Jump to content

Kendiliginden bir araya geldi... *****

Recommended Posts

gönderildi (düzenlendi)
Kuantum dünyası "sebepsiz" veya önceden öngörülemeyen olaylarla doludur... Newton fiziği ile düşünmek yanıltıcı olabilir...

Haklı olabilirsin, anlamyacağımız kavramlar yolu ile de oluşum mümkün. Zaten bunu idrak edebilmek (benim için) imkansız geliyor.

Ve eklemeliyim, bu konu 4 yıl önce Haci tarafından TD froumlarında tartışmaya açılmış, erişimi yeni sağlama fırsatı oldu.

TD de yazılmış olanlar bence bu konunun kapanması için yeterli.

Haci tarafından 4 yıl önce açılmış başlık:

http://www.turan-ursun.com/forumlar/showthread.php?t=853

Not: turan dursun sitesine www.turandursun.com ve www.turan-dursun.com sitesinden ulaşım yapılamamasından dolayı 2005 de tartışılan konuya erişim sağlanamamıştı, fakat bu gün ulaştım, meraklıları varsa onlar için iyi bir konu. TD 'deki topicin incelenmesinde fayda var.

Saygılar.

tarihinde Mamut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Secdeye kapanan arkadaşlara burdan TEİST arkdaşımın kahkahalarını iletiyorum. Kendisi sizden daha ciddi ve tatminkar görünüyor.

Bir not yazmıştım Teist arkadaşım bu platformu seviyesiz buldu, ve katılmamaya karar verdi, inanın burda teist katılımcıya ihtiyac var, bu önemli ve tartışmasını bilen teist bulunması çok zor, bunu biliniz.

Bu platforma yakışmayan hareketleri sizler lütfen benim topicimde sergilemeyiniz. Arkadaşıma yüksek seviyeli bir akıl bilim platforumu olarak lanse ettim, fakat siz saygısızlar yüzünden mahçup oldum.

MAMUT

Sevgili mamut,

öncelikle arkadaşın partal paşanın torunu mu merak ettim. Sen de onun ulağı mısın? Arkadaşın foruma üye olsun ve kendi düşüncelerini kendi dile getirsin. İslamcılar illa da bir aracıya ihtiyaç duyarlar herhalde? Saçma sapan bir hikayeye verilecek saçma cevabı da kabul etsin. Şimdi bu hikayenin çok güçlü olduğunu düşünüyorsa zaten onunla arkadaşlığı bırak bence...

Sitelerde Paylaş

>>> Bu platforma yakışmayan hareketleri sizler lütfen benim topicimde sergilemeyiniz. Arkadaşıma yüksek seviyeli bir akıl bilim platforumu olarak lanse ettim, fakat siz saygısızlar yüzünden mahçup oldum.

Vallahi burada her nabza göre şerbet bulunur..

Eğer akıl diyorsa, bilim diyorsa, buyursun gelsin.. Madem bunlaır söylüyor, hakemlerimiz şunlardır:

http://fallacyfiles.org

http://safsatakilavuzu.com

Akıl üzerine, gidip safsata yapmaması yeter bize...

Bilim üzerien ise, her hang ibr hakemli dergide yayınlanmış bilimsel çalışmayı dilediği gibi kulllanabilir..

Ama gelip zırvalarsa, işkembeden sallarsa, o zaman aynen kendi seviyesinde bir cevap alır..

Sitelerde Paylaş
Kuantum dünyası "sebepsiz" veya önceden öngörülemeyen olaylarla doludur... Newton fiziği ile düşünmek yanıltıcı olabilir...

Andromeda,

Çok önemli bir tespit yapmışsın. Yaptığım açıklamada işin bu kısmını eksik bırakmışım.

Newton'cu nedensellik anlayışıyla bile arkadaşın bakış açısının sonuçsuz olduğunu anlatmaya çalıştım orada. Ama aslında günümüzde her şeyin ille de bir nedeni olması gerektiğini gösteren bir şart da yok.

Sitelerde Paylaş
>>> Bu platforma yakışmayan hareketleri sizler lütfen benim topicimde sergilemeyiniz. Arkadaşıma yüksek seviyeli bir akıl bilim platforumu olarak lanse ettim, fakat siz saygısızlar yüzünden mahçup oldum.

Vallahi burada her nabza göre şerbet bulunur..

Eğer akıl diyorsa, bilim diyorsa, buyursun gelsin.. Madem bunlaır söylüyor, hakemlerimiz şunlardır:

http://fallacyfiles.org

http://safsatakilavuzu.com

Akıl üzerine, gidip safsata yapmaması yeter bize...

Bilim üzerien ise, her hang ibr hakemli dergide yayınlanmış bilimsel çalışmayı dilediği gibi kulllanabilir..

Ama gelip zırvalarsa, işkembeden sallarsa, o zaman aynen kendi seviyesinde bir cevap alır..

Söylediklerin doğru, ama bu konu için değil, konu konu gezip, "ay imana geldim" ay "bunların poposu kara" gibi cümleler kurmaktan ileri gidemeyen kişileri baz aldım. Mantik, mohammed gibi birkaç değerli arkadaş burda yazılması gerekeni yazdılar. Ve kendilerine bu topicde bol bol teşekkür ettim.

Bu kişi akıl üzerine safsata yapmadı, bende yapmadım sen yanlış anlamışsın ki bilim platformu tartışması düzeyine geçiyorsun.

Secdeye kapanan arkadaşlara burdan TEİST arkdaşımın kahkahalarını iletiyorum. Kendisi sizden daha ciddi ve tatminkar görünüyor.

Bir not yazmıştım Teist arkadaşım bu platformu seviyesiz buldu, ve katılmamaya karar verdi, inanın burda teist katılımcıya ihtiyac var, bu önemli ve tartışmasını bilen teist bulunması çok zor, bunu biliniz.

Bu platforma yakışmayan hareketleri sizler lütfen benim topicimde sergilemeyiniz. Arkadaşıma yüksek seviyeli bir akıl bilim platforumu olarak lanse ettim, fakat siz saygısızlar yüzünden mahçup oldum.

MAMUT

Sevgili mamut,

öncelikle arkadaşın partal paşanın torunu mu merak ettim. Sen de onun ulağı mısın? Arkadaşın foruma üye olsun ve kendi düşüncelerini kendi dile getirsin. İslamcılar illa da bir aracıya ihtiyaç duyarlar herhalde? Saçma sapan bir hikayeye verilecek saçma cevabı da kabul etsin. Şimdi bu hikayenin çok güçlü olduğunu düşünüyorsa zaten onunla arkadaşlığı bırak bence...

Ben bir insanın düşüncesi ve inancı benden farklı diye, ona hayatı boyunca dayatılandan öteki boyutları göremiyor diye onunla insani ilişkisini kesecek kadar ucuz, adi, aşağılık birisi değilim!

Dünya görüşü açık bir teist'e saygı duymanız duymanız gerekir, herkez inancını yaşamakta özgürdür diyen, hayatında yanlış bir söz söylememiş, yanlış tavırlar sergilememiş bir kişi için düşüncesi yüzünden insanlığı fesih mi edilir ?

Tartışma yanlısı olan bendim, konu ateistlerden açılınca bu platformda tartışılması fikrini attım. Saçma yada değil, azıcık bile farklı fikirlere tahamülü olmayan, 1 cümle kuramayanlar cevap vermiş.

Bunu inancını küçük gördüğümüz adam bile seviyesiz buldu.

Onu bu platforma ben davet ettim, etmemem gerekirdi anlaşılan, insanlar bu platformu bilsinler, adını duyunca merak etsin girsinler, yol alsınlar, belki sayenizde 1-2 şey öğrenebilirler...

Aşağılayıcı, ciddiyetsiz, tatmin etmeyen cümlelerle bu mümkün görünmüyor.

ben o adamın ulağıyım sana ne deloday ? Sanamı kaldı bunu sormak, istersem kulaktan kulağa yapar öyle yazarım. ne farkediyor ?

Zaten kapanmış konu dışında ileti yazma gayesi olan varsa özelden yazsın bekliyorum, çünki topic yeri değil !

Sözümün gittiği rumuzlar bellidir, alakasız kişiler üzerlerine alınasınlar.

İyi forumlar.

Sitelerde Paylaş

aklıma bişey geldi bu ebu sufyan mı ne alim olan kendisi bile söylediğine inanmadığı açıktır..

yalan söylemek islama göre günahsa eğer neden o materyalist adama yalan söylemiştir ?

bildiğim kadarıyla islamda yalanın caiz olduğu durumlar arasında bu yoktu.

ayrıca verilen örnekte ve kendiliğinden oluşum arasındaki tek ortak nokta kendiliğinden olduğununun söylenmesi..

ama bilmiyoki evrenin oluşumunu odundan sal olması ile yakından uzaktan ilgisi yok..

bi salak bi hikaye uydurmuş dilden dile düşmüş daha önce de bunu duymuştum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...