Jump to content

amerika türkiyede siyasi islama izin werir mi

Recommended Posts

sen aklında kaç kelime tutabiliyorsun arkadaşım..

senin bana arap yalakası deme hakkın varsa benim de sana faşist deme hakkıkm vardır.

çığırtkanlık yapan sensin.

madem hakaret istemiyorsun o zaman hakaret etmiyeceksin.

iki kere iki dört.

okey

araplar atalarmızı carıye köle yaptı dedım dıye bana ıftıracı demedınmı?bu ne demektır tıpık bır arapçılıktır sızler utanmadan kendı ülkesınee düşmanlık yapan halkı zorla kürt düşmanı yapan anormal ötesı tıplersınız bana ıftıracı demek hakaret değılmı ???? değılse nedır hakaret edersen cevabını alırsın

Sitelerde Paylaş

Amerika için Türkiye'de siyasal islam olmuş,şeriat gelmiş veya başka bir yönetim gelmiş önemli değildir,tabi bir şartla...kim gelirse gelsin ABD çıkarlarına uygun hareket etmelidir.Uygun hareket etmeyen kim olursa olsun devrilmesi için bir bahane bulunur. Bkz. Erbakan(şeriatçı diye devrildi) bkz. Ecevit (ekonomik kriz bahanesiyle devrildi) Ortak noktaları emperyalizme müsaade etmek istememeleriydi yani,ABD nin istemediği en önemli şey.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeeee

Sevgili vede coh satafatli deist vede ataist erkedesler.

Menderesin basini yiyen Amerikanin Yumusak islam teklifidir.

Amerikanin dedigini yapmaya soyununca,Laiklik duvarina isedigi icin ,ne yazikki adam iki arkadasiyla canindan oldu.

Bizim millet nedense,kim seyim HIYAR dese TUZU alip kosuyor:-))))).

Arkadasim,senin Amerikanin,Rusun ,Arabin pesinde isin ne.

Sana gideceyin yol cizilmis,O YOL BATIYORMUDA , O YANA BU YANA GIVIRIYON.

Onlar senin pesine geliyormu?

Gelmeyo dimi?

Bah bu yoldan cihiyim dime,cübbeli Ahmadin duasindan 1200 duada etsen FAYDA itmez.

Bah nasihatimi tut.

Tolon bu nasihata herkese virmez ,sizi seviyoda ondan veriyo.:-)))))

Vallah kariniz olar.

Kutlu,mutlu ,umutlu günlere

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
siyasi islamı hepimiz bilyoruz.

amerika we israile tepki olarak ilk araplarda muhafazakarlaşma başgösterdi

daha sonra çeşitli nedenlerle diğer ülkelerede yayıldı

sanırım buraya kadar amerika için herşey iyi hoş

fakat türkiyede bu işe razı olmayacaklarını düşünüyorum

ortadoğudaki amerikan jandarmalarından biri olan türkiyenin siyasi islama kaymasına izin werilir mi

ayrıca ılımlı islam konusunda da görüşlerinizi bekliyorum

Bak birader Amarikanın ortadoğu politikasından çıkan bir kavramdır ılımlı islam. Soğuk savaş döneminde yeşil kuşak projesi bu bölgedeki devletlerde dini kullanıp zayıflatarak amerikan çıkarlarını korumak üzere planlanmıştı. Amacı kominizmin etkisini azaltmaktı. Bu günkü adı büyük ortadoğu projesi oldu amacı değişti ama uygulanan yöntem yine aynıdır. Türkiyede muhafazakar sağcı kesimi destekleyen tek güç ABD dir. Bu gün Akp denen illetle uğraşıyoruz onların iktidara gelmesi tesadüf falan değildir. Arkasında ABD desteği vardır. Hatırlayın 7 sene önceyi Tayip efendi daha iktidara bile gelmeden nereye çağrıldı hiçbir resmi sıfatı olmadan? Beyaz Saraya! Demokrasinin olduğu güçlü ve modern bir Türkiye ABD nin işine gelmez. Yanlış anlamayın sakin, böyle bir Türkiye den ABD nin çekinecek hali yok. Ama politikalarını uygulamakta isteklerini yaptırmakta güçlük çeker ve çıkarlarıyla örtüşmez.

Sizin zannetiğiniz gibi değil bu olaylar. Siz farkında değilsiniz belki ama zamanında Nato müttefiği olduğu o çok güvendiği ABD ye kırmızı çizgilerini kürt sorunu hakkındaki hassasiyetini bildiren Türkiye idi. Şimdi ABD nin kurduğu kuzey ırak kürt yönetimini nerdeyse resmi devlet olarak tanıyacak. Nekadar değer vermişler nekadar sallamışlar bizi değilmi! Bu konu medyada pek geçmiyor ama ABD nin kurduğu Irak da bağımsız bir kürt devleti var. Devlet başkanın adıda Mesud Barzani. Hatırlayın Barzani devlet başkanı sıfatıyla Beyaz Saraya bile çağırıldı çok değil bir kaç ay önce. Mesud Barzani şu an Pkk terör örgütünü koruyor arkasında da ABD var. Nasıl korumasın hepsi kürt ve hepsi Türkiyeden nefret ediyor. Biraz kafanızı çalıştırın.

Siz hala kalkmış ABD Türkiye de ılımlı islama izin vermez bizi korur falan diye düşünüyorsunuz galiba. Açın gözünüzü de ülkenize sahip çıkın biraz!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...