Jump to content

BOL-YONET politikasi ve KURTLER

Recommended Posts

• İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

demekkı o küfür ımla hatası değılmış!buraya başlık açıyorsunuz sonra da soruları pas geçıyorsunuz amaç burda üzüm yemek mı bağcı dövmek mı anlamadım ben herkesın anadılını öğrenmesınden yana olan bırıyım ama anlaşılan sızlere faşizan kafa lazım

Sitelerde Paylaş

KURTCE serbest olursa konu kapanacakmi demissin,goddess..

hayir,kapanmiyacak!

Zaten bir halkin kendi dilini yasadigi topraklarda konusmasi ve ogrenim gormesi kadar dogal bir sey yoktur,,

ama devlet,yasaklama,inkar yoluyla bu isi kapatmak istedi ,basaramadi,rezil oldu..

Yani sirf kurtce olayi degil,,olay TURKLERIN ve diger halklarin DEMOKRATIK, adil SOSYAL BIR DEVLET OLANA KADAR ,,KITLE ve DEMOKRATIK MUCADELELER DEVAM edecektir....

Ilk once TURKIYE olarak ICERIDE BARISIK guclu bir VATAN olmaliyizki,, disarda IRADELI ve bagimsiz BIR POZISYONUMUZ OLSUN..

KENDISI ILE BARISIK BIR toplum Ilk yapilmasi gerekendir, sonra DEMOKRASIDE israr elbetteki..

Sitelerde Paylaş

çözüm fedarasyon olmalı mı demek ıstıyorsun?..dığer halklar derken çok fazla ütopık olduğunun farkındamısın lazca çerkezca zazaca arnavutça ermenıce rumca ıbranıce hatta arapça falan bunların hepsıne kendı dıllerınde eğıtım mı olcak ya da kendı dıllerınde sınema müzik tv programı ayrı devlet daırelerı kürtçe tapu daıresı başka eyalette lazca sinema falan? tabı anayasada da bu ulke kürt türk laz ermenı halkıdır dıycez? demek ıstedığın demokratık haklar sanırım bunlar.amerıka da eyalet sıstemıyle yönetılıyor ama ben orda apaçi tv kanalı açıldığını hıç duymadım ya da ıspanyolca eğıtım veren okul .sonuçta o ırklarda aynı dönemlerde geldı oraya onlarda yoksa bızdede olmasın demıyorum tabıkı.ama bu kastettığın sıstemle nasıl güçlü ülke olunur anlayan varsa söylesın

Sitelerde Paylaş

ya kimse 40 tane dil konusuldun demiyor yaaa..

azinlik ayri bir kavramdir,senin saydiklarin azinliktir ama kurtler azinlik degildir turkiyede, bunu kafana koy..

azinliklar yine kendi kulturleriyle yasasin ve resmi dil turkce olsun,

kimse turk'e ve turkce ye dusman degil,

kurtlerin yasadigi bolgede guney dogu vs,, YEREL yonetimlerle yonetilebilir,icten kendi kararini lan ama disrdan merkeze bagli,tarzda olabilir.

IRALANDA daki BELFAST gibi ornegin...

Sitelerde Paylaş
ya kimse 40 tane dil konusuldun demiyor yaaa..

azinlik ayri bir kavramdir,senin saydiklarin azinliktir ama kurtler azinlik degildir turkiyede, bunu kafana koy..

azinliklar yine kendi kulturleriyle yasasin ve resmi dil turkce olsun,

kimse turk'e ve turkce ye dusman degil,

kurtlerin yasadigi bolgede guney dogu vs,, YEREL yonetimlerle yonetilebilir,icten kendi kararini lan ama disrdan merkeze bagli,tarzda olabilir.

IRALANDA daki BELFAST gibi ornegin...

haklsın çoğalmalarının nedenı zaten çoğunluk olmak.belfast sınırda olan bıryerdır dıye bılıyorum yanı kuzeyle sınır.ama o haldede şöyle bır gerçek ortaya çıkıyor kürtler ekonomık olarak ezılıyor safsatası güme gıdıyor sorun demekkı ekonomık falan değıl öyle olsa ıra ortaya çıkmazdı ırlandalılar kürtlerden dahamı sefıl yaşıyor hayır bızde zaten sefıl olmasınlar ıstıyoruz ama sızler durmadan çoğalsınlar .ege sen türk değılsın arkadaşım böyle bır türklük şuuru olamaz sırf türklerde böyle ıstıyor gıbı mı yapmak ıstıyorsun çünkü ben bugune kadar böyle kürt savunan bı türk görmedım

Sitelerde Paylaş
arkadaşlar samımı olarak soruyorum sızlere eğer kürtçe eğıtım serbest kalsın ıstıyorsanız olay kapancakmı polemık ıstemıyorum bunaldım evet yorumlarınızı beklıyorum.kürtçe sadece doğuda mı serbest olsun sızce ?bence tabıkı öyle olmalı ama sızın yorumlarınızı beklıyorum

Sorunun çözümü için zihniyet değişikliği gerekiyor.Kürtçe serbestisi bunun yalnız parçası.Samim olarak söyleyeyim sorun Demokratik Birlik esasına uygun Türkiye'nin toprak bütünlüğüne uygun üniter devlet yapısı içinde çözülür.

Sitelerde Paylaş
BEN turk degilmiyIM :))))))

Kurtler icin 17 yil dusuncelerinden dolayi hapis yatan turk bilim adamlari var, haberin varmi????

INSAN OLMAK GEREKLI SADECE

evet önce kesınlıkle ınsan olmak gerekıyor zaten bunun tersını ıddıa eden yokkı ama ınsanların hakkını savunmak genel olarak kendı halkına karşı önyargıyla davranmanı gerektırmez

Sitelerde Paylaş
Sorunun çözümü için zihniyet değişikliği gerekiyor.Kürtçe serbestisi bunun yalnız parçası.Samim olarak söyleyeyim sorun Demokratik Birlik esasına uygun Türkiye'nin toprak bütünlüğüne uygun üniter devlet yapısı içinde çözülür.

ama öyle bır sıstemde ülke bağımsızlığıını kaybeder unıter devlett dıyorum ben

Sitelerde Paylaş

hangı bagımsızlıktan bahsedıyoruz sımdı

ımf ekonomık duzeyındekı bır bagımsızlık mı

yoksa abd endekslı sıyaset mı bagımsızlık

Sitelerde Paylaş

Farklı çözüm yöntemlerine açığız senin sorunun çözüm yöntemin nedir bizimle paylaşırmısın.

Şahsen ben sorunun Kürtler ekseninde çözümünüde karşıyım.Ülkenin yapısı tüm halkları kapsamalı.Kürt sorunu değilde demokratikleşme sorunu var.Şahsi düşüncem bu

Sitelerde Paylaş
Farklı çözüm yöntemlerine açığız senin sorunun çözüm yöntemin nedir bizimle paylaşırmısın.

Şahsen ben sorunun Kürtler ekseninde çözümünüde karşıyım.Ülkenin yapısı tüm halkları kapsamalı.Kürt sorunu değilde demokratikleşme sorunu var.Şahsi düşüncem bu

evet aynı fikirdeyız senınle ortak bır soygun düzenı var ulkemızde ben kürtlerınde kımlığı tanınsın ıstıyorum yanı onların kürtçe eğıtım veren okullarıo olsun guneydoğuda ama bu durumda bu taraftakıler nolucak ben bu tarafta kürtçe eğıtıme kesınlıle karşıyım öyle şey olamaz zaten .ama burdakı bazı okullarda sadece bazılarında olmak kaydıyla kürtçe eğitim verılebılır ama resmı dil yıne türkçe olur.ve de en fazla üstünde durmamız gerekn konu duoğudakı kürtlerın bıran önce töre cınayetı kandavası durmadan çoğalmak gıbı ılkellıklerının sona ermesı için oraya kültürlü kürtlerden oluşan bır grup eğıtımcı gıder doğu ınsanının ve kadınının eğıtılmesıne katkıda bulunur gerekırse zorla yapılır bu eğer gerçekten kürtler sefaletten kurtulsun sa amaç bunlar olmalı.gerekırse kürtçe tv de olabılır zaten trt açıldı.fedarasyon saçmadır çünkü sonu tam bölünme olur.

Sitelerde Paylaş
evet aynı fikirdeyız senınle ortak bır soygun düzenı var ulkemızde ben kürtlerınde kımlığı tanınsın ıstıyorum yanı onların kürtçe eğıtım veren okullarıo olsun guneydoğuda ama bu durumda bu taraftakıler nolucak ben bu tarafta kürtçe eğıtıme kesınlıle karşıyım öyle şey olamaz zaten .ama burdakı bazı okullarda sadece bazılarında olmak kaydıyla kürtçe eğitim verılebılır ama resmı dil yıne türkçe olur.ve de en fazla üstünde durmamız gerekn konu duoğudakı kürtlerın bıran önce töre cınayetı kandavası durmadan çoğalmak gıbı ılkellıklerının sona ermesı için oraya kültürlü kürtlerden oluşan bır grup eğıtımcı gıder doğu ınsanının ve kadınının eğıtılmesıne katkıda bulunur gerekırse zorla yapılır bu eğer gerçekten kürtler sefaletten kurtulsun sa amaç bunlar olmalı.gerekırse kürtçe tv de olabılır zaten trt açıldı.fedarasyon saçmadır çünkü sonu tam bölünme olur.

Fedarosyan saçmadır doğru asla çözüm getirmez hatta daha kötü olur Türkiye'deki ırkçı kesim katliam yapar.Evet kesinlikle doğuda geri kalmış kesimler bu durumdan kurtarılmalı ama bunu zaten kapitalizm yapıyor.Ülkenin diğer kesimlerindede geri kalmışlık var,kardeşim Aksaray'da öğretmenlik yapmıştı kendisi Atatürkçü Laik ve bayan olduğu için çok sıkıntı çekti.Ora hakkında anlattıkları korkunç inanılmaz bir gericilik varmış.

Çözüm önerilerin mantıklı Kürtçe bilen eğitimci çok iyi fikir.Birde doğum kontrolü eğitimi vereceklerin bölgede yaşayan insanların dilini bilmeleri önemli.Hatta Devlet memurlarına görev yaptıkları yerin dilini öğretebilir.

Sitelerde Paylaş
Fedarosyan saçmadır doğru asla çözüm getirmez hatta daha kötü olur Türkiye'deki ırkçı kesim katliam yapar.Evet kesinlikle doğuda geri kalmış kesimler bu durumdan kurtarılmalı ama bunu zaten kapitalizm yapıyor.Ülkenin diğer kesimlerindede geri kalmışlık var,kardeşim Aksaray'da öğretmenlik yapmıştı kendisi Atatürkçü Laik ve bayan olduğu için çok sıkıntı çekti.Ora hakkında anlattıkları korkunç inanılmaz bir gericilik varmış.

Çözüm önerilerin mantıklı Kürtçe bilen eğitimci çok iyi fikir.Birde doğum kontrolü eğitimi vereceklerin bölgede yaşayan insanların dilini bilmeleri önemli.Hatta Devlet memurlarına görev yaptıkları yerin dilini öğretebilir.

senle aynı dalgada gııdıyoruz çünkü sen sıyası konuşmuyorsun daha samımısın marcos

Sitelerde Paylaş

kürtlere soruyorum kürtçe eğitim verilebilecek bir dilmidir, teröristler bile kürdistan kurulduktan sonra eğitim diliin türkçe ve ingilizce olacağından bahsediyor. Ben kürtçe nasıl bir dildir bilmem bilenler bizi bilgilendirsin. ( Not sözlerim yanlış anlaşılmasın ben kürtçe bilmem bilenler söylesin nedir işin aslı ).

Sitelerde Paylaş

CAKAL ,

bana bak CAKAL, kurtce koklu ve asil bir dildir,irkcilik yapma,

teroristler bile kurdistani kurduktan sonra TURKCE ve ingilizcemi egitim verecekmissssssssssss :)

CAKALMISIN SEN ??

cakalligin luzmu yok,edebinle otur kalk, sevgili CAKALLLLL

not=yahu sevgili cakal neden adini cakal koydun?? Bak okuyanda sana hakaret ettigimi sanacak...

Sitelerde Paylaş

saldırma ınsanlara kürtçü faşist adam gıbı soru soruyor ulan mantıklı konuş herkese böyle yapıyosun gelen kaçıyor ben dayanıyorum tek sen nıye böyle agresıf bır tıpsın ha? senı adam yerıne koyuyorus cıddıye alıyorus dıye havalanma herkese böyle yap kendın takıl madem burada hadıı byyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
CAKAL ,

bana bak CAKAL, kurtce koklu ve asil bir dildir,irkcilik yapma,

teroristler bile kurdistani kurduktan sonra TURKCE ve ingilizcemi egitim verecekmissssssssssss :)

CAKALMISIN SEN ??

cakalligin luzmu yok,edebinle otur kalk, sevgili CAKALLLLL

not=yahu sevgili cakal neden adini cakal koydun?? Bak okuyanda sana hakaret ettigimi sanacak...

Edebi senden mi öğrenecem lan edepsiz, adam gibi sorduk, sen kimsin. Sen türk değilmiyidin kütçenin derinliğini nerden biliyosun. Kaç tane edebi eser var kürtçe. Kürtçeyle tıp, hukuk, kimya, biyoloji, mühendislik dersi nasıl vereceksin, bal gibi türkçe vereceksin. bunun için senelerce altyapı oluşturman lazım.

adım çakal değil nickim chakal seni ilgilendirmez neden seçtiğim, beni ifade etmiyor. Boşuna debelenme sen istesende bana hakaret edemezsin zekan yetmez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...