Jump to content

Dersim İsyanı ve Nur Talebeleri

Recommended Posts

• İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tüm hakaretleri elimden geldiğince silmeye çalışıyorum, size özel bir şey yok... Gözümden kaçan bir şey varsa rapor edin...

yeterınce dayanmaya çalışıyorum ama sızde çok ıyı bılıyorsunuzkı burdakı kullanıcıların çoğu uçmuş cozutuk tıpler ve sadece fıkırle yazmak varken dırek küfür ve hakaret hatta ıftırayla karşılaşıyorum bı kaç gündür ve sızın yukardakı yazınıı okuyan ege gıbı faşistlerın elıne koz gelıcek lutfen benım yazımı alıntıladığınız o uyarıyı sılınız

Sitelerde Paylaş
bu mantık katolık papaz mantığıdır ama bunun ıslamda yerı yoktur zatenn nurculukda ıslam değıldır alakasız ayrı bır dındır

Hay klavyene sağlık bacı!.....

Düşmüşler bir MECZUP un peşine, kutsal kitabın sadece ama sadece 1000 kadar ayetle tam olarak açıklanableceğini iddia eden bir delinin peşine yani....

Süleyman DEMİREL, amacı belli olmayan veya ne istediğini açıklamaktan aciz ruh hastası kişiliklere MECZUP deyip geçerdi vaktiyle....

O'nun ardılları da işte öylecene saçmalayıp dururlar sürekli...

Hem öncünün hem ardılının evlenmemesi meselesi mi? Sakın iktidarsız oldukları için bab bas bağırıp kendilerini ön plâna çıkarma gayretleri bu nedenle olmasın!.... :lol:

:angry: NURCULUK imiş!....Neyin NUR'unu açıklıyorlar bu meczup öncü ve ardılları? Bütün NURculukları üniversiteye gönderdikleri 2000 küsur birşeyden habersiz genç kızımızın başlarını TÜRBAN denen biçimsiz başörtüsü ile kapatıp ortalığı velveleye vermek v.s

Haaa....Tunceli olayları ile mutlaka ilgisi vardır onların öncüsünün. Alttan alta başkaldırıyı desteklemiştirler kesinlikle...Başarıya ulaşsalardı CUKKADANAK istediklerine sahip olacaklarını sanmıştırlar bu şekilde davranarak....

Sitelerde Paylaş
ne yapmısınız ülkemizde nanoteknolojinin temelinimi atmış?

tank zırhımı geliştirmişsiniz?

bir buluş mu yapmışsınız?

iktisadi kalkınma projesimi yürütmüşsünüz?

Eğitimde yapılan seferberlık ve ardından gelen başarılar yaptığımız işlere kanıt değilmidir.Her yıl unıversıte ımtıhanı bırıncılerı FEM dersanelerınden çıkıyor bunu kım ınkar edebılır.Dünyanın dört bır yanında açılan dersaneler ve yurtlarda bınlerce öğrencı türkıyeden haberdar oluyor.Türk mıllı marşını öğrenıyorlar,tarıhımızı okuyorlar.Böylesıne büyük bir seferberliği milli eğitimin hangi safhasında gördünüz ya da görebılmenız mümkünmüdür.

Unutmayın ki her şeyin başı eğitimdir.Eğitimsiz ne bir bilim adamı,ne bir buluş ne de teknolojık bır gelişmeye kapı açamazsınız.İşte nur cemaatı bu yönüyle açılacak olan bu kapılara ışık tutmakta ve ınsanları aydınlığa kavuşturmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Evet her şeyin başı eğitimdir; ama ne öğrettiğiniz de çok önemlidir... Tarihimiz dediğiniz şey Osmanlı tarihi... Türk katili müslüman Arap komutanı zalim Kuteybeyi de anlatıyorlar mı o okullarınızda? Sümerlerin çok tanrılı dinlerini ve bu efsanelerden ve yazıtlardan doğan diğer tek tanrılı İbrahimi dinleri anlatıyorlar mı?... İşinize geleni öğretmek için okul açmanın iyi niyet olduğuna ikna olmuş değilim ben...

Sitelerde Paylaş
Evet her şeyin başı eğitimdir; ama ne öğrettiğiniz de çok önemlidir... Tarihimiz dediğiniz şey Osmanlı tarihi... Türk katili müslüman Arap komutanı zalim Kuteybeyi de anlatıyorlar mı o okullarınızda? Sümerlerin çok tanrılı dinlerini ve bu efsanelerden ve yazıtlardan doğan diğer tek tanrılı İbrahimi dinleri anlatıyorlar mı?... İşinize geleni öğretmek için okul açmanın iyi niyet olduğuna ikna olmuş değilim ben...

İşine geleni anlatmak mı :lol:

Andromeda yapma gözünü seveyım bu ıletıler sana yakışmıyor aklı başında adamsın böyle komık olma adama gülerler.

Sen bu dersaneleri dağın başında ders veren köy mektebımı zannettın.Milli Eğitim bakanlığınca düzenli olarak denetlenen,temızlığıne,tertıbıne bakılan,müfretadı bir bir incelenen dershanelerden bahsediyoruz.

Bak kendımden örnek vereyım bir zamanlar bu yurtlardan birinde Mudur Yardımcılığı yaptım.Milli Eğitim bakanlığı müfettişleri geldı ve yurdu ziyaret etti.Yalan konuşmuyorum,mübalağa hiç yapmıyorum emın olun.Adamlar defalarca tebrık ettiler.Keşke diğer öğrenci yurtları da sizin gibi olsa da bizde rahat etsek dedıler.Öğrencılerın dolaplarından,çamasırhaneden,yemekhaneden,yatakhaneden,etüt salonundan,banyo,wc,mutfakdan tutunda her yer didik didik teftiş edılıyor.İşimize geldiği gibi idarecılık yapmak gibi bir olay yok.

Sitelerde Paylaş

Müfredatı da kendinize göre belirlersiniz siz... Hem o dersanelerdeki dindar öğretmenleri ve aralarda genç beyinlere neler sokuşturulduğunu anlamak için alim olmaya gerek yok... "Ufak ufak, yavaş yavaş olur bu işler" diyerek hareket edersiniz...

İşinize gelmeyenler kısa ve çarpıtılarak geçilirken, evrimi Harun Yahya kitaplarından alıntılarla anlatırsınız...

Ders kitaplarına zaten "Yaratılış Teorisi" diye bilim dışı bir şey sizden önceki İslamcılar tarafından uydurulararak sokuşturulmuştur... O paragraf size yeter, alırsınız sazı elinize....

Sitelerde Paylaş

Müfretadı kendıne göre belırleyemezsın sayın andromeda yok öyle bir şey.Çocuk oyuncağı değil bu işler ınsan eğitiyorsunuz.Bunu yaparken de herkes görüyor, okuyor,şahitli ıspatlı.Gizli saklı bir sey yok herkes gelip görebılır sen bıle evet yanlış duymadın siz ateıstlere bıle kapı açık gelın görün ziyaret edın bakalım öylemıymış.Korkmayın asıp kesen olmaz,olamaz da zaten.Her gelen öğrenci ımanlı mı zannedıyorsunuz değil tabıkı ateıst olanı da var,olmayanı da kımseye kötü muamele yok.Zorla dayatma yok.Milli Eğitimin eli sopalı süper cezalandırıcı gibi hocalarından yok.kımse dersanede tek ayak üstünde herkesın gözü önünde dıkılmez.

Gecenın bir yarısı kafana takılan soruyu o anda cep telefonundan aradığın dershane hocana sorabılırsın.Uykusunu feda eden öğretmen kalkıpta benı nıye bu saatte rahatsız edıyorsun ? demez,diyemez.

Evrimi ciddiye almadığımızdan ciddiye alanlardan alıntı yaparak anlatabılırız neden olmasın.Adam gayet güzel mantıklı,izahını yapmış helal olsun emeğine sağlık, başka yaptığı işler se beni bağlamaz

Sitelerde Paylaş

Hadi canım... İstersen bir cümleyi alır üç gün anlatırsın, çarpıtırsın, tatlı tatlı ideolojini sokuşturursun... Her şeyin dayakla olamayacağını iyi bilirsiniz siz; diğerlerinden farkınız budur zaten; ama gidilecek yer aynıdır.... "Kavl-i leyyin" prensibinizi işletirsiniz... Çalışmalarınızın sonuçları zaten alınıyor; ülkenin geldiği hal ortada...

Sitelerde Paylaş
Evrimi ciddiye almadığımızdan ciddiye alanlardan alıntı yaparak anlatabılırız neden olmasın.Adam gayet güzel mantıklı,izahını yapmış helal olsun emeğine sağlık, başka yaptığı işler se beni bağlamaz

Evrim gözlem ve araştırma konusudur; mantığın alanı ayrıdır... Yıllarca burada gökten zembille canlı inişi olamayacağını anlatıyoruz; "yaratılış teorisi" diye bir bilim olmadığını söylüyoruz; ama anlamak istemeyen bir beyin kadar kapalı bir şey bulmak imkansızdır...

O çok sevdiğiniz "Big Bang teorisi" bile evrenin ortaya çıkışı ile ilgili değil, sadece gelişimi ile ilgili bir teoridir, aynı "evrim teorisi" gibi... Ama bunu asla anlamak istemezsiniz...

Sitelerde Paylaş
Hadi canım... İstersen bir cümleyi alır üç gün anlatırsın, çarpıtırsın, tatlı tatlı ideolojini sokuşturursun... Her şeyin dayakla olamayacağını iyi bilirsiniz siz; diğerlerinden farkınız budur zaten; ama gidilecek yer aynıdır.... "Kavl-i leyyin" prensibinizi işletirsiniz... Çalışmalarınızın sonuçları zaten alınıyor; ülkenin geldiği hal ortada...

Kavl_i leyyın bir prensıp değildir her şeyden önce.Bir hayat biçimi ve ıslamın kazandırdığı güzel ahlakın getirisidir.Peygamberlerde hayatları boyunca güzel ahlak ve güzel söze sadık kalmamışmıdır.Atalarımız bile dememiş mi tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır diye.Bunun toplum üzerınde faydası olur zararı olmaz.

Sitelerde Paylaş
Kavl_i leyyın bir prensıp değildir her şeyden önce.Bir hayat biçimi ve ıslamın kazandırdığı güzel ahlakın getirisidir.Peygamberlerde hayatları boyunca güzel ahlak ve güzel söze sadık kalmamışmıdır.Atalarımız bile dememiş mi tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır diye.Bunun toplum üzerınde faydası olur zararı olmaz.

Kavl-i leyyin olmadığı zaman da idam edersiniz ama onu başta anlatmazsınız değil mi? :)

Sitelerde Paylaş
Eğitimde yapılan seferberlık ve ardından gelen başarılar yaptığımız işlere kanıt değilmidir.Her yıl unıversıte ımtıhanı bırıncılerı FEM dersanelerınden çıkıyor bunu kım ınkar edebılır.Dünyanın dört bır yanında açılan dersaneler ve yurtlarda bınlerce öğrencı türkıyeden haberdar oluyor.Türk mıllı marşını öğrenıyorlar,tarıhımızı okuyorlar.Böylesıne büyük bir seferberliği milli eğitimin hangi safhasında gördünüz ya da görebılmenız mümkünmüdür.

Unutmayın ki her şeyin başı eğitimdir.Eğitimsiz ne bir bilim adamı,ne bir buluş ne de teknolojık bır gelişmeye kapı açamazsınız.İşte nur cemaatı bu yönüyle açılacak olan bu kapılara ışık tutmakta ve ınsanları aydınlığa kavuşturmaktadır.

dunya ülkelerınde açılan bu okullarda eğitim dılı mallesef ingilizcedır türkçe seçmelıdır

Sitelerde Paylaş
dunya ülkelerınde açılan bu okullarda eğitim dılı mallesef ingilizcedır türkçe seçmelıdır

Bakınız kendınız söylüyorsunuz dünya ülkelerinde açılan bu okullar diye.Ingılızce dünya çapında en çok kullanılan dil değil mi ? Ne sakıcası var bunun.

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Yeni bir devrim yapılınca acımasız olmak durumundasın. Başka türlü baş edemezsin ve devrim yıkılır. Türk Devrmi tarihteki en yumuşak geçen devrimlerden biridir. Fransızlarda ve Ruslarda çok daha vahim ve gaddarca işler yapılmıştır. Yapılmak zorundadır yoksa baş edemezsin. Ufak bir zaafını görsünler anında tekrar Hilafet'i geri getirirlerdi. Tabi bu devrimin ilk yılları için geçerli günümüzde bu tip şeylere gerek yok. Rejim büyük oranda oturmuştur ama daha tam oturmasına biraz daha zaman var. Bu süre içinde Türk devrimine sadık olanlar dikkatli olmalı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...