Jump to content

MARKSİSTLER; Ateizmi dayatmaktan vazgeçin

Recommended Posts

Azaz ,

Eğer sen çıkıp komünizmin ateizm demek olmadığının , komünist olmak için illa ateist olmanın gerekip gerekmediğinin tartışıldığı bir konuya rap diye dalıp sırf birilerine laf sokayım da ne olursa olsun mantığıyla tutup anlamsızca ve gereksiz bir ironiyle bir şeyler yazarsan ben de tutup aynı ironi ve anlamsız bir iddiayla sana sataşırım .

Söyler misin ; neden insanların doğru veya yanlış fikirlerini paylaşmaya çalıştığı bir başlığa girip bu şekilde bir yazı yazma gereği duydun ?

Herhalde seni sevdiğimden olsa gerek gavs , ne kızıyorsun !

Bak , kızıl - yeşil ittifakı konusunda sizler için iyi dileklerimi bile sunmuşum :

- Yakışmıyorlar da değil hani birbirlerine ! Ne diyelim ; gavs'ın Allah'ı ile Freddie'nin Çükütay'ı onları bir yastıkta kocatsın !

Bunu geçtim ; hadi diyelim bana dinin insani gelişime engel olduğu konusunda birçok şey sayabilirsin , ama iyi de komünizmin insanlığın gelişiminin önünde bir engel olduğunu nasıl iddia edebiliyorsun ?

Edebiliyorum , çünkü denenmiştir ve bir zamanlar komünizmle yönetilmiş ülkelerin ahval ve şeraiti ortadadır , anlatabiliyor muyum .

Buyur , bana komünizmin neden insanlığın gelişiminin önünde bir engel olduğunu maddeler halinde yaz .

Üstteki cümlemi bir daha oku lütfen , cevap orada gizli .

Madde 1 : ...

Ama dur ; bir an hatırıma daha geçenlerde o korkunç uzlaşmaz polemikçi tavrınla site adminlerinden deicide'ye yaptıkların geldi de vazgeçtim , yok öyle yağma .

Gavscığım , asıl sen bana komünist ideolojinin insanlığın gelişimine olan katkılarını yaz önce ; lütfen madde madde olsun , aşağısı kurtarmaz , sonra gerekeni yazarız .

Sana kolay gelsin gavs , klavyene kuvvet !

Sitelerde Paylaş
  • İleti 266
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anlaşılmayan şudur,toplamda sosyalist sistem asla kapitalist sistem kadar değer üretemez,bu yüzden patronları engellemeniz size değer düşüşü olarak geri döneceğinden işciler sosyalizmde patronları da olmadığı halde daha azı ile yetinmek zorunda kalır.

Bir süre sonra da patronları geri çağırmak zorunda kalırlar.

Söylediğiniz gibi olsa Sosyalizm bolluk ve zenginlikle anaılırdı,oysa şimdi açlık,yokluk,sefalet ve ölümle anılıyor.

Zaten iyi bir şey olsa kapitalizme geri dönülmezdi.

Anlaşılmayan şudur,toplamda sosyalist sistem asla kapitalist sistem kadar değer üretemez

Herhalde yani!Tabikii Kapitalist sistem kadar deger üretemez.Kapitalizm,sadece patron ve patron usaklarina hizmet ederse,ezen sinif olduklarindan,diger sinifin arti degerini kendilerine arti deger olarak yazarlar.

Bir süre sonra da patronları geri çağırmak zorunda kalırlar.

Bütün patronlar gerimi cagirildi?Valla benim tanidigim patronlarin cogu cezaevine girdikleri icin ,geri cagirilma sansslari olmadi.

Söylediğiniz gibi olsa Sosyalizm bolluk ve zenginlikle anaılırdı,oysa şimdi açlık,yokluk,sefalet ve ölümle anılıyor.

Sosyalizmden ölenler hadi diyelim 100 milyon,öyle farzedelim.

Peki kapitalizm yüzünden ölenler ne kadar diyelim??Bana bir sayi verebilirmisin?Yoksa ölen olmadimi diyeceksin..

Zaten iyi bir şey olsa kapitalizme geri dönülmezdi.

Sizin gibi düsünenler olmasaydi,bugün "Vahsi Kapitalizm"olmazdi.

Sunu anlamiyorsunuz.Kapitalizm;Emperyalizmin ve Fasizmin kullandigi bir numarali sistemdir.Para herseydir.Parada, ac ve kudurmus Kapitalistlerin bir numarali aracidir.

Kapitalizm´de tek amac sömürüdür.Adaletli bir paylasim yoktur.Tamamen cikarci Liboslari kullanirlar.Para tatlidir.Calistirdigi isciye karsi Tanri gibi durusu vardir.Isci onun gözüne girmek icin calisir ,cabalar ama bu ekonomik burjuvazi yalama patronlar,kendilerini bulunmaz hint kumasi zannederler.

Su ana Türkiyede 5milyon civarinda sigortasiz isci calistiriliyor.Calistirirlar ondan sonrada kahpeler gibi kivirip,iflas ettim derler.Sonrada bazi tipler "Napalim zarar ettik,elimizden geleni yaptik,kusura bakma param yok "derler.

Vergiden kacirirlar,emekten calarlar sonrada iyilik melegi maskesini takarlar.

Sosyalizm bu dünyada cok az denenmistir.Ama kapitalizm,Sanayi Devriminden bu yana denenmektedir.Hemde en aktif sekilde ama bu sistem yüzünden ölümlerin istatistigi dahi tutulamiyor.

Sitelerde Paylaş
akıllı önemli olan ne kadar bolluk üretildiği değil... üretilenin kime nasıl bölüştürüldüğüdür......

İşte bu kadar basit değil mi gavs kardeşim????

Ne kadar üretildiği önemli değil mühim olan eşit paylaşımı.

Az olsun ama eşit paylaşılsın diyorsun,

Ama buna işciler razı değil,bu fikir zenginleri kıskananlara ait.

İşci evine ne götürdüğüne bakar,sosyalizmde hakkına kapitalizmden daha azı düşüyorsa bir an tereddüt etmez ve kapitalizme geri döner,hasta ruhlu sapıkların istibdatları da bir yere kadar devam edebilir.

İşci için mühim olan nasıl bölüşüldüğü değil hakkına ne düstüğüdür.

İşcilerin büyük bölümü kendilerince makul bir şey alıyorlarsa asla patronların aldığı ile ilgilenmez.

Bu hak hukuk bölüşüm zart zurt lafları nedense çalışmayan insanların ,gerçekten geçim derdinde olmayan insanların zırıltılarıdır.Örnek drekinci adam doktor işciler ile yatıp patronlarla kalkıyor,ben ki içindeyim böyle bir doktor daha ne gördüm ne duydum,bu adam sağlıklı diyebilirmiyiz????

Sitelerde Paylaş
sayın Deha. Bu sosyalizmin hiç bir iyi tarafı yok mudur ya böyle her kelimeye takılıyorsun her kelimeye bir cevap veriyorsun her kelimeye muhalefet oluyorsun. karsındakini sinir etmek için psikolojik olarak mı bunu yapıyorsun.?

Senin gibi zavallılara iş sahası açan değerli insanların öldürülmesine sevinen senin gibi zavallı yaratıklara belki faydam olur babından.

Sitelerde Paylaş

İşci evine ne götürdüğüne bakar,sosyalizmde hakkına kapitalizmden daha azı düşüyorsa bir an tereddüt etmez ve kapitalizme geri döner,hasta ruhlu sapıkların istibdatları da bir yere kadar devam edebilir.

İşcilerin büyük bölümü kendilerince makul bir şey alıyorlarsa asla patronların aldığı ile ilgilenmez.

Bu hak hukuk bölüşüm zart zurt lafları nedense çalışmayan insanların ,gerçekten geçim derdinde olmayan insanların zırıltılarıdır.Örnek drekinci adam doktor işciler ile yatıp patronlarla kalkıyor,ben ki içindeyim böyle bir doktor daha ne gördüm ne duydum,bu adam sağlıklı diyebilirmiyiz????

Sitelerde Paylaş
Kapitalizm insanlık onuruna ve aklına aykırıdır. Eğer üretimi hep beraber yapıyorsak, bunların mülkiyeti de yine hepimizde olmalıdır. Kapitalizmde ise hep beraber çalışıyoruz ama herşeyin mülkiyeti tek bir kişide... Hepimiz onun ağzının içine bakıyoruz. Bu mu insan aklına ve adaletine uygun sistem?!

Sosyalizmde mülkiyet senin mi oluyor???

Burada ne anlatıyoruz???

Sende anlama kıtlığı mı var?? Üretime ortaksan hisseni sat da görelim,bir avuç zıp çıktının kontrolundeki üretim aravcının işciye ne faydası var???

Üstelik finansmanını işcilere yaptırıyorsunuz,böyle zulum görülmüş mü????

İşci çalıştığı fabrikanın makınelerin vs parasının da maasından kesilmesini kabul etmek zorunda,hal böyle olunca da işciye ayda 10 dolar ile kireçimsi peynir,lastık bot ve basma elbise düşer.

Düne kadar karına kar katıp üretim şovu yapan kapitalistin ürettiği onca ürün satılamayıp elinde patlar! Sonuç iflastır, krizdir, işten çıkarmadır! Üretimi planlamazsan işte böyle olur! Tabi kapitalist elinde kalan ürünleri yoksullara dağıtmaz, çünkü o zaman bir dahaki sefere herkes bu dağıtımı bekleyecek ve hiç mal satamaz olacaktır. Bu yüzden kendi dizginsiz kar hırsının yarattığı krizin açlığa sürüklediği insanları, elindeki ürün fazlasını onlara dağıtmak yerine birşekilde yok ederek ortadan kaldırır ve insanları bolluk içinde açlıktan öldürür!...

Köy kahvesinde öocuk mu kandırıyorsun elinde lolipopla???

Sosyalist üretim sisteminiz ne üretti????

Senin link verdiğin dergi Ukrayna da bir milyon kişinin açlıktan öldüğünü kabul etmedi mi?????

Kurban olayım kapitalizmin en kötü krizine,var mı açlıktan ölen????

Sosyalist üretim nasıl planlanır????

Kişi başı senede bir lastık bot x nufus..

Bir de utanmadan kapitalizm açlıktan öldürür yazmış.

hah haaah devrime giden her yol mubah nasıl olsa,müslüman ayagı da yalarsın en kral yalanı da söylersin

ama alacağın temiz hava olacak .

Birileri jakuzilerinde poposuna buzlu badem sokarken, birileri çöpten yemek toplar. Bunu mu savunuyorsun?!...

Sosyalizmde buzlu bademciler yok mu,halkı açlıktan ölürken yönetimdekiler zevk ve safahat içinde değilmiydi????

Üstelik de ateist halinle. Kapitalizm bu eksiklerine insanları baş eğdirmek için tarihten beri dinleri kullanagelmiştir. Yeşil kuşaktan ılımlı islama kadar türlü türlü gerici proje üretmiş ve insanlığa ikinci bir ortaçağ yaşatmıştır. Senin gibi ''ateist''ler de bunu savunuyor! Ilımlı islam ''ateist''leri sizi.... Senin gibi ''ateist'' olacağına gavs gibi müslüman olsun, öper başıma koyarım...

Tabii ki öper başına koyarsın devrimi yaptıktan sonra da mezara koyarsın,sen giderken biz geliyorduk.

Bizim ateizmimiz sapık ve antibilimsel ideolojilerin ürünü değildir,tamamen bilime dayanır.

Bize de senin gibi ölüm fetvası veren ateist lazım değil.

Sitelerde Paylaş

Adam orda az olsun paylasilsin demiyor.O senin anlayisin.Adam diyorki;cikan üretimin üretenlerinharcadigi emege karsilik adaletli bir sekilde dagitilmasidir.Sen patron Kapiatalist oldugun icin konuyu hemen azdiyerekten gecistiriyorsun. Iste Kapiatlizm bir nevi kelime oyunu gibidir.

Senin psikolojinin bozuk olduguna inandim ben.Isci zavalli evine ne götürdügüne bakmaz,ne götürebildigine bakar.

Bütün isciler senin düsündügün gibi hemen Kapitalizme dönmez.Sendika kurar,Kapitalizme karsi direnir.Toplu sözlesmelerle hakkini savunur.Grev yapar,miting yapar, ...vs.Sendikalarin icindede burjuvanin "sari sendikalari"vardir.Bunlar senin basliklar acmana sebeb olmustur.Senin gibiler bunlari dayatmistir isci sinifina.Ama onlar isci sinifinin temsilcileri degildir aslinda.

İşci için mühim olan nasıl bölüşüldüğü değil hakkına ne düstüğüdür

Su lafa bakin!!Elhamdulillah!!Allah razi olsun beyim!

Bu tip kafalar,SADAKA KÜLTÜRÜ´nün tipleridir.Altinda calistirdigi bicare insanlara yetinmek zorunda kalacaklarini söyleyen,kaderine razi olmasi gerektigini söyleyen,halbuki ayni dinciler gibi Kaderci bir üslubu empoze etmeye calisan tiplerdir.Bunlar Fasisttir,Emperyalisttir,bunlar sömürücüdür,..

Bu tipki suna benzer; AKP ´nin dagittigi kömür gibidir.Dogalgaza,Elektirge,suya,benzine zam yaparlar, ondan sonrada kömür dagitarak Polyanna edebiyati yaparlar.Onlarin etrafindaki gerizekalilarda buna inanirlar.

Sitelerde Paylaş
Benim gibi insanlara iş kapısı açamaz o mahluklar merak etme sen gerilme..

Devletimin kapısındayım ben çok şükür.

Zavallı,o şahısların vergileri olmasa devlet sana ne verecek?????

Devlet kapitalist değil mi???

Bir gizli servis marifeti ile ülkenin en büyük sanayicisi öldürülüyor birisi cezaeveinde faili meçhul oluyor diğeri drekincinin önderi behice boranın kaçtığı Belçikaya kaçırılıyor ve sen bundan zevk duyuyorsun,hala utanmadan burada yazı yazıyorsun,insanım diye dolaşıyorsun.

Senin gibi psikopat caniler nasıl olur da başkalarının refahını ve mutluluğunu isteyebilir???

kim inanır senin sosyalizmine humanizmine hastasınız ,zenginler ölsün sürünsün istiyorsunuz tek derdiniz bu,bir baltaya sap olamadınızsa gidin genlerinizle kavga edin o insanların ne suçu var???

Utanmadan bir de devletim diyor.

Sitelerde Paylaş
Senin gibi zavallılara iş sahası açan değerli insanların öldürülmesine sevinen senin gibi zavallı yaratıklara belki faydam olur babından.

deha ölumlere sevınen çorbamıydı ?yakışır hahahah.utanmaz deha o wılsoncu o wılsoncu

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Adam orda az olsun paylasilsin demiyor.O senin anlayisin.Adam diyorki;cikan üretimin üretenlerinharcadigi emege karsilik adaletli bir sekilde dagitilmasidir.Sen patron Kapiatalist oldugun icin konuyu hemen azdiyerekten gecistiriyorsun. Iste Kapiatlizm bir nevi kelime oyunu gibidir.

hadi ya,iyi oku !!

akıllı önemli olan ne kadar bolluk üretildiği değil... üretilenin kime nasıl bölüştürüldüğüdür......

harcanan emeğe karşı adaletli bölüştürmekle eline kapitalizmden daha mı fazla gececek????

Yine çıkan azsa adaletli bölüşeceksin ama aldığın yine de az olacak,bunu anlamıyormusun???

Sen işciyi kandır götür devrim yap sonra 500 dolar alan işcinin eline 20 dolar ile soğan ekmek ver

'Az oldu ama eşıt paylaştık' de bak bakalım işci seni nereye kadar kovalıyor ve kapitalizmi nasıl geri getiriyor.

Sitelerde Paylaş

Kapitalist ülkelerde de, sosyalist ülkelerde de ne üretilmişse o paylaşılır. Kapitalist ülkelerde patron fazladan bir şey üretmiyor.

Her düzende işçi gelirine bakar. Kapitalist ülkelerde ürettiklerinin bir bölümünün patrona gittiğini görüyor. Sosyalist ülkelerde az üretmişse az, çok üretmişse çok paylaşır. Kime ne demeye hakkı olur. kimsede geliri ile orantısız bir zenginlik birikmez ki. Yakasına yapışsın nerden aldın diye sorsun.

Kapitalist ülkelerdeki patron ve yalakaları ne kadar işçi ve emekçilerden fazla ücret alıyorsa o kadar eşitsiz paylaşılıyor demektir.

Hak hukuk bölüşüm meselelerine zart zurt laf diyen doktora da ben ilk kez rastlıyorum. Sizlere geçim derdinde olan, çaresiz kalan işçiler gerek. Gelip kapınızda köle olsun. Benim gibi geçim derdinde olmayan insanların zırıltıları sizlerin kabusu olur.

Benim gibi doktorlar Türk Tabipleri Birliğinin yönetimini her seçimde binlerce doktorun oyları ile kazanıyor. Sizler kapısından bile giremiyorsunuz.

Benim insanların ruhsal sağlıkları yönünde bilgi ve deneyimim var. Özel bir psikiatri hastanesinde 6 yıl çalışmışlığım var. Benim sağlığım konusunda endişe etme.

Daraldığın zamanlar, sıkıntılarını söyle yardımcı olabilirim.

Sitelerde Paylaş
Zavallı,o şahısların vergileri olmasa devlet sana ne verecek?????

Devlet kapitalist değil mi???

Bir gizli servis marifeti ile ülkenin en büyük sanayicisi öldürülüyor birisi cezaeveinde faili meçhul oluyor diğeri drekincinin önderi behice boranın kaçtığı Belçikaya kaçırılıyor ve sen bundan zevk duyuyorsun,hala utanmadan burada yazı yazıyorsun,insanım diye dolaşıyorsun.

Senin gibi psikopat caniler nasıl olur da başkalarının refahını ve mutluluğunu isteyebilir???

kim inanır senin sosyalizmine humanizmine hastasınız ,zenginler ölsün sürünsün istiyorsunuz tek derdiniz bu,bir baltaya sap olamadınızsa gidin genlerinizle kavga edin o insanların ne suçu var???

Utanmadan bir de devletim diyor.

Cani olan senin hayranı oldugun KAPİTALİST empryalistler değil mi?

Asıl psikopat sizsiniz. Dünyayı kan gölüne cevirdiniz o doymak bilmeyen bünyenizle..Toprak toprak diyerek , maden maden diyerek işgal etmediginiz halkalr işgal etmediginiz topraklar kalmadı. bir de utanmadan konusuyorsun.

zenginler ölsün gebersin istiyorum. ben hiç br zaman hümanistim demedim..

bir baltaya sap olup olamadıgımı sana ispatlıcak değilim ama sen adam olamamıssın ondan eminim.

Sitelerde Paylaş
Anlaşılmayan şudur,toplamda sosyalist sistem asla kapitalist sistem kadar değer üretemez

Herhalde yani!Tabikii Kapitalist sistem kadar deger üretemez.Kapitalizm,sadece patron ve patron usaklarina hizmet ederse,ezen sinif olduklarindan,diger sinifin arti degerini kendilerine arti deger olarak yazarlar.

Bu yazdıklarının bir manası var mı laf olsun diye yazı yazıyorsun,cümlenin başı ile sonu kel alaka.

Bütün patronlar gerimi cagirildi?Valla benim tanidigim patronlarin cogu cezaevine girdikleri icin ,geri cagirilma sansslari olmadi.

vah vah 1917 de de mi yaşıyordun,anlamsız cümleler, Cin yurtdışındaki patronlara nasıl yalvarıyordu gidin resmi kayıtları okuyun biraz.

Kuzey Kore nin resmi sayfasına girin de yalakalık görün.

Sosyalizmden ölenler hadi diyelim 100 milyon,öyle farzedelim.

Peki kapitalizm yüzünden ölenler ne kadar diyelim??Bana bir sayi verebilirmisin?Yoksa ölen olmadimi diyeceksin

Zavallı tartıştığı şeye bak.

Sosyalizmden hiç adam ölmemeli çünkü halkın iktidarı sözde.

Sunu anlamiyorsunuz.Kapitalizm;Emperyalizmin ve Fasizmin kullandigi bir numarali sistemdir.Para herseydir.Parada, ac ve kudurmus Kapitalistlerin bir numarali aracidir.

Adamın bilgisi bu işte bakın tanımlara verin notu utanmadan yazı yazıyor burada.

Kapitalizmi kötüledin iyi güzel bana yerine koyduğun Sosyalizmin daha iyi sonuç verdiğini kanıtlayabilirmisin????

Sitelerde Paylaş
sen hastasın normal değılsın sapla samanı karıştıran komplexlı bırısın i melıh i goddes lafını yedırırım sana salak bayanlar o dedığınden olmaz çorbacı

i godness lafını yediremeyen birinin "salak" diyerek konusması bir çelişkidir. önce sen düzgün ol sonra baskasına düzgünlük ögret

Sitelerde Paylaş

Evet gerçekten böyle birşey olabilseydi tuhaf olurdu bu yüzden sen markist olamazsın çünkü sen müslümansın,köleliği,cariyeliği kabul eden,4 karı alma hakkı veren,kendisi gibi olmayanları öldürmeyi emreden bir dinin inanırı zaten marksist falan olamaz.

Sitelerde Paylaş
deha ölumlere sevınen çorbamıydı ?yakışır hahahah.utanmaz deha o wılsoncu o wılsoncu

ne diyosun sen???

Adam gibi yazacaksan yaz,burada koyun gütmüyoruz.

ben bugün ençok ileti atan ikinci katılımcıyım ileti sayım 35

Birinci de sensin ileti sayın 102,

her başlığın her iletinin altına saçma sapan bir şey yazıyorsun yazmaktan kafayı sıyırmışşsın ne yazdığın belli değil.

Daha da yeni üyesin veya bilmem kaçıncı turun,yazı yazmasın öğren ayağa bacağa yapışma her yere de parazit olma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...