Jump to content

Ergenekonda son dalga

Recommended Posts

• İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

PKK solcudur diyen kimki??

PKK de Kontgerillanin bir parcasidir.Binlerce defa söyledik ama hala anlamiyorsunuz.

PKK-JITEM birdir.ikiside aynidir.Bu baglamda bakarsaniz herseyi anlarsiniz.PPK nin kurulusunda MITin yardimi olmustur.

Solculuk ,kürt olmak hemen PKK ile baglantilaniyor.Kac defa yazilar yazdik.

Ama dönüp dolasip yine ayni yere geliyorsunuz.

Madem Jitem diye birşey var diyorsun o zaman kanıtla.Aynı şeyi yobaz takımı da söylüyor ve hergün bu konuda aslı astarı olmayan yalanlar yumurluyorlar,smnyolu denen çirkef yobaz kanalına bakıp bu konuda onlarca haber görebilirsiniz.

Mit pkk yı kurdu diyorsun...kanıtla! neden ve nasıl kurdu,amaç nedir? cevapların net olsun.

Solculuk pkk ile bağdaştırılmıyor da diğerleri bağdaşıyor sebep ortada,pkklıların hemen hemen tümü kürt olduğundan olabilir mi sence?

Dönüp dolaşıp aynı yere gelmemek için kanıtlarını sunmalısın o halde.

Sitelerde Paylaş
Egerki sizler yapabiliyorsaniz hadi buyrun yapin görelim.Madem böyle düsünüyoruz,ozaman siz yapin!

Ben sizin gibi düşünenler zaten böyle birşey yapamazlar dedim, ki bu doğrudur.Sizin gibi düşünmeyenler ise yapabilirler ama ben elinde böyle bir güç bulunanlardan değilim,muktedir olsam elimden geleni yapardım kesinlikle,ama değilim.

Sitelerde Paylaş

Tomclancy,

21 Ekim günü yapılan PKK baskınını Mehmet Agar önderliğinde devlet mi yapmış???

Olen yüzlerce masum sivilden bir kaçının adını yazsana bize.

Türkiyede bugüne kadar yüzlerce kişinin öldüğü bir terör olayı olmuşta biz mi fark edememişiz.

Nerede abuk subuk saçma sapan yazı var alıp buraya taşıyorsun,insan astığı yazıyı önce kendi okur,

Bu nasıl solculuk bu nasıl devrimcilik bir türlü çözemedim.

Bence bu hastalık başka hiç bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
Tomclancy,

Türkiyede bugüne kadar yüzlerce kişinin öldüğü bir terör olayı olmuşta biz mi fark edememişiz.

Nerede abuk subuk saçma sapan yazı var alıp buraya taşıyorsun,insan astığı yazıyı önce kendi okur,

Aynı fikirdeyim.Copy/paste bu kadar oluyor demek ki solculuk.

Sitelerde Paylaş

Hepsi birbirinden komik,kimi fetullahın yayın organı kimi yobazın sözleri kimi de onların derlemesi...bana resmen kabul edilebilecek bir kanıt göster lütfen.Böyle internetteki dezenformasyon amaçlı yazılmış kirli kalemlerin saçmalıklarını değil.Eğer bunlar kanıt olsaydı ben de aşağıdaki yalanları delil görüp var derdim ama oku bakalım öyle mi?

http://www.samanyoluhaber.com/haber-131988.html

http://www.samanyoluhaber.com/haber-132668.html

Şimdi bunları okumadan altına yorum yazan embesillere de bak ve söyle bunlar yalan değil de nedir,verdiğin kaynaklar da bu fetoşçularla aynı kaynaklar.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayaklar baş olursa gerçekden baş olduk zannedip küstahlaşırlar hadlerini bilmezler!

Ama elbet onlara ne olduklarını hatırlatıp ayar çekecekler yine çıkacaktır bu memlekette!

Hiçkimsenin bundan şüphesi olmasın!

Sitelerde Paylaş
Tomclancy,

Isine gelmiyor degilmi??Sabahtan beri Derin Devletten bahsediyoruz.Mehmet agar resmi yöneticilik dönemlerinde ,hemde en aktif dönemlerinde o bölgelerdeki katliamlarin bassorumlusudur.

Tabiki adi sani gecmez amaaaa, ordaki mekanizmayi isleten bu serefsizdir.Hakimdir o bölgeye.Gizlice emirleri veren odur.Yoksa ne isi var Erzurumda.

Mehmet agar devlet önderliginde yaptigini resmi olarak aciklamaz zaten :lol:

Oradaki tarih 21-26 ekim günlerinde cereyan eden olaylardir.

1993 yılında 21 Ekim ile 26 Ekim arasında dört gün boyunca dünyaya kapatılan Lice saldırısı, sivil halkın nasıl ayrımsız hedef alındığını gösteren tipik özelliklere sahipti. O dört günde, bölge halkından kimse girip çıkamadı. Hatta, olaylar üzerine ilçeye giden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal dahi Lice'ye sokulmadı. Sonuç: 30'dan fazla ölü, 300'e yakın insan yaralı, 248 dükkan içindeki eşyalarla birlikte yakılmış, halkın evleri bombalanmıştı. Öyle ki, jandarma ve polise ait binalar ve PTT binası dışında tek bir sağlam ev kalmamıştı. Lice'nin nüfusu bu olayın ardından 9 bin 600'den binin altına düştü.

O günleri yaşayan Zarife Cantürk isimli bir yaralı "denizi kurutma" adına yapılan saldırıyı şöyle anlatmıştı:

"İlk önce silah sesleri geldi. Ardından top atışı başladı. Helikopterden de ateş ediyorlardı. Paketler halinde beyaz toz şeklinde ve ateşe verince kendi kendine patlayan şeyleri dükkanlara, binalara attılar. Elerinde uzun bir şey vardı. Onlarla evleri, dükkanları yaktılar. Bazı insanlar evlerin içinde kalarak yandı. Bazıları evden çıkınca tarandılar."

Lice'de hedef alınanlar, bu vahşeti açıklamaya yetmese de, ne gerilla, ne milis, ne de gerillaya yardım eden kişilerdi. Genelkurmay, bu katliamcı politikanın ismini de o günlerde şöyle koydu: Düşük yoğunluklu savaş!

Kaynak: Yürüyüs.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde sonuçlanan dava

Türkiye, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 1993 yılında çıkan olaylarda ev ve işyerleri zarar gördüğü gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuran 246 kişiye toplam 2.5 milyon Sterlin (yaklaşık 4 trilyon 160 milyar lira) tazminat ödemeye mahkum edildi.

22 Ekim 1993'de Lice ilçe merkezinde çıkan çatışmalarda 15 kişi ölmüş, ağır silahların da kullanıldığı olaylarda 230 işyeri ve 400 konut tamamen veya kısmen tahrip olmuştu. Olayların ardından vatandaşların başvurusu üzerine Sulh Hukuk Mahkemesi hakimliği kanalıyla, ev ve işyerlerinde hasar tespiti yapılmıştı. Olaylarda zarar görenler maddi ve manevi zararın karşılanması için İçişleri Bakanlığı'na başvurmuş ancak bakanlık tarafından kaymakamlık kanalıyla davacılara gönderilen yazıda, söz konusu zararın ödenmeyeceği belirtilmişti.

İç hukuk yollarının tükenmesi üzerine 246 Liceli, avukatları Fethi Gümüş ve Hasip Kaplan aracılığıyla 1996 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde dava açtı. AİHM beş yıl süren dava sonucunda devleti suçlu buldu. Mahkeme kararında, devletin olayda adı geçen ve AİHM'e başvuran Licelileri "PKK militanı gibi değerlendirdiği" belirterek, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 3, 5, 6, 13, 14, 17 ve 18'inci maddelerinin ihlal edildiğine hükmedildi.

22 Mart tarihinde sonuçlanan davaya Türkiye itiraz etmedi. Üç aylık bekleme süresi olan 22 Haziran'a kadar Türkiye, maddi ve manevi zarar gördüklerini ileri sürerek dava açan 246 vatandaşa, kişi başı 10-15 bin Sterlin ödeyecek. Toplam tazminat miktarı 2 milyon 500 bin İngiliz sterline ulaşıyor.

22 Ekim 1993'teki Lice olaylarından sonra askerler 'PKK ile çatışma' yolunda açıklama yapmıştı. Askeri kaynakların açıklamasında, PKK'lılara yönelik operasyonların başında bulunan Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın suikast silahı olarak bilinen Kanas marka bir tüfekle gözünden vurularak öldürüldüğü, ardından örgüt mensuplarıyla askerler arasında çıkan çatışmalarda da Lice'nin yakılıp yıkıldığı iddia edilmişti.

Liceliler ise resmi açıklamaları yalanlayarak, Tuğgeneral Aydın'ın faili meçhul bir şekilde öldürülmesinin ardından, güvenlik güçlerinin Lice'yi yakıp yıktığını, olaylar başlar başlamaz ilçeye giriş çıkışın uzun süre yasaklandığını, telefon bağlantılarının kesildiğini öne sürmüştü.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın da olaylardan sonra, vatandaşların iddialarını destekleyen bir açıklama yapmıştı. Karayalçın, Lice'deki olaylarda pek çok sivil yerleşim birimi ve işyerinin hasar gördüğünü belirterek, "Bu hasarın PKK'dan kaynaklanmadığı yolunda bilgilerim var" demişti. (15 Haziran 2001 – Hürriyet, 16 Haziran 2001 - Radikal

Sitelerde Paylaş

Adamin biri kanit istedi verdik,hemde legal bir parti liderinin söylemleriyle.Jitemin itirafcilarinin delillerini verdik.

Oda gelmis bana Samanyolundan haberler getiriyor.

Zaten onlara kimse tenezzül etmiyorki arkadasim.Benim verdigim linkler hepsi ispatlanmistir.

21 ekim olaylari genis bir olaydir.Resmi ve resmi olmayan rakamlar vardir ama Avrupa Insan Haklari Mahkemesi tarafindan Devlet tazminat ödenmeye mahkum edilmistir.Sanirim bu bilgi bile yeterlidir.

Bende insan haklari mahkemesinin yalancisiyim.

Sitelerde Paylaş
Adamin biri kanit istedi verdik,hemde legal bir parti liderinin söylemleriyle.Jitemin itirafcilarinin delillerini verdik.

Oda gelmis bana Samanyolundan haberler getiriyor.

Zaten onlara kimse tenezzül etmiyorki arkadasim.Benim verdigim linkler hepsi ispatlanmistir.

21 ekim olaylari genis bir olaydir.Resmi ve resmi olmayan rakamlar vardir ama Avrupa Insan Haklari Mahkemesi tarafindan Devlet tazminat ödenmeye mahkum edilmistir.Sanirim bu bilgi bile yeterlidir.

Bende insan haklari mahkemesinin yalancisiyim.

yanı olaydan önce pkk yokmuydu bıranda mı hortladı

Sitelerde Paylaş
Ayaklar baş olursa gerçekden baş olduk zannedip küstahlaşırlar hadlerini bilmezler!

Hadleri nasil bildirdiginiz yaptiginiz katliamlardan belli oluyor.Böyle konusacagina gidin Kenan Evreni yargilayin.

Gidin ona haddinizi bildirin.

Sitelerde Paylaş
hangı faşıstlermış bunlar tomyy?yobazların tuzağına düşmeyın arkadaşım yazık olucak bu ülkeye içsavaş kapıda ya ıran dan da mı ders almıyorsunuz

Derin devlet egerki destek verdigi örgüte kursun siktiriyorsa ,fasistlerin kim oldugu ortadadir sanirim.

Baska kisilerin fikirleriylede kendinizi savunmayin.

Ergenekon davasini takip edin.Arastirin.Ögrenin.

Yobazlarin tuzagina düsenler belli oldu zaten bugün.

Kendi savunduklari rejimin adami olan Kenan Evren yobazini "vatansever"degildir diye suclarlar,ondan sonrada marmariste resim yaptirirlar.

Yobazlara kananlar kimler belli iste.

Irandan ne ders alacagiz yahu?

Ic savas zaten senin ülkende var.Haberin yok senin.

Hayret yahu!!

Sitelerde Paylaş
Derin devlet egerki destek verdigi örgüte kursun siktiriyorsa ,fasistlerin kim oldugu ortadadir sanirim.

Baska kisilerin fikirleriylede kendinizi savunmayin.

Ergenekon davasini takip edin.Arastirin.Ögrenin.

Yobazlarin tuzagina düsenler belli oldu zaten bugün.

Kendi savunduklari rejimin adami olan Kenan Evren yobazini "vatansever"degildir diye suclarlar,ondan sonrada marmariste resim yaptirirlar.

Yobazlara kananlar kimler belli iste.

Irandan ne ders alacagiz yahu?

Ic savas zaten senin ülkende var.Haberin yok senin.

Hayret yahu!!

savaş doğudan batıya kayacak .80 lerdekı gıbı olucaz dıyorum .kemal dervışıde amerıkanın oyunuyla getırdıler adam geldı ecevıtı bıtırdı yallah gıttı.başkalarının fikirlerımı?sen ulu manıtu musun arkadaşım?

Sitelerde Paylaş

Deha,senin ne oldugun bellimi?

-Cindeki sanatcilarin etrafina en azindan kapitalizm sayesinde is kazandirdigini söyleyen ,

-Emperyalizmin ac ülkelere en azindan is ve as götürdügünü,

-bebek ölümlerinin hastanede münferit bir olay oldugunu

-kapitalizm sayesinde insanlarin teknolojiye ulastigini

-patronlar olmazsa iscilerin ac kalacagini

-türkiyedeki kisi basina düsen gelirin cogaldigini

...vs,vs..

gibi sacmaliklari anlattiginda acaba sen nasil bir hasta oluyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...