Jump to content

Ateist olduğumu rahat söyleyemiyorum

Recommended Posts

• İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:D:D çok güldüm be tatar ramazan.benim gibi evladın kıymeti bilinmiyor bakma sen...evlenme zorunlulugu gibi bi durum mu var?he olaya koca bulamaaktan giriyosak merak etme ço müslüman var ateistliğimi konu bile yapmayacak.ki bi izdivaç kuracagım kişinin de ateist olması daha muhtemel,doğal ve doğru olurdu.konuyu bu kadar özelleştirmesek daha da hoş olurdu:)
Sitelerde Paylaş

inanc dedigin olay sadece bireyle inandigi, taptigi kavramlar arasinda gerceklesmesi gereken seydir ve bu kimseyi ilgilendirmemektedir. Ateist olabilirsin fakat bunun müslüman, hristiyan, musevi vs... olan biriyle (sana karismadigi sürece) evlenmemene mani olmamasi gerektigini düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

evet inanç birey ve inandıgı arasında olmalıdır bence de.ama işin içine evlilik giirdiğinde olay biraz farklılaşıyor.ortak düşüncelere sahip olmak,birbirini anlayabilmek ister çiftler(en azından ben).'koca bile bulamaz' deyimine diyecek söz bulamıyorum:D

Sitelerde Paylaş
Merhaba arkadaşlar ben yeni üyelerinizden Rodinarius sizle bir sorunumu paylaşmak istiyorum

Yaklaşık 2 yıldır ateist olmama ragmen insanlara karşı bu konudaki düşüncelerimi rahatça anlatamıyorum.

Ülkedeki dindar geçinen sayısı aşikar, toplum tarafından dışlanmaktan korkuyor insan.

İşlerinin ehli olan ve bu ülkenin başında bulunan emperyalist köleleri sayesinde bu oranın arttığı da malumumuz.

Gelgelelim bu konuda biz de bişi yapmıyoruz.Tanrı inancı olmayan ve açık beyinlerin bu konuda etkili çözümler üreteceğini umuyorum.

Saygılarımla

Arkadaşım eğer ateistsen ,ne olursa olsun bunu söylemekten çekinmemelisin..İsteyen istediği gibi sana ön yargıyla baksın hiç umursama.. Burası sosyal bi hukuk devleti isteyen istediği şeye inanır veya inanmaz ,kimse karışamaz ,bu hakkı koruyan şeyde CUMHURİYET'imizdir..

Cumhuriyetimize sahip çıkıp çıkalım....

Sitelerde Paylaş
cumhuriyet ile ateizimarasında kurmuş olduğunuz bağlantı gerçekten anlaşılır değil. cumhuriyete sahip çıkalım diyenler nutuk dahi okumamışlardır.

Nerden biliyorsun nutuk okumadığımızı ,vahiy mi geliyor şunlar nutuk okumadı diye.. :lol:

Cumhuriyetimiz olmasaydı ,şeriat devletinde sıkıysa ben ateistim de.. ya asılarak yada taşlanarak ölürsün.. ;)

Sitelerde Paylaş

Ben uzun zamandan beri ateistim bunu ailemden başka kimse bilmiyor bu ülkede bunu ulu orta söylemek hayatınıza bile malolabilir benden söylemesi

Maalesef dünyadaki en vahşi en ilkel din islam dini keşke hiç olmasaydı o zaman çok daha ileri bir toplum olabilirdik bizi karanlığa mahküm eden bu ilkel dinden kurtulmadıkça yüzyıllar önce bir arap bedevisinin uydurduğu ilkel bir kitap yüzünden daha çok boş yere kanlar dökülecek insanlar sırf kendilerinden olmadıkları için diğerlerini katledecek.

Sitelerde Paylaş
Ben uzun zamandan beri ateistim bunu ailemden başka kimse bilmiyor bu ülkede bunu ulu orta söylemek hayatınıza bile malolabilir benden söylemesi

Maalesef dünyadaki en vahşi en ilkel din islam dini keşke hiç olmasaydı o zaman çok daha ileri bir toplum olabilirdik bizi karanlığa mahküm eden bu ilkel dinden kurtulmadıkça yüzyıllar önce bir arap bedevisinin uydurduğu ilkel bir kitap yüzünden daha çok boş yere kanlar dökülecek insanlar sırf kendilerinden olmadıkları için diğerlerini katledecek.

bence sizin ateist olduğunuzu söyleyememenizin en büyük nedeni kendi içsel korkularınızdır. yoksa insan nasıl söyleyemez?

vahşilik bence şu an israil in yaptığıdır. şu an en büyük vahşilik pkk tarafından yapılırken kendi kişisel çıkarlarınız veya idealleriniz uğruna islam dinini bu şekilde değerlendiremezsiniz ki tarih boyunca islam adına hiçbir vahşilik yapılmamıştır.

şunu da eklemeyi uygun görüyorum. sizin inanmadığınızı söyleyebileceğiniz en rahat zaman haz muhammed( sav) dönemiydi. çünkü o dönem adaletin sağlandığı ve fikirlerin rahatça söylenebildiği tek ortamdı...

Sitelerde Paylaş
bence sizin ateist olduğunuzu söyleyememenizin en büyük nedeni kendi içsel korkularınızdır. yoksa insan nasıl söyleyemez?

vahşilik bence şu an israil in yaptığıdır. şu an en büyük vahşilik pkk tarafından yapılırken kendi kişisel çıkarlarınız veya idealleriniz uğruna islam dinini bu şekilde değerlendiremezsiniz ki tarih boyunca islam adına hiçbir vahşilik yapılmamıştır.

şunu da eklemeyi uygun görüyorum. sizin inanmadığınızı söyleyebileceğiniz en rahat zaman haz muhammed( sav) dönemiydi. çünkü o dönem adaletin sağlandığı ve fikirlerin rahatça söylenebildiği tek ortamdı...

Nisa89: Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

Savunduğun dini önce öğren, kuranı oku sonra gel. Burada bilmediğin birşeyi savunuyorsun ve rezil oluyorsun.

Sitelerde Paylaş

Komiktir ki, çocukluk devri dışında benim inancımı bundan on yıl evvel ilk kez, ziyaret ettiğim yabancı ülkede bir amerikalı sorguladı. Üzerinden bir refah partisi geçmiş olsa da Türkiye o zamanlar daha rahat bir ortamdı diyebilirim.

Neyse, yabancı müslüman olduğumu söylememi beklerken "inancım pek kuvvetli değildir" diyince şaşırdı. Önce beni hıristiyan yapmak istedi, sonra da yüzünü buruşturup iyi günler dileyip gitti. Bunlarda kapıdan kapıya dolaşan "yahweh şahitleri" vardır. Orada kaldığım süreçte iki tanesine rastladım. Hattâ ikinci grupla uzun uzun tartışmıştım, birçok şeyi kendi ağızlarından dinledim.

Meselâ onlara kanı süzülmemiş et yemek, bir kaza olursa kan nakli yaptırmak yasak. İncilde bir yeri okumamı istemişlerdi, ilk açışımda doğru sayfaya denk geldiğimi görünce yüzlerindeki ifâdeyi görecektiniz, "isa bu gün bizimle" diye düşünmüşlerdir kesin. Heh heh. İncili, Kur'anı okumadan reddetmediğimi bilseler...

Neyse sonuçta türkiyede de arkadaşlar arasında inancımın kuvvetli olmadığını söylerim, anlayan anlar rahat bırakır beni.

Sitelerde Paylaş

Nisa89: Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

Savunduğun dini önce öğren, kuranı oku sonra gel. Burada bilmediğin birşeyi savunuyorsun ve rezil oluyorsun.

Elvis baba, sende böyle yapma ama yaa... Rock'n Roll'un kralısın bugüne bugün, niye müslümanların yüzüne gerçekleri vuruyorsun? :P

Sitelerde Paylaş

Ne yazık ki doğru...

Sitelerde Paylaş

Yahu.. Yalana bak, yalana bak.. Ne güzel söylüyorsunuz..Ağzım 300 karış açık kalıyor "vallahi-billahi"..

Yerim ben o S.A.V ı..

Sitelerde Paylaş

Aylin haklı arkdaşlar... İslam adına asla bir vahşilik yapılmamıştır...

Yani, yapılmamıştır heralde, niye yapılsın ki durduk yere?.. Şamanist Türklere karşı yapılan 80.000 kişinin öldüğü Talkan ve Curcan katliamının eminim bizim "göremediğimiz" çok haklı boyutları vardır.

Yoksa bu katliamlar aslında hiç olmamış mıdır?... Şahsen olay esnasında orada değildim, görmedim, bilmiyorum...

Sitelerde Paylaş

Ben bugün sınıftakilere söledim niye lan diyince işte ayetlerle bişiler söledim.

Ama sölemeye gerek yok herkez inanmak istediğine inansın.

Birde İslamda biraz vcahşilik var bence ateist olduğunu sölerse bir insna bazı yerlerde dışlanıp atılıp daya yiyebilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...