Jump to content

Ateist olduğumu rahat söyleyemiyorum

Recommended Posts

Valla bence heryerde söyle ama nurcuların bide ülkücülerin içinde söyleme :)

nurcular kafanı yedirir..seni ilzam eder

ülkücüler içinse malum :)

Doğru nurcular seni çok kötü ilzam(?) ederler onların konuştukları dile cevap veremeyecek hale gelebilirsin. Birde bu bizden biri değil deyip fişleyebilirler ileride iş bulmakta zorlanabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ana demek gündüzalp ve Mask nurcuymuş. Şimdi elime Risalei Nur'u geçirince anladım. Ben ilk defa nurcu görüyorum. Çok memnun oldum. Sizin anteniniz, kuruğunuz varmı? salla bakiim?

doğru konuş edepsizlik etme..!! :angry:

Sitelerde Paylaş
Doğru nurcular seni çok kötü ilzam(?) ederler onların konuştukları dile cevap veremeyecek hale gelebilirsin. Birde bu bizden biri değil deyip fişleyebilirler ileride iş bulmakta zorlanabilirsin.

sen gerçekleri işe girebilmek uğruna bi köşeye atabilecek kadar karaktersizsen napalım..

Sitelerde Paylaş
temeli sağlam olanlar hiçbirşeyden korkmaz. eğr söylemekten korrkuyorsanız hala demek ki çözümlenmemeiş sorunlar var. kolay gelsiin....

ayrıca bir kişi önce insan olduğu için değerlidir.

Aylin ne güzel konuştun! Tamamen katılıyorum!

Ama bir iki cümle kurup sana bir soru soracağım.

Yaşadığın çevrenin neredeyse tamamı inançlı!

Ve bunların yine büyük çoğunluğu fanatik!

Sen günlerden birgün bir mekanda bir inançlıya bu konuyu açtın diyelim.

Bu inançlı senin gibi anlayışlı olsun!

Ve bu arkadaş zamanla benimle ilgili düşüncelerini, iyi niyet ölçüsünde çevreye yaydı!

Ve ne yazık ki fanatiklerin kulağına gitti.

Şimdi, bundan sonra hoşgörülü bir ortam oluşacak mıdır?

İşte bazı ateist arkadaşları rahatsız edende bu fanatikler.

Umarım biraz olsun korkularını anlamışsınızdır!

"ayrıca bir kişi önce insan olduğu için değerlidir." Bu cümlenede katılırım.

Ancak senin gibi hoşgörülü ve iyi niyetli insanlar oldumu bu konular rahatlıkla açılabilir.

Bana göre fikir ve inançlar ulu orta tebliği edilmemeldir.

Ama gerektiği ortam, şartlarda; tutarlı ve aklı başında insanlara, açılmayı olumlu görüyorum.

Ama ne yazık ki dışarıya her çıktığımda tebliğ yapan insanlar görüyorum.

Tebliğ yapan ateistlere hiç denk gelmedim.

Önce sizler kendi içinize bakın ve öz eleştiri yapın.

Saygılar

Sitelerde Paylaş
Bence musluman bir ulkede ateist oldugunu soylemek delilik..Islamin kendinden baska hic bir inanca veya inancsizliga hosgorusu yoktur..

Soylemene hic gerek yok.O kadar sig zihniyetlidirler ki ateist oldugunu soylediginde senin her kotulugu yapabilecegine inanacaklardir.Ama kendilerinin potansiyel katil olduklarini kabul etmezler

: )

yesinler !

doğru biz katiliz.üstelikte cinsi sapığız.misal ! ben cutie yi elime geçirsem kesin tecavüz ederim.o kadar sapığım.eee nede olsa müslümanız : )

Sitelerde Paylaş

islam toplumu Kurandan bihaber bir topluluktur.

adı islam toplumudur.ama kendisinin pek alakası yoktur.

hiçbiri Kuran bilmez.bilen sadece okumuştur.adam gibi düşünmemiştir.lavuk mealcilerin uydurma mealleri ile bir din edinmiş gidiyordur.

Kuranda sabretmemiştir.peşine düşmemiştir.

böyle bir toplumda değil ateist olan sen ! Kuran dinini savunan ben bile tehlike içindeyiz.

her zaman heryerde herşey söylenmez.sende söyleme.gerek yok.adam gibi adamlar varsa paylaşabilirsin.

ama bunlar sana zarar verecek bir çevreye yakınlarsa onlara bile söyleme.

çünkü onunda dostu vardır ! söyler dostuna !

Sitelerde Paylaş

Şimdi kardeşim Müslüman var müslüman var. Hristos var Hristos var.

Şencu

Kimi Müslüman vardır. Kişiye diyelim (cinsiyetçi olmasın) Ben ateistim dersin;

boğazını sıkar veya kesmeye kalkışır. ya da,

Siktiri çeker, arkasını dönüp çeker gider. , ya da

suratında bir tebesümle seninle aynı mekanı paylaşmaktan veya aynı işi yapmaktan gocunmadan aranızdaki ilişki devam eder gider.

Bu durum Hristoslar içinde geçerlidir.

Atesitler içide aynı durum geçerlidir.

Kimisi inançlılarla arkadaş olmaz hatta kesip doğramakister.

Kimisi siktiri çeker.

Kimisi dinin ne önemi var mühim olan insanlık der.

Ve kişi atesit olduğunu açıklarken patadanak ;

Merhaba ben Ali

Meraba ben Mehmet

Ali ben ateistim.

Mehmet hönk. Bize ne bundan lan koynuma alıp yatacam sanki :lol: :lol: :lol:

Zaten günlük yaşamdaki ilişkilerimizi bir cemaat veya bir ideolojik kuşatılmışlık alanındışında diğer insanlarla bilinç altımıza yerleşmiş olan toplum tarafından öğretilmiş ister ateist ister inançlı olsun kurallar dahilinde kurara ve sürdürürüz. Çok iddalı oldu be... :P :P :P

Sitelerde Paylaş

Ateist olduğunu söylememek daha doğrusu ateist olupta müslümanım demek hiç doğru bir davranış değil.. Düşüncelerinde açık olmalısın.. Merak etme sen onların inanaçlarına hakaret etmedikçe onlar sana karışmazlar... Lakin bu inanç mevzusunu insanların arasında ikide birde açmakta çok yarar yok bilakis zarar var...

Sitelerde Paylaş
Aylin ne güzel konuştun! Tamamen katılıyorum!

Ama bir iki cümle kurup sana bir soru soracağım.

Yaşadığın çevrenin neredeyse tamamı inançlı!

Ve bunların yine büyük çoğunluğu fanatik!

Sen günlerden birgün bir mekanda bir inançlıya bu konuyu açtın diyelim.

Bu inançlı senin gibi anlayışlı olsun!

Ve bu arkadaş zamanla benimle ilgili düşüncelerini, iyi niyet ölçüsünde çevreye yaydı!

Ve ne yazık ki fanatiklerin kulağına gitti.

Şimdi, bundan sonra hoşgörülü bir ortam oluşacak mıdır?

İşte bazı ateist arkadaşları rahatsız edende bu fanatikler.

Umarım biraz olsun korkularını anlamışsınızdır!

"ayrıca bir kişi önce insan olduğu için değerlidir." Bu cümlenede katılırım.

Ancak senin gibi hoşgörülü ve iyi niyetli insanlar oldumu bu konular rahatlıkla açılabilir.

Bana göre fikir ve inançlar ulu orta tebliği edilmemeldir.

Ama gerektiği ortam, şartlarda; tutarlı ve aklı başında insanlara, açılmayı olumlu görüyorum.

Ama ne yazık ki dışarıya her çıktığımda tebliğ yapan insanlar görüyorum.

Tebliğ yapan ateistlere hiç denk gelmedim.

Önce sizler kendi içinize bakın ve öz eleştiri yapın.

Saygılar

anlayışlı olan ben değilim inancım gereği bunları söylüyorum. aslında islam öyle bir din ki bazıları anlamamakta ısrar etseler dahi tüm hoşgörüyü içerisinde barındıran bir din. bizler kendimizden ve dinimizden uzaklaştığımız için kimlik kaybına uğradık. herşeyin en güzeli bizlere sunulmuşken uzaklarda aradık belki de kendimizi. Yunus u anlayamadık belki de. tekrar belirtmek istiyorum yanlış yapılan birşey vars bu islamiyetten kaynaklnamıyordur. bunun kaynağı kendisini başka yerlerden arayan bizleriz belki....

Sitelerde Paylaş

bence gerek yok.mümkün olduğunca söylemene gerek yok.iş çevren bilmesin.bilse ne olacak !

kaç iş yerinde derinlemesine din konuşuluyor.söylemeni gerektirecek bir durum pek yok bana göre.

şimdi türban zamanı.üstün körü bir türban tartışması olur.onun dışında derinlemesine din mevzu pek olmaz.

zaten ülke Kuran açısından bakılırsa dinsiz bir ülke.ortada olan Kuranın dini değil.abuk bir din !

bak mesela şu çarpıtmayı iyice oku

bu ülkedeki din acayip bir din !

Sitelerde Paylaş
sen gerçekleri işe girebilmek uğruna bi köşeye atabilecek kadar karaktersizsen napalım..

Yanılıyorsun Gündüzalp. Keşke bir meslek edinebilmek uğruna geçirdiğim savaşım senin anlattığın kadar basit olsaydı. Ben tepeden inmedim tırnaklarımla kazıya kazıya türlü zorluklara katlanarak edindim, ben kendim tek başıma kazandım hayatta en çok gurur duyduğum şeylerden birisi. Ve kafamı zırvalıklarla kirletmedim hayatta tek inandığım şey olan bilimle filizledim.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

ben de söyleyemiyorum çünkü eşim rahatsız oluyor... utanıyor...

evet kimseye hesap vermek zorunda değilim onu biliyorum ama sık sık söylemeyi hatta bağırmayı ihtiyaç duyorum ,hele de son zaman,dinciler benle uğraşirken kafamı ütülerken.söylemek ve rahatlamak istiyorum "ya ben ateistim ,bu konular ilgimi çekmiyor,kapatalım şü konuyu,benimle uğraşmayın artık!!!!!" bu şekilde bağırmak istiyorum ama ... aslında şuanda kafayı yemek üzreyim ve bu sitede eminim beni anlayabilecek harbi ateistler var de daha çok fanatik müslüman görüyorum burada,her konya maydanoz oluyorlar benimse onlarla hiç birşeyi tartışmayı niyetim yok(eminim ilk cevaplar zaten onlardan gelir şimdi ;) yeniyim zaten bu sitede bu yüzden ilgi istiyorum arkadaşlar (ateist arkadaşlar) :rolleyes: içimi dökmek istiyorum ,benim gibi düşünen insanlarla paylaşmak istiyorum...

Sitelerde Paylaş
Ben Nihil dostuma biraz katılmıyorum. Türk değilim. Dinin, inancın, Aallahın, orucun ne olduğunu türkiyede öğrenciyken öğrendim. Merağıma hakim olamadım, bir şafi tarikatına düştüm, orada 2 sene eğitim aldım, 'alim' denen sakallılara küçük kızların hediye edildiğini gördüm. Öğrenciliğim biter bitmez bidaha geri dönmemek üzere Türkiye'den ayrıldım. (Nasıl özet ama) Bu nedenle ateistler olarak nerede olursak olalım, insanların aklından din ve öncelikle islamı temizlememiz gerektiğini düşünüyorum. Evet bu ol diyince olmuyor fakat bence bu biyerde iinsanlık görevimiz.

biz müslümanlarda boş durmuyoz merake etmeyin.çeşitli örgütlerimiz var bende o örgütlerden birine üyeyim.burdaki ateistleri yavaş yavaş içimize çekiyoruz.başarımızın tek sebebi:hoşgörü,sevgi ve saygıdır.derneğimize gelen ateistler saygıyı bozmadan rahatça islam hakkında görüşlerini şüphelerini söylüyolar bizde gene saygılı bi şekilde açıklıyoruz.bu hoşgörü ve saygılı tutumumuz onlarında hoşuna gidiyo ve müslüman oluyolar.burdaki tüm ateistleri müslim yapamayız ama yüzde 10 unuda kendi saflarımıza alsak buda kardır bizim için

Sitelerde Paylaş
biz müslümanlarda boş durmuyoz merake etmeyin.çeşitli örgütlerimiz var bende o örgütlerden birine üyeyim.burdaki ateistleri yavaş yavaş içimize çekiyoruz.başarımızın tek sebebi:hoşgörü,sevgi ve saygıdır.derneğimize gelen ateistler saygıyı bozmadan rahatça islam hakkında görüşlerini şüphelerini söylüyolar bizde gene saygılı bi şekilde açıklıyoruz.bu hoşgörü ve saygılı tutumumuz onlarında hoşuna gidiyo ve müslüman oluyolar.burdaki tüm ateistleri müslim yapamayız ama yüzde 10 unuda kendi saflarımıza alsak buda kardır bizim için

Şeytani kahkahalarla türban defilesini izleyen türbanlı bakan eşlerinin, Kemalist sosyeteden hiçbir farkı yok.

Bu ihtiras ve lüks düşkünlüğünü kınıyor, halk açlıktan kırılırken bunların kalça kısımlarının yağ bağlamasını nefretle izliyor ve bu geçmişi fakir ama alabildiğine bastırılmış arzudan kaynaklı bok sürülerinin kendi pislikleri içinde boğulmalarını Allahtan diliyorum..

Acaba bu lüx, fantazi ve ihtiras düşkünü bayanların aynen Kemalist sosyetede olduğu gibi vurucuları var mıdır diye merak ediyorım..

Sitelerde Paylaş

Çevremdekilerin %70 i benim ateist olduğumu bilir, dalga geçmeye çalışsalarda sorduğum sorulara cevap veremezler sadece kıs kıs gülerler gülerkende yüzleri kızarır. Zavallıların adı müslüman, kuranı bile okumuş birine rastlamadım, sadece kulaktan dolma bilgileri var, hele hele ahzap suresinden hiç haberleri yok,söylediğimde beni yalancılıkla suçlamaya çalışırlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...