Jump to content

Dersim İsyanı ve Nur Talebeleri

Recommended Posts

sen amerıkada nerde yaşadığını sanıyorsun saf arkadaşım orda kulubede mı yaşıyor sence? vıdeo görüntülerı ortaya çıkınca korkup kaçtı bush abısıne

Hıtaplarına ve benzetmelerine dıkkat et !.... Saygılı olmazsan anladığın dılde konuşacam.

O videolar gizli mi çekılmış ki her biri ünlü camılerde ınsanların gözü önunde verılen vaazlara ait.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hıtaplarına ve benzetmelerine dıkkat et !.... Saygılı olmazsan anladığın dılde konuşacam.

O videolar gizli mi çekılmış ki her biri ünlü camılerde ınsanların gözü önunde verılen vaazlara ait.

yıllar evvel show haberde çıkan görüntüleri vardı.

orada gerçek niyetini açık açık söylemişti.

cezayir gibi olmayalım, yavaş yavaş gidelim diyordu.

gerçi o zaman küçüktüm ben, sonradan öğrendim böyle bir konuşmasının olduğunu.

interneti karıştır biraz, birşeyler çıkabilir kolaylıkla karşına.

Sitelerde Paylaş
yıllar evvel show haberde çıkan görüntüleri vardı.

orada gerçek niyetini açık açık söylemişti.

cezayir gibi olmayalım, yavaş yavaş gidelim diyordu.

gerçi o zaman küçüktüm ben, sonradan öğrendim böyle bir konuşmasının olduğunu.

interneti karıştır biraz, birşeyler çıkabilir kolaylıkla karşına.

Sen geç o asılsız haberleri kes montaj, kes montaj mantığı bunlar.Nur cemaatının cezayırdekı ıslam anlayışı ıle bır ılgısı yoktur.Siz bıle söylüyorsunuz nurcular ılımlı ıslamcılardır diye.

Sitelerde Paylaş

bana bak nurcu ben burdda fetoya saygılı olmak zorunda değılım burası ateıstforum nurcuforum değıl.o yüzden sana dırekt bır hakaret etmedığım surece şahsıma zerre kadar hakaret edemezsın hadı et karşılığını alırsın zaten sureklı erkek sanıp ırenç küfürler atıyorlar bende karşılığını verıyorum merak etme. o vıdeoda resmen şerıat teşvıkı yapıyordu tabıkı kamuya açık çekım değıldı değılse nıçın kaçtı gıttı

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen geç o asılsız haberleri kes montaj, kes montaj mantığı bunlar.Nur cemaatının cezayırdekı ıslam anlayışı ıle bır ılgısı yoktur.Siz bıle söylüyorsunuz nurcular ılımlı ıslamcılardır diye.

asılsız değil ya, soluğu bir süre sonra amerikada almış.

cezayir benzetmesi ılımlılkla ilgili değildi.

sanırım sivrilmeyelim, ihtiyatlı davranalım, küçükten başımız ezilmesin manasındaydı.

Sitelerde Paylaş

dersım katlıyamını dırek nurculara baglamak yanlıs oraya dırek olarak devlet mudalesı vardı

dersımdede devlet ıcındekılerın mudalesı marastada sıvastada kımse sadece muslumanblara baglaması hatadır

tarihinde kopeksavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bana bak nurcu ben burdda fetoya saygılı olmak zorunda değılım burası ateıstforum nurcuforum değıl.o yüzden sana dırekt bır hakaret etmedığım surece şahsıma zerre kadar hakaret edemezsın hadı et karşılığını alırsın zaten sureklı erkek sanıp ırenç küfürler atıyorlar bende karşılığını verıyorum merak etme. o vıdeoda resmen şerıat teşvıkı yapıyordu tabıkı kamuya açık çekım değıldı değılse nıçın kaçtı gıttı

Bu foruma nurcular dahil olamaz diye bir kural mı gördun.Ateızm ve dın üzerıne sevıyelı tartışma platformuysa burası sevıyenı korumayı bıleceksın.Hele kı bayansan erkeklere nazaran buna daha dıkkat edeceksın.

Kımse kımseye durduk yere küfretmez demek ki buna sen sebeb oluyorsun ki küfredıyorlar.Hatayı kendınde ara başkasında değil.

Sitelerde Paylaş

cok basit en azından girin youtubey izleyin videolarınu fettonun ne istedigi gayet acık.yılan gibi adam.icten pazarlıklı.

sevgili kenank eski bir nurtalebesi olarak yazdıklarını yemem.fettonun hatta seninde ne istedigini sende bende cok iyi biliyoruz.oyuna gerek yok.seriat devleti heveslisisiniz.ama yemezler...

Sitelerde Paylaş
Bu foruma nurcular dahil olamaz diye bir kural mı gördun.Ateızm ve dın üzerıne sevıyelı tartışma platformuysa burası sevıyenı korumayı bıleceksın.Hele kı bayansan erkeklere nazaran buna daha dıkkat edeceksın.

Kımse kımseye durduk yere küfretmez demek ki buna sen sebeb oluyorsun ki küfredıyorlar.Hatayı kendınde ara başkasında değil.

sende anlama problemımı var? buraya herkes gelır tabıkı ama nurcu forum olmadığı için burda feto efendıne saygı bekleyemessin şahsa hakaret etmedığım halde hakaret yedım çünkü eden tipler sonuçta erkek yanı genelde küfürü günlük hayatta süreklı kullanan tiıpler ayrıca hakaret yıyen tek ben değılım herkes herkese sallıyor sen bu forumda saygılı bır yazıya fazla rastlıyormusun ha ?bu forumda herkes herkese durduk yerde sallar hemde özellıkle de dişini geçırebıldığıne yanı tam tersı saygılıyım dıye saldırıyorlar ınsan psıkolojısı böyledır

Sitelerde Paylaş

Hedefe ulaşıncaya kadarki yöntemleri farklı sadece; hedef aynı...

Sitelerde Paylaş
sende anlama problemımı var? buraya herkes gelır tabıkı ama nurcu forum olmadığı için burda feto efendıne saygı bekleyemessin şahsa hakaret etmedığım halde hakaret yedım çünkü eden tipler sonuçta erkek yanı genelde küfürü günlük hayatta süreklı kullanan tiıpler ayrıca hakaret yıyen tek ben değılım herkes herkese sallıyor sen bu forumda saygılı bır yazıya fazla rastlıyormusun ha ?bu forumda herkes herkese durduk yerde sallar hemde özellıkle de dişini geçırebıldığıne yanı tam tersı saygılıyım dıye saldırıyorlar ınsan psıkolojısı böyledır

Bu forumda hocaefendıye saygı gösterılmeyeceğini bizde bılıyoruz.Saygı göstermesen bıle bu hakaret etmenı gerektırmez.Sen her saygı göstermediğine hakaretmi edersın.Şayet böyle bır mezıyetın varsa karşındakıleri kınama o zaman.

Sitelerde Paylaş
Şeriat devleti kurmak gibi bir amaç olsa siyasete bulaşırdık.Var mı bızım bir partımız duydun mu hiç.Bızler oylarımızı bıle genelde boşa atarız.

nurcular saidin ölmesini bile beklemeden siyasete dalmışlardır.

ilk bölünmeler bile apyi mi destekleyelim yoksa erbakanı mı diye çıkmıştır ortaya.

lafta siyasetten uzak duruyoruz demeleri hiç birşeyi değiştirmez.

Sitelerde Paylaş
Bu forumda hocaefendıye saygı gösterılmeyeceğini bizde bılıyoruz.Saygı göstermesen bıle bu hakaret etmenı gerektırmez.Sen her saygı göstermediğine hakaretmi edersın.Şayet böyle bır mezıyetın varsa karşındakıleri kınama o zaman.

karşımdakının şahsına hakaret küfür etmedıysem bana kımsenın hakaret etmeye hakkı olamaz olursa bende karşılıkvermek durumunda kalıyorum bu kadar basıt ben fetoya herşeyı derım burada sen alınıcaksın dıye susamam kusura bakma ayrıca ne demışım ırenç bı hakaretmı etmışım burada bu lafları herkes sallıyor ben daha ınsaflıyım

Sitelerde Paylaş
karşımdakının şahsına hakaret küfür etmedıysem bana kımsenın hakaret etmeye hakkı olamaz olursa bende karşılıkvermek durumunda kalıyorum bu kadar basıt ben fetoya herşeyı derım burada sen alınıcaksın dıye susamam kusura bakma ayrıca ne demışım ırenç bı hakaretmı etmışım burada bu lafları herkes sallıyor ben daha ınsaflıyım

Sana birisi bu forumda havlama boşuna dese senın hoşuna gıder mı ? Bak ne kadar ınsaflı konuşuyorum değil mi ?

Hakaretın ınsaflısı, ınsafsızı olmaz.

Sitelerde Paylaş
nurcular saidin ölmesini bile beklemeden siyasete dalmışlardır.

ilk bölünmeler bile apyi mi destekleyelim yoksa erbakanı mı diye çıkmıştır ortaya.

lafta siyasetten uzak duruyoruz demeleri hiç birşeyi değiştirmez.

Bak üstad risalelerınde siyasetle ılgılı neler söylemiş;

Hem iman ve hakikat noktasında bu çeşit merakların büyük zararları var. Çünki gaflet verecek ve dünyaya boğduracak ve hakikî vazife-i insaniyeti ve âhireti unutturacak olan en geniş daire ise, siyaset dairesidir. Hususan böyle umumî ve mücadele suretindeki hâdiseler, kalbi de boğuyor.” Emirdağ Lâhikası

Evet bu zamanda siyaset, kalbleri ifsad eder ve asabî ruhları azab içinde bırakır. Selâmet-i kalb ve istirahat-ı ruh isteyen adam, siyaseti bırakmalı.” Kastamonu Lâhikası

Siyaset-i hazıra, o kadar çok yalan ve hile ve şeytanet içine girmiş ki, vesvese-i şeyatîn hükmüne geçmiştir.” Sözler

Sitelerde Paylaş

Nurcuların sohetlerine katılmış Fehullah GÜLEN'nin kasetlerini seyretmiş bir insan olarak izlenimim nurcuların Devrimci değil Revizyonist olduğudur.Fakat nurcular milliyetçi kesimden etklenmek gibi bir hata yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Nurcuların sohetlerine katılmış Fehullah GÜLEN'nin kasetlerini seyretmiş bir insan olarak izlenimim nurcuların Devrimci değil Revizyonist olduğudur.Fakat nurcular milliyetçi kesimden etklenmek gibi bir hata yapıyorlar.

Nur cemaatının çizgisi bellıdır.Kımseden etkılenecek ya da kımse adına hızmet edecek değildir.Asıl vazife hakka hizmettir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...