmasaydi baska biri olacakti.Bu ahmette olur,mehmette olur.

Bakin asagidaki linkte,Kenan Evren bir basin toplantisinda nasilda vatanseverlikten bahsediyor.

http://209.85.129.132/search?q=cache:Fwppu...;cd=4&gl=de

Orada söyle bir ifadesi var;

"Değerli Basın Mensupları,

Bütün öğretmen, memur ve diğer görevliler, işçi ve işverenlerin vazife şuuruna sahip

sorumlu kişiler olarak vatanseverlik, milli beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde birbirinin

haklarına karşılıklı saygılı olarak görevlerine devam etmeleri sağlanacaktır."

İki saattir ne anlatıyoruz,okumuyorsunuz heralde.Kenan evren bugün yargılanmaz çünkü iktidarla aynı taraftandır.Gün vatanseverlerin yargılanması günü maalesef.

Bak aşağıdaki linkteki sözler de o kiiye ait.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6037244.asp?m=1

Bu arada "ne olacak yani eyaletlere bölünsün almanya gibi olsun diyebilirsin belki ama unutma ki Almanya'nın bölünme riski yok ancak Türkiye'nin üzerinde bu planlar her zaman faal ve fırsat kolluyorlar hatta fırsat yaratıyorlar,bugün olduğu gibi.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kenan evren bugün yargılanmaz çünkü iktidarla aynı taraftandır.

Konu bir arkadasin Kenan Evrenin Vatansever olamayacagini iddia etmesiyle acildi.Bende Kenan Evrenin" Vatanseverlik" sözünü kullanarak ne adi bir adam oldugundan bahsetmeye calistim.Yani demekki Kenan Evren vatansevermis.

Hangi iktidar olursa olsun Kenan Evren yargilanmadi,yargilanamaz.Cünkü,"Sam Amca"miz var.Yoksa hepimizi döver.

Kenan Evrenin yargilanmasini iktidarlar belirlemez,belirleyemez.ABD belirler.O ne derse odur.Digerleri fasa fiso.

Sitelerde Paylaş
Konu bir arkadasin Kenan Evrenin Vatansever olamayacagini iddia etmesiyle acildi.Bende Kenan Evrenin" Vatanseverlik" sözünü kullanarak ne adi bir adam oldugundan bahsetmeye calistim.Yani demekki Kenan Evren vatansevermis.

Hangi iktidar olursa olsun Kenan Evren yargilanmadi,yargilanamaz.Cünkü,"Sam Amca"miz var.Yoksa hepimizi döver.

Kenan Evrenin yargilanmasini iktidarlar belirlemez,belirleyemez.ABD belirler.O ne derse odur.Digerleri fasa fiso.

Evet demek ki büyük oranda aynı fikirdeyiz bu konuda ama ben "kim gelirse gelsin yargılanamaz" demiyorum.Abd yi karşısına almayı göze alabilecek birilerinin gelmeyeceği garanti değil.Bedeli ağır da olsa heralde bugünlerde olan şeylerin neticesinden daha ağır olmayacaktır.

Sn. pante yılanın başı küçükken ezilmeyince böyle oluyor,umarım herkes kendine kaçacak bir dağ aramadan bu mesele ortadan kalkar.

Sitelerde Paylaş
21 Ekim 1993 günü Diyarbakır’ın Lice ilçesine tank, top ve makineli tüfek ateşleriyle yerle bir edildi. Yüzlerce savunmasız insan katledildi, yaralandı. 4 gün boyunca giriş- çıkışlar yasaklandı.

Tom,

Bu nasıl sallama böyle????

Bu olay Tuggeneral bahtiyar Aydın'ın öldürüldüğü PKK baskınıdır,yüzlerce kişi falan da ölmüş değil.

Sitelerde Paylaş

Hitler Almanya'sındaki tutuklamaları nasıl özetlemişti bir bilim adamı:

Galiba şöyleydi:

Önce Yahudileri aldılar. Kimse ses çıkarmadı. Çünkü Yahudi değildiler.

Sonra Komünistleri aldılar. Kimse ses çıkarmadı. Çünkü komünist değildiler.

Daha sonra sosyalistleri ve sosyal demokratları aldılar. Yine ses çıkaran olmadı.

En son liberalleri aldıklarında geride ses çıkaracak kimse kalmamıştı.

Şimdi de önce Ulusalcıları aldılar. Kimse ses çıkarmadı. Hatta bir takım kesimler bundan sevinç duydu, desteklediler.

Daha sonra Komünistleri, sosyalistleri aldıklarında da ses çıkaran olmayacak.

Hatta yine çoğu alkışlayacak, destekleyecek.

Sonra sosyal demokratları alacaklar. Ses çıkmayacak. "Oh olsun" diyen çok olacak hatta. "Memlekete ne hizmetleri dokundu dinsizlerin?" diyecekler.

Sıra liberallere geldiğinde onları bulamayacaklar. Çünkü önde gelenleri yurt dışına kaçmış olacak. Geriye kalanlar da takke takmış olacaklar. :lol:

Sitelerde Paylaş
Evet demek ki büyük oranda aynı fikirdeyiz bu konuda ama ben "kim gelirse gelsin yargılanamaz" demiyorum.Abd yi karşısına almayı göze alabilecek birilerinin gelmeyeceği garanti değil.Bedeli ağır da olsa heralde bugünlerde olan şeylerin neticesinden daha ağır olmayacaktır.

Sn. pante yılanın başı küçükken ezilmeyince böyle oluyor,umarım herkes kendine kaçacak bir dağ aramadan bu mesele ortadan kalkar.

ben "kim gelirse gelsin yargılanamaz" demiyorum.

Kimler geldi ,kimler gecti....Neden yargilanmadi? Bu ikinci sorusum.

Bende diyorumki,ABD nin destegi olan bir adami yargilamak biraz zordur.

Abd yi karşısına almayı göze alabilecek birilerinin gelmeyeceği garanti değil.

Nasil gelecek o birileri??ABD yi karsisina alabilecek birileri kimler olabilir mesela?Garanti degilse ,olabilirlikleri söyleyebilirmisin?

Bence zor.ABD rejimi yikilmadigi sürece kimse birsey yapamaz.

Sitelerde Paylaş
21 Ekim 1993 günü Diyarbakır’ın Lice ilçesine tank, top ve makineli tüfek ateşleriyle yerle bir edildi. Yüzlerce savunmasız insan katledildi, yaralandı. 4 gün boyunca giriş- çıkışlar yasaklandı

Evet gerçekten de bu nasıl bir sallamadır....pkklı kahpeler saldırıyor sen onların ağzından konuşuyorsun! bu bilinçli mi yoksa saflık mı?

Sitelerde Paylaş
Kimler geldi ,kimler gecti....Neden yargilanmadi? Bu ikinci sorusum.

Bende diyorumki,ABD nin destegi olan bir adami yargilamak biraz zordur.

Nasil gelecek o birileri??ABD yi karsisina alabilecek birileri kimler olabilir mesela?Garanti degilse ,olabilirlikleri söyleyebilirmisin?

Bence zor.ABD rejimi yikilmadigi sürece kimse birsey yapamaz.

Ben de zaten sen öyle dedin demedim.O benim fikrim.

Kimler geldi kimler geçti...kimler gelecek yine abd uşaklığı yapanlar geldi büyük oranda,uşak olmayanları da alaşağı ettiler zaten.

Olabilirlikler aslında oldular bile zaman zaman ama fazla uzun ömürlü olamadılar maalesef,bir sonraki sefere olmayacaklarını da söyleyemeyiz ama.

"Bence zor.ABD rejimi yikilmadigi sürece kimse birsey yapamaz." diyenler zaten birşey yapamazlar maalesef.Hayatta pek çok şey ihtimal dahilindedir.

Sitelerde Paylaş
arkadaşlar solculuk oynamayın yahu pkk faşist bır örgüttür yazık ya hergün şehıt verıyorus

PKK solcudur diyen kimki??

PKK de Kontgerillanin bir parcasidir.Binlerce defa söyledik ama hala anlamiyorsunuz.

PKK-JITEM birdir.ikiside aynidir.Bu baglamda bakarsaniz herseyi anlarsiniz.PPK nin kurulusunda MITin yardimi olmustur.

Solculuk ,kürt olmak hemen PKK ile baglantilaniyor.Kac defa yazilar yazdik.

Ama dönüp dolasip yine ayni yere geliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
PKK solcudur diyen kimki??

PKK de Kontgerillanin bir parcasidir.Binlerce defa söyledik ama hala anlamiyorsunuz.

PKK-JITEM birdir.ikiside aynidir.Bu baglamda bakarsaniz herseyi anlarsiniz.PPK nin kurulusunda MITin yardimi olmustur.

Solculuk ,kürt olmak hemen PKK ile baglantilaniyor.Kac defa yazilar yazdik.

Ama dönüp dolasip yine ayni yere geliyorsunuz.

ama solculuk oynayan tipler pkk ya destek verıyor değılmı bu bır gerçek işte

Sitelerde Paylaş
Ben de zaten sen öyle dedin demedim.O benim fikrim.

Kimler geldi kimler geçti...kimler gelecek yine abd uşaklığı yapanlar geldi büyük oranda,uşak olmayanları da alaşağı ettiler zaten.

Olabilirlikler aslında oldular bile zaman zaman ama fazla uzun ömürlü olamadılar maalesef,bir sonraki sefere olmayacaklarını da söyleyemeyiz ama.

"Bence zor.ABD rejimi yikilmadigi sürece kimse birsey yapamaz." diyenler zaten birşey yapamazlar maalesef.Hayatta pek çok şey ihtimal dahilindedir.

Egerki sizler yapabiliyorsaniz hadi buyrun yapin görelim.Madem böyle düsünüyoruz,ozaman siz yapin!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...