Jump to content

Recommended Posts

• İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SU tayo meselesinde yanilmam yok, hatta turkiyede baya gundelmde olmustu,soyledikleri ,evet.

pante, sitematik katliam oldu evet,soykirim olmasi icin gaz odalati sart degil ki, baska bir sekilini yaparsin ama amac YOK etmektir BIR halki..

YANI amac onemli,yontemlerini bir sekilde farkli bir bicimdede yaparsin,teknik mesele isin guzergahini degistirmezki!

Sistematik ve iktidarin bizzat kendisi yonetti yada KATIL ordusu kurud ERMENILERI imha etmek icin...

ERMENILER katliam yapmis olabilir, peki bu neyi degistirir????

Yani onlar yapti diye biz katlimimizda, HAKLIMIYIZ ?????

BU sekilmi dusunuyosunuz????

Biz kendi yonumuzu elestirip,tehsisi koyamiyormuyuz??

IKI yanlis bir dogruyu goturur,tarzindami bu konuya bakiyosunuz???

Sitelerde Paylaş

ermenı katlıamlarına başka nasıl tepkı gösterılmelıydı o dönemde? neredeyse yüzyıl öncesınden bahsedıyoruz ermenılere karşı toplu katlıam meraklısı olsa osmanlı zaten ermenılerın kudurmalarını beklemezdı bence yanı olay soykırım amaçlı değıl

Sitelerde Paylaş
ermenı katlıamlarına başka nasıl tepkı gösterılmelıydı o dönemde? neredeyse yüzyıl öncesınden bahsedıyoruz ermenılere karşı toplu katlıam meraklısı olsa osmanlı zaten ermenılerın kudurmalarını beklemezdı bence yanı olay soykırım amaçlı değıl

osmanlıyı ornek verdıysen kanunı donemını ve yavuz sultan selım donemıne ıyıce bak

Sitelerde Paylaş
YANI amac onemli,yontemlerini bir sekilde farkli bir bicimdede yaparsin,teknik mesele isin guzergahini degistirmezki!

Sistematik ve iktidarin bizzat kendisi yonetti yada KATIL ordusu kurud ERMENILERI imha etmek icin...

ERMENILER katliam yapmis olabilir, peki bu neyi degistirir????

Yani onlar yapti diye biz katlimimizda, HAKLIMIYIZ ?????

BU sekilmi dusunuyosunuz????

Biz kendi yonumuzu elestirip,tehsisi koyamiyormuyuz??

IKI yanlis bir dogruyu goturur,tarzindami bu konuya bakiyosunuz???

Ege;

"Ermeniler yapmış diye biz katliam yapmakta haklı mıyız?" sorusundaki "Biz" in karşılığı askerler değildir. Türkler de değildir. Kürtlerdir.

Daima Türk-Kürt ayrımı yapılmasın diye bu konuda açıkça konuşulmadı, yazılmadı.

Hep "biz" dendi. Etnik bir kimlik olmayan, bir kültür kimliği olan "Türk" sözcüğü kullanıldı.

Ama madem bugün bir Kürt kimliği tartışılıyor, o halde karşılıklı yaşanan katliamların adını doğru koyalım.

Ermeniler, Kürt köylerini basmış Kürtleri katletmiştir.

Kürtler de Ermenileri.

Ben her iki taraf için de üzülüyorum ama faturanın Türklere çıkarılmasına da şiddetle karşıyım.

hele Türkiye Cumhuriyetine.

Şimdi önemli olan bunların bir daha yaşanmaması için çaba sarfetmektir.

Bu, geçmişin hesabını, o hesapla hiç ilgisi olmayanlardan sormaya kalkışmakla olmaz.

O zaman kaş yapayım derken göz çıkarır, savunmada kalan kitleleri milliyetçiliğe yöneltirsiniz.

Bu da asla barışı getirmez. Sorunların ancak asmakla, kesmekle, temizlemekle bitirilebileceği düşüncesine götürür insanları.

Barışı düşünen insanlar samimi olurlar. Çifte standart içinde olmaz, tarihi olayları da objektif biçimde değerlendirirler. Topyekün bir ulusu soykırımcı ve soykırım inkarcısı olarak nitelemeye kalkışmak o ulusu aşağılamaktır. Asıl aşağılanacak olan ırkçı-intikamcı ve "Büyük Ermenistan" peşinde olanlardır.

Sitelerde Paylaş

PANTE,

simdi siyrilmak icin olayi kurtleremi yamamaga kalkilacak???

Elbetteki KURTLERDE actif rolleri var ama en az turkler kadar,

FETVAYI veren iktidar, kurtleri kiskirtan iktidar, ermenilerin ipini ceken kurtler..

peki anadoludaki katliamlaridami kurtler yapti????

pante, iste haksiz ve tarihe ikiyuzlu yaklasmak budur, simdi KIMLIKLERINI tanirsiniz kurtlerin degilmi,nede olsa iyi kulanildilar degilmi????

KALDIKI soylediklerin KORKUNC derecede tehlikeli,bunu sende biliyorsun

eeee ITTIFAKLAR,itilafa donusurse sonu kotu olur, zira ERMENILERIN kimlere DUSMAN oldugunu hepimiz iyi biliyoruz..

Sitelerde Paylaş
pante, iste haksiz ve tarihe ikiyuzlu yaklasmak budur, simdi KIMLIKLERINI tanirsiniz kurtlerin degilmi,nede olsa iyi kulanildilar degilmi????

KALDIKI soylediklerin KORKUNC derecede tehlikeli,bunu sende biliyorsun

eeee ITTIFAKLAR,itilafa donusurse sonu kotu olur, zira ERMENILERIN kimlere DUSMAN oldugunu hepimiz iyi biliyoruz..

Korkunç derecede tehlikeli olan sizin bu görüşlerinizdir.

Buyrun Ahmet Türk'ün dedelerinin Hamidiye alaylarında komutan olması nedeniyle Kürt-Ermeni diasporası kavgası:

http://heryerdenhaber.com/V1/Pg/DetailCity...i-kizdirdi.html

Sitelerde Paylaş
Korkunç derecede tehlikeli olan sizin bu görüşlerinizdir.

Buyrun Ahmet Türk'ün dedelerinin Hamidiye alaylarında komutan olması nedeniyle Kürt-Ermeni diasporası kavgası:

http://heryerdenhaber.com/V1/Pg/DetailCity...i-kizdirdi.html

bak komutan dıyorsun ne guzel

Sitelerde Paylaş

PANTE,

eee ne olmus ahmet turkun dedesi komutanmissa?? anliyamadim ,pardon..

Kurtlerinde en az TURKLER kadar eli kanlidir bu konuda AMA kurtler oz elestirisini ermeni kardeslerine verdi,merak etme pante,,

ERMENILER ,kimin projesi oldugunu iyi biliyorlar, diasporayida ,jenosidde yapanda mimarlari turk iktidarlaridir ama kurtlerde alet edildi..

Simdi turkun tarihi temizdir palavrasi atmanin kimseye bi cikar sagliyacagini sanmiyorum, bu ikiyuzluluk olur zira.

sen kalkip,her donem katliamlari yapacaksin,sonrada ben temizim diyeceksin..

KARGALAR bile guler buna!!!

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar osmanlı bır türk devletı değıl bır ümmetçı ımparatorluktu sızler tarıh bılıncınden yoksunmusunuz osmanlı kendıne bıle türk demezdı bunu dıyenler batılılardı bize genel olarak türk turko derlerdı .bu ne ıntıkamdır bu ne hırstır adamı zorla faşıst yapıcaksınız

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

goddess her iletin cahillik abidesi o zaman ki iktidar türkçüdür

pante herşey işinize geldiği gibi değil mi hani halklara atılamazdı bunun suçu

ben soykırımın tanınmasını gözümüze batan bir örnek olsun diye isterim

şimdi türk iktidarın türk we kürtleri kullanarak soykırım yaptırdığını biliyoruz demek ki

ama siz bir millet olarak görmeye layık bulmadığınız doğu feodalitesini nasıl eleştirilsiniz oyuna geldikleri için bu ne kadar etiktir

Sitelerde Paylaş
goddess her iletin cahillik abidesi o zaman ki iktidar türkçüdür

şimdi türk iktidarın türk we kürtleri kullanarak soykırım yaptırdığını biliyoruz demek ki

ama siz bir millet olarak görmeye layık bulmadığınız doğu feodalitesini nasıl eleştirilsiniz oyuna geldikleri için bu ne kadar etiktir

ulan gerızekalı ıktıdarın ne olduğunun ne önemı var devletın adı neydı osmanlı değılmı bıttı bu kadar ulus devlet olan türk halkını bağlamaz siz bölücüler burada meydanı boş bulmuşsunuz ses çıkaranın dılını kesmeye çalışıyorsunuz bılıyorum aptal ıttıhat terrakı yı ama devlet tc değıldı o devlet bır ümmetçıydı anladınmı türk ıktıdar demen bıle devlet aslında türk değıldı demektır genelı bağlamaz yanı

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sürekli olarak Türkleri katliamcı olarak lanse eden ırkçı anlayışa, katliamların Ermeni köyleriyle Kürt köyleri arasında geçtiği gerçeğini hatırlattım sadece.

Konu Türkiye Cumhuriyetine ve bu cumhuriyetin yurttaşlarına bulaştırılıyorsa, hem de Hamidiye alayları denip te, bu alayların kimlerden oluştuğunu göz ardı ederek suçlama yapılıyorsa, elbette bizim de Hamidiye Alaylarının Kürtlerden oluştuğunu, komutasını da günümüzün Kürtçüsü Ahmet Türk'ün dedelerinin yaptığını söylemek objektifliğimiz gereğidir.

Osmanlı iktidarını Türk olarak nitelemek doğru değildir.

Osmanlı, çok sayıda ulusun oluşumuydu. Hamidiye alaylarını kurduran Abdülhamit'i herhalde Türk olarak nitelendirmiyorsunuz?

İttihatçıların Türkçü olması ise bütün Türkleri bağlamamalı.

Neticede sadece bir partidir, geçici bir hükümettir.

Bugün RTE'nin AKP'si nasıl bütün Türkleri bağlamıyorsa, İttihatçılar da bağlamaz.

Doğu ve güneydoğu Anadolu'da bir iç savaş yaşanmıştır. Bu iç savaş 1890'lı yıllara kadar gider.

Kürtlerle Ermeniler arasında başlamıştır. Dünya savaşına kadar da karşılıklı çatışmalar ve katliamlar sürmüştür. Savaş sırasında Rus işgalini fırsat bilen Ermenilerin topyekün kalkışması ise tehcir kararına sebep olmuştur. Ortada bir facia vardır. Bu facianın sorumlusu bölgedeki halklar değildir.

1. derecede sorumlu olanlar emperyalistlerdir. İngiltere, Rusya, Fransa, Almanya.

2. derecede sorumlu olan Ermeni Taşnak terör örgütüdür. (+ Hınçak örgütü)

3. derecede sorumlu olan Osmanlı hükümeti içindeki ittihatçı Talat, Enver ve Cemal Paşa üçlüsüdür.

4. derecede sorumlu olan bölgedeki Kürt aşiret reisleridir.

Sitelerde Paylaş

PANTE,

binlerce yil kardes yasamis iki halk neden bu sekil durup dururken BOGAZLASSIN..

AHMET turkun dedesi evet oyledir,eeeeee ne olmus ???? Neyi degistirir bu.

Hala neyi savunuyosun,yahu bu topraklarda bir yasamiyomuyduk, kardes degilmiydi ermeniler ile kurtler daha cok akrabadir biz turklere nazaran..

ne oldu bu iki halakada BU SEKIL bogazlasma oldu??

TURKLER i bu isten siyirmasini marifet gibide yapiyosun,ama ayip ya..

her ermeni bugun PIS TURK, katliamci turk diyor yani bizim atalarimiza,

diyorum peki kurtler,bana sadece kulanildilar dediler her zaman ermeniler..

eeeeeeeeeee pante,bu sekil savunman neyi degistirir,cok merak ettim?????????

Sitelerde Paylaş
1. derecede sorumlu olanlar emperyalistlerdir. İngiltere, Rusya, Fransa, Almanya.

2. derecede sorumlu olan Ermeni Taşnak terör örgütüdür. (+ Hınçak örgütü)

3. derecede sorumlu olan Osmanlı hükümeti içindeki ittihatçı Talat, Enver ve Cemal Paşa üçlüsüdür.

4. derecede sorumlu olan bölgedeki Kürt aşiret reisleridir.

tamam zaten bencede bu olaylarda suçlu yok aramızdan ama olanın söylenmesi

gerekir soykırım hassas konudur bu yüzden politiktir doğru olan tanınmasıdır

ben t.c üstlensin demiyorum ewet o dönem soykırım olmuştur desin

ha uluslararası arenada dewletin elini zayıflatır ama ne yapalım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...