Jump to content

BOL-YONET politikasi ve KURTLER

Recommended Posts

marcos arkadaşımız burada dılekçe yazdığımızı yada sınıfta yazılı kağıdı hazırladığımızı sanıyor galıba hemen yazım ımla kuralı bılmemekle damgalıyor hem de bunu kendı savunduğu sınıfı aşşağılayarak yaptığının farkında değıl neymış yazım kuralı bılmeyen sosyalızmı savunurmuş teorıye bakarmısınız ne alakaysa artık ingilizce ve türkçe dilbilgisi kurallarını bılırım mar cos kardeş ayrıca sandığın sınıftan değılım

Diğer başlıkta budurum için ne demişim bir bakarmısın arkadaşım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kurt sorunu yoktur,gitsinler,gelmesinler,otekiler gibi kavramlar ancak sorunun derinlesmesine ve cikmazina yol acar..

Kurtlerin ugradigi ve yasadigi olaylara dunyada cok az sayida halk yasamistir..

Bir ulus dusunun ki KENDINE ait topraklari emperyalist ve somurgeci gucler tarafindan somurulsun. IRAK-IRAN-SURUYE gibi devletler manda devlettiydi..

ve emperyalist guclerinde destegini alarak kurtleri bolup paylastilar, kurtlere arap olduklarini-fars olduklarini vs soylediler..

Tarihlerinde bile kurtler ya arap ya fars ya turk olarak gosterilir.. ne kadar tarajik degilmi??

Bu sorunun neden ve nicinleri iyi anlasilmassa HER zaman var olacagina benziyor zira SURIYE -IRAK-IRANDa bile artik kurt sorunu yakiciligini ve sicakligini korumaktadir..

ASKERI OPERASYONLAR iflas etmistir, ASKERI olarak turkiye herseyi denemistir ((atom bombasindan)) haric,, ama ne pkk yi ne de KURT SORUNUNU BITIREMEMISTIR..

1 tirilyon dolar PKK ile mucadeleye gitti, bu parayi elbetteki bizler odedik ve bu savastada bizler yakinlarimizi kaybettik..

AMA turkiyede bir kesim varki onlar hic aci cekmedi,bilakis NEMALANDILAR bu kirli savastan ..

PKK yoktur veyahutta kufur hakaret ederek bu sorun cozulmez ve COCUKCA bir yaklasim olur..

PKK vardir ve nedenlerini ciddi bir temelde ortaya koymak gereklidir..

saygilar.......

Sitelerde Paylaş
Kurt sorunu yoktur,gitsinler,gelmesinler,otekiler gibi kavramlar ancak sorunun derinlesmesine ve cikmazina yol acar..

Kurtlerin ugradigi ve yasadigi olaylara dunyada cok az sayida halk yasamistir..

Bir ulus dusunun ki KENDINE ait topraklari emperyalist ve somurgeci gucler tarafindan somurulsun. IRAK-IRAN-SURUYE gibi devletler manda devlettiydi..

ve emperyalist guclerinde destegini alarak kurtleri bolup paylastilar, kurtlere arap olduklarini-fars olduklarini vs soylediler..

Tarihlerinde bile kurtler ya arap ya fars ya turk olarak gosterilir.. ne kadar tarajik degilmi??

Bu sorunun neden ve nicinleri iyi anlasilmassa HER zaman var olacagina benziyor zira SURIYE -IRAK-IRANDa bile artik kurt sorunu yakiciligini ve sicakligini korumaktadir..

ASKERI OPERASYONLAR iflas etmistir, ASKERI olarak turkiye herseyi denemistir ((atom bombasindan)) haric,, ama ne pkk yi ne de KURT SORUNUNU BITIREMEMISTIR..

1 tirilyon dolar PKK ile mucadeleye gitti, bu parayi elbetteki bizler odedik ve bu savastada bizler yakinlarimizi kaybettik..

AMA turkiyede bir kesim varki onlar hic aci cekmedi,bilakis NEMALANDILAR bu kirli savastan ..

PKK yoktur veyahutta kufur hakaret ederek bu sorun cozulmez ve COCUKCA bir yaklasim olur..

PKK vardir ve nedenlerini ciddi bir temelde ortaya koymak gereklidir..

saygilar.......

sen benım küfür ettığımımı ıma edıyorsun ıspat edermısın bunu ?hangı mesajımda küfür etmışım ?alıntılayıp getırırmısın küfür ne demektır ve ben nerde küfür etmışım hemen ıftıraya hazırsınız ya ben senden daha fazla ordakı ınsanları savunuyorum töre cınayetı adına boğazlanan kadınları savunuyorum .bu kadar fakırken sureklı çoğalmak normalmı dıye sordum sanane uresınler dedın orda olay koptu zaten bu evet çoğalsınlarda ayrı devlet kursunlar demektır ege zaten 30 mılyon falan oldular dıyorsun bır mıllet bu kadar mı acızdıkı kendını kullandırdı pekı nıye acaba hıçmı düşünmedın ben aynı şeyı savunucam ulkemı savunmaya devam edıcem katıl apo serbest bırakılsa buna sevıncek ınsanlara karşı bunu yapıcam valla kusura bakma ama pkk aleyhıne tek lafını duymadımkı.küfür ettıysem şıkayet edersın nasıl ettıysem artık sızlerden korkulur en çok da zaten kraldan çok kralcı olandan korkmak gerek bu ıftıranı ıspatla arakadşım nerde küfür etmışımmmmmmmmmmmm

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PKK ya ve yahutta APOYA hakaret etmek neyi cozerki ???

Olenlermi geri gelir,kufur edersek???

PKK bitermi ,kufur edersek???

Kurt sorunumu cozulr,kufur edersek??

ULKE olarak kaybettiklerimiz,gerimi kazanacaz hakaret edersek???

-Bakin bizim yapmamiz olayi objektif ele alip,derinlemesine tartismak olsun..

Gene acmislar YOK pkk olsa ne olur,,israilde pkk olsa nasil olurmus,,tarzindan aptal-saptal basliklar acilmis..

bunlarin amaci dalga gecmek,ciddiyetsizler ve iticiler o kadar..

ama varsa dogrulari insanlarin yazsinlar,paylassinlar..

Sitelerde Paylaş

İnsanlar düşüncelerini anlaşılır ve doğru düzgün ortaya koyarlarsa okunur ve dinlenirler. Başlığa şöyle bir göz attım ama tümüyle okuyamıyorum. Hatta öyle iletiler var ki raporlasam yeri. Bu yaklaşımlarla kimse sizinle ilgilenmez. Kendiniz çalar kendiniz oynarsınız. Bir şey anlatacaksanız doğru düzgün anlatmayı, iletişim kurma becerisini gösterin önce. Ama nerde. Neyse forumda o kadar güzel başlık varken ben kaçar. Siz mızlanın durun.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar düşüncelerini anlaşılır ve doğru düzgün ortaya koyarlarsa okunur ve dinlenirler. Başlığa şöyle bir göz attım ama tümüyle okuyamıyorum. Hatta öyle iletiler var ki raporlasam yeri. Bu yaklaşımlarla kimse sizinle ilgilenmez. Kendiniz çalar kendiniz oynarsınız. Bir şey anlatacaksanız doğru düzgün anlatmayı, iletişim kurma becerisini gösterin önce. Ama nerde. Neyse forumda o kadar güzel başlık varken ben kaçar. Siz mızlanın durun.

[/quotraporla o zaman bende bana hakaret edılınce raporlucam artık ama bu forum un amacı bölücü fıkırlerı empoze etmek değıl zaten demokrasının de bır sınırı vardır arkadaşlar forum yönetıcılerı kımın naptını çok ıyı bılıyor sen kafanı yorma

Sitelerde Paylaş
PKK ya ve yahutta APOYA hakaret etmek neyi cozerki ???

Olenlermi geri gelir,kufur edersek???

PKK bitermi ,kufur edersek???

Kurt sorunumu cozulr,kufur edersek??

ULKE olarak kaybettiklerimiz,gerimi kazanacaz hakaret edersek???

-Bakin bizim yapmamiz olayi objektif ele alip,derinlemesine tartismak olsun..

Gene acmislar YOK pkk olsa ne olur,,israilde pkk olsa nasil olurmus,,tarzindan aptal-saptal basliklar acilmis..

bunlarin amaci dalga gecmek,ciddiyetsizler ve iticiler o kadar..

ama varsa dogrulari insanlarin yazsinlar,paylassinlar..

kürt sorunu vardır arkadaşım ama sen hala bana attığın ıftırayı çözemedın ben nerde sana küfür etmışım küfür ne demektır eğer bunu ıspatlamassan sen bılırsın.ıspat getır bana küfür ettığıme daır tam tersı ben hakaret ve küfürden kaçmaya çalışan bırıyım ama kışkırtılmadığım sürece bırıd eçıkmış raporlucam demış yönetıcı arkadaşlar kımın ne olduğunu bılecek kadar aklıbaşındalar merak etmeyın küfür ettığımı kanıtlamassan gerçekten ıftıracı olduğun bellı olacak .kürt sorunu varsa derdını hala açıkça söylemıyorsun bağımsız devletmı ıstıyorsun guneydoğumu bağımsız olsunb olsun arkadaşım o halde yol var o tarafa dıyorum hala bana demogojı yapıyorsun sana kırıcı olmak s ıstemesdım dedığım halde ısrarla uzattın olayı amaç üzüm yemek değil bağcı kovmak ıftıracı değılsen enrde küfür ettığımı göster

Sitelerde Paylaş

evet, ezberelri bozup, cesaretimizi toplayip bu sorunun KURDISTANI ilhak sorunu oldugunu soylemeliyiz..

Kimse kurdistan denen bir olgunun olmadigini soylemesin ki butarz yasaklayici,yaklasimlarda bile dusuncelerimizi ifade edemeyiz..

Eger hala bu idialar gundeme getiriliyorsa bu idialari yasaklamak ve yok etmek yerine tartismayi acip ((ortak bir mutabakata)) varmak en bilimsel yonulusu olur..

KURDISTAN ortadogunun ortasindadir ve IRAK-IRAN-TURKIYE-SURIYE devletleri tarafindan BOL-YONET politikasiyle somurulmus ve kurt halki parcalanmaistir..

Bu gibi SOMURUNUN DUNYADA BIR BENZERI DAHA YOKTUR..

AVRUPALI emperyalistler bile AFRIKAYI somururken daha insafli oldugu soylenilebilir..

ARTIK bu cagda YOKTUR demekle OLMADI demekle OLMAZ...... INKARCI,asimilasyoncu,irkci politikalar iflas etmistir ve rejimimizi bu cagin NORMlarina gore reglage yapip, daha cok kapsayici ve daha cok sivil bir ANAYASA etrafinda AYNI SINIRLAR DAHILINDE bolgede guclu bir TURKIYE OLABILIRIZ...

SAYGILAR....

Sitelerde Paylaş
evet, ezberelri bozup, cesaretimizi toplayip bu sorunun KURDISTANI ilhak sorunu oldugunu soylemeliyiz..

Kimse kurdistan denen bir olgunun olmadigini soylemesin ki butarz yasaklayici,yaklasimlarda bile dusuncelerimizi ifade edemeyiz..

Eger hala bu idialar gundeme getiriliyorsa bu idialari yasaklamak ve yok etmek yerine tartismayi acip ((ortak bir mutabakata)) varmak en bilimsel yonulusu olur..

KURDISTAN ortadogunun ortasindadir ve IRAK-IRAN-TURKIYE-SURIYE devletleri tarafindan BOL-YONET politikasiyle somurulmus ve kurt halki parcalanmaistir..

Bu gibi SOMURUNUN DUNYADA BIR BENZERI DAHA YOKTUR..

AVRUPALI emperyalistler bile AFRIKAYI somururken daha insafli oldugu soylenilebilir..

ARTIK bu cagda YOKTUR demekle OLMADI demekle OLMAZ...... INKARCI,asimilasyoncu,irkci politikalar iflas etmistir ve rejimimizi bu cagin NORMlarina gore reglage yapip, daha cok kapsayici ve daha cok sivil bir ANAYASA etrafinda AYNI SINIRLAR DAHILINDE bolgede guclu bir TURKIYE OLABILIRIZ...

SAYGILAR....

nasıl olacak bu pekı güçlü bır türkıye?özerklık gıbı mı olacak ?bu arada orda kürdıstan dıye bır resmı devlet mı vardı ?emınmısın

Sitelerde Paylaş

KURDISTAN ORTADOGUNUN ORTASINDA VE DOGAL KAYNAKLARI VE YER USTU ZENGINLIKLERI BOL OLAN BIR cografyadadir..

Kurdistan hep var oldu, herkezin bir kurdistani oldu ama kurtlerin olmadi.

TURKIYE-SURIYE-+IRAN-IRAK in bir KURDISTANI VAR ama kurtlerin yok..

Cunku kurdistan OSMANLI DAGILDIGI ZAMAN IRAN ve osmanlidan dagilan devletlerce PAYLASILMISTIR..

OSMANLI HARITASINDA DERSIM VE KURDISTAN SANCAKLARI VARDI!!!!!!!!!!!!!!!!!

TARIHI IYI BILMEK GEREKLIDIR yoksa soylenicekler PALAVRA olur..

BAKIN MUSTAFA KEMALIN resmi ve arsivlerdeki belgelerinden hatiratlari ve konusmalari yakin arkadaslariyla yazismalarida mevcuttur....

BELGE: 8

"KÜRDISTAN'DA BULUNMAKTAN KIVANÇ DUYDUM!"

Mustafa Kemal'in, Adana'dan, 24 Mart 1919 günü, kendisi ve arkadaslariyla ilgili olarak ortaya atilan bir iddiaya karsilik, Istanbul'a Savas Isleri Bakanligi'na gönderdigi mektuptan:

"Arkadaslarimin bu alçakça suçlamaya karsi ne diyeceklerini bilemem. Yalniz kendi adima açikliyorum ki; Benim Anafartalar'da, Kürdistan'da, Suriye'de, baslarinda bulunmaktan kivançz duydugum kahraman ordular, haydutlarin degil, Osmanli ulusunun namuslu çocuklarindan kurulmustur.."

(Öyküleriyle Atatürk'ün Özel Mektuplari, Sadi Borak, Çagdas Yayinlari, Istanbul, 1980, Sayfa: 139)

YUKARIDAKI arsivlerin bir cogu mevcuttur... dogrulugu icin arastirma yapmaktan kacinmayiniz...

saygilar........

Sitelerde Paylaş
KURDISTAN ORTADOGUNUN ORTASINDA VE DOGAL KAYNAKLARI VE YER USTU ZENGINLIKLERI BOL OLAN BIR cografyadadir..

Kurdistan hep var oldu, herkezin bir kurdistani oldu ama kurtlerin olmadi.

TURKIYE-SURIYE-+IRAN-IRAK in bir KURDISTANI VAR ama kurtlerin yok..

Cunku kurdistan OSMANLI DAGILDIGI ZAMAN IRAN ve osmanlidan dagilan devletlerce PAYLASILMISTIR..

OSMANLI HARITASINDA DERSIM VE KURDISTAN SANCAKLARI VARDI!!!!!!!!!!!!!!!!!

TARIHI IYI BILMEK GEREKLIDIR yoksa soylenicekler PALAVRA olur..

BAKIN MUSTAFA KEMALIN resmi ve arsivlerdeki belgelerinden hatiratlari ve konusmalari yakin arkadaslariyla yazismalarida mevcuttur....

BELGE: 8

"KÜRDISTAN'DA BULUNMAKTAN KIVANÇ DUYDUM!"

Mustafa Kemal'in, Adana'dan, 24 Mart 1919 günü, kendisi ve arkadaslariyla ilgili olarak ortaya atilan bir iddiaya karsilik, Istanbul'a Savas Isleri Bakanligi'na gönderdigi mektuptan:

"Arkadaslarimin bu alçakça suçlamaya karsi ne diyeceklerini bilemem. Yalniz kendi adima açikliyorum ki; Benim Anafartalar'da, Kürdistan'da, Suriye'de, baslarinda bulunmaktan kivançz duydugum kahraman ordular, haydutlarin degil, Osmanli ulusunun namuslu çocuklarindan kurulmustur.."

(Öyküleriyle Atatürk'ün Özel Mektuplari, Sadi Borak, Çagdas Yayinlari, Istanbul, 1980, Sayfa: 139)

YUKARIDAKI arsivlerin bir cogu mevcuttur... dogrulugu icin arastirma yapmaktan kacinmayiniz...

saygilar........

atatürk elbette ınsancıl bır lıderdı buna şaşırmadımkı ben benım anlamadığım kurdıstanla bırlıkte nasıl bır güçlü türkıye olcak yanı kurulucak buyuk kürdıstan amerıkanın kuklası olmıcakmı bızle ılgısı ne

Sitelerde Paylaş

EVET, kurdistan varmi ?? yokmu ?? TARTISMASI ELBETTEKI sacmadir..

KURDISTAN VARDIR..

HER ZAMAN VAR OLDU,ama orta doguda irkci ve baskici MUSLUMAN devletler tarafindan somuruldu ve kurtler hakli olarak haklarini aramaktadirlar..

UNUTMAYALIMKI, kurtler zaten buradaydi,bizler sonradan geldik tarih gibi bir olguda hata DUN geldigimizi bile yazabilirim,ama kurtler tarihler oncesinden zaten bolgenin gercek halklarindan birtanesidir..

Bir cok kritik zamanimizda biz turklere yardim ettiler..

Isyan ettiklerinde isin ozunu anlamadan bilmeden DAMGA vurmak kolaydir,ama birde nicin ve nedenlerini sorguluyalim..

Bir halk HAKSIZSA bu kadar ISYAN edermi ??? BU gucu kendinde bulabilirmi???

Evet su an yine ve tekrar kurt sorunu var ve hep oldu ,bu sekil giderse olacaktir..

bakin bu insanlara KARDES isek GEREKLERINI yapmak zorundayiz , yoksa bu kutsal kardesligin bir anlami kalmayacaktir..

KENDINIZI onlarin yerine koyun ,siz napardiniz???

Diliniz,kimliginiz,adiniz yasak olsa BIZLER napardik ???

"KÜRT, TÜRK KARDESINDEN AYRILMAYACAK"

Mustafa Kemal, 3. Ordu Müfettisi olarak Amasya'dan, Erzurum'daki Kazim Karabekir Pasa'ya gönderdigi, 24 Haziran 1919 tarihli sifreli mesajin ilk maddesinde, Güneydogu'da meydana gelen bazi olaylara iliskin olarak su bilgileri veriyor:

"1-Mr.Novil adindaki bir Ingiliz Yüzbasisi, Urfa'dan Siverek yoluyla Viransehir'e giderek, Milli asiretlerinin ileri gelenleriyle görüsmüs ve Urfa'ya dönmüs. Osmanli hükümeti için çok kötü propagandalar yapmis. Ancak asiret reislerinden aldigi kesin cevaplara sevinmistir. Kürtler, Türk kardeslerinden kesinlikle ayrilmayacaklarini, bu ugurda son kisilerine varincaya kadar ölüme hazir olduklarini söylemisler. Ayrica Ingilizler'in kendilerine vermek istedigi önemli miktardaki parayi almayarak namus ve yurtseverliklerini göstermislerdir..." (2)

Bakin yukardaki yaziyi okuyun cunku tarihten bir kesittir,, kurtler ILE gecmiste ortak hareket etmeseydik, biz biraz zor yedi duel ile savas yapip kazanirdik..

Gelin tekrar baris ve kardeslik icin bolmek istiyenlere inat BOLUNMLEMEK ICIN,, DEMOKRASI VE KARDESLIK diyelim...

Sitelerde Paylaş

ben hala anlamıyorum kürdıstan var sa resmı olarak mı kurulucak o mu olay? bu ulke bır kukla devlet olmıcakmı?nasıl bızle bır bağlantısı olcak .ayrıca evet bızde bılıyorus kurtuluş savaşında antep nasıl gazı oldu urfa nasıl şanlı oldu farkındayız sız tam olarak ne tür haklar ıstedığınızı bır açarmısınız ege?

Sitelerde Paylaş
ben hala anlamıyorum kürdıstan var sa resmı olarak mı kurulucak o mu olay? bu ulke bır kukla devlet olmıcakmı?nasıl bızle bır bağlantısı olcak .ayrıca evet bızde bılıyorus kurtuluş savaşında antep nasıl gazı oldu urfa nasıl şanlı oldu farkındayız sız tam olarak ne tür haklar ıstedığınızı bır açarmısınız ege?

kukla mı ? :lol:

Türkiye Cumhuriyeti başbakanı Amerikadan izin almadan ne yapabilmiş söyler misin?

Türkiye kukla değil mi? İsrail askerlerini Konyada eğiten kim?

İncirlik üssünü Amerikan askerlerine açan kim? IMF e milyar dolar borcu olan kim?

Sitelerde Paylaş
kukla mı ? :lol:

Türkiye Cumhuriyeti başbakanı Amerikadan izin almadan ne yapabilmiş söyler misin?

Türkiye kukla değil mi? İsrail askerlerini Konyada eğiten kim?

İncirlik üssünü Amerikan askerlerine açan kim? IMF e milyar dolar borcu olan kim?

ben sağ hükümetlerı desteklemem onlar benı temsıl etmıyor başbakanda benım başbakanım değıl seçenlere sor sağcılara sor sol görüş asla kukla olmaz bu bır gerçek dandık bı kürt devletı daha beter kukla olur

Sitelerde Paylaş

EVET gecmiste ve gunumuzde cok tartisma ve tepkilere yol acan OTONOM fikri ilk kimden cikmis bi bakalim..

Zira m.kemalin gercek kurt dostu olduguna inaniyorum biz turklerin bu sekil bir liderleri oldugu icin cok sansliyiz.

Evet kurt kardeslerimize FEDERASYON FIKRI,, GAZI PASA dan gelmis bakalim ne demis...

"KÜRDISTAN'A OTONOM YÖNETIM"

Bu ülkede, "Federasyon da tartisilabilir" dedigi için dönemin Cumhurbaskani Turgut Özal'i neredeyse vatan haini olarak ilan edenler, her nedense Mustafa Kemal'in El-Cezire Cephesi Komutani Tuggeneral Nihat Pasa'ya gönderndigi 'gizli' kayitli resmi yaziyi görmemezlikten geliyorlar. Yasar Kemal'in, geçtigimiz günlerde ATV Televizyonu'nda yayinlanan Siyaset Meydani programinda gündeme getirdigi, altinda "Büyük Millet Meclisi (Meclis, bu adla kuruluyor. Ilk belgelerin önemli bir bölümünde 'Türkiye' adi görülmüyor..) ile Mustafa Kemal imzasi bulunan ve Ankara 22 Temmuz 1922 tarihini tasiyan bu önemli belge aynen söyledir:

"Kisiye Özel.

El-Cezire Cephesi Komutani Tuggeneral Nihat Pasa Hazretlerine,

1-Asamali olarak, bütün ülkede ve genis ölçekte dogrudan dogruya halk gruplarinin ilgili ve etkili oldugu bir biçimde yerel yönetimlerin olusturulmasi iç politikamizin geregidir. Kürtlerle dolu bölgede ise, hem iç politikamiz ve hem de dis politikamiz açisindan ölçülü yerel bir yönetim kurulmasini savunmaktayiz.

2-Uluslarin kendilerini yönetmeleri yetkisi bütün dünyada benimsenmis bir ilkedir. Biz de bu ilkeyi benimsiyoruz. Kürtler'in bu döneme kadar yerel yönetime iliskin örgütlerini kurmus ve baskanlari ile yetkilerini bu amaç için bizce kazanilmis olmasi ve oyladiklarinda kendi kaderlerine gerçekten sahip olduklari BMM (Büyük Millet Meclisi) buyrugunda yasam istekleri yayinlanmalidir. Kürdistan'daki bütün çalismalarin bu amaca dayali politikaya yöneltilmesi El-Cezire Cehpesi Komutanligi'nin görevidir.

3-Kürdistan'da Kürtler'in Fransizlar ve özellikle Irak sinirinda Ingilizler'e karsi düsmanligini silahli çarpismayla durdurulamaz bir düzeye vardirmak ve yabancilarla Kürtler'in birlesmesini engellemek asamali olarak yerel yönetimler kurulmasinin zeminini hazirlamak ve bu yolla yürekten bize bagliliklarini saglamak Kürt yöneticilerinin sivil ve askerlik görevleriyle görevlendirilerek bize bagliliklarini pekistirmek gibi genel yollar benimsenmistir.

4-Kürdistan'in iç politikasi El-Cezire Cephesi Komutanligi'nca belirlenecek ve yönetilecektir. Cephe Komutanligi bu konuda Büyük Millet Meclisi Baskanligiyla yazismalar yapar. Iller tarafindan izlenecek yolu düzenleyip uyumu saglayacagi için sivil yöneticilerin de bu konuda bagli olduklari yer, Cephe Komutanligi'dir.

5-El-Cezire Cephe Komutanligi yönetim, adalet ve maliye (parasal) konularda degisiklik ve düzenlemeyegerek gördükçe, bunun uygulanmasini hükümete önerir.

BMM Baskani Mustafa Kemal." (9)

TARIHI BILMEDEN KONUSMAK NE KADAR KOLAY DEGILMI

SIZ KIME KIMIN TOPRAKLARINDA MILLIYETCILIK YAPIYOSUNUZ,,,, ya sev ya terk et ne demek ??? DAHA DUN GELMEDINIZMI deseler kurtler biz turklere hakli degillermi???

Sitelerde Paylaş
ben sağ hükümetlerı desteklemem onlar benı temsıl etmıyor başbakanda benım başbakanım değıl seçenlere sor sağcılara sor sol görüş asla kukla olmaz bu bır gerçek dandık bı kürt devletı daha beter kukla olur

o zaman demokrasi mücahiti kesilmenin bir anlamı yok değil mi? bir ülkede 10 tane başbaan olmuyor maalesef. her fikre düsünceye uygun basbakan olmuyor. legal yollarla secilen basbakana karsı isen illegaliteye dil uzatmayacaksın.

Sitelerde Paylaş
kurtlere arap olduklarini-fars olduklarini vs soylediler..

Neden acaba , Kürt kelimesi tarih kitaplarinda bile gecmiyorsa nerden türediniz siz ? ,kendinize yalan tarih yaratip ona inanmaniz sadece sizi baglar , yoksa Dis mihraplar sizi doldurusa getirip masa gibi mi kullaniyor demem gerekirdi

Askeri operasyon görmemisin belli , Türklerde Vicdan olmasa olaylarin nasil 24 saate cözülebilecegini görürdünüz, bunun icin Türklere minnetar olmalisiniz yoksa israil in yaptigini yaparlardi sizlere , ama illa yemek yediginiz yere pisleyeceksiniz ya devam edin Türkler aleyhinde olmaya

sürü piskolojisi ile hareket ettiginizi yazarken, düsünürken , her türlü illegaliteyi yaparken ama bilincli ama bilincsiz göstermek zorundamisiniz ,hadi basligi kirlettigimi söyleyin , kirlettiginiz ülkemin yaninda size ne yazssam müstehaktir , önce gidip ellerinizdeki mehmetcik kanlarini yikayin sonra burada muhatap arayin , cünkü bizlerin katiller veya onlarin savunuculari yada ülkeyi bölmek isteyenlerle konusacak birseyimiz yok olamazda

,sizler isteseniz Pkk yi kendiniz kendi aranizda bitirirsiniz , öyle kelime oyunlari ile Pkk sempatizanligi yaparak , sadece midemizi bulandirirsiniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...