Jump to content

Ateist olduğumu rahat söyleyemiyorum

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben yeni üyelerinizden Rodinarius sizle bir sorunumu paylaşmak istiyorum

Yaklaşık 2 yıldır ateist olmama ragmen insanlara karşı bu konudaki düşüncelerimi rahatça anlatamıyorum.

Ülkedeki dindar geçinen sayısı aşikar, toplum tarafından dışlanmaktan korkuyor insan.

İşlerinin ehli olan ve bu ülkenin başında bulunan emperyalist köleleri sayesinde bu oranın arttığı da malumumuz.

Gelgelelim bu konuda biz de bişi yapmıyoruz.Tanrı inancı olmayan ve açık beyinlerin bu konuda etkili çözümler üreteceğini umuyorum.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çözüm yok.

gerek te yok

Açıkça söyle sorana.Zaten herkes, nostalji olsun diye bide ''ya varsa'' diye düşünerek formalite icabı inanıyo.

Amaçlar tamamen siyasi zaten.Hem bilseler ne olacak bilmeseler ne olacak.Bilmesinler daha iyi adama önyargılı yaklaşırlar hemen etiket yapıştırırlar.

Bu toplum sürünün dışında olanı sevmez.Yükselmeye çalışanın ayaklarına kurşun ağırlık gibi yapışır kendilerinin yanına dibe çekerler.

salla gitsin.

ben her sorana söylüyorum hiç bir faydasını yada zararını görmedim.sormayanda umursamıyo zaten ki ben de umursamıyorum..

Sitelerde Paylaş
Merhaba arkadaşlar ben yeni üyelerinizden Rodinarius sizle bir sorunumu paylaşmak istiyorum

Yaklaşık 2 yıldır ateist olmama ragmen insanlara karşı bu konudaki düşüncelerimi rahatça anlatamıyorum.

Ülkedeki dindar geçinen sayısı aşikar, toplum tarafından dışlanmaktan korkuyor insan.

İşlerinin ehli olan ve bu ülkenin başında bulunan emperyalist köleleri sayesinde bu oranın arttığı da malumumuz.

Gelgelelim bu konuda biz de bişi yapmıyoruz.Tanrı inancı olmayan ve açık beyinlerin bu konuda etkili çözümler üreteceğini umuyorum.

Saygılarımla

sayın arkadaşım.:bazen rahat olmamak en iyisidir..örneğin müslüman mahallesinde salyangoz satamazsın..müslüman mahallesinde müslümanlar oruç tutarken sen nasıl olsa ben dinsizim deyip onların önünden ağzında sigara ile geçemezsin ..ha eğer geçersen bil ki sigaranın dışta duran ateşi ile ağzında duran filtresi yer değiştirir.hatırlatırım üniverstelerde sıkça oluyor..adamın biri bir diğer üniversite öğrencisini bıçaklıyor..sebeb neden oruç tutmuyorsun da kantinden alışveri yapıp gözümün önüde yiyorsun.. :blink::blink: ...nokta...

Sitelerde Paylaş

Saygılarımla

Kimseye ateist düşüncelerini açmak yada kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Zaten insanlar din gibi bu tarz düşüncelerde genelde fanatik olduğu için kimin ne düşündüğünüde tam olarak bilmek imkansız olduğu için kısaca rol yap. Özelikle iş ve okul gibi katılımının zorunlu olduğu ortamlarda çok fazla bahsetmemende fayda var. Özelikle muhafazekar görüşlü bir iktidar var iken.

tarihinde synapsis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden bunu söylemeye cekiniyorsun ki, Türkiye hristiyanligin da , ortodokslugun da, museviligin de, kisacasi herkesin kendi nasil istiyorsa öyle inandigi özgür bir ülke. Ben ateistim ve bunu bana soran, ya da bana allah diyen herkese söylüyorum, kimse de bana birsey diyemiyor, desinler bakalim noluyor. Ben nasil baskalarinin inanclarina karismiyorsam onlarin da benim inancima karismaya hakki yok. Eger öyle birsey oluyorsa da her 2 dkk.da bir o demokrasi kelimesini agzina alanlardan büyük süphe duyarim.

Sitelerde Paylaş

Ben Nihil dostuma biraz katılmıyorum. Türk değilim. Dinin, inancın, Aallahın, orucun ne olduğunu türkiyede öğrenciyken öğrendim. Merağıma hakim olamadım, bir şafi tarikatına düştüm, orada 2 sene eğitim aldım, 'alim' denen sakallılara küçük kızların hediye edildiğini gördüm. Öğrenciliğim biter bitmez bidaha geri dönmemek üzere Türkiye'den ayrıldım. (Nasıl özet ama) Bu nedenle ateistler olarak nerede olursak olalım, insanların aklından din ve öncelikle islamı temizlememiz gerektiğini düşünüyorum. Evet bu ol diyince olmuyor fakat bence bu biyerde iinsanlık görevimiz.

Sitelerde Paylaş

en iyisi çaktırmamaktır, ama ara ara dalganı da geçeceksin

- way temel abi, allah kabul etsin abi, nasıldı Arabistan? :)

- allah kabul etsin şef nasıldı cuma, kalabalık mı, kurtarabildin m ayakkapları? :):)

- hayır ben biliyom da duaları ezberim kötü, belim de ağrıyor biraz, o yüzden siz gidin :):):)

- hayır ben acıkıyorum, ülser de var biraz, kalkamıyorum da uykum ağır... :):):):)

Sitelerde Paylaş

Saygılarımla

Kimseye ateist olduğunu söylemek gibi bir zorunluluğun olmamalı.

Bu durum sadece inanç değil ideoloji içinde geçerli bence.

Çünkü tebliğ veya propaganda yapmayacaksan;

Gerektiği yerde, gerektiğini düşündüğün zaman söylersin söyleyeceğini!

Saygılar

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saygılarımla

Ufak ufak söylemeye başla, zamanla alışırsın.. :)

Bu işin şakası ama Zaten inanmıyorsan Hayatının nasıl bi gayesi olabilir; Çekineceğin, Utanacağın kimse olmaması lazım.. Neticede yok olmıyacakmısın..? Ha Vezir olmuşsun, Ha rezil .. toplumda neymiş ki...

Cesaret; Biraz daha cesaret.. Allah'ı inkar edebilecek bir cesareti bulmuşsun; Bunu senin gibi hiçliğe mahkum insanlara söylemekten mi korkuyorsun...?

tarihinde Mask tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ufak ufak söylemeye başla, zamanla alışırsın.. :)

Bu işin şakası ama Zaten inanmıyorsan Hayatının nasıl bi gayesi olabilir; Çekineceğin, Utanacağın kimse olmaması lazım.. Neticede yok olmıyacakmısın..? Ha Vezir olmuşsun, Ha rezil .. toplumda neymiş ki...

Cesaret; Biraz daha cesaret.. Allah'ı inkar edebilecek bir cesareti bulmuşsun; Bunu senin gibi hiçliğe mahkum insanlara söylemekten mi korkuyorsun...?

Mask korkması noktasında arkadaş haklı bence çoğu zaman sizin gibi anlayışlı insanlar olmayabilir!

Radikal bir insanla konuşmak dertsiz başına dert almana sebep olabilir.

Uygun zaman ve mekan gözetilerek, karşıdaki insana da bağlı olarak uygun bir dille söylenebilir.

Ama girdiğin ortamda, daha iki dakika önce tanıştığın birine inanç ve ideolojini açıyorsan;

Ya çok safsındır! Ya da çok uyanık!

Saygılar

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islamiyet öyle vahşi öyle psikopat bir din ki müslüman olupta kendi mezheplerinden tarikatlarından yada cemaatlerinden değil diye dışlıyolar yeri geldimide öldürüyolar ,hatta ve hatta en son iskenderağa da işlenen cinayette olduğu gibi aynı mezhep aynı tarikattan olduğunda bile sansın olmuyor ,bence hiç söyleme kendine sakla ,zaten muhammedde hasan sabahta ateisttiler ama müridleri asırı dinciydiler ,sende muhammedin yaptığı gibi kendine sakla ama onun gibi karsımıza vahiy alıyorum ben peygamberim diyede cıkma :)

Sitelerde Paylaş

Bence musluman bir ulkede ateist oldugunu soylemek delilik..Islamin kendinden baska hic bir inanca veya inancsizliga hosgorusu yoktur..

Soylemene hic gerek yok.O kadar sig zihniyetlidirler ki ateist oldugunu soylediginde senin her kotulugu yapabilecegine inanacaklardir.Ama kendilerinin potansiyel katil olduklarini kabul etmezler

Sitelerde Paylaş

bence söylemelisin git 2 bira iç bas lafı :P ama şaka bir yana onlar biryerden öğrenirler sadece kendi içinde değildir umarım ateistliğin bilen arkadaşların vardır muhakkak bende din öğretmeni tarafından dışlanmıştım

din dersimin 4 gelmesine rağmen 80 verdi sözlüme diğer 3 düşürenlerse 100 aldı sözlüden :D

Sitelerde Paylaş

Ben Ramazan da Zom geziyom.

10 Metreden azim Bira kokuyo daha bana Türkiyede höst diyen olmadi.

Hemde toplum icinde Milleti kizdirmak icin,cogu kez,Dinle alay etigim olmustur.

Ramazanin Ortasinda günde 3 Kere Lokantada yemek de yerim.

Bu Güne kadar hic kimse bir sey demedi daha.

Mühim olan kafaya almayi bileceksin.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş

Ben de üzerinde "Allah yoktur" diye bir t-shirt ile camiye girmek istiyorum bayram namazında, ama gel gör ki olmuyor.

Söyleyemeyeceksin, çünkü tarih boyunca Dünya'daki tüm toplumlar tarafından "türü" yokedilmeye çalışılıp, soykırıma uğrasan da; Dünya'da tek hayatta kalan canlı sensin.

Seni kutsal bir ruh koruyor azizim :)

Sitelerde Paylaş
Valla bence heryerde söyle ama nurcuların bide ülkücülerin içinde söyleme :)

nurcular kafanı yedirir..seni ilzam eder

ülkücüler içinse malum :)

Tabi, git nakşibendi yada andzimentli tarikatinin orta yerinde 'ben kaaafirim leyn' diye bir naara patlat bakalım noluyo.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...