Jump to content

Dersim İsyanı ve Nur Talebeleri

Recommended Posts

• İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak üstad risalelerınde siyasetle ılgılı neler söylemiş;

Hem iman ve hakikat noktasında bu çeşit merakların büyük zararları var. Çünki gaflet verecek ve dünyaya boğduracak ve hakikî vazife-i insaniyeti ve âhireti unutturacak olan en geniş daire ise, siyaset dairesidir. Hususan böyle umumî ve mücadele suretindeki hâdiseler, kalbi de boğuyor.” Emirdağ Lâhikası

Evet bu zamanda siyaset, kalbleri ifsad eder ve asabî ruhları azab içinde bırakır. Selâmet-i kalb ve istirahat-ı ruh isteyen adam, siyaseti bırakmalı.” Kastamonu Lâhikası

Siyaset-i hazıra, o kadar çok yalan ve hile ve şeytanet içine girmiş ki, vesvese-i şeyatîn hükmüne geçmiştir.” Sözler

hepsini biliyorum.

euzu besmelenin siyaset versiyonlusunu söylemiştir hatta.

ama kendisi bile daha hayatında demokratik parti ile pek sıcak ilişkilere girmiş.

söylediklerine bakıp da siyasetten uzak durduğunu söyleyebilmek pek mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
Nur cemaatının çizgisi bellıdır.Kımseden etkılenecek ya da kımse adına hızmet edecek değildir.Asıl vazife hakka hizmettir.

Benim izlenimim öyle yalnızca beni bağlar.Müslümanken bağlı olduğum cemaat nur sohbetlerine gitmemizi istemezdi.Ateist olduktan sonra sohbetlere katıldım.

Nurculara hep şunu sormak istemiştim sana kismet olsun.Gülen Türkeş'in cenaze namazını kılmıştı ya bir PKK lının yada Apo'nun cenaze namazını kılarmı.

Sitelerde Paylaş
Nurculara hep şunu sormak istemiştim sana kismet olsun.Gülen Türkeş'in cenaze namazını kılmıştı ya bir PKK lının yada Apo'nun cenaze namazını kılarmı.

başlığı kapatıp gidelim.

bu sorudan sonra başka birşey konuşmanın anlamı yok. :)

Sitelerde Paylaş
halka hızmet ılgınc ya :D

ya fetullah gulen nıye evlenmedı

Hakka hizmet diyorum sen ne yazıyorsun.

Fethullah hocanın neden evlenıp evlenmediği bir merak konusu olmamalı.Gönlunu ve hayatını hakka hızmete adayan bır ınsan evlenmemiş olabılır bu onun kendı seçimidir.

Sitelerde Paylaş
Benim izlenimim öyle yalnızca beni bağlar.Müslümanken bağlı olduğum cemaat nur sohbetlerine gitmemizi istemezdi.Ateist olduktan sonra sohbetlere katıldım.

bırde kılsaydı barı daha neler artık

Sitelerde Paylaş
Hakka hizmet diyorum sen ne yazıyorsun.

Fethullah hocanın neden evlenıp evlenmediği bir merak konusu olmamalı.Gönlunu ve hayatını hakka hızmete adayan bır ınsan evlenmemiş olabılır bu onun kendı seçimidir.

bu mantık katolık papaz mantığıdır ama bunun ıslamda yerı yoktur zatenn nurculukda ıslam değıldır alakasız ayrı bır dındır

Sitelerde Paylaş

Fethullah gülen sadece Türkeşin cenaze namazınımı kılmış.Ya kıldığı diğer cenaze namazları ne olacak.Bir siyaset adamının cenaze namazını kılmak onun sıyasetıyle ortak olduğu anlamına mı gelir.

Apo kım oluyor kı cenaze namazı kılınsın.Hayvanlara cenaze namazı kılındığı nerde görülmüş.

Sitelerde Paylaş
Fethullah gülen sadece Türkeşin cenaze namazınımı kılmış.Ya kıldığı diğer cenaze namazları ne olacak.Bir siyaset adamının cenaze namazını kılmak onun sıyasetıyle ortak olduğu anlamına mı gelir.

Apo kım oluyor kı cenaze namazı kılınsın.Hayvanlara cenaze namazı kılındığı nerde görülmüş.

Milliyetçilkten etkilenmekten kastım bu Türkeş de çok insanın ölüm emrini verdi.

Sitelerde Paylaş

kenankcım,

econun merve kavakçıya neler yaptığını hatırladın mı?

haa, onu hatırla sonra da econun gülenin okulları ile ilgili olumlu sözlerini hatırla.

en sonunda fethullahçıların ecevitin ölümü üzerine tutumlarını hatırla.

zamanın manşetini hatırla mesela, econun cenazesinin nasıl kalabalık olduğunu hatırla.

anladın mı şimdi?

Sitelerde Paylaş

senı sevmeye başladım kenann

Sitelerde Paylaş
Milliyetçilkten etkilenmekten kastım bu Türkeş de çok insanın ölüm emrini verdi.

o konuda haklısın malesef ülkücü zihnıyetı sevmem çok kan dökmüşler ama türkeş ölmeden öncekı son zamanlarında sankı daha ılımlı olmuştu hatta 'ne mozaığı 'ulan 'lafına hastayım ;) yanı bu lafı ılımlı anlamda söyluyordu

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Nur cemaatının çizgisi bellıdır.Kımseden etkılenecek ya da kımse adına hızmet edecek değildir.Asıl vazife hakka hizmettir.

ne yapmısınız ülkemizde nanoteknolojinin temelinimi atmış?

tank zırhımı geliştirmişsiniz?

bir buluş mu yapmışsınız?

iktisadi kalkınma projesimi yürütmüşsünüz?

tarihinde Metalurjist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ne yapmısınız ülkemizde nanoteknolojinin temelinimi atmış?

tank zırhımı geliştirmişsiniz?

bir buluş mu yapmışsınız?

iktisadi kalkınma projesimi yürütmüşsünüz?

Bin tane hakaret yapacağına, iki anlamlı cümle yaz denir ya işte öyle olmuş bu... :) Dersanede hukukçu yetiştirmek günümüzdeki en verimli iş öyle demeyin...

Sitelerde Paylaş
Bin tane hakaret yapacağına, iki anlamlı cümle yaz denir ya işte öyle olmuş bu... :)

andromeda arkadaşım sen nıye bana taktın söylermıısn sebebını ınanılmaz merak edıyorum burada dunya kadar ırenç ağzı bozuk tıp varken ben sureklı kışkırtılıyorken nıye onlarıda uyarmıyorsunuz bunun anlamı nedır????????????????????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...