Jump to content

Dersim İsyanı ve Nur Talebeleri

Recommended Posts

ben anibale paso laf sokuyorum, kusura baktığını hiç görmedim.

bakmaycaktır muhtemelen, çekinmeden söyleyebilirsin. :)

bu arada saidi anlamak gerçekten de çok güç.

sahtekarlıktan ziyade belki de yazdıklarına o da inanıyordu.

Mutedd açıkça sende bende biliyoruz ki buradaki kimse bediüzzamanı tanımıyor..Nurculardan başka..Onu tanıman için

Lahikaları tarihçe-i hayatı mektubatı bitirmen gerek...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mutedd açıkça sende bende biliyoruz ki buradaki kimse bediüzzamanı tanımıyor..Nurculardan başka..Onu tanıman için

ben okudum, lahikalarından da kesitler okudum tamamını okumasam da.

1925ten ölümüne kadar pek rahat yüzü görememiş.

gerçi demokrat parti döneminde nispeten rahat etmiş ama

herhalde kimse onun sefa sürdüğünü iddia edemez.

Sitelerde Paylaş

DERSIMLILER DERSIMLILER MAVZERE TURKU SOYLETIRLER.....................................................................

..................................

SELAM OLSUN ,AYIN ve ve gunesin bu kadar guzel dogup battigi bu MISTIK COGRAFYAYA, ates ve su TANRIDAN DAHA KUTSALDIR dersim de..

Sitelerde Paylaş

Saıd nursıyı anlamaları çok zor derim.

Bunlar yakında Said Nursi yaşamamıştır gibi iddialarla ortaya çıkarsa hiç şaşırma kardeşim.

Sitelerde Paylaş
Bir ınsan memleketınde özgürce yaşayamıyor ve rahat ettirilmiyor, bu nedenle yurt dışında ıkamet edıyor, bunun neresi refah neresi ferah ?

:):)

neden gelmediğini ben de anlamıyorum.

burda da cia ajanları cirit atıyor, kimse dokunamaz kendisine.

Sitelerde Paylaş

>>> herhalde kimse onun sefa sürdüğünü iddia edemez.

Yok valla mürtedd, adam bir eli yağda, bir eli balda, şeyh, mehdi filan ayağına ağaç tepesinden gözüne kestirdiğini koynuna atarak bir ömür sürmüş.. Bilmiyonuz siz, o lahikalarda, onu karalamak için başkasının uydurduğu laflar.. Bunlaır gösterip "Ula bu çulsuzun nesine yüz veriyorsunuz be.." diyerek onun avantasından pay kapmak isteyenlerin yalanından ibaret..

Budur, varsa aksini kanıtlayabilecek, buyursun kenank, bekleriz..

Sitelerde Paylaş
:):)

neden gelmediğini ben de anlamıyorum.

burda da cia ajanları cirit atıyor, kimse dokunamaz kendisine.

Al işte yavaş yavaş dökülmeye başladınız bile.

Memleketı aleyhıne çalışacak ama memleketi lehıne faydalı işler yapma uğruna hayatını buna feda edecek bir ajan gördunuz mü hiç ?

Taş ata ata kolunuz ağrımadı mı be kardeşim.Nasıl kalkacaksınız bu kadar iftiraların altından.

Sitelerde Paylaş
Bir ınsan memleketınde özgürce yaşayamıyor ve rahat ettirilmiyor, bu nedenle yurt dışında ıkamet edıyor, bunun neresi refah neresi ferah ?

sen amerıkada nerde yaşadığını sanıyorsun saf arkadaşım orda kulubede mı yaşıyor sence? vıdeo görüntülerı ortaya çıkınca korkup kaçtı bush abısıne

Sitelerde Paylaş
DERSIMLILER DERSIMLILER MAVZERE TURKU SOYLETIRLER.....................................................................

..................................

SELAM OLSUN ,AYIN ve ve gunesin bu kadar guzel dogup battigi bu MISTIK COGRAFYAYA, ates ve su TANRIDAN DAHA KUTSALDIR dersim de..

ege bu başlık nurcularla ılgılı konuyu dağıtma lutfen

Sitelerde Paylaş
ben okudum, lahikalarından da kesitler okudum tamamını okumasam da.

1925ten ölümüne kadar pek rahat yüzü görememiş.

gerçi demokrat parti döneminde nispeten rahat etmiş ama

herhalde kimse onun sefa sürdüğünü iddia edemez.

Nursi (Ya da Kürdi) ile ilgili olayları gerçekten bilenler kendini belli ediyor...

Sitelerde Paylaş

Olayları yaşıyoruz görüyoruz; sütten çıkmış ak kaşık değiller... Gizli çekimdeki videolarını seyrettim, görseniz-duysanız şaşarsınız; açtırmayın şimdi ağzımı...

Sitelerde Paylaş

Nurcuların Dersim olayıyla bir alakaları yok arkadaş Nurcuların ağzından olayı anlatmış okadar.Nurcuların Dersime sahip çıkmaları isee tuhaf Dersimdeki İslam anlayışının Nurcuların İslam anlayışı ile en ufak bir alakası yok.Dersim olayının ben insanım diyenleri rahatsız etmesi doğal.

Başlığın amacını tam anlamadım Nurcularımı tartışmak Dersim olayını mı aydınlatmak.

Sitelerde Paylaş
goddes sen HASTAMISIN ????

BENI TAKIP ETME YA

BIKLTIM, dus yakamdan yaa

aaaaaa herseyime cevap vermek zorundamisin....

bu iletitede CEVAP YAZMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

sen hakaret etmeden konuşmayı bılmezmısın arkadaşım mutlaka hakaret etmenmı gerek ben hıç sana böyle laflar edıyormuyum bılmeyen arkadaşlar böl yönet sayfasına gıtsın kımın ne olduğunu görsünler mesela senın bana benı erkek zannedıp ne küfürler ettığını .lutfen arkadaşlar egenın açtığı böl yönet başlığına gıdın arkadaşım kürt ve ermenı savunmaktan beynı sürmenaj olmuş durmadan hakaret vu küfür edıyoır propagandanı bu sayfada yapma demek ıstedım ama anlayana tabı bu laf

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...