Jump to content

MARKSİSTLER; Ateizmi dayatmaktan vazgeçin

Recommended Posts

• İleti 266
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deha iletileri 1 saattir yokladim,kontrol ettim tekrar.

Ancak bir ara yarim saat kaybolduktan sonra,"Ben kapiatalizme kurban olurum" dedigin ileti silinmis.

Senmi sildin yoksa ,sildirdinmi bilemem ama bu cok büyük bir sahtekarliktir.

Sildikten sonra 1 saat sonra cikipta "om nerede demisim" demen bile artik bu forumun ne kadar önyargili,sistemli,acinasi bir durum icinde oldugunu gösterir.

Ayip ,Ayip.

Sahitler var.Sorarim yarin onlara.Yakismadi simdi.Nerde özgür hür düsünce,nerede peki adaletiniz????

Ayip degilmi??

Kafaniza göre silin ,ondan sonra "Nerede demisim "deyin.

Yazik,gercekten yazik!

Surda 2 saat sonra ise gidecegiz,Bu kadar yazi yazip dil döküyoruz.Sebek yerine koyup siliyorsunuz gercek iletileri.

Önemli degil.Yalanci degilim ben.Sahitlerede yarin sorariz merak etme.

Ama sunu söyleyim,hepiniz bu kafayla giderseniz,hicbir yere varamayiz.

Kumanda sizde oldugu icin,kafaniza göre yönlendiriyorsunuz ve burdaki insanlara gerceklerden uzak bilgilerle örnek oluyorsunuz.

Biz kafamizdan uydurmadik.

Aradaki boslukta temizlik yapip,ondan sonra burada kümelenmeniz sizin caresizliginizdir.

Yazik yakismadi.

Gercekten yakismadi.

Tom inan ki çok güldüm,gerçekten acıyorum sana muhtemelen öyle bir şey o anlamda olmamak koşulu ile yazdım fakat sen bulamıyorsundur,çünkü senin kapasite malum zayıf.

Ben de silecek yetki zaten yok hoş olsa da silmem zaten,yetkisi olanlara ne dememi bekliyorsun???

'sosyalizmde insanlar açlıktan öldü işci bu durumda kurban olurum kapitalizme der' gibilerden bir ileti idi sanırım,sen ikinci kısmını almışsın aklın sıra, kasıtlı yaptığını sanmıyorum hem kafa nato hem önyargı ile ketlenmiş sonuç bu olur sonra da boşuna yaygara yaparsın.

hah haah bir müslolar bir siz işiniz gücünüz mazlum edebiyatı,bizi eziyorlar,bizi sömürüyorlar,bizim sırtımızdan para kazanıyorlar,hakkımız yıyorlar,bize baskı uyguluyorlar,birlik olup yazılarımızı siliyorlar,kan kusuyoruz kızılcık şerbeti içtik diyoruz,ya sabır çekıyoruz vs vs

Bunlar paranoya bunlar saglıklı düşünceler değil,devamlı başkalarının size kötülük yaptığını düşünüyorsunuz.

Bu kadar aglayacağını bilsem misketlerini almazdım.

Sitelerde Paylaş
Sovyetlerin insanlığa en büyük armağanı STALİNGRAD'dır..

Zira Stalingrad geçilmez...

hah haah bu zavallı da nerelere düşmüş,

yaw ezogelin sence senin kafanın içinde bir beyin varmıdır???

Sitelerde Paylaş
İsveç'teki dinsizlerin önemli bir bölümü ateist değil, dünyanın en yüksek ateist oranı bugün Vietnam'dadır ve Vietnam'da sosyalist bir iktidar vardır. S.S.C.B. zamanında ise en büyük ateist kitle S.S.C.B.'deydi. İsveç'in nüfusu kaç? 5 milyon mu ne... S.S.C.B.'nin nüfusu 250 milyonun üzerindeydi.

Al işte bir zavallı da bu sen Vietnam'ı gördün mü????

Nasıl bir ülke olduğu hakkında fikrin var mı????

Bir Vietnamlı ile bir İsveçli yi kütürel yönden bir mi tutuyorsun,Vietnamlının her tarafı ateist olsa ne olur bir halt bildiği,bir şey gördüğü yok ki,geri kalmış ve baskı altında bir ülke,sen kaç tane Vietnam'lı turist gördün???

SSCB ve Vietnam daki ateizm zorunlu ve görüntüseldir nitekim SSCB yıkılınca halk kiliseleri tekrar kurdu,İsveç gibi ülkelerde ise bireyler bilinçlidir ve seçimlerini özgürce yapar.

Sitelerde Paylaş
Bak gösteriyorum iyi oku(wikipedia'dan alıntıdır);

*''Dünyanın ABD'den sonra ikinci büyük ekonomik gücüne sahip SSCB'de işsizlik ve enflasyon yoktu.''

*''SSCB dünyanın en zengin yeraltı kaynaklarına sahip ve en büyük maden üreticisi ülkesiydi. Taşkömürü, turba, petrol, doğalgaz, demir cevheri, çinko, nikel ve boksit rezervleri bakımından dünyada birinci ya da ilk birkaç ülke arasında yeralır''

*''Makina yapımında ABD'de ile ilk iki sırada yer alan SSCB, 1975?de 232.000 dolayında takım tezgahı üretmekteydi. 1982?de üretilen türbinlerin toplam gücü 17.300.000 kw?dı. ABD ile birlikte dünya üretiminde kimya sanayisi alanında ilk iki sırada yeralan SSCB, bu dalda birçok ürün bakımından en önde bulunmaktadır.''

*''Hafif sanayi çerçevesinde 1984?de 11.8 milyar m2 tekstil ürünü, 1982?de 730 milyon çift ayakkabı, 1984?de 118.000 biçerdöver, 1.2 milyon motosiklet, 5.5 milyon bisiklet ve motorlu bisiklet, 4.4 milyon fotoğraf makinası, 70 milyon saat, 9.4 milyon radyo ve pikap, 9 milyon TV, 4.5 milyon çamaşır makinası, 5.7 milyon buzdolabı üretildi.''

[Deha'nın kulakları çınlasın, Sovyet yurttaşlarının ayakkabısı olmadığını söylüyordu, halbuki yılda 730 milyon çift üretiyormuş! Deha'nın ipiyle kuyuya inip onun desteksiz sallamalarını benimseyenlere duyurulur! Sadece 1982'de(yani sadece bir yılda) 730 milyon çift ayakkabı üreten bir ülkeye ''ayakkabıları bile yok'' demişti!]

*''Son yıllarında SSCB petrol, dökme demir, yapay gübre, çimento, traktör, biçer-döver, dizel ve elektrikli lokomotif, yünlü kumaş ve deri ayakkabı üretiminde dünyada birinci sıradaydı''

*''Son yıllarında dünya sanayi üretiminin %20'si SSCB'de üretilmekteydi.''

Üstteki bilgiler, S.S.C.B.'de hiçbir şeyin üretilemediğini iddia eden ahlak yoksunu iftiracılara kapak olsun!!!

Ayrıca S.S.C.B. hakkında şunları da belirtelim;

*''Sovyetler Birliği?nin son dönemlerinde okuma yazma bilen insan sayısı %100'e yaklaşmıştı. Eğitim tamamıyla laikti. Okullarda dinsel eğitim yasaklanmıştı. 14 yaşına dek kişinin bütün eğitim masraflarını devlet karşılardı. Yüksek öğretimde, geniş bir burs sistemi uygulanırdı. Üniversite ögrencilerinin dörtte üçü civarı devletten burs alırdı. Üniversite öğrencilerinin yarıya yakını işçi ve köylü çocuklarıydı.'' [sovyet eğitim sistemini küçümseyenlere kapak olsun!!!]

*''1919 Ocağında, Sovyet rejimi devletle kiliseyi birbirinden ayırdı. Ne var ki, uygulamada, Çarlık rejimini tutan bir kısım ruhban, sert yaptırımlarla karşılaşırken, Militan Tanrıtanımazlar Derneği?nin öncülüğünde yoğun bir din aleyhtarı propaganda yürüttü.'' [sovyetlerin din karşıtlığından şüphe edenlere kapak olsun!!!]

Freddie, biraz daha yırtın bakalım bir sey cıkacak mı???

Soru nedir,

Sosyalist ülkelerin insanlığın gelişimine ne katkısı ne faydası olmuş,insanlığın yararına neyi bulmuş?????

Cevaplara bakın saçma sapan seyler sıralamış,herhangi faydanıza olan kullandığınız bir şey var mı????

Üstelik kafası çalışsa kendisini sıfıra indiren cevaplar.

4.5 milyon Çamaşır makinesi yapmışlarmış,birincisi modeller ilkel ve son derece kalitesiz,ikincisi 250 milyonluk ülkeye yeter mi????

Bunların merdaneli olmayıp tam Otomatık olduğunu ve başka bir ülke tarafından üretilmediğini kanıtlıyabilirmisin???

Beko orada fabrika kurdu ve bir sene de bir milyon tane satıs yaptı diğer yabancı markalar da satıyor.

Zaten Rusya doğru dürüst çamaşır makinesi yapabiliyor olsaydı,biz orada fabrika açacağımıza onlar gelir burada fabrika açardı aynen Bosch,Sıemens ve diğerleri gibi.

Bu memlekette çeşitli ülkelerden gelen beyaz eşyalar satılmakta,kim bir yerde satısa sunulmuş Rus malı bir beyaz eşya veya çamaşır makinesi gördü????

Freddie boş boş konuşuyor,ben o motorsikletleri de gördum bisikleti de sadece sekıllerı benziyor.

Frediie kapak yapma peşinde ama neyin kime kapak olduğu ortada.

Üstelik verdiği yıllara bakın 1975-1982 vs vs

Peki bu yıllarda Rusya Sosyalistmiydı?????

Zaten kapitalizme dönmüştü.

1982 de 730 milyon çıft ayakkabı ürettiğinde de zaten sosyalist değil,üstelik ben ayakkabı yapamıyor demedim,yaptığı herkese senede bir çift lastik ayakkabı vermek dedim,zaten ürettiği de budur,el yapımı İtalyan ayakkabı üretecek hali yok.

Olmamış freddie bu sana kapak olmuş

Hadi bize Sosyalizmin insan yaşamına yaptığı katkıları gösterin.

Neden cep telefonunu Sosyalistler bulmadı ,yahut LCD yahut bir Mr cihazı ,yahut bir lap top ????

Yahut sağlık alanında bir örnek.

Bunlar safsatadır,Sosyalizm insanları ileri değil geri götürür,barbarlığa ve ilkelliğe götürür.

Götürmüştür de,neyse ki erken dönüldü.

Sitelerde Paylaş
Senin link verdiğin dergi Ukrayna da bir milyon kişinin açlıktan öldüğünü kabul etmedi mi?????

Kurban olayım kapitalizmin en kötü krizine,var mı açlıktan ölen????

Tom Clancy,

68 no'lu ileti butun azameti ile orada duruyor,içinde başka konular da var bu vesile ile bir daha oku.

Benim bulmam 1 dk 6 sn sürdü.

Burada demişim ki,kapitalizm krizleri ne kadar kötü olursa olsun sosyalizm gibi açlıktan milyonlarca kişi ölmediğinden dua etmemiz lazım,soaylist olup açlıktan milyonlarca kişinin ölmesindense kapitalizmin krizinin basımın üstünde yeri var vs vs

Sen degilmiydin kapitaliste kurban olayim diyen?????????????????????????

Geriye dönde bir bak!!

Nasil kapitalist olmuyorsun yalanci ,düzenbaz seni!!

Sen de beni kapitaliste kurban etmişsin tabii senin anlama problemin olduğundan normal.

Görüldüğü gibi 'Kurban olayım kapitalizme' gibi bir ifadem yok ve iddianı ispat edemeyince de vay sildi,sildirdi bunlar teşkilat vs gibi yaygaralar koparman,şirretlik yapman da içine düşmüş bulunduğun tiraji komık durumdan seni kurtaramıyor.

Derhal moderator arkadaslardan özür dilemelisin,benden dilemesen de olur,ben affettim seni çünkü seni anlıyorum kolay değil bu kadar darbe alıp sarsılmamak,bütün doğru sandığı dogmatık kulelerin yıkılışını izlemek kolay değil,insan bu sonuçta boşa geçen bir ömür var ortada.

Yine başka bir beyanıma ilişkin iddiada bulundun onu da ispat edemedin şimdi ona da bir bakalım.

tarihinde DEHA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

'Komunizm,Sınıfın olmadığı ve üretim araçlarının işci sınıfına ait olduğu sistemdir'

Yılın çukurdakiler yarışmasına Tom Clancy üstteki cümlesi ile katılıyor.

İsteyen imza olarak ta alabilir.

Sınıf yok ama işci sınıfı var !!

Sitelerde Paylaş
Kapiatliste kurban olup,

Tom nerede neden olmuşum gösterirmisin??

QUOTEMehmet Agar gibi köpeklerin negibi bir taraftari olabilir???Bana anlatsana???

Yuhhhh beee!!!

Bu serefsiz katliamcilari bile savundun ya helal olsun!!

Bravoo!

Nerede????

QUOTEHastanede ölenleri münferit gösterdin,organlarini satmak zorunda kalanlari kabullenemedin,ergenekonla ilgili gercekleri kabul etmedin,

Hastahanede ölen münferit,zaten her gün hastanelerde bu kadar bebek ölmediğini sen bile kabul edersin.

Ergenekon konusu nerede geçti???

Evet Tom'a göre kapitaliste kurban olmuşum ,Mehmet Agar gibi katliamcıları savunmuşum,ergenekonla ilgili gerçekleri kabul etmedim.

Nerede olmuş bunlar????

yanıt

'Sildiniz sirketsiniz,ayıp ayıp ben uyumadım yazdım vs vs ''

yazık

Sitelerde Paylaş
Ortak mülkiyet vardir ama bu ortak mülkiyeti senin dedigin gibi "hise senedi" olarakta satamaz.Sen önceki iletilerinde bu ortak mülkiyetin icindeki sahiplerin hisse senedi olarak satacaklarindan bahsetmistin,Dön geriyede bak.

Tom gene uydurmuş yahut yanlış anlamış.

Nerede demişim böyle bir şey bunu da gösteremedi,mecbur kalınca da sildiniz vs vs

hadi Tom ya bunu göster ya da IFeelGood dan veya kimi kastediyorsan ondan özür dile.

Sonra da biraz haddini bil her şeye zıplama.

Hadi bakim uslu ol,oraya otur yerinden de kalkma.

Sitelerde Paylaş
'Komunizm,Sınıfın olmadığı ve üretim araçlarının işci sınıfına ait olduğu sistemdir'

Yılın çukurdakiler yarışmasına Tom Clancy üstteki cümlesi ile katılıyor.

İsteyen imza olarak ta alabilir.

Sınıf yok ama işci sınıfı var !!

DEHA , dikkat et! tomclany halt edecem diye... önünde duran muz kabuğuna basıp, çukura düşen sakın sen kendin olmayasın.. :lol:

neymiş sana göre komünizmde sınıf yok ama işçi varmış... ya sırf tom clancy laf sokacam diye işine geldiğini gibi tom clancy ın dediğini çekiyorsun.... tom clancy dediğine bambaşka bir anlam yüklemeye çalışıyorsun..

yada sen komünizmden gerçekten anlamıyorsun...

sen komünizmi gerçekten bildiğine eminmisin??? komünizmde işçi sınıfı diye bir şey yok..

işçi demek; belli bir ücret karşılığı , iş verene çalışan kişi demek.

komünizmdeki kişi, köyde; tarlasını kendi ekip, kendi biçip... ürününü kendi tüketen kişi gibidir.... işçi dediğin kişi anca kapitalist düzende olur...

sen sosyalizmle, komünizmi karıştırıyorsun....

eğer komünizmi anlamak istiyorsan önce sen, ben olmakla, biz olmak arasındaki farkı çözmeye çalış

ortada dünya denen bir tarla var... tüm dünya halkı ve insanları artık sen , ben değil .. biz yani bir aile..

bu aile oğlundan , kızına, gelininden , torununa hepsi bu ailenin ihtiyaçları için , hep birlikte çalışıp, üretiyor...bu konuda hepsi yetenekleri doğrultusunda üstüne düşeni yapıyor...biri tarlayı çapalıyor, diğeri ekmek pişiriyor, bir diğeri koyun otlatıyor....

bak aileye yeni bir çocuk mu katıldı... hemen onada biz bir aile olarak bir yatak , döşek dikeriz... onada bir dört duvarlı oda öreriz.. günlük ürettiğimiz ekmeği bir tane artırırız,..

bunlar sana çok ütopik mi geldi... bu konuda sana kızamam... çünkü bu yaşına kadar sen hep ben olmayı öğrendin..

senin gibilerin biz olmayı öğrenmesi için önce komünizmin gelmesi gerekiyor......ben bunu çok iyi biliyorum.. ;)

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herhalde seni sevdiğimden olsa gerek gavs , ne kızıyorsun !

Sevgili Azaz, senin hesap; ayı sevdiği postu yerden yere vururmuş hesabına gelmiş....

altan alta incitmeden gavsa laf dokundurayım demişsin.... canın sağ olsun...... ama sorun yok fikir başka başka olmasa kurt kuzuyla gezermiş demiş ozanın biri... birbirimize tahamül edebildikten sonra, gerektiğinde sevip bağrına basmayı bilebildikten sonra.. işin içinde art niyet olmadıktan sonra bunlar sorun değil... :)

Gavscığım , asıl sen bana komünist ideolojinin insanlığın gelişimine olan katkılarını yaz önce ; lütfen madde madde olsun , aşağısı kurtarmaz , sonra gerekeni yazarız .

Sana kolay gelsin gavs , klavyene kuvvet !

aynen Azaz sen sıkıştığında soruyu cevaplamakta zorlandığında soruyu tersine çevirip yükü benim üzerime atarsın.. bende şıkıştığımda dönüp yükü senin üzerine atarım... bu ağır yükü böyle kardeş kardeş paylaşırız... bu hiç dert değil... B)

Bak , kızıl - yeşil ittifakı konusunda sizler için iyi dileklerimi bile sunmuşum :

- Yakışmıyorlar da değil hani birbirlerine ! Ne diyelim ; gavs'ın Allah'ı ile Freddie'nin Çükütay'ı onları bir yastıkta kocatsın !

sen aramıza nifak koymak ve fitne tarafı olmak peşindesin. bana göre freddie çükütayında haksızdır. ama o ayrı bir konu ... konu komünizme gelince; freedi davasında sonuna kadar haklıdır... bende haklı olanın hakkını kendisine veriyorum....

hem nedir senin bu renk takıntın???. ben ne sırf kırmızıyım ne sırf yeşilim..

kırmızının haklı olduğu yerde kırmızı, yeşilin haklı olduğu yerde yeşil olurum... tüm gök kuşağı renkeri bizimdir... yeri geldiğinde kırmızı yeri geldiğinde yeşil , yeri geldiğinde siyah, yeri geldiğinde beyaz olurum..... benim dedem hep şunu derdi.. şu dünyada tek rengi olan adamdan korkacaksın diye... bu yüzden yeşilden başka bir şey görmeyen adamdan kaçmak gerektiği gibi .. sadece kırmızıyı gören adamdanda kaçacaksın..

onun için gavsı tanımak o kadar kolay değildir....hele gavsı sadece bir rengin içine sokmaya çalışırsan gavsı hiç tanıyıp anlayamazsın.... gavs bazen nihilist olur ,kimi zaman hümanist ama yeri geldiğinde de faşist olur en çokta anarşist olmayı sever....

ama gavsın en çok olmayı sevdiği rengi sorarsan o renkte KAHVE RENGİDİR. eğer Kahve rengi nedir diye bilemezsende... olurda bir gün yolun düşerde senle birer karşılıklı çay içebilirsek işte o zaman ben sana kahve rengi yi uzun uzun anlatırım.... :rolleyes:

Madde 1 : ...

Ama dur ; bir an hatırıma daha geçenlerde o korkunç uzlaşmaz polemikçi tavrınla site adminlerinden deicide'ye yaptıkların geldi de vazgeçtim , yok öyle yağma .

gavsın deicideye olan tepkisinin adına sen polemik dersin... gavsa göre ise gavsın kendi hakkını savunmak için takınmak zorunda olduğu mecburi bir tavırdır..

ama bu konuda gavsı anlayabilmen için önce ateistforumda müslüman olmak nasıl bir şeydir bunu anlaman gerekiyor... bunuda ateist forumda müslüman olunmadan anlayamazsın.....

nasılki zencinin neyi niçin yaptığını doğru anlayabilmen için beyaz veya siyah olman değil, beyazların arasında zenci olman gerekiyor......

birde istediğini elde etmek için her zaman çocukça davranmak sonuç vermiştir.. hani derler ya ağlamayan çocuğa meme vermezler diye... aynen öyle... ...

birde eğer biri yüzüne bir fiske vurursa.. aman bir fiskedende ne olacak,, sonuçta canım yanmadı. abartmayaım.. buna tepki vermeyeyim demeyecen,, eğer o kişiye tepki vermezsen bu sefer aynı kişi gelip sana bu sefer fiske yerine koca bir tokat vurmaya kalkışıyor....

;)

Sitelerde Paylaş

Gavs yoldaş sana uygun bir şiiir.Nevzat ÇELİK'e ait umarım seversin.Renkler hakkında söylediklerin güzel her rengi sevmek lazım siyahı daha çok sevmek lazım tabiki.Kahverengi Faşizmin rengi değilmiydi onu sevmesekte olur.Hain kahverengi

İtirazın İki Şartı

çok olmadığımız kesin

çok olan tarafta değiliz

çok olan tarafta olmayacağız

türkiye'de kürt olacağız

kürtlerde ermeni

ermenilerde süryani

gidip almanya'da türk olacağız

hollanda'da surinamlı

fransa'da cezayirli

iran'da azeri

amerika'da zifiri zenci olacağız

çoğalan zencide mutlaka kızılderili

israil'de filistinli

köpeğin karşısında kedi

kedinin karşısında kuş olacağız

kuşun karşısında börtü böcek

hakemler hep karşı takımı tutacak

ve biz hep yedi kişiyle tamamlayacağız maçı

çiçeklerden kamelya olacağız

az kolumuzun tarafında

solda olacağız

bu itirazın ilk şartı

solda da az olacağız

devrimi çoğaltırken çünkü

bir başka devrime hızla azalacağız

Buda itirazın ikinci şartı

tarihinde marcos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Deha,

O kadar cahil ve bilgisizsin ki daha Sovyetler'in hangi yıllar arasında yaşadığını bile bilmiyorsun!

Üstelik verdiği yıllara bakın 1975-1982 vs vs

Peki bu yıllarda Rusya Sosyalistmiydı?????

Zaten kapitalizme dönmüştü.

1982 de 730 milyon çıft ayakkabı ürettiğinde de zaten sosyalist değil,üstelik ben ayakkabı yapamıyor demedim,yaptığı herkese senede bir çift lastik ayakkabı vermek dedim,zaten ürettiği de budur,el yapımı İtalyan ayakkabı üretecek hali yok.

Deha'ya göre, 1975-82 yılları arasında ve yine 1982'de Rusya sosyalist değilmiş! :lol:

Sovyetlerin 1989'da sarsılmaya başlayıp 1991'de yıkıldığından haberi yok ''akıllı''nın!

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İsveç'teki dinsizlerin önemli bir bölümü ateist değil, dünyanın en yüksek ateist oranı bugün Vietnam'dadır ve Vietnam'da sosyalist bir iktidar vardır. S.S.C.B. zamanında ise en büyük ateist kitle S.S.C.B.'deydi. İsveç'in nüfusu kaç? 5 milyon mu ne... S.S.C.B.'nin nüfusu 250 milyonun üzerindeydi.

Kaynağın? İsveç'te ateist oranını %80 olarak gösteren araştırmalar var, daha az gösterenler de var ama gördüğüm tüm kaynaklarda İsveç'teki ateist oranı Rusya'dan yüksek, 5 milyon olmasıyla ne alakası var onu da anlayamadım?

kaynak ve listeye buradan bak:

http://web.archive.org/web/20070610084208/...an/atheism.html

Country Total Pop.(2004) % Atheist/actual # Agnostic/Nonbeliever in God (minimum - maximum)

1 Sweden 8,986,000 46-85% 4,133,560-7,638,100

2 Vietnam 82,690,000 81% 66,978,900

3 Denmark 5,413,000 43-80% 2,327,590-4,330,400

4 Norway 4,575,000 31-72% 1,418,250-3,294,000

5 Japan 127,333,000 64-65% 81,493,120-82,766,450

6 Czech Republic 10,246,100 54-61% 5,328,940-6,250,121

7 Finland 5,215,000 28-60% 1,460,200-3,129,000

8 France 60,424,000 43-54% 25,982,320-32,628,960

9 South Korea 48,598,000 30%-52% 14,579,400-25,270,960

10 Estonia 1,342,000 49% 657,580

11 Germany 82,425,000 41-49% 33,794,250-40,388,250

12 Russia 143,782,000 24-48% 34,507,680-69,015,360

13 Hungary 10,032,000 32-46% 3,210,240-4,614,720

14 Netherlands 16,318,000 39-44% 6,364,020-7,179,920

15 Britain 60,271,000 31-44% 18,684,010-26,519,240

16 Belgium 10,348,000 42-43% 4,346,160-4,449,640

17 Bulgaria 7,518,000 34-40% 2,556,120-3,007,200

18 Slovenia 2,011,000 35-38% 703,850-764,180

19 Israel 6,199,000 15-37% 929,850-2,293,630

20 Canada 32,508,000 19-30% 6,176,520-9,752,400

21 Latvia 2,306,000 20-29% 461,200-668,740

22 Slovakia 5,424,000 10-28% 542,400-1,518,720

23 Switzerland 7,451,000 17-27% 1,266,670-2,011,770

24 Austria 8,175,000 18-26% 1,471,500-2,125,500

25 Australia 19,913,000 24-25% 4,779,120-4,978,250

26 Taiwan 22,750,000 24% 5,460,000

27 Spain 40,281,000 15-24% 6,042,150-9,667,440

28 Iceland 294,000 16-23% 47,040-67,620

29 New Zealand 3,994,000 20-22% 798,800-878,680

30 Ukraine 47,732,000 20% 9,546,400

31 Belarus 10,311,000 17% 1,752,870

32 Greece 10,648,000 16% 1,703,680

33 North Korea 22,698,000 15% ( ? ) 3,404,700

34 Italy 58,057,000 6-15% 3,483,420-8,708,550

35 Armenia 2,991,000 14% 418,740

36 China 1,298,848,000 8-14% ( ? ) 103,907,840-181,838,720

37 Lithuania 3,608,000 13% 469,040

38 Singapore 4,354,000 13% 566,020

39 Uruguay 3,399,000 12% 407,880

40 Kazakhstan 15,144,000 11-12% 1,665,840-1,817,280

41 Estonia 1,342,000 11% 147,620

42 Mongolia 2,751,000 9% 247,590

43 Portugal 10,524,000 4-9% 420,960-947,160

44 United States 293,028,000 3-9% 8,790,840-26,822,520

45 Albania 3,545,000 8% 283,600

46 Argentina 39,145,000 4-8% 1,565,800-3,131,600

47 Kyrgyzstan 5,081,000 7% 355,670

48 Dominican Rep. 8,834,000 7% 618,380

49 Cuba 11,309,000 7% ( ? ) 791,630

50 Croatia 4,497,000 7% 314,790

Sitelerde Paylaş
Sovyetlerin 1989'da sarsılmaya başlayıp 1991'de yıkıldığından haberi yok ''akıllı''nın!

Zavallı Freddie,

SSCB nin 1991 de yıkıldıktan sonra kapitalizme geçtiğini sanacak kadar zırcahil.

Çin Komunist partisi SSCB yi Sosyal Emperyalist ilan ettiğinde yıl daha 1963 tü.

Türkiyede bile 1970 lerde bir sürü farksiyon SSCB yi kapitalist olarak ilan etmiş ve sokaklarda 'Ne Amerika Ne Rusya ' diye bagırıyordu.

Cehalet zor zenaat.

Sitelerde Paylaş
Gavs yoldaş sana uygun bir şiiir.Nevzat ÇELİK'e ait umarım seversin.Renkler hakkında söylediklerin güzel her rengi sevmek lazım siyahı daha çok sevmek lazım tabiki.Kahverengi Faşizmin rengi değilmiydi onu sevmesekte olur.Hain kahverengi

İtirazın İki Şartı

çok olmadığımız kesin

çok olan tarafta değiliz

çok olan tarafta olmayacağız

türkiye'de kürt olacağız

kürtlerde ermeni

ermenilerde süryani

gidip almanya'da türk olacağız

hollanda'da surinamlı

fransa'da cezayirli

iran'da azeri

amerika'da zifiri zenci olacağız

çoğalan zencide mutlaka kızılderili

israil'de filistinli

köpeğin karşısında kedi

kedinin karşısında kuş olacağız

kuşun karşısında börtü böcek

hakemler hep karşı takımı tutacak

ve biz hep yedi kişiyle tamamlayacağız maçı

çiçeklerden kamelya olacağız

az kolumuzun tarafında

solda olacağız

bu itirazın ilk şartı

solda da az olacağız

devrimi çoğaltırken çünkü

bir başka devrime hızla azalacağız

Buda itirazın ikinci şartı

marcos, şiir için çok teşekür ettim :) ... çok güzel olması bir yana... benim anlatmak istediğimi şiir diliyle çok güzel anlatmış...

kahve rengine gelincecede..kahve renginin aynı zamanda tutucu ve faşist bir kişiliği simgelediğini bilmiyordum.. . ben kahve rengiyi başka bir anlamıyla sevdim.. ve kahve rengi benim gözümde hala o anlamı simgeliyor..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...